PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Demokracja

Wszelkie nurty, wizje, poglądy - wszystko co wiąże się ze światopoglądem. Twój sposób na życie - głębsze rozmowy !!!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Joker
Radny gminny
Radny gminny

Demokracja

Postautor: Joker » 23 lutego 2006, 18:21

Proszę mi udowodnić,że jest to najbardziej moralny i skuteczny system jaki możemy sobie wyobrazić :-)

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Re: Demokracja

Postautor: XXviX » 23 lutego 2006, 19:12

Joker pisze:Proszę mi udowodnić,że jest to najbardziej moralny i skuteczny system jaki możemy sobie wyobrazić :-)

Bo jak ktoś nie udowodni, to ja odwołasz? Sorry, mam mniej głupie rzeczy do robienia...
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
ikti
Wójt
Wójt

Postautor: ikti » 24 lutego 2006, 14:40

Bo jak ktoś nie udowodni, to ja odwołasz? Sorry, mam mniej głupie rzeczy do robienia...

Pewnie, nie ważne czy demokracja działa dobrze. Dogmatów się nie podważa. :?
Prawda nie leży po środku. Prawda leży tam gdzie leży.

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 24 lutego 2006, 15:47

ikti pisze:Pewnie, nie ważne czy demokracja działa dobrze. Dogmatów się nie podważa. :?

... powiedzial katolik... I jak zwykle bez sensu i nie na temat. Jak sie ze mna nie zgadzasz to odpisz na pierwszy post a nie uskuteczniasz bzdety o jakichs dogmatach w demokracji...
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
ikti
Wójt
Wójt

Postautor: ikti » 24 lutego 2006, 16:18

XXviX pisze:... powiedzial katolik... I jak zwykle bez sensu i nie na temat. Jak sie ze mna nie zgadzasz to odpisz na pierwszy post a nie uskuteczniasz bzdety o jakichs dogmatach w demokracji...

Mowię nie o dogmatach w demokracji tylko o dogmacie demokracji. Ty go wyznajesz, co budzi moje zdziwienie, z powodu Twojego ateizmu. Nie mów mi, że tak nie jest, bo napisałeś
Bo jak ktoś nie udowodni[że demokracja działa dobrze], to ja odwołasz? Sorry, mam mniej głupie rzeczy do robienia...

Więc z przesłanek:
1. Popierasz demokrację
2. Nie interesuje Cię czy działa dobrze.
Wynika, że popierasz demokrację niezależnie od tego czy jest dobra. Co z kolei oznacza, że Twoje poparcie dla demokracji nie podlega dyskusji - jest dla Ciebie dogmatem.

Przepraszam, że to tak rozpisuję, ale mam na uwadze Twoje ograniczone mozliwości intelektualne.

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 24 lutego 2006, 16:34

2. Nie interesuje Cię czy działa dobrze.

Przepraszam, że to tak rozpisuję, ale mam na uwadze Twoje ograniczone mozliwości intelektualne.

Ikti, dziecko, wiesz o czym traktuje ten temat? To trzymaj się go... bo robisz z siebie to co robisz, brnąc w dyskusję z kimś kto napisał, że ma mniej głupie rzeczy do roboty. EOT.

P.S. Jedynym dogmatem w jaki wierzę to ten, że dogmaty są dla idiotów.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
ikti
Wójt
Wójt

Postautor: ikti » 24 lutego 2006, 16:57

Jakbyś miał coś mnie głupiego do roboty to bys wcale nie odpowiadał w tym temacie. Odpowiedziałeś więc chciałeś coś tym wyrazić (to, że o słuszności demokracji nie warto dyskutować). Teraz się wycofujesz stosując nieudolne chwyty i mnie obrażając.

Awatar użytkownika
Trevor
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Trevor » 04 marca 2006, 17:19

"Demokracja nie jest systemem idealnym, ma wiele swoich wad i niedociągnięć ale i tak jest systemem najlepszym z tych wymyslonych przez człowieka"

A tak do tematu: nikt nie udowodni dobrych stron demokracji, szczególnie jeśli nie będzie się chciało tych pozytywów zobaczyć :wink:
Polecam zrobić sobie małe porównanie: demokracja, komunizm, faszyzm, nazizm, monarchia i co tam jeszcze chcecie i wyciągnąć wnioski :D
Wolność ja kocham i rozumiem.
Wolności to ja oddać nie umiem.

Awatar użytkownika
ikti
Wójt
Wójt

Postautor: ikti » 04 marca 2006, 21:31

Polecam zrobić sobie małe porównanie: demokracja, komunizm, faszyzm, nazizm, monarchia i co tam jeszcze chcecie i wyciągnąć wnioski

Porównanie to zrobił już Platon w Państwie. Wyróżnia 4 zasadnicze ustroje: monarchie, arystokracje, demokracje i tyranie(tatu chyba będzie komunizm, faszyzm, nazizm) i je porównuje. Nie zdardze wyniku porównania, żeby nie zniechęcić do czytania.

Demokracja nie jest systemem idealnym, ma wiele swoich wad i niedociągnięć ale i tak jest systemem najlepszym z tych wymyslonych przez człowieka

To mówisz w kontekscie sterowania Państwem. Ciekawe czy to samo powiesz w przypadku sterowania samolotem :lol:

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 05 marca 2006, 10:46

ikti pisze:To mówisz w kontekscie sterowania Państwem. Ciekawe czy to samo powiesz w przypadku sterowania samolotem

Ale przykład. Też mam fajny: sto osób szybciej obierze 10 kg ziemniaków niż jedna.

ikti pisze:Porównanie to zrobił już Platon w Państwie. Wyróżnia 4 zasadnicze ustroje: monarchie, arystokracje, demokracje i tyranie

Nie można pod tyranię podciągnąć faszyzmu i komunizm, bo dla Greków była ona czymś zupełnie innym. Przede wszystkim tyran był wybierany przez obywateli.
Yo, she-bitch! Let's go!

Awatar użytkownika
ikti
Wójt
Wójt

Postautor: ikti » 05 marca 2006, 22:21

Ale przykład. Też mam fajny: sto osób szybciej obierze 10 kg ziemniaków niż jedna.

Rozumiem, że chodzi Ci o to, że 100 osób radzi jednej w jaki sposób obierać :lol:
Inaczej przykład jest błędny. W demokracji nie przybywa wcale 100 razy więcej osób do pracy.

Nie można pod tyranię podciągnąć faszyzmu i komunizm, bo dla Greków była ona czymś zupełnie innym. Przede wszystkim tyran był wybierany przez obywateli.

Chodzi Ci chyba o taki urząd. Platon rozumiał to pojęcie inaczej.

Awatar użytkownika
ciszu
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: ciszu » 06 stycznia 2007, 11:06

Polityk brytyjski i mąż stanu w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu – Winston Churchill wypowiedział jakże proste lecz głębokie słowa: „demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu’'

Na przestrzeni dziejów powstawało wiele poglądów na temat stworzenia idealnego ustroju politycznego. Marksizm np. w swoich założeniach był dobry, lecz ludzie wypaczyli tą ideę. Podobnie komunizm i inne. Sądzę, iż jeśli do tej pory nie udało się stworzyć idealnego ustroju, tak też nikt nie wymyśli lepszej formy sprawowania rządów. Wyjściem z sytuacji jest dążenie do perfekcjonizmu i ulepszania obecnego systemu, aby każdy czuł się sprawiedliwie. Ważne jest, aby ludzie mający bezpośredni kontakt z polityką i sprawowaniem władzy stawiali sobie za cel takie wartości jak: konsensus, dobro ogółu obywateli, poszanowanie i przestrzeganie norm i wzorów zachowań itd. Niestety wad demokracji jest coraz więcej. Na arenie politycznej mamy do czynienia z coraz większą ilością afer (Rywina, starachowicka, taśmowa, sex afera itd.) i wypaczeń ludzkości w zachowaniu, mentalności czy kulturze osobistej (Lepper czy Giertych). Korupcje, lobbingi zakłócają ład społeczny. Od zarania dziejów mieliśmy do czynienia z mankamentami demokracji, ponieważ zawsze istniała ‘’grupa trzymająca władzę’’.

Awatar użytkownika
Maverick
Poseł
Poseł

Postautor: Maverick » 06 stycznia 2007, 14:23

Wade d...kracji widzimy co wybory. Co wybory mialo byc lepiej a jest coraz gorzej. Bylo AWS - zle, potem SLD - gorzej, teraz PiS - tez zle i jeszcze gorzej.
Po nastepnych wyborach tez bedzie zle :)
Wiec nie trzeba sie specjalnie wysilac zeby dostrzec wady d...kracji.
Przesladowany przez dziadka mroza za poglady polityczne.
Tylko prawda jest ciekawa!

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 06 stycznia 2007, 14:27

A zalety? Maverick wysil się i napisz.....

Jesteście śmieszni oceniacie ustrój po jego działaniu w Polsce?
A co z świetnym Adenauerem i jego następcami? Co świetna M Theacher, Tony Blairem?
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
ciszu
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: ciszu » 06 stycznia 2007, 19:04

Warto zaznaczyć że nic nie jest doskonałe , a więc każdy system który już powstał lub powstanie w przyszłości nie będzie doskonały . Mimo wielu wad demokracji ( bo nie oszukujmy się że takie rzeczy jak afery , jak nepotyzm , łapówki itp nie występują w innych krajach demokratycznych ) są i zalety ... zwłaszcza wolność.

Wróć do „Ideologie i subkultury”