PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

IV JARMARK ŚWIĄTECZNY W GNIEŹNIE

Może masz coś na sprzedaż ? Chcesz coś kupić ? Nie wiesz gdzie szukać ? Zamieść OGŁOSZENIE!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta
Posty: 891
Rejestracja: 17 sierpnia 2004, 19:49
Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

IV JARMARK ŚWIĄTECZNY W GNIEŹNIE

Postautor: Łukasz Naczas » 11 grudnia 2005, 15:12

Po raz drugi zapraszamy użytkowników POLITYKA.ORG.PL na JARMARK ŚWIĄTECZNY W GNIEŹNIE!!!

Oto info na temat imprezy:

Już 18 grudnia, w złotą niedzielę, na Rynku w Pierwszej Stolicy Polski odbędzie się IV Jarmark Świąteczny, zwany Świątecznym Spotkaniem Gnieźnian. Już po raz XXX spotkamy się razem z kolekcjonerami staroci i rzeczy używanych podczas stałego już Jarmarku Staroci. Przeprowadzimy wielką zbiórkę charytatywną. Stworzymy niezapomniany koncert na profesjonalnej scenie. Wprowadzimy świąteczną atmosferę na dobre właśnie w Gnieźnie!

CZĘŚĆ PIERWSZA – JARMARK STAROCI + ATRAKCJE

Niespotykany pomysł, wprowadzony do Gniezna ponad 3 lata temu (17 sierpnia 2002) na dobre zagościł na gnieźnieńskiej Starówce. Kolekcjonerzy antyków, rzeczy używanych, osoby które chcą coś sprzedać, zamienić lub kupić tworzą przyjazną atmosferę w każdą trzecią niedzielę miesiąca (z wyjątkiem stycznia i listopada). Każdego roku odbywa się 10 JARMARKÓW, z których każdy jest urozmaicany atrakcyjnymi stoiskami, prezentacjami, poezją, muzyką, śpiewem . Z całej Polski przyjeżdżają do nas profesjonalni handlarze, którzy chwalą sobie klientów z Gniezna i okolic i są obecni niemal na każdej odsłonie. Tak będzie i tym razem – swój udział zapowiedziała rekordowa ilość wystawców. Będzie to okazja na zakupy oryginalnych prezentów świątecznych (który nie dostanie się zazwyczaj w sklepach czy hipermarketach). Można u nas będzie kupić prezenty z duszą! Wyjątkowość świątecznej odsłony Jarmarków polega na niespotykanej w jednym miejscu ilości atrakcji. W tym roku wiemy już o następujących atrakcjach:
- Sekretariat FMS (w którym będzie można kupować życzenia czytane ze sceny za 2 zł)
- Pierniki Świąteczne (przyjadą do nas prosto z Rogowa od firmy TOMEX)
- Stoisko Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych (sprzedaż wyrobów świątecznych)
- Karpie w promocyjnych cenach
- Ogrody K2 i wyjątkowe stoisko świąteczne (ozdoby, choinki i inne atrakcje)
- Stoisko Żywieniowe przygotowuje Tomasz Burzyński (ciepła herbata gratis!)
- Bombki prosto od producenta czyli PPHU Dominik Kozłowski (super ceny)
- Świąteczne doradztwo internetowe zapewni firma LOGI.PL oraz www.igniezno.pl
- Polski Czerwony Krzyż szykuje nagrody na loterię fantową, w której każdy los wygrywa!
- Caritas AG będzie prowadził sprzedaż świec w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (razem z nim będzie również WTZ Kłecko oraz Ośrodek Miłosiernego Samarytanina – wyroby świąteczne i nie tylko...)
- Betlejemskie Światełko pokoju pojawi się tego dnia w Gnieźnie (w namiocie przygotowanym przez Związek Harcerstwa Polskiego – poprowadzi 9 Drużyna Wędrownicza ELEUSIS)
- Stoisko Spółdzielni Dozór wraz z Warsztatami Terapii Zajęciowej (wyroby świąteczne)
- Świąteczne promocje kosmetyków AVON i nie tylko...
- Stoisko z watą cukrową, balonikami i popcornem
- Sprzedaż kalendarzy związanych z Gnieznem (prowadzi Tomasz Fiedor)
- Dorożka, kucyki i wiele radości dzięki Jeździeckiemu Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Kłusak (2 złote przejazd – cel charytatywny), dzięki uprzejmości Pani Grażyny Nitki
- Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami przygotowuje niespodziankę dla Gnieźnian i dla zwierząt!
- Punkt Gorączki Złota – czyli akwarium na grosiki
- Stoisko sprzedaży jemioły świątecznej przygotowuje MOK wspólnie z FMS oraz Państwową Powiatową Strażą Pożarną z Gniezna
- Stoisko Poczty Polskiej
- stoisko sieci sklepów SPOŁEM -stosiko z odzieżą zimową w promocyjnych cenach

