PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Ordoliberalizm

Wszelkie nurty, wizje, poglądy - wszystko co wiąże się ze światopoglądem. Twój sposób na życie - głębsze rozmowy !!!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 06 października 2014, 15:13

Worek pisze:A chociażby w tym, że ma wybór. Może się realizować zawodowo a taki, który ma chore dziecko nie może. Nie ma wyboru.

Jakim cudem ktoś kto ma 3 zdrowych dzieci ma jakiś większy wybór odnosnie zawodu niż ktoś kto ma jedno chore?

Worek pisze:Może inaczej, ma jeden wybór - może oddać chore dziecko pod opiekę państwa.

Zdrowe tez można oddawać, no i?

Worek pisze:Opłaca się państwu, zapłacić rodzicowi niż dostać takie dziecko pod opiekę. Panie Portmonetka.

Więc tą waszą chorą logiką płaccie wszystkim złodziejom pensję 2000 miesięcznie, opłaca się bardziej niż trzymać w kryminałach za 2400/miesięcznie.

Worek pisze:A ilu procentowo jest takich meneli w porównaniu do normalnych rodziców, którzy się muszą zmagać z takim nieszczęściem?

To o wiele więcej procentowo jest rodziców którzy się muszą zmagać z nieszczęsciem wychowywania dzieci w kraju który im zabiera im połowę pensji.

Worek pisze:
Państwo jest taką organizacją. Ustaliło minimum swojej opieki i bardzo dobrze.

No i to panstwo łupi każdego obywatela na maksa dziesiątkami haraczy a opieka socjalna tak syfiasta jak reszta tego co oferuje państwo. To jest właśnie dowód na to że państwo nie może zajmować się niczym tym co niezbędne.

Na szczęście ludzie już to rozumieją, znajdują sposoby by nie opłacać tej patologicznej machiny i bardzo dobrze.

Worek pisze: Rozumiem, że dla ciebie lepszy byłby widok takich dzieci zdychających z głodu gdzieś pod płotem dla paru groszy podatku mniej, Panie Portmonetka.

Dla mnie byłby lepszy widok bogatych ludzi, państwa i socjalizmu zepchanego do minimum, ludzi którym się wiedzie na tyle dobrze że stać im dobrowolnie pomagać innym.

Dla ciebie lepszy jest widok patologicznego państwa gdzie każdy każdego łupi by przetrwać a przykłąd idzie z samej góry, od państwa.

No i sam jesteś pan portmonetka, bo chcesz to cudzych portmonetek zaglądać.

[ Dodano: Pon 06 Paź, 2014 ]
Marchewa pisze:Ponieważ Adi społeczeństwo składa się jednak w przeważającej mierze z ludzi obdarzonych empatia którzy są w stanie wyobrazić sobie sytuację w której z biliona niezależnych od nich powodów zostają rodzicami chorego dziecka.

No więc niech ta większość dobrowolnie opłaca te dzieci.

Marchewa pisze:I lepiej czują się wiedząc że będą mogli liczyć na pomoc państwa. Które od tego jest.

Człowieku, nawet menele czują się gorzej gdy słyszą o "pomocy państwa". Nic chyba gorzej się nie kojarzy niż "pomoc państwa". "Pomoc państwa " jest jak " uśmiech putina".
Ostatnio zmieniony 06 października 2014, 16:39 przez Adi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 06 października 2014, 15:31

Adi pisze:Jakim cudem ktoś kto ma 3 zdrowych dzieci ma jakiś większy wybór odnosnie zawodu niż ktoś kto ma jedno chore?

Napisałem zawodu? Naprawdę?
Adi pisze:Zdrowe tez można oddawać, no i?

Owszem, może. Ale w tym zasiłku chodzi o to, żeby umożliwić rodzicowi opiekę na własnym dzieckiem i nie zmuszać go ekonomicznie do bardzo trudniej decyzji o oddaniu dziecka pod opiekę Państwa. Ta będzie zdecydowanie droższa niż ten nędzny zasiłek.
Adi pisze:Więc tą waszą chorą logiką płaccie wszystkim złodziejom pensję 200 miesięcznie, opłaca się bardziej niż trzymać w kryminałach za 2400/miesięcznie

Jakie 200 PLN? Zasiłek wynosi ok 850 PLN i co do tego mają kryminały?
Adi pisze:To o wiele więcej procentowo jest rodziców którzy się muszą zmagać z nieszczęsciem wychowywania dzieci w kraju który im zabiera im połowę pensji.

Ja nie czuję się nieszczęśliwy mimo to, że mam nieuleczalnie chore dziecko i płacę normalne podatki w tym kraju.
Adi pisze:Dla mnie byłby lepszy widok bogatych ludzi, państwa i socjalizmu zepchanego do minimum, ludzi którym się wiedzie na tyle dobrze że stać im dobrowolnie pomagać innym.

A mnie podoba się to co mamy. Podobać versus podobać.
Adi pisze:No i sam jesteś pan portmonetka, bo chcesz to cudzych portmonetek zaglądać.

Nie chcę. Kolejna prymitywna manipulacja.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 06 października 2014, 16:14

Worek pisze:Napisałem zawodu? Naprawdę?

Napisałeś:

"A chociażby w tym, że ma wybór. Może się realizować zawodowo a taki, który ma chore dziecko nie może."

Więc pytam, skąd bierzesz te bzdury ze jak ktoś ma 3 zdrowe dzieci to ma lepiej zawodowo niż jak ma jedno chore.

Bo nie kumam dlaczego ktoś kto ma 3 zdrowe ma oddawać pieniądze na własne dzieci komuś kto ma jedno chore.

Worek pisze:Jakie 200 PLN? Zasiłek wynosi ok 850 PLN i co do tego mają kryminały?

No więc waszą logiką po co płacic 2400 za pobyt za kratami złodzieja skoro można płacić 2000 mu pensji,wyjdzie taniej.

Worek pisze:Ja nie czuję się nieszczęśliwy mimo to, że mam nieuleczalnie chore dziecko i płacę normalne podatki w tym kraju.

Bo jesteś propagandzistą systemu socjalsitycznego, ale mówimy o normalnych ludziach.

Worek pisze:A mnie podoba się to co mamy. Podobać versus podobać.

Tak, mi się podoba bogactwo i dobrowolnośc, tobie bieda i przymus.
Dlatego bronisz reżimu a ja go zwalczam.

Worek pisze:Nie chcę. Kolejna prymitywna manipulacja

No jak nie chcesz, wypisujesz o słuszność tego że się jednym zabiera by drugim dawać.

Najbardziej się opłaci nam wszystkim być na tyle wolnym i bogatym społeczeństwem by dobrowolnie zająć się chorymi dziećmi a nie jeszcze bardziej łupać naród który tak naprawdę w większości nie stać na dzieci by dać jakieś marne grosze.
Ostatnio zmieniony 06 października 2014, 16:24 przez Adi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 06 października 2014, 16:24

Worek pisze:"A chociażby w tym, że ma wybór. Może się realizować zawodowo a taki, który ma chore dziecko nie może."

Adi pisze:Jakim cudem ktoś kto ma 3 zdrowych dzieci ma jakiś większy wybór odnosnie zawodu niż ktoś kto ma jedno chore?

Jest zasadnicza różnica "realizować zawodowo" i "wybór odnośnie zawodu".
Adi pisze:No więc waszą logiką po co płacic 2400 za pobyt za kratami złodzieja skoro można płacić 2000 mu pensji,wyjdzie taniej.

A co to za kretyńskie porównanie? Przekroczyłeś już granicę korwinowskiego absurdu.
Adi pisze:Bo jesteś propagandzistą systemu socjalsitycznego, ale mówimy o normalnych ludziach.

Ty określasz normę?
buahahahahahahahaha
Adi pisze:Tak, mi się podoba bogactwo i dobrowolnośc, tobie bieda i przymus.

Naprawdę? Biedny nie jestem i mam tyle wolności ile potrzebuję.
Adi pisze:Dlatego bronisz reżimu a ja go zwalczam.

Na tym forum prowadzisz swoją nierówną walkę? he he
Adi pisze:No jak nie chcesz, wypisujesz o słuszność tego że się jednym zabiera by drugim dawać.

Już ci Nazgul i Marchewa wyjaśniał co to jest umowa społeczna. Wolę taką umowę niż społeczny darwinizm.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 06 października 2014, 16:38

Worek pisze:Jest zasadnicza różnica "realizować zawodowo" i "wybór odnośnie zawodu".

Ktoś kto ma 3 zdrowe dzieci także jest ograniczony jak ten co ma jedno chore, więc pytam dlaczego ten pierwszy ma płacic temu drugiemu?

Worek pisze:
A co to za kretyńskie porównanie? Przekroczyłeś już granicę korwinowskiego absurdu.

Porównanie trafne a absurd i jego argumentacja dokładnie taka sama jak w twoim przykładzie.

Worek pisze:Naprawdę? Biedny nie jestem i mam tyle wolności ile potrzebuję.

Przeciętny ruski chłop dokładnie to samo twierdzi.

Worek pisze:Na tym forum prowadzisz swoją nierówną walkę? he he

Ujawnianie idiotyzmu reżimu to też forma walki z nim.

Worek pisze:Już ci Nazgul i Marchewa wyjaśniał co to jest umowa społeczna.

Tak , zmuszanie większości do woli w zasadzie mniejszości która jest tak głupia że wciąż w kiełbasę wyborczą wierzy i głosuje.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 07 października 2014, 20:34

ok. ile z tego idzie na nierobów a ile np. na dożywianie dzieci w szkołach?

szkolnictwo to nie opieka społeczna. to chyba dla Ciebie oczywiste, czy musimy powtarzać ostatnią rozmowę o tym, że inaczej się nie da?

Każdy przypadek trzeba rozstrzygać z osobna , należy zmniejszyć możliwości otrzymywania pomocy społecznej. Bo taką pomoc dostają osoby które równie dobrze same sobie mogą dać radę. Nie każdego kto niesłusznie dostaje socjal nazwę nierobem , bo on równie dobrze może ciężko pracować , ale co z tego jak i tak pewne rzeczy mu przysługują. O tych chorych dzieciach tak się nasłuchałem w TV - pokazują najgorsze przypadki chorych , a tak naprawdę stopień dofinansowania do dziecka które nie ma kontaktu ze światem może być podobne gdy mamy dziecko bez rąk. W pierwszym przypadku wymagana jest stała opieka , w drugim oczywiście że nie.

Nie mówię o szkolnictwie jako ogóle , a o wszelkich zapomogach związanych z pomocami naukowymi.
Jest ustawiona kwota taka , że na pewno odciąża to wydatki rodziców , ale nie oznacza , że ich realnie nie stać żeby samemu zakupić te pomocy naukowe. I to jest opieka społeczna.

Wróć do „Ideologie i subkultury”