PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

In vitro - za i przeciw...

Wszelkie nurty, wizje, poglądy - wszystko co wiąże się ze światopoglądem. Twój sposób na życie - głębsze rozmowy !!!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Czy jesteś za:

całkowitym zakazem in vitro
4
14%
Dopuszczeniem do in vitro ale na koszt pacjenta
13
46%
Dopuszczeniem do in vitro płatne przez NFZ
11
39%
Nie mam zdania
0
Brak głosów

Liczba głosów: 28

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 28 października 2010, 14:05

NRohirrim88 pisze:Po jakimś czasie, np. po kilkuset latach może to się przełożyć jako problem genetyczny.

Za kilkaset lat to może się wszystko zdarzyć. Również to, że problem genetyczny może w ogóle nie istnieć.

NRohirrim88 pisze:Bez wdawania się w szczegóły, to nawet poprzez chociażby to, że odwołując się do tego co napisałeś - potomstwo może mieć podobne upodobania, co do tego co jeść i jak żyć generalnie (zwłaszcza w przypadkach, gdy zdarzą się rodzice, co nie wyciągnęli od siebie samych wniosków i wychowali dziecko jak wychowali).

To nie jest kwestia upodobań tylko tego co możesz zastać w sklepie. Generalnie obecne żarcie jest naładowane chemią, która jak widać może mieć właśnie taki wpływ na nasz organizm.
Jak byłem parę tygodni temu w pewnej fabryce na dolnym Śląsku to mi się kichy wykręciły jak zobaczyłem z czego się robi wypełniacze do wędlin i pasztetów. Pozwalają one z 1kg mięcha zrobić 3kg wędlin. Tak samo jest z pasztetem. Kiedy pogadałem sobie z ludźmi z zarządzania produkcją u potentata serków i jogurtów to mi się odechciało jeść to gówno. Sama chemia.
Zanieczyszczenie środowiska też ma niebywały wpływ na to jakim "materiałem ludzkim" jesteśmy.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 28 października 2010, 15:29

Dlatego warto ochraniać środowisko na tyle ile można (ale też nie kosztem zupełnym losu człowieka -> patrz, Rospuda). I żeby nie było tak, jeśli chodzi o przetwarzane produkty żywnościowe, że sobie można tam wkładać bezkarnie prawie co się chce.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
lobo
Poseł
Poseł

Postautor: lobo » 28 października 2010, 18:27

Waga pisze:Jak czytam gdzieś o "in vitro" uderza minie jedna rzecz. Opis pary starającej się o dziecko. Ten seks w określonej dacie o określonej godzinie za stoperem i termometrem w rękach. Opis pary startującej się o ciążę zawsze jest podobny. Zero namiętności tylko kalendarz, zegarek termometr, stoper i ryp, ryp, ryp.
Nie wiem, gdybym ja tak swoje dzieci robił to pewnie do dzisiaj byłbym bezdzietny :lol:

No ja też tego nie czaję. Po prostu przynajmniej dwa razy dziennie i spoko :D No w czasie teges nie należy to do przyjemności, ale są inne wtedy zabawy ;)
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - Stanisław Lem

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 28 października 2010, 19:42

to proste Waga - jeden dzień jest najlepszy co miesiąc.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
lobo
Poseł
Poseł

Postautor: lobo » 28 października 2010, 20:24

Jeden? Chyba mało wiesz o kobietach jeszcze. Dni płodnych jest dużo więcej niż jeden dzień. Nie ośmieszaj się.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - Stanisław Lem

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 30 października 2010, 13:47

No i odpadł projekt zakazujący zupełnie in vitro w Polsce. Gorzej, że ta kobieta stojąca na czele tego, będzie próbowała wpływać na drugi nieco inny projekt, no ale zdaje się, że musi mieć dobry humor, skoro nic nie nauczyło ją pierwsze głosowanie w tej sprawie.
Niektórzy ludzie nie rozumieją chyba, że nie da się tego tak zakazać obecnie i jedyny wybór tak naprawdę polega na tym, czy szalę zwycięstwa odbierze ten skrajniejszy projekt w drugą stronę, czy też doszłoby do nazwijmy to zdrowego kompromisu.

Nawet jakby jakimś sposobem zakazano kiedykolwiek in vitro, to co by to zmieniło? Jedynie to, że rodziłoby się mniej, a nie więcej Polaków, a i więcej Polaków wyjeżdżałoby za granicę, żeby tam w spokoju móc przeprowadzić in vitro (jeśli chodzi o aborcję, to wiele osób co początkowo by ją przeprowadziło, ostatecznie nie decyduje się jechać za granicę; myślę natomiast, że w kwestii in vitro ludzie chcący tą metodę są o wiele bardziej zdeterminowani).

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 30 października 2010, 14:01

Nie mówię, że in vitro musi wyglądać, tak jak obecnie wygląda. Natomiast jak słucham niektórych wypowiedzi, jakie to jest pod jakąkolwiek postacią zło z fatalnymi skutkami (te fatalne skutki to to, że rodzi się więcej Polaków, czy ludzie są zadowoleni, bo mogą tworzyć rodzinę?), to zastanawiam się kiedy ktoś wpadnie na pomysł np. zrobienia obywatelskiego projektu za tym, żeby poronienia były zabronione i karane.

Awatar użytkownika
brzenczol
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: brzenczol » 02 listopada 2010, 10:43

Jestem jak najbardziej za in vitro. Nie może tak być, że kiedy świat idzie z postępem, to w pewnych dziedzinach nadal panuje średniowiecze, kubeł zimnej wody wylewany przez osoby stające w obronie tzw. "moralności, etyki i nauk Kościoła". Szkoda że same tylko ani moralnością ani etyką pochwalić się nie mogą. Co jest bowiem niemoralnego w chęci niesienia pomocy ludziom, którym obecna "moralna" medycyna nie jest w stanie pomóc? Klonowanie? Komorki macierzyste? Tyczy się to tez in vitro.

Najgorsze jest to, że w tej kwestii wypowiadają się osoby najmniej do tego upoważnione:

• Kler - Co ksiądz może wiedzieć o seksie? Niech się doczeka dzieci i je wychowa, wtedy pogadamy o moralności.
  • Mężczyźni - To kobiety rodzą dzieci, drodzy panowie. Sprzeciw męskiej części poselskiej jest równie irytujący, bowiem najczęściej ci panowie już są rodzicami, a niektórzy nawet dziadkami. Macie swoje pociechy, nie znacie problemu.
  • Dewoty - Niektóre takie posłanki w sejmie aż huczą o potrzebie zakazania in vitro. Tak samo mogą się pochwalić dziećmi, więc chciałabym żebyście nie mogły doczekać się wnucząt - zobaczymy wtedy jak bardzo nie chcecie in vitro!

Osobiście znam ludzi, którzy chcą a nie mogą doczekać się dzieci. Czy naprawdę mają być skazani na brak potomstwa, bo jakiś podstarzały chłop w sutannie uważa, że in vitro to grzech? Niech sobie uważa, ale wara takiemu od polityki - numer ze straszeniem posłów ekskomuniką godny pożałowania.
Nic o nas bez nas.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 02 listopada 2010, 11:00

reasumując - każdy kto przeciw in vitro ten dewota lub głupi facet. Czasem w sutannie.

Przekonałeś już sam siebie, że ludzi o odmiennym zdaniu nie powinni się odzywać. Brawo.

ach, konstruktywna rozmowa!
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 02 listopada 2010, 11:18

Nazgul, ma rację. brzenczol, każdy w tym kraju ma prawo do posiadania swojego zdania. W sprawie in vitro również. Dyskutuj z argumentami, tezami ale bez personalnych wycieczek.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 02 listopada 2010, 11:39

Nie rodzą się - źle. Chcą się urodzić, ale przerywa się ciążę - źle. Rodzą się tam gdzie natura zawiodła - też źle. Biedne dzieciaki. :twisted:
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Awatar użytkownika
lobo
Poseł
Poseł

Postautor: lobo » 02 listopada 2010, 14:15

brzenczol pobrzęczał :)

btw co z tego, że nawet dajmy na to - wfff... się dzięci urodzi, jak rodzice wyjadą z nimi za granicę? Hę? :)

Awatar użytkownika
brzenczol
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: brzenczol » 02 listopada 2010, 18:05

Personalne wycieczki? Sorry, o czym my tu w ogóle rozmawiamy? Chyba kobieta ma prawo zajść w ciążę i wychowywać dziecko? Pary które tyle lat się o to starają, ale z różnych przyczyn nie mogą - to jest ich jedyna nadzieja. A wy mówicie, że przecież każdy może mieć odmienne zdanie? No jasne że tak, ale ciekawa jestem co byście powiedzieli gdyby w rządzie mieliby głosować - dajmy na to - nad zakazem przeszczepów. Jeszcze ciekawiej, gdyby ktoś z Was takiego przeszczepu by potrzebował (czego oczywiście Wam nie życzę), a wszystko w cieniu ludzi, którzy się temu sprzeciwiają. Bo to "grzech" albo inne "zło".
Nic o nas bez nas.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 02 listopada 2010, 18:24

Witam, brzenczol. Dokładnie tak jak Ty uważam, że co się kler rzymskokatolicki odzywa o dzieciach, skoro sam ich nie posiada.

Tutaj poruszyłaś właśnie taki problem, że zakaz przeszczepów. Czy tak jak mają Świadkowie Jehowy - zakaz transfuzji krwi. A tu z kolei, że zakaz in vitro. Nie idźmy tą drogą, bo to nie ma sensu. Można wypracować zdrowy kompromis. Oczywiście, znajdą się radykałowie, co podniosą wtedy głos, ale wypracowując kompromis, jednocześnie odbierze im się główne narzędzie swych przeciwskazań.

Tutaj jeszcze nawiążę do tego co lobo napisał o rodzeniu dzieci i wyjeżdżaniu za granicę.
Zauważ, że jakby zakazano in vitro w Polsce, to ludzie wyjeżdżaliby za granicę.
A, że za granicą drożej, to pewnie by tam też częsciej zostawali, żeby na nie zapracować. Oraz mieć święty spokój i nie obawiać się, że nagle ktoś wymyśli, że np. odebranie dziecka, bo urodziło się metodą in vitro, więc jest szatańskim nasieniem.

Koniec konców zatem, nie tylko nie rodziłoby się mniej kolejnych polskich obywateli, ale jeszcze więcej by wyjeżdżało. I co tu się dziwić, tak naprawdę. Państwo powinno być ogólnie rzecz ujmują przyjazne zwyczajnym obywatelom.

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 02 listopada 2010, 18:25

NRohirrim88 pisze:Państwo powinno być ogólnie rzecz ujmują przyjazne zwyczajnym obywatelom.

A jest często odwrotnie co widać po tym całym pieprzeniu o in vitro. :neutral:
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Wróć do „Ideologie i subkultury”