To tylko część stoisk, prowadzone są cały czas rozmowy. Każda firma i instytucja może wystawić się bezpłatnie. Planowane jest ustawienie Namiotu Galerii, gdzie będzie można kupić prace gnieźnieńskich artystów (cel oczywiście charytatywny). Istnieje prawdopodobieństwo, że zabraknie miejsca na Rynku. Dodatkowo będzie wiele stoisk ze świątecznymi wyrobami, wypiekami. Każdy znajdzie coś dla siebie!

CZĘŚĆ DRUGA – KONCERT ŚWIĄTECZNY

Po raz pierwszy organizatorzy postarali się o profesjonalną scenę, o to by na Rynku pojawili się artyści i wykonawcy, którzy w komfortowych warunkach (nie wliczając temperatury ) będą mogli wystąpić przed gnieźnieńską publicznością. Koncert będzie możliwy dzięki naszym sponsorom i fundatorom, jak również Urzędowi Miasta Gniezna, który za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Kultury wsparł naszą akcję. Na scenie należącej do Pana Janusza Jóźwiaka zagrają zespoły różnych gatunków muzycznych (od Hip Hopu do Rocka). Za dobór repertuaru odpowiada Dariusz Pajkert, a pomogą mu w tym Miejski Ośrodek Kultury i Młodzieżowy Dom Kultury, a także osoby prywatne. Oczywiście motywem przewodnim będą kolędy i piosenki świąteczne. Również artyści na co dzień nie związani ze świątecznym graniem przygotowują własne, wyjątkowe aranżacje. Do tego ogromnego przedsięwzięcia na dzień dzisiejszy przyczyniły się:
- Spółdzielnia Dozór z Gniezna
- Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan
- Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka w Gnieźnie
- Agencja reklamowo-dźwiękowa WIPI.PL
- Klub BEST Gniezno
- Firma LOGI.PL Damian Kozłowski
- Sklep motoryzacyjny Transmot
- Sieć sklepów SPOŁEM
- PPHU Fular
- Pizzeria Incentro
Prowadzone są również inne rozmowy w celu wsparcia koncertu jak i kolejnej części, czyli zbiórki charytatywnej. Jesteśmy otwarci na współpracę i propozycje dotyczące uatrakcyjnienia imprezy. Ze wstępnych informacji na koncercie wystąpią:
- BONASTYLU (Pragmatyka + Kwiatek i Bergol)
- BIG BAND
- Pan WITEK
- ZBIGNIEW ŁUCZAK z nowym ZESPOŁEM
- i inni

CZĘŚĆ TRZECIA – ZBIÓRKA CHARYTATYWNA

Po zeszłorocznym sukcecie, kiedy to udało nam się zebrać 763 PLN na rzecz ubogiej rodziny z miejscowości Zdziechowa koło Gniezna (zakupiliśmy tonę węgla i żywność na dużą część zimy), tym razem skupimy się na pomocy jednej osobie. Mateusz ma 13 lat i jest chory na rzadką i ciężką chorobę Xyloderma Pigmentosum (skóra barwnikowa – pergaminowa). Nie może on przebywać na świetle dziennym, ponieważ wtedy na jego ciele tworzą się guzy oraz zniekształcenia skóry, które trudno opisać. Chcemy pomóc i to uczynimy! Mateusz potrzebuje pieniędzy na leczenie na medykamenty, które są bardzo kosztowne. O oficjalną zgodę na przeprowadzenie zