PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Feminizm

Wszelkie nurty, wizje, poglądy - wszystko co wiąże się ze światopoglądem. Twój sposób na życie - głębsze rozmowy !!!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 06 stycznia 2013, 20:11

mateuszjkl pisze:W liberalizmie natomiast nic za darmo nie ma , każdy zarządca własnymi pieniędzmi w taki sposób jaki mu jest potrzebny. Nikt nie stoi nad nim i nie mówi gdzie i jak ma wydać pieniądze. O złodziejstwie w obecnej postaci nie ma mowy.

Tak z ciekawości gdzie w twojej opinii funkcjonuje taki model (wykluczam Somalię).
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 06 stycznia 2013, 21:17

Marchewa pisze:(wykluczam Somalię)

Niepotrzebnie. Somalia jest idealnym przykładem utopijności takich poglądów.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 06 stycznia 2013, 21:35

W pełni liberalnego państwa nie da się zrobić. Pełny liberalizm to anarchia która nie przypominałaby państwa. Gdzie funkcjonuje taki model ?Heh najbardziej liberalne są ludy koczownicze bo są poza prawem , ale ciężko to zakwalifikować :D. Także w Ameryce jest znaczący liberalizm , aczkolwiek zależy od stanu i to też nie taki w pełni. Jest sporo krajów o liberalizmie gospodarczym , ale znów brakuje w nich liberalizmu społecznego. Jakiś kraj może i by się znalazł , może , ale wątpię.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 06 stycznia 2013, 22:46

Czyli z równą dozą uczciwości mogę mówić że komunizm jest idealnym rozwiązaniem bo wszystko będzie wspólne i takie detale jak bezpieczeństwo nie będą miały zmartwienia bo nie będzie własności.

Żyjemy w realu nie w utopijnych wizjach.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.

Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 06 stycznia 2013, 23:01

Dobro wspólne(a raczej masowe) czyli dobro niczyje i wiele przykładów można podać które potwierdzą to tezę.

Liberalizm nie jest w żadnym stopniu utopijną wizją. Rozróżnij liberalizm od anarchizmu.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 06 stycznia 2013, 23:22

mateuszjkl pisze:Liberalizm nie jest w żadnym stopniu utopijną wizją. Rozróżnij liberalizm od anarchizmu.

Wolność absolutna to utopia a państwo uważamy za zło konieczne. Dlatego optujemy za redukcja interwencjonizmu do absolutnego minimum. Do minimalnych zadań państwa należą: stanowienie prawa, ochrona przed przemocą, ochrona przed kradzieżą, ochrona przed oszustwem, zapewnienie egzekwowania prawa oraz zapewnienie egzekwowania swobodnie zawartych umów.

Socjalizm to utopia, zarówno ten komunistyczny jak i obecny postkomunistyczny.
Ludziom się zabiera połowę pensji w zamian za marne hipotetyczne usługi z których nikt nie jest zadowolony generując co roku nowy dług publiczny w dodatku.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 07 stycznia 2013, 12:45

Ale ja nie chce korzystać z waszej budowy(oprócz infrastruktury drogowej za którą przepłacam wielokrotnie w samym vacie), w tym sęk.

to wyjedź do Somalii.
bo reszta tego kraju dobrowolnie przegłosowała takie zasady.

ja nic nie chcę mieć za darmo:)
chcesz :) przez kilkadziesiąt lat ludzie płacili podatki nie po to aby frustrat stwierdził, że są darmozjadami i nic już się im nie należy.

Ale ja nie chce korzystać z waszej budowy(oprócz infrastruktury drogowej za którą przepłacam wielokrotnie w samym vacie), w tym sęk.
jak zwykle wolnościowiec = konfabulant.
a ile rocznie idzie na utrzymanie/budowę dróg w Polsce? wiesz? nie wiesz ale konfabulujesz.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 07 stycznia 2013, 13:07

Nazgul pisze:bo reszta tego kraju dobrowolnie przegłosowała takie zasady.

Haha, zrób referendum pt "czy chce oddawać połowę pensji na dziurawe drogi i inne dobra socjalizmu czy tez wolę aby zostawała u mnie w kieszeni"

Nazgul pisze: przez kilkadziesiąt lat ludzie płacili podatki nie po to aby frustrat stwierdził, że są darmozjadami i nic już się im nie należy.

Znaczy ja mam opłacać ludziom to co im naobiecywali socjaliści?:)

[ Dodano: Pon 07 Sty, 2013 ]
Nazgul pisze:
a ile rocznie idzie na utrzymanie/budowę dróg w Polsce? wiesz? nie wiesz ale konfabulujesz.

"kolei na publiczne drogi krajowe budżet przekaże 2,292 mld zł, co jest spadkiem o 53 mln zł w stosunku do planów na ten rok"

z vatu aparat zabiera 120 mld rocznie.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 07 stycznia 2013, 14:30

Haha, zrób referendum pt "czy chce oddawać połowę pensji na dziurawe drogi i inne dobra socjalizmu czy tez wolę aby zostawała u mnie w kieszeni"
hahah. nie jesteśmy w kraju kretynów więc takie pytania nie będzie.

natomiast dla ludzi było referendum konstytucyjne i wybory parlamentarne.

czyli podcieranie ci tyłka w przedszkolu? czy podcieranie na starość :lol:

"kolei na publiczne drogi krajowe budżet przekaże 2,292 mld zł, co jest spadkiem o 53 mln zł w stosunku do planów na ten rok"
- twój cytat dotyczy wydatków na drogi krajowe, których jest 7% w kraju. w dodatku suma ta nie uwzględnia wydatków samorządów na te drogi.
co pisałem już 4 razy...
więc dalej konfabulujesz. nie chodzi nawet na to czy to jest mniej czy więcej, chodzi o to, że używasz argumentów o tym o czym nie masz pojęcia.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 07 stycznia 2013, 16:23

Nazgul pisze:hahah. nie jesteśmy w kraju kretynów więc takie pytania nie będzie.

Oczywiście że jesteśmy, dlatego zdarzają się nawet tacy idioci co to świadomie bronią tego systemu i wypisują że ZUS się opłaca:)

Nazgul pisze:czyli podcieranie ci tyłka w przedszkolu? czy podcieranie na starość :lol:

Znowu pudło bo nie korzystałem ani z przedszkola ani z systemu emerytalnego, natomiast dlaczego mam finansować podcieranie tobie tyłka nie rozumiem już zupełnie, przecież płacisz sobie składki co miesiąc więc powinno wystarczyć:)

Nazgul pisze:- twój cytat dotyczy wydatków na drogi krajowe, których jest 7% w kraju. w dodatku suma ta nie uwzględnia wydatków samorządów na te drogi.
co pisałem już 4 razy...
więc dalej konfabulujesz. nie chodzi nawet na to czy to jest mniej czy więcej, chodzi o to, że używasz argumentów o tym o czym nie masz pojęcia.

Aż sprawdzilem mapę wydatków budżetu i jest jak byk:

Utrzymanie dróg krajowych i samorządowych: 3 mld

Podczas kiedy wpływy z vatu: ok 120 mld

Czyli kolejna twoja perfidna manipulacja:)

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 07 stycznia 2013, 17:20

Jezu co wy z tymi drogami. Wielki mi problem , problem liberalizmu , jaki to jest problem ?
Jest na to rozwiązanie i dla niedowiarków znajdę konkretny tekst na ten temat z konkretnych książek nie z internetu.
Wkurwia mnie takie coś , że błędów i luk socjalizmu są setki tysiące , realnych problemów , których nie da się zmienić , bo zmieniając jeszcze bardziej się to psuje , nakładają setki durnych przepisów i przywilejów , a pewne ograniczanie mózgowe które nie pozwalają sobie wyobrazić funkcjonowania państwa w liberalizmie w których są problemy typu dróg , które są problemami rozwiązalnymi lecz to ograniczenie mózgowe tego nie może przetrawić. Rozumiem ludzi którzy dopiero , ogarniają cały ten system to mogą mieć taki problemy , ale nie ty Nazgul , który już ma ponad 13k postów na tym forum.

I póki co ja widzę tylko twoją krytykę prawie każdego , a sam chyba uważasz że wszystko w Polsce jest w najlepszym porządeczku i wystarczy siedzieć na dupie ,nic nie robić...

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 07 stycznia 2013, 18:49

Aż sprawdzilem mapę wydatków budżetu i jest jak byk:

Utrzymanie dróg krajowych i samorządowych: 3 mld

Podczas kiedy wpływy z vatu: ok 120 mld

Czyli kolejna twoja perfidna manipulacja:)
byk Ci usiadł na głowę. to wydatki rządowe (GDdKIA). hahah a gdzie masz wydatki samorządów w budżecie państwa? :lol:

jak zwykle nie masz pojęcia o czym mówisz. ale żeby nie wiedzieć co jest w budżecie? CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM.

Znowu pudło bo nie korzystałem ani z przedszkola ani z systemu emerytalnego, natomiast dlaczego mam finansować podcieranie tobie tyłka nie rozumiem już zupełnie, przecież płacisz sobie składki co miesiąc więc powinno wystarczyć:)
wszystkie dzieci tak myślą...

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 08 stycznia 2013, 05:17

Nazgul pisze:Czyli kolejna twoja perfidna manipulacja:)
byk Ci usiadł na głowę. to wydatki rządowe (GDdKIA). hahah a gdzie masz wydatki samorządów w budżecie państwa? :lol:

A samorządy to skąd mają kasę?Nie z subwencji i podatków tylko żebrzą?:)

Przedstaw zatem dokładne swoje wyliczenia ile kosztuje w końcu utrzymanie dróg, porównamy ze 120 mld przychodu z vatu i wyjdzie ile przepłacamy samym vatem za drogi które nie nadają się do użytku:)

Nazgul pisze:wszystkie dzieci tak myślą...

Właściwie to tutaj się z tobą zgadzam, faktycznie tylko dzieci myślą że ci wystarczy chociażby na to mimo że oddajesz państwu połowę dochodów:)

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 08 stycznia 2013, 10:29

Przedstaw zatem dokładne swoje wyliczenia ile kosztuje w końcu utrzymanie dróg, porównamy ze 120 mld przychodu z vatu i wyjdzie ile przepłacamy samym vatem za drogi które nie nadają się do użytku:)
Nie mam zamiaru. TO TY TWIERDZIŁEŚ, że wydatki na utrzymanie i budowę są wielokrotnie mniejsze niż wpływy z VAT. Ja nie muszę nic udowadniać bo to nie ja konfabulowałem..

kilka postów wcześniej napisałem

Dziękuję.

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 08 stycznia 2013, 10:31

To ty chcesz mieć za darmo. Za darmo chcesz się uczyć , za darmo chcesz się leczyć za darmo chcesz korzystać z dróg za darmo chcesz dostawać dodatki . Tylko w tym problem , że nic za darmo nie ma i wszyscy za to płacimy.

So fine.

W liberalizmie natomiast nic za darmo nie ma , każdy zarządca własnymi pieniędzmi w taki sposób jaki mu jest potrzebny. Nikt nie stoi nad nim i nie mówi gdzie i jak ma wydać pieniądze. O złodziejstwie w obecnej postaci nie ma mowy.

Sądzę że ci z Wall Street też to powtarzają.

W pełni liberalnego państwa nie da się zrobić.

Jakbym słuchał realnego socjalistę, mówiącego że "komunizmu nigdy nie było, ale spoko będzie jeszcze raz przejść przez próbę jego budowy".

Pełny liberalizm to anarchia która nie przypominałaby państwa.

Patrz Somalia, gdzie bijącym rekordy popularności przedsiębiorstwem jest działalność gospodarcza pod tytułem piractwo.

Dobro wspólne(a raczej masowe) czyli dobro niczyje i wiele przykładów można podać które potwierdzą to tezę.

Odetnijmy ci dopływ wody i prądu ze wspólnych rurociągów i linii energetycznych i każdy się samemu zaopatrywać w prąd i wodę w wielkim mieście i zobaczymy czy powtórzysz tą tezę.

Ludziom się zabiera połowę pensji w zamian za marne hipotetyczne usługi z których nikt nie jest zadowolony generując co roku nowy dług publiczny w dodatku.

Ludzie wolą być raczej niezadowoleni z usługi niż jej nie otrzymać.

Powodzenia w wyjechaniu z miasta i pozyskaniem wody.

Znaczy sam sobie opłacasz infrastrukturę.

z vatu aparat zabiera 120 mld rocznie.

A czy jedyne co robimy to budujemy drogi?

Wkurwia mnie takie coś , że błędów i luk socjalizmu są setki tysiące , realnych problemów , których nie da się zmienić , bo zmieniając jeszcze bardziej się to psuje , nakładają setki durnych przepisów i przywilejów , a pewne ograniczanie mózgowe które nie pozwalają sobie wyobrazić funkcjonowania państwa w liberalizmie w których są problemy typu dróg , które są problemami rozwiązalnymi lecz to ograniczenie mózgowe tego nie może przetrawić.

Każdy system ekonomiczny musi posiadać jakieś wady, kwestia żeby wybrać z którymi jesteśmy w stanie się pogodzić na rzecz ich zalet. Kwestia taka że mi akurat zarazem nie odpowiada czysto wolnorynkowe podejście do gospodarki i czysto socjalistyczne... no ale dla każdego neoliberała osoba, która się z nim nie zgadza musi rzecz jasna mieć w domu ołtarzyk poświęcony Trockiemu.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Wróć do „Ideologie i subkultury”