PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

takie tam "misie"

Dowcipy o politykach, śmieszne sytuacje i skojarzenia. Baw się z nami i podziel się kawałami. Bardzo wolne wypowiedzi z przymróżeniem oka, jednak pamiętamy o przyzwoitości!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

takie tam "misie"

Postautor: Clint Eastwood » 13 czerwca 2011, 21:10

na początek lokalnie:
- ulica przy której mieszkam jest prawdopodobnie jedną z najgorszych ulic w krakowie (pozwolę sobie przemilczeć jej nazwę), nakręcono o niej kiedyś reportaż emitowany w "sprawie dla reportera". wspomnę tylko, że mieszkam ok 10 min samochodem od centrum miasta. ale nie na tym żart polega. ulica jest asfaltowana tylko kilka metrów, do miejsca, w którym kończy się strefa dla taxówek (może 15m), dalej jest drogą z ubitej ziemi, kamieni i dziur. asfaltowano ją, kiedy do polski przyjeżdżał papież ("nasz papież" nie ten z hitlerjugend), ponieważ jest ona przecznicą od ulicy, która przewidziana była jako rezerwowa i rzeczone 15 m wzięło się stąd, że obliczono ile tej mojej przecznicy jest w stanie zobaczyć papież jadąc z określoną prędkością i tyle zrobiono :lol: wymieniano też krawężniki.
i mniej lokalnie:
- mecz inauguracyjny stadionu w gdańsku odbył się w warszawie, bo stadion w gdańsku nie jest gotowy. i to jeszcze nie na narodowym, tylko legii, bo na narodowym zamontowane złe schody...

macie jakieś spostrzeżenia na temat "misiowości" iii/iv/iii rp?
jakie absurdy zauważyliście u was?

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 13 czerwca 2011, 21:39

U siebie w mieście mam o tyle dobrze że mam niepartyjnego prezydenta z niepartyjną radą miasta. Jak do tej pory absurdów w moim mieście nie zauważyłem, no może po za jednym takim kiedy to dziury w drogach w samym centrum miasta łatali piachem.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 13 czerwca 2011, 21:52

Anioł pisze:to dziury w drogach w samym centrum miasta łatali piachem.

W Anglii?
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 13 czerwca 2011, 22:40

W Polsce, a dokładniej to w Nowej Soli.

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 14 czerwca 2011, 07:38

Clint - Czyzby ulica na K? :razz:
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 14 czerwca 2011, 10:29

ulica na "j", dzielnica dębniki.
chociaż w bliskich okolicach mam też ulicę na "k" z podobnym problemem, ale jednak jest na większym (co nie znaczy, że całkowitym) odludziu, za to prowadzi do dosyć dużego ośrodka rekreacyjnego (tor kajakowy, basen, internat itd.), która ma (albo miała) podobny problem.

no nie wierzę, że u was nie ma absurdów. w wstydźcie się ;)

Awatar użytkownika
exiled
Wójt
Wójt

Postautor: exiled » 14 czerwca 2011, 15:54

Wielki Celnik pisze:Nasi kibice sympatyzują nie tylko naszym drużynom. Czy kibic, który jest kibicem Realu Madryt czy Juventusu Turyn, będzie mógł wyjść na ulicę w koszulce np. Ronaldo, czy Del Piero? Wiadomo, co na nich jest.

To może być uznane za reklamę.

To znaczy, że w koszulce Barcelony będzie można, a Realu Madryt - nie?

Wszystko zależy od kontekstu przekazu. Producenci koszulek mogą zrobić koszulkę bez reklamy, przecież to nie reklama mówi o tym, czyja to jest koszulka.

Po więcej zapraszam tutaj: http://sport.onet.pl/pilka-nozna/i-liga ... omosc.html

Prawo tak kretyńskie, że szok. Jeśli ktoś chce zrobić marsz poparcia dla Realu Madryt, to rozpędzą go, a do akcji wkroczy Skarbówka. Ale trzeba dbać o moralność obywateli, trzeba :lol:

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 14 czerwca 2011, 16:14

Nie wiem czy jest sens wymieniać głębokie na 8-10cm koleiny w drogach krajowych przecinających miasto - to chyba standard w tym kraju.

Kiedyś drogi się nie psuły bo ruch był mały - ale koleina w którą można wpaść przechodząc przez pasy, albo o której brzeg można się potknąć to przesada..

Kolejną przesadną jest to co spotkało mojego kolegę w urzędzie z PITem - załatwianie pitu za pracę za granicą w urzędzie trwało tyle (złożenie go) - że biedak zrezygnował, poszedł na pocztę kilkanaście metrów dalej i... wysłał im go. Po przemieleniu przez pocztę Polską, i 3-4 dniach - dotarł :grin:

Inny mój znajomy odbierał NIP przez 4 godziny...
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 14 czerwca 2011, 16:37

Nie wiem czy jest sens wymieniać głębokie na 8-10cm koleiny w drogach krajowych przecinających miasto - to chyba standard w tym kraju.

U mnie przez miasto przez dobre 10-20 lat przejeżdżały tiry, koleiny był tak wielkie że auto samo skręcało przy niewielkich skrętach. Teraz na szczęście jest już obwodnica, a drogi w mieście są systematycznie naprawiane.

A mam takie pytanie, czy u was w miastach też panuje mania stawiania rond na każdym jednym skrzyżowaniu?

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 14 czerwca 2011, 16:48

Jak dla mnie rondo (nawet małe, jeśli poprawnie zaplanowane i wykonane) to dobre rozwiązanie. Nie rozumiem tylko dlaczego ludzie tak wolno przez nie przejeżdżają. Niemal jak przez przejazd kolejowy. No i nie wiedzą jak na rondach należy używać kierunkowskazów (główni winowajcy tego spowolnienia) :evil:

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 14 czerwca 2011, 17:00

Anioł pisze:A mam takie pytanie, czy u was w miastach też panuje mania stawiania rond na każdym jednym skrzyżowaniu?
u mnie rondo budowała każda większa wieś. Rondo stało się sprawą honoru dla miasteczek w których są dwa-trzy skrzyżowania.

Jako nie-kierowca tylko pasażer mogę stwierdzić że rondo to dobry wynalazek. Jakkolwiek by to nie brzmiało.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 14 czerwca 2011, 17:31

No tylko że u mnie w mieście większość rond coś na wzór tego, tyle że jest średnicy niecałych dwóch metrów i każdy po nim przejeżdża jakby go tam nie było.

Obrazek

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 14 czerwca 2011, 17:36

Rzeczywiście maluśkie. Na osobówki. A ciężarowe - przez środek. Chyba dlatego środkowe kółko nie jest wypukłe :wink:

Awatar użytkownika
AlphaTauri
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: AlphaTauri » 14 czerwca 2011, 18:00

W małych Suwałkach naliczyłam co najmniej 15 rond. Przy czym przez ostatnie 3 lata wybudowano sporo nowych, więc o ile więcej ta liczba się różni, nie wiem.

W sumie ciężko mi znaleźc jakieś absurdy, może oprócz takiego raczej kosmetycznego jakim jest choinka (a raczej stelaż w kształcie choinki) stojący cały rok na głównym rondzie i wiszące na latarniach ozdoby świąteczne. To tak w ramach oszczędności.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 14 czerwca 2011, 18:48

Tak na zawołanie trudno przypomnieć sobie jakieś absurdy, zapamiętałem taki maluśki. Plac zabaw na moim osiedlu to jedna wielka piaskownica w której są huśtawki, zjeżdżalnie, koniki czy inne przedmioty zabawowe dla maluchów. Ktoś pomysłowy w tej piaskownicy zrobił drugą piaskownicę z tym samym piaskiem co jest na całym obszarze placu zabaw. Dla mnie chore, no ale świat i budżet miasta się od tego nie zawali. Taka drobnostka, jak mówiłem :wink:

Wróć do „Humor”