PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Feminizm

Wszelkie nurty, wizje, poglądy - wszystko co wiąże się ze światopoglądem. Twój sposób na życie - głębsze rozmowy !!!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 08 stycznia 2013, 20:14

Nazgul pisze:Nie mam zamiaru. TO TY TWIERDZIŁEŚ, że wydatki na utrzymanie i budowę są wielokrotnie mniejsze niż wpływy z VAT.[b] Ja nie muszę nic udowadniać bo to nie ja konfabulowałem.

Oczywiście że wydatki na utrzymanie dróg dróg są wielokrotnie mniejsze niż wpływy w Vatu, a to że znalazłeś sobie lukę że samorządy nie biorą w 100 proc z budżetu nie ma tu nic do rzeczy, bo nawet sam nie wiesz ile jest finansowane spoza budżetu więc o czym rozmawiamy?(a by musiało być 127 mld rocznie co jest wierutną bzdurą bo to 1/3 budżetu państwa, bo wydatki budżetowe na drogi 3 mld a dochody z vatu 120 mld):)

Po prostu nie manipuluj błazeńsko , przepłacamy samy vatem co najmniej dziesięciokrotnie za dziurawe drogi.

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 08 stycznia 2013, 20:27

Ale nasze podatki nie idą tylko na drogi tak czy inaczej.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 08 stycznia 2013, 20:29

Malory pisze:

Ludziom się zabiera połowę pensji w zamian za marne hipotetyczne usługi z których nikt nie jest zadowolony generując co roku nowy dług publiczny w dodatku.

Ludzie wolą być raczej niezadowoleni z usługi niż jej nie otrzymać.

Malory pisze:Generalnie wolą sami decydować od kogo daną usługę kupić niż być zmuszanym na siłę do płacenia za usługi na marnym poziomie.

Malory pisze:
Powodzenia w wyjechaniu z miasta i pozyskaniem wody.

Wpierw poczytaj na czym polega państwo minimalne a na czym socjalistyczne zanim zaczniesz wypisywać podobne bzdury, dwa że dostarczanie wody to biznes jak talala.

Malory pisze:Znaczy sam sobie opłacasz infrastrukturę.

Tak, przepłacam za media bo mamy monopole.

Malory pisze:
A czy jedyne co robimy to budujemy drogi?

A co mnie obchodzi co robicie skoro jedyne dobra z jakich korzystam to dziurawe drogi a z reszty nie zamierzam bo wszystko co robi państwo to generalnie syf ?

[ Dodano: Wto 08 Sty, 2013 ]
Malory pisze:Ale nasze podatki nie idą tylko na drogi tak czy inaczej.

No właśnie w tym sęk, że infrastruktura drogowa to jedno z dóbr minimalnych które powinno zapewnić państwo a nie zapewnia bo państwo socjalistyczne nic nie zapewnia tak naprawdę. Tymczasem każdemu kradnie połowę dochodów.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 08 stycznia 2013, 21:01

"luka" to 93 % dróg w tym kraju. :)

Adi ja się z tobą nie spierałem czy wpływ z Vatu jest większy czy nie.

Ja udowodniłem, że konfabulujesz twierdząc coś na co nie masz żadnych dowodów ani pojęcia o czym mówisz.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 08 stycznia 2013, 23:28

haha czyli dalej "wiem ale nie powiem":) no konkrety, ile samorządy biorą spoza budżetu, he?:) 100 zł czy może 100 miliardów?

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 08 stycznia 2013, 23:59

ale ja nie wiem. To ty twierdzisz, że wiesz.
ja w ogóle o tym nie dyskutowałem.

Konfabulując z Ciebie i tyle.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 09 stycznia 2013, 11:41

Nazgul pisze:ale ja nie wiem. To ty twierdzisz, że wiesz.
ja w ogóle o tym nie dyskutowałem.

No przecież sugerujesz że samorządy mają finansowanie spoza budżetu więc pytam ile to nie wiesz?

Czyli sam nie wiesz o czym piszesz, ile biorą środków spoza budżetu a piszesz by tylko wprowadzić ferment. Swoją droga skoro samorządy np maja procenty z naszych podatków to to co idzie dla nich jest już poda budżetem, bo tak by wychodziło więc państwo socjalistyczne jest jeszcze droższe. A tak w ogóle, podwójmy koszt utrzymania dróg dwukrotnie(bo w tym chaosie socjalistycznych regulacji nie sposób znaleźć przejrzystych liczb, więc nie dziwie się że i sami socjaliści nie potrafią podać konkretów), niech nawet wyjdzie koszt 6 mld rocznie dziurawych dróg, to z vatu nadal aparat zabiera 120 mld, wychodzi ile przepłacamy za dziurawe drogi.

Wróć do „Ideologie i subkultury”