PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Index Xiąg Zakazanych

Wszelkie nurty, wizje, poglądy - wszystko co wiąże się ze światopoglądem. Twój sposób na życie - głębsze rozmowy !!!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Index Xiąg Zakazanych

Postautor: Clint Eastwood » 21 marca 2013, 23:07

zapomnijmy na chwilę, że palenie książek jest barbarzyństwem, a na problemy trzeba patrzeć z różnych perspektyw. jeżeli stalibyście na czele oficjum sporządzającego indeks ksiąg zakazanych, na który miałyby się znaleźć szkodliwe (psychicznie, społecznie, politycznie) książki - to jakie byście na nim umieścili? jakie spłonęłyby w świętym ogniu nowego wspaniałego świata made by you?

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 21 marca 2013, 23:11

Żadne. Po prostu żadne.
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

Polak
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Polak » 21 marca 2013, 23:50

A Ty .Clint Eastwood co byś spalił ? :D
Wg mnie każdy ma prawo pisać co chce, wierzę że ludzie są na tyle mądrzy by samodzielnie wyselekcjonować wartościową lekturę. Zakazać można głoszenia groźnych ideologii ale czytania książek? Mein Kampf np. wydaje się groźny, a wg mnie pozwala zrozumieć ważną część historii Europy. Wszystko zależy tylko od podejścia czytelnika do sprawy...

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 22 marca 2013, 00:41

Umieszczenie książki w indeksie zakazanych oznaczało by jakieś +500% do jej pożądania przez czytelników.

Clint Eastwood pisze:zapomnijmy na chwilę, że palenie książek jest barbarzyństwem, a na problemy trzeba patrzeć z różnych perspektyw. jeżeli stalibyście na czele oficjum sporządzającego indeks ksiąg zakazanych, na który miałyby się znaleźć szkodliwe (psychicznie, społecznie, politycznie) książki - to jakie byście na nim umieścili? jakie spłonęłyby w świętym ogniu nowego wspaniałego świata made by you?
Gdybym miał taką władzę - i kiedykolwiek napisał jakąś (nawet dla jaj) to oczywiście ją bym umieścił w tym indeksie (jako jedyną!) - a potem bym miał bracie kasiury ...
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 22 marca 2013, 17:37

nie umiecie się bawić :cry: :roll:
zapomnijmy na chwilę, że palenie książek jest barbarzyństwem, a na problemy trzeba patrzeć z różnych perspektyw.

Polak pisze:A Ty .Clint Eastwood co byś spalił ?

nie mam konkretnych tytułów, ale zwracałbym uwagę na język. chętnie widziałbym w płomieniach te wszystkie napakowane eufemizmami rodem z żargonu myśliwych (kumacie, krew to nie krew, tylko farba, a serce to nie serce, tylko komora), nadęte, pseudonaukowe podręczniki i prace w których pracowników określa się jako zasoby ludzkie; seks i miłość określa się mianem relacji międzypłciowych; ludzi nie ma, są obiekty; o tym wszystkim pisze się w stronie biernej, bez zaangażowania, chłodnym językiem hybrydy prawnika, inżyniera i doktora mengele.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 22 marca 2013, 17:50

Moim zdaniem rozbicie pracownika na pracę i kapitał (w tym wypadku kap. ludzki) - jest dość istotne ale chyba często pada ofiarom demagogi.
Clint Eastwood pisze: seks i miłość określa się mianem relacji międzypłciowych
Oh... żeby nazywano to relacją międzypłciową ... to ja bym się cieszył...... :cool:

Przykro mi Clint nie jesteś człowiekiem, jesteś podmiotem rynkowym reprezentującym swój podmiot gospodarczy w formie gospodarstwa domowego; zaangażowanym w procesy rynkowe odnoszące się do wybranych kategorii ekonomicznych na których koncentrujesz uwagę konsumencką - (cokolwiek to oznacza).

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 22 marca 2013, 18:16

Lolek00 pisze:Moim zdaniem rozbicie pracownika na pracę i kapitał (w tym wypadku kap. ludzki) - jest dość istotne ale chyba często pada ofiarom demagogi.

tylko, że kapitał to coś wartościowego, a zasoby można widłami przewracać.
Lolek00 pisze:Oh... żeby nazywano to relacją międzypłciową ... to ja bym się cieszył...... :cool:
słusznie. :wink:
Lolek00 pisze:na których koncentrujesz uwagę konsumencką
ja niczego nie koncentruje, moja uwaga jest koncentrowana.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 22 marca 2013, 19:04

Clint Eastwood pisze:ja niczego nie koncentruje, moja uwaga jest koncentrowana.
W przypadku dóbr wyższego rzędu tak, ale w przypadku tych niższego jest na odwrót.

Wróć do „Ideologie i subkultury”