PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Demokracja

Wszelkie nurty, wizje, poglądy - wszystko co wiąże się ze światopoglądem. Twój sposób na życie - głębsze rozmowy !!!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 18 grudnia 2012, 17:50

My to wiemy, ale zaraz doczekasz się jakiejś takiej odpowiedzi, że ci się dyskutować odechce.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 18 grudnia 2012, 18:10

nie wiem co wiecie, bo wiecie, że przecież powinniście wiedzieć, że obu referendach głosowano różne konstytucje europejskie ,drugim nie było już zapisów których nie chcieli Irl. :grin:

"prawicowa" pulpa dogłowowa...
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 18 grudnia 2012, 18:31

nie wiem co wiecie, bo wiecie, że przecież powinniście wiedzieć, że obu referendach głosowano różne konstytucje europejskie ,drugim nie było już zapisów których nie chcieli Irl. :grin:

Bzdura. Zadziałała propaganda UE rodem z ministra Goebbelsa.

Euronacjonalistyczna pulpa dogłowowa

My to wiemy, ale zaraz doczekasz się jakiejś takiej odpowiedzi, że ci się dyskutować odechce.

Nie łatwo się domyslić co przedstawił twój zamnipulowany kolega z moderacji.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 18 grudnia 2012, 18:47

euronacjonalistyczna hahahahah przyjacielskowroga :lol:
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 18 grudnia 2012, 18:50

Euronacjonalizm jest takim samym zagrożeniem jak nacjonalizm w każdej innej postaci. Problem w tym że się go nie dostrzega tak jak nie dostrzegano zagrożenia ze strony Hitlera.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 18 grudnia 2012, 18:57

euronajconalizm :mrgreen: - człowieku zamiast używać netowej pulpy lepiej postaraj się rozumieć słowa które używasz.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 18 grudnia 2012, 19:04

Zui pisze:Innymi słowy zgadzasz się, że ten termin od samego początku był pomyślany jako metoda odwracania uwagi. Też tak myślę. Dzisiaj już nie ma powodu tej uwagi ludu odwracać.
Myślę że cały rozwój parlamentaryzmu miał być polubownym zażegnaniem sporów społecznych na osi król-szlachta-reszta - które stale występowały przed jego epoką w postaci buntów, wojen o sukcesje, powstań etc.

Na pewno w wielu krajach było tak - że do parlamentu prosili młotków z ludu - żeby sobie uświadomili jak mało mogą - i żeby wszyscy którzy ich popierają zamknęli japy i przestali narzekać i bujać w obłokach - tylko że nie można tego uogólnić na dzisiejsze czasy.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 18 grudnia 2012, 20:07

Traktat lizboński tak w ogóle to łamie naszą konstytucję o "zasadzie suwerenności narodu".

"Suwerenność jest synonimem niezależności, polega ona na niepodawaniu się przez państwo pod żadną inną władzę."

Tylko że jakoś nigdzie o tym nie mówią , tylko sieją propagandę. UE tamto UE sramto.
100 razy lepiej byśmy wyszli jakby UE była typową organizacją , strefą wolnego handlu. A nie marnowanie kasy na utrzymanie tego euro-kołchozu .

Jak można mówić że mamy demokracje :o ? Demokracja pośrednia tsaa... Mit , mit i jeszcze raz mit. Stosujemy w niektórych przypadkach demokratyczne rozwiązania ale demokracją to my nie jesteśmy.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 18 grudnia 2012, 20:12

Lolek00 pisze:nie można tego uogólnić na dzisiejsze czasy
Dlaczego nie? To jest dobra metoda: wmówić maluczkim, że to oni rządzą. W ten sposób uśpić ich i rozmywać odpowiedzialność za własne przekręty.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 18 grudnia 2012, 20:14

zuikaku pisze:wmówić maluczkim, że to oni rządzą. W ten sposób uśpić ich i rozmywać odpowiedzialność za własne przekręty.

A przy Twojej propozycji rządów to się zmieni? Wątpię.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 18 grudnia 2012, 20:25

Co do mojej propozycji byłoby jaśniej i czytelniej: tu jest król, tam jest oligarchia w senacie, a tu znowu wysoce reprezentatywna izba poselska. Dzięki temu byłoby przejrzyściej, więcej osób mogłoby się połapać, byłoby zdrowiej dla obywatelskiej świadomości, trudniej byłoby politykom rozmazać swoją odpowiedzialność.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 18 grudnia 2012, 20:34

zuikaku pisze:Co do mojej propozycji byłoby jaśniej i czytelniej: tu jest król, tam jest oligarchia w senacie, a tu znowu wysoce reprezentatywna izba poselska.

Czytelniej? Miałbyś króla, który musi mieć bandę urzędników tworzących własną oligarchię. Zamiana jednego syfu na inny. Większy.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 18 grudnia 2012, 20:39

Nie chce mi się wszystkiego od nowa tłumaczyć, są od tego inne wątki.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 18 grudnia 2012, 20:41

Jakby JKM albo Michalkiewicz miał zostać królem to może być i królestwo , jestem za :).

Ale realnie patrząc król to jednak nie wiem czy to taki super pomysł.

Aleksy865
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Re: Demokracja

Postautor: Aleksy865 » 06 lipca 2013, 14:52

Joker pisze:Proszę mi udowodnić,że jest to najbardziej moralny i skuteczny system jaki możemy sobie wyobrazić :-)
Fałszu nie można udowodnić.

Wróć do „Ideologie i subkultury”