PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

RASIZM - co to takiego ?

Wszelkie nurty, wizje, poglądy - wszystko co wiąże się ze światopoglądem. Twój sposób na życie - głębsze rozmowy !!!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 sierpnia 2013, 10:17

Clint Eastwood pisze:ok, nie mam siły. łazicie po mieście i lejecie przypadkowo spotkanych ludzi, wyzywacie polaków na targu od żydów i potem oburzacie się, że was nie lubią :lol:

My się nie oburzamy że nas nie lubią. My piętnujemy lewackie nierówności.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 09 sierpnia 2013, 10:23

nie. zachowujcie się jak biali kulturalni ludzie, to nie będziecie mięli problemów z lewackimi nierównościami.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 sierpnia 2013, 10:27

Clint Eastwood pisze:nie. zachowujcie się jak biali kulturalni ludzie, to nie będziecie mięli problemów z lewackimi nierównościami.

Tak wiemy a jak będziemy płacić wszystkie haracze to nie będziemy mieli problemów ze skarbówką.

Prawo ma być równe.A nie że przedstawiciele określonej rasy czy wyznawcy określonej religii to święte krowy.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 09 sierpnia 2013, 10:29

Adi pisze:Prawo ma być równe.A nie że przedstawiciele określonej rasy czy wyznawcy określonej religii to święte krowy.

Z tego co wynika z tego co tutaj wypisujesz, chciałbyś mieć równe prawo do obrażania wszystkich naokoło.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 09 sierpnia 2013, 10:29

nie widzę analogii.

to może daj jakiś namiar na to prawo. zarzuć paragrafem, artykułem w gazecie czy coś.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 sierpnia 2013, 10:46

Clint Eastwood pisze:nie widzę analogii.

to może daj jakiś namiar na to prawo. zarzuć paragrafem, artykułem w gazecie czy coś.

Psiarnia mając możliwość dowalenia do zwykłego pobicia "charakteru rasistowskiego" bo ofiara była np murzynem dowali "charakter rasistowski" albo by dowalić będzie podpuszczać tekstami typu"ja się tobie nie dziwię, bo ja bym tego czarnucha także sklepał"

Natomiast jeśli chodzi o religie, to chyba oczywiste że idiotyczny paragraf o tak zwanych uczuciach religijnych tworzy święte krowy z wyznawców bodajże 3 religii.

Najprostszym przykładem będzie doda sądzona za wiarę i opinię że biblię napisali palacze marihuany czy posłanka austriacka skazana za stwierdzenie że masowy morderca który odbywał stosunki z 9 latką był masowym mordercą i pedofilem.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 09 sierpnia 2013, 10:50

ok, tylko dalej mi nie dałeś jakiegoś źródła tych sensacji. nie jestem takim wybitnym jurystą jak ty, nie znam każdego prawa.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 sierpnia 2013, 10:55

Których sensacji? Z pobiciem i zarzutami czy o religiach?

Przez ponad 10 lat byłem skinheadem i naprawdę znam z autopsji, wiem tez jak to się zmieniało.

Wręcz głupio mi na te tematy wyszukiwać linki z googla.

Swoja droga dlaczego pobicie za kolor skóry ma być czymś gorszym i ciężej karanym niż pobicie za krzywe zęby czy odstające uszy. To jest dopiero absurd.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 09 sierpnia 2013, 11:03

a no jak 10 lat byłeś skinheadem, to nie musisz nic szukać :lol:

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 sierpnia 2013, 11:04

Szkoda że wywaliłeś poprzedni post:)

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 09 sierpnia 2013, 11:07

wywaliłem, bo stwierdziłem, że nie chce mi się ciągnąć rozmowy na temat sytuacji, których nie znam, a ty nie chcesz mi ich pokazać.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 sierpnia 2013, 11:12

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... &_ticrsn=3

Tu chociażby masz o tym jak to kolesie dostali zarzuty o tło rasistowskie za pobicie ....Bułgarów(to przecież słowianie).

Psiarnia przybija zawsze najmocniejsze paragrafy, więc dowalą tło rasistowskie gdzie mogą.

A ja dalej się zastanawiam dlaczego pobicie za kolor skóry ma być z założenia czymś gorszym i ciężej karanym niż pobicie za krzywe zęby czy odstające uszy.

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 09 sierpnia 2013, 11:16

To jest totalny absurd, że nazwanie Francuza Francuzem jest uznawane za coś normalnego, a Żyda Żydem już podchodzi pod rasizm.
Long live Europe!

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 sierpnia 2013, 11:25

art. 119.
§ 1. Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto publicznie nawołuje do popełnienia przestępstwa określonego w § 1.

z kolei "zwykłe" pobicie:

Pobicie (art. 158 kk) – kara pozbawienia wolności do lat 3.

Z innej beczki, widać wyraźnie, że za groźbę bezprawną wobec neonazisty(przynależność polityczna) do 5 lat:)

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 09 sierpnia 2013, 11:33

adi:
dziękuję za paragraf.
widać, że nie znałeś tego prawa wcześniej.
napisałeś:
Adi pisze: Tu chociażby masz o tym jak to kolesie dostali zarzuty o tło rasistowskie za pobicie ....Bułgarów(to przecież słowianie).

a paragraf mówi:
Adi pisze: § 1. Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

moim zdaniem rozgraniczenie na zwykłe pobicie i pobicie na tle narodowościowo/rasowo/religijnym jest zupełnie niepotrzebne, aczkolwiek nie godzi ono w równość wobec prawa. jeżeli murzyn pobije cię za to, że jesteś biały, to będzie sądzony według tego samego paragrafu.

blitz - nie prawda.

Wróć do „Ideologie i subkultury”