PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Draństwo w państwie

Wszelkie nurty, wizje, poglądy - wszystko co wiąże się ze światopoglądem. Twój sposób na życie - głębsze rozmowy !!!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

waluwa32
Radny gminny
Radny gminny
Posty: 44
Rejestracja: 06 kwietnia 2014, 12:29
Lokalizacja: Małopolska

Draństwo w państwie

Postautor: waluwa32 » 22 września 2014, 17:42

Draństwo w państwie
Wszystkie te przypadki które do nas docierają poprzez takie programy jak „Państwo w państwie”, „Ekspres reporterów”, „Sprawa dla reportera”, „Uwaga” oraz inne podobnego typu doniesienia można jedynie określić tytułem tego komentarza.
Dla tych którzy tego typu programów nie oglądają zjawisko to jest zupełnie nie znane. Niejednokrotnie twierdzą tylko, że wolą je nie oglądać. Nie oglądając nie znaczy, że draństwo to nie występuje. Wręcz przeciwnie, pozwalamy mu osiągać rozmiary, które w przeszłości jedynie występowało marginesowo.
Dla tych którzy programy te śledzą od dłuższego czasu jest oczywiste, że zjawisko to ciągle narasta. Stąd wniosek, że poprzez te programy nie ma możliwości tego zjawiska, nie mówiąc już o wyeliminowaniu, ale przynajmniej ograniczyć. Władza rządząca nie poczuwa się do obowiązku aby cokolwiek w tym kierunku zrobić. Żaden urząd zwierzchni praktycznie nie dokonuje jakiejkolwiek kontroli pod tym względem pracowników jednostki podległej. Nie istnieje żadna odpowiedzialność urzędników, prokuratorów, sędziów a co gorsza rzeczoznawców sądowych. Ci ostatni traktowani są jak osoby nie omylne nie z tego świata. Oni powinni być poddani szczególnej uwadze, ponieważ żaden sędzia nie kieruje się własnym rozumem. W sytuacji jakiegokolwiek zastrzeżenia ze strony obrony lub oskarżonego powinien być powoływany dodatkowy niezależny rzeczoznawca z innego rejonu. Nawet badanie DNA powinno być przeprowadzane w dwóch niezależnych ośrodkach , bo i tu była już pomyłka i skarb państwa zmuszony będzie wypłacić odszkodowanie za piętnaście lat odsiadki niewinnego człowieka. Skala poniesionych kosztów jest nie współmierna z poniesieniem ewentualnych wcześniejszych kosztów.
Kiedyś sąd stał na straży aby żadna jednostka działalności państwowej się nie zdegenerowała w swoim działaniu. Jeżeli to sam resort sprawiedliwości się zdegenerował poprzez brak nie tylko odpowiedzialności, ale brak jakichkolwiek zasad moralnych, a sędziowie wykazują skrajne draństwo bez żadnej odpowiedzialności ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości to istniejąca sytuacja w tym systemie jest nie do naprawienia. Aby nie być gołosłownym to jak innym określeniem jak nie draństwem można określić tonem rozkazującym przez sędziego „siad” do matki dziecka , chęć wypowiedzenia się, której sąd obcego kraju przyznał prawo do dziecka, a sąd Rzeczpospolitej Polskiej własnej obywatelce, to prawo przyznaje ojcu, obywatelowi innego państwa. Komendę siad używa się tylko w tresurze psów.
W normalnym kraju sędzia taki powinien być pozbawiony dożywotnio wykonywania tego zawodu. W tym przypadku gdybym ja był bratem tej matki bez obowiązków (stanu wolnego) to gotów był bym popełnić na takiej osobie najwyższego czynu przestępczego i poddać się bez żadnej obrony wymiarze kary.
Z drugiej strony dlaczego w tej sytuacji nasz sąd nie powinien mieć możliwości odmówienia rozpatrzenia sprawy uznając ten wyrok w obcym państwie za prawomocny.
To opisane zdarzenie nie jest sporadyczne i najwyższym draństwem. Jest ich bardzo wiele.
Przytoczę tylko dwa wystąpienia w tej sprawie do naczelnych władz Rzeczpospolitej, Pana Janusza Wojciechowskiego.
Pierwsza pt. „Saper może się mylić tylko raz, a sędzia ile razy” - list prezentowany na falach Radia Maryja 19 marca br.
Druga sprawa – interwencja poselska w sprawie pomyłki sądowej, opisanej na portalu w polityce. pl, 5 września 2014 roku.
Do tej pory nie zauważyłem aby który z wysokich urzędów zechciał się w tych sprawach wypowiedzieć.
Oba te przypadki są nieprawdopodobne że musiały się zdarzyć przez zaniedbania organów sprawiedliwości. W pierwszym musiało zginąć dodatkowo drugie dziecko. W drugim natomiast po odsiedzeniu 15 lat przez niewinnego człowieka nawet po roku od przyznania się właściwego mordercy, określenie miejsca ukrycia zwłok, oraz ewidentnej pomyłki (chyba celowo) badania DNA Resort Sprawiedliwości nic nie uczynił. Niewinny nadal siedzi w więzieniu a państwu rosną koszty odszkodowania.
Wniosek z tej sytuacji może być tylko jeden. W istniejącej rzeczywistości nic się nie da naprawić. Jeżeli ta sytuacja będzie trwać dalej, to w społeczeństwie wcześniej czy później zrodzą się brygady „sprawiedliwości”, które takich ludzi będą eliminować ze społeczeństwa.
W innym przypadku nawiązując, że w naszym społeczeństwie istnieje duża liczba samobójstw w ciągu roku, należy rozważyć dla czego istnieją i jaki to może przyjąć skutek uboczny.
Niewątpliwie duży procent samobójstw to ludzie zdrowi umysłowo, lecz oskarżani przez nasze urzędy i pozostawieni przez nasze sądy bez wyjścia z sytuacji jak Pani Krystyna Chojnacka.
Wystarczy że jakiś samobójca pozostawi list w którym stwierdzi, że sam czyn nic nie naprawi (bo tak faktycznie jest) dla tego postanowił dokonać najpierw zabójstwa osoby która go do tej sytuacji doprowadziła a następnie dokonać samobójstwa. Taka wiadomość niewątpliwie dotrze do społeczeństwa co spowoduje, że osoby pozostawione w tej sytuacji mające taki zamiar będą wybierać taką drogę.

Apeluję więc do internautów o rozpoczęcie rzeczowej dyskusji w internecie np. na Forum Polityczne jak wyjść z tego politycznego labiryntu niemocy i odnaleźć właściwą drogę do normalizacji.
Uważam że podstawą tej dyskusji musi być personalna odpowiedzialność w każdej dziedzinie naszej państwowości i poniesienie odpowiednich konsekwencji np. pozbawienie wykonywania zawodu w tej dotychczasowej pracy zawodowej. Najistotniejsze jednak jest jak taką formę wprowadzić w życie.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za osoby które nie mając wyjścia z sytuacji, którą stworzyły im różnego rodzaju urzędy włącznie z organami sprawiedliwości i decydują się na odejście z tego świata.

Pablitoo25
Stażysta
Stażysta
Posty: 4
Rejestracja: 22 września 2014, 20:12
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Pablitoo25 » 22 września 2014, 20:19

sprawa jest wyjątkowo prosta. wprowadzenie libertarianizmu. prywatyzacja, oderwanie państwa od gospodarki. i wystarczy.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Posty: 12231
Rejestracja: 14 września 2004, 13:11
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 22 września 2014, 20:59

sprawa jest wyjątkowo prosta. wprowadzenie libertarianizmu. prywatyzacja, oderwanie państwa od gospodarki. i wystarczy.


Już bardziej podobał mi się pomysł koronowanie Jezusa Chrystusa Królem Polski i zawierzenie narodu w opiece Najświętszej Panience.

Równie duża skuteczność.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Pablitoo25
Stażysta
Stażysta
Posty: 4
Rejestracja: 22 września 2014, 20:12
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Pablitoo25 » 22 września 2014, 21:32

koronowanie Jezusa na Króla Polski jest oczywiście pomysłem głupim. Fakt, że komuś się to w ogóle w jakimś ułamku podoba, świadczy o nim. Wolnorynkowe reformy są słuszne z logicznego i moralnego punktu widzenia.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26653
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Postautor: Nazgul » 23 września 2014, 15:34

tak samo logiczne ,słuszne itp. ja ten król. i o to chodzi...

jesteś ze 30 userem o tych pogladach i zawsze się okazuje, że jedynym na czym się opieracie to wyłącznie wiara, taka jak w Chrystusa (a raczej Korwina). bo o reszcie macie zazwyczaj zerowe pojęcie...
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.


Wróć do „Ideologie i subkultury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość