PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

RASIZM - co to takiego ?

Wszelkie nurty, wizje, poglądy - wszystko co wiąże się ze światopoglądem. Twój sposób na życie - głębsze rozmowy !!!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 09 sierpnia 2013, 11:37

Clint Eastwood pisze:moim zdaniem rozgraniczenie na zwykłe pobicie i pobicie na tle narodowościowo/rasowo/religijnym jest zupełnie niepotrzebne, aczkolwiek nie godzi ono w równość wobec prawa. jeżeli murzyn pobije cię za to, że jesteś biały, to będzie sądzony według tego samego paragrafu.
Jak żyje nie słyszałem, żeby murzynowi zarzucono, że pobił białego na tle rasowym. Albo Cyganowi.

Kiedyś banda Cyganów wyzwała mnie w kiblu w knajpie od 'jebanego białasa'. Niestety byłem sam i nie miałem noża, jak oni, więc musiałem zamilknąć. Ale żałowałem, że akurat nie kończył się w Poznaniu mecz, np. z Legią. Chyba pierwszy raz widziałbym współpracę tych dwóch nienawidzących się ekip.
Long live Europe!

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 sierpnia 2013, 11:46

Clint Eastwood pisze:adi:
dziękuję za paragraf.
widać, że nie znałeś tego prawa wcześniej.
napisałeś:
Tu chociażby masz o tym jak to kolesie dostali zarzuty o tło rasistowskie za pobicie ....Bułgarów(to przecież słowianie).
a paragraf mówi:
§ 1. Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Jest wyraźnie jest napisane że "Trzech mężczyzn - mieszkańców Zduńskiej Woli - stanie przed sądem za pobicie na tle RASISTOWSKIM trójki Bułgarów "

Clint Eastwood pisze:
moim zdaniem rozgraniczenie na zwykłe pobicie i pobicie na tle narodowościowo/rasowo/religijnym jest zupełnie niepotrzebne, aczkolwiek nie godzi ono w równość wobec prawa. jeżeli murzyn pobije cię za to, że jesteś biały, to będzie sądzony według tego samego paragrafu.

Nie będzie. Bo nikt nie uzna że pobił za kolor skóry. Chyba że sam tak zezna. W przypadku odwrotnym masz zarzuty z marszu.
Zresztą, zeznasz że to dlatego że ci się jego gęba nie podobała to orzekną że nie podobają ci się czarne gęby więc tło rasistowskie.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 09 sierpnia 2013, 11:53

blitz, nie wiem, nie śledzę wszystkich spraw o pobicie w kraju. nie jestem też rzecznikiem prokuratury.

przypuszczam, że etiopowie z krajów afrykańskich nie przyjeżdżają tutaj po to, aby dokonywać pobić na tle rasowym. być może dlatego nie słyszałeś o takich przypadkach.

co ta historia ma do rzeczy? że w polsce są cyganie którzy czują się bezkarni, to chyba każdy wie.

[ Dodano: Pią 09 Sie, 2013 ]
adi:
nagłówek - widać dziennikarz nie był zbyt kumaty albo szukał sensacji i napisał na tle rasistowskim. przepis jest ten sam.
pobicie - fakt, tylko ten problem nie wynika z przepisu, tylko z tego jak jest interpretowany. przepis jest jasny i traktuje wszystkich równo.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 sierpnia 2013, 12:05

Clint Eastwood pisze:nagłówek - widać dziennikarz nie był zbyt kumaty albo szukał sensacji i napisał na tle rasistowskim. przepis jest ten sam.

A ja się założę że jakby sprawę zbadać to ci bułgarzy okażą się bułgarskimi cyganami stąd tło rasistowskie, tyle że politpoprawny dziennikarzyna nie wspomniał o tym szczególe.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 09 sierpnia 2013, 12:07

tyż możliwe.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 sierpnia 2013, 12:09

Clint Eastwood pisze: przepis jest jasny i traktuje wszystkich równo.

Wg prawa za pobicie człowieka z powodu krzywych zębów do 3 lat, za groźbę bezprawną z powodu przynależności politycznej do 5.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 09 sierpnia 2013, 12:19

ok, jest to głupie i niepotrzebne rozróżnienie, ale nie przeczy zasadzie równości wobec prawa.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 sierpnia 2013, 12:23

No przeczy bo inna kara za pobicie białego za kartoflowaty nos a inna kara za pobicie czarnego za kartoflowaty nos.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 09 sierpnia 2013, 12:25

Nie rozumiesz co to jest równość wobec prawa.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 09 sierpnia 2013, 12:31

w teorii - nie. sam wklejałeś przepisy. według prawa, jeżeli pobijesz murzyna za krzywe zęby, to powinieneś być sądzony jak za normalne pobicie.

inna sprawa, że prokuratorom niespecjalnie chce się dochodzić czy ty pobiłeś negra za to, że jest czarny czy za to że ma problemy ze zgryzem. i ja się wcale nie dziwie.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 sierpnia 2013, 12:43

Clint Eastwood pisze:w teorii - nie. sam wklejałeś przepisy. według prawa, jeżeli pobijesz murzyna za krzywe zęby, to powinieneś być sądzony jak za normalne pobicie.

Ale własnie już w samej teorii pobicie murzyna za kartoflowaty nos to rasizm w przeciwieństwie do pobicia białego za kartoflowaty nos.

Clint Eastwood pisze:
inna sprawa, że prokuratorom niespecjalnie chce się dochodzić czy ty pobiłeś negra za to, że jest czarny czy za to że ma problemy ze zgryzem. i ja się wcale nie dziwie.

no i m in dlatego jest tak jak jest. Absurd na absurdzie.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 09 sierpnia 2013, 12:45

Adi pisze: Ale własnie już w samej teorii pobicie murzyna za kartoflowaty nos to rasizm w przeciwieństwie do pobicia białego za kartoflowaty nos.
- nie.

§ 1. Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

jeżeli stosujesz przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby ze względu na kartoflany nos to się nie łapiesz.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 sierpnia 2013, 12:47

Clint Eastwood pisze:jeżeli stosujesz przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby ze względu na kartoflany nos to się nie łapiesz.

No łapię się bo kartoflany nos w przypadku murzyna zostanie uznany za cechę rasową w przypadku białego nie.

To podobnie jak pobicie opalonego białego za kolor skóry już rasizmem zapewne nie będzie.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 09 sierpnia 2013, 12:52

Obrazek
polski prokurator podczas pracy. :cool:

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 09 sierpnia 2013, 12:56

Znów dochodzimy do Żydów... zaraz temat zamkną.
Long live Europe!

Wróć do „Ideologie i subkultury”