PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

In vitro - za i przeciw...

Wszelkie nurty, wizje, poglądy - wszystko co wiąże się ze światopoglądem. Twój sposób na życie - głębsze rozmowy !!!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Czy jesteś za:

całkowitym zakazem in vitro
4
14%
Dopuszczeniem do in vitro ale na koszt pacjenta
13
46%
Dopuszczeniem do in vitro płatne przez NFZ
11
39%
Nie mam zdania
0
Brak głosów

Liczba głosów: 28

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 21 października 2010, 23:16

a ja to widzę tak - 8 na 10 zapłodnień kończy się nijak. Skoro Bóg tak to urządził i nie robi we swojej wszechmocy tak aby te dzieci nie umierały to jest ohydnym mordercą. Kumplem eugeniki bo hoduje i decyduje kto ma się urodzić a kto nie.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
lobo
Poseł
Poseł

Postautor: lobo » 21 października 2010, 23:53

A może udostępnia tym, którzy chcą uprawiać, z niewielkim skutkiem zresztą, Boga, żeby go próbowali udawać? Dlatego tu jesteśmy w tym świecie btw.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - Stanisław Lem

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 26 października 2010, 14:27

W takich chwilach jak ta, mogę się tylko cieszyć, że nie jesteśmy państwem wyznaniowym.
Wypowiedź jednego z użytkowników z innego forum (w odpowiedzi na moje argumenty):

Nie manipuluj tutaj, że Chrześcijanie nie chcą, by rodziło się więcej Chrześcijan, bo in vitro właśnie sprawi, że rodzić się będą tylko wrogowie Chrześcijaństwa. Ci, co tak promują in vitro, wyśmiewali się także z Chrześcijanina pana Putry, że taki ciemny i ma aż ośmioro dzieci. Chrześcijanie mają szansę rodzić się tylko w takich rodzinach, jak u pana Putry. Tam, gdzie in vitro, rodzić się mogą głównie tylko takie osobniki, jak te, co kopały modlące się pod Krzyżem babcie na Krakowskim Przedmieściu.

Żeby była jasność, to ja nie mam nic do rodziny zmarłego posła Krzysztofa Putry.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 26 października 2010, 14:37

A potem, przy innych okazjach grzmienie, że zalewa rzekomo islam. Jakby to była wina muzumłanów, że chrześcijanie (a konkretniej w tym wypadku: hierarchia rzymskokatolicka) sami w sobie działają na swoją szkodę.

Awatar użytkownika
lobo
Poseł
Poseł

Postautor: lobo » 26 października 2010, 15:28

NRohirrim88 pisze:W takich chwilach jak ta, mogę się tylko cieszyć, że nie jesteśmy państwem wyznaniowym.
Wypowiedź jednego z użytkowników z innego forum (w odpowiedzi na moje argumenty):

Nie manipuluj tutaj, że Chrześcijanie nie chcą, by rodziło się więcej Chrześcijan, bo in vitro właśnie sprawi, że rodzić się będą tylko wrogowie Chrześcijaństwa. Ci, co tak promują in vitro, wyśmiewali się także z Chrześcijanina pana Putry, że taki ciemny i ma aż ośmioro dzieci. Chrześcijanie mają szansę rodzić się tylko w takich rodzinach, jak u pana Putry. Tam, gdzie in vitro, rodzić się mogą głównie tylko takie osobniki, jak te, co kopały modlące się pod Krzyżem babcie na Krakowskim Przedmieściu.

No to przekracza normalne myślenie, fakt, ale buractwa i fanatyków u nas dostatek.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - Stanisław Lem

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 26 października 2010, 16:02

Rozumiem, że główny krzyk przeciwników in vitro jest o to, że jakoby mają ginąć (cokolwiek to oznacza) nadliczbowe niewykorzystane embriony. Rozwiązaniem jest, żeby jednorazowo dochodziło do wytworzenia 1, 2 takich embrionów. I po krzyku.

Awatar użytkownika
lobo
Poseł
Poseł

Postautor: lobo » 26 października 2010, 16:47

Kiedyś też byłeś zarodkiem.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 26 października 2010, 18:18

no i?
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
lobo
Poseł
Poseł

Postautor: lobo » 26 października 2010, 18:30

No i chciałbyś zdedzić? ;), bo słabo wypadłeś w badaniach?

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 26 października 2010, 18:46

ta komórka to nie byłem ja.

Awatar użytkownika
lobo
Poseł
Poseł

Postautor: lobo » 26 października 2010, 18:48

Taa? To nowość :) Czyli czym/kim byłeś?
Zacytuję wiki, bo po co dalej szukać:
"Komórka (łac. cellula) – najmniejsza strukturalna i funkcjonalna jednostka organizmów żywych zdolna do przeprowadzania wszystkich podstawowych procesów życiowych (takich jak przemiana materii, wzrost i rozmnażanie). Jest podstawową jednostką morfologiczno-czynnościową ustroju"

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 26 października 2010, 19:37

Ja uważam że byłem nią w sumie, no bo jak inaczej, nie miałeś świadomości itd - nie miałem imienia, no ale z tego ziarenka wyrosłem :D

Gdyby moja matka mój ówczesny pan i władca uznała że mam nie żyć to trudno - nie rozumiem czemu ta debata na osi aborcja-ciąża-in vitro.

Bazuje na tym że zabić można tylko wtedy jak nie człowiek - i pozbawia się ludzkiego pochodzenia czy nawet procesów rozwojowych te komórki/zygoty/zarodki/płody jak zwał tak zwał.

Dla mnie to człowiek.. człowiek w mocy i we władzy matki.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 26 października 2010, 19:50

nikim. nie istniałem. To oczywiste. I naprawdę trudno orzec kiedy się stałem.

antropomorfizacja komórki do mnie nie przemawia. odbieranie siebie jako komórki jest nieco niezasadne, bowiem to co Cię tworzy lolek to nie Twoje DNA a dużo więcej.
Ostatnio zmieniony 26 października 2010, 19:53 przez Nazgul, łącznie zmieniany 1 raz.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 26 października 2010, 19:53

Więc kiedy powstałeś? Kiedy nagle się stałeś? :grin: Który to był tydzień?
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 26 października 2010, 19:58

któż to wie? A kiedy rodzi się świadomość? Może to była ciąża a może już nie? a moze był to dopiero ok 2 rok życia kiedy stałem się samoświadomy?

Wróć do „Ideologie i subkultury”