PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

nie zgadzam się!

Strony internetowe związane z polityką i politykami

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

niezgadzamsie
Stażysta
Stażysta

nie zgadzam się!

Postautor: niezgadzamsie » 24 lipca 2014, 20:52

Witam.

Kilka lat chodziłem na wybory i później miałem gdzieś to co wyrabiają politycy ale jak słyszę o tym co się teraz dzieje to mnie krew zalewa.

Dla mnie najbardziej liczy się gospodarka a obecnie to wszystko leży: brak pracy dla młodych, drogie mieszkania, emigracja itp. a oni ciągle o sobie i o sobie.

Jak europosłowie opowiadają o tym jak wyciągają/wyciągali kasę to mnie mdli - przecież to są pieniądze wszystkich mieszkańców UE - nasze także!

Stworzyłem portal http://niezgadzamsie.pl/ - zasada jest prosta: wrzucasz obrazek z komentarzem o tym co ci nie gra w otaczającej rzeczywistości.

Może uda się otworzyć kilka umysłów na to co się wyprawia!

Pozdrawiam

girge
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: girge » 24 lipca 2014, 20:59

Coś do wyładowania frustracji ? Może być.

niezgadzamsie
Stażysta
Stażysta

Postautor: niezgadzamsie » 24 lipca 2014, 21:20

Tak, dobrze to określiłeś - wyładowanie złości na codzienność.

Pozostawiono nam wyłącznie głos przy urnie i internet. Chociaż przy urnie to też nie za bardzo, bo jak pójdzie zagłosować nawet 2 osoby (jedna na PIS, druga na PO) to będą twierdzili, że mają 50% poparcie w społeczeństwie.

Każdy występujący publicznie w manifestacjach określany jest oszołomem (nie ważne czy z prawa czy z lewa) i jesteśmy od małego wychowywani na to aby posłusznie słuchać a przecież tak nie można jak się to wszystko obserwuje.

Ten portal to taki sposób odreagowania, który być może innym także pozwoli wyrzucić w formie obrazka coś mądrego i pomoże spojrzeć na pewne sprawy inaczej.

bytrek
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: bytrek » 26 lipca 2014, 20:02

Rząd i politycy maja za ciebie znaleźć prace? Zarobić na wybudowanie domu czy kupno mieszkania?
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2014, 15:54 przez bytrek, łącznie zmieniany 1 raz.

niezgadzamsie
Stażysta
Stażysta

Postautor: niezgadzamsie » 28 lipca 2014, 09:06

Oczywiście, że NIE!

Ale politycy powinni maksymalnie dążyć do ułatwienie życia obywatelom w każdym aspekcie życia.

Jak każdy obywatel chciałbym aby wpłacane przeze mnie pieniądze były rozsądnie wydawane a mam wrażenie że są często przejadane (loga po 30 tys., zamiast stron internetowych i systemów są wdrażane Joomla, Wordpress - bezpłatne systemy a przetargi są na tysiące złotych, co wybory słyszę o głodnych dzieciach w Polsce, cygara, prywatne obiady opłacane ze służbowych pieniędzy, ubrania itd.).

Jeżeli słyszę, że Amerykanin pracuje na własne mieszkanie kilka lat a Polak całe życie to chyba jasne jest, że oczekuję od polityków poprawy tej sytuacji. Przecież to jest związane z funkcjonowaniem administracji (biurokracja, masa zezwoleń itp.) oraz gospodarką i chciałbym aby na tym skupiali się wybrani przez społeczeństwo politycy. Mamy natomiast w głównym nurcie masę dyskusji na tematy jałowe: był zamach czy nie?, czy zalegalizować miękkie narkotyki czy nie? czy się zjednoczą czy nie? gender czy nie gender? itp. itd.

Chciałbym aby obrazki na http://niezgadzamsie.pl/ wskazywały na wady życia publicznego, bo przecież coś jest nie tak skoro np. w Warszawie w radzie miasta jest 60 radnych (ponad 1 700 000 mieszkańców) a w takim np. Chełmie 23 radnych (około 65 000 mieszkańców) i skłaniały do myślenia.

Oczekuję wyłącznie ułatwień, rzetelnej dyskusji i mądrego zarządzania dobrem wspólnym.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 29 lipca 2014, 18:33

bytrek pisze:Rząd i politycy maja za ciebie znaleźć prace? Zarobić na wybudowanie domu czy kupno mieszkania?

Nie muszą wystarczy, że przyczynią się do poprawy stanu naszej gospodarki bo po to ich wybieramy. Znam osoby które mieszkając w Polsce były bezrobotne, nieporadne. Gdy ci sami ludzie wyjechali do Anglii,Niemiec okazało się, że tam nareszcie rozwinęli skrzydła i lepiej sobie radzą niż całkiem spory procent Niemców i Anglików mieszkających tam, a już na pewno jest im lepiej niż Polakom którzy wcześniej radzili sobie lepiej od nich w Polsce.
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

bytrek
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: bytrek » 29 lipca 2014, 18:37

gazda pisze:
bytrek pisze:Rząd i politycy maja za ciebie znaleźć prace? Zarobić na wybudowanie domu czy kupno mieszkania?

Nie muszą wystarczy, że przyczynią się do poprawy stanu naszej gospodarki bo po to ich wybieramy. Znam osoby które mieszkając w Polsce były bezrobotne, nieporadne. Gdy ci sami ludzie wyjechali do Anglii,Niemiec okazało się, że tam nareszcie rozwinęli skrzydła i lepiej sobie radzą niż całkiem spory procent Niemców i Anglików mieszkających tam, a już na pewno jest im lepiej niż Polakom którzy wcześniej radzili sobie lepiej od nich w Polsce.

I dlaczego w Polsce sobie nie radzą? Nie ma w Polsce szkół, mnie da się wybierak kierunków na których jest sporo miejsc pracy? Nie ma w Polsce kursów?

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 29 lipca 2014, 18:44

bytrek pisze:I dlaczego w Polsce sobie nie radzą?

Nie wiem, może to zależy od słabszego charakteru. Twoje pytanie powinno brzmieć dlaczego tam dają sobie świetnie radę.

bytrek pisze: Nie ma w Polsce kursów?

Te z PUP-u można sobie wsadzić w dupę
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Wróć do „Linki i ciekawostki polityczne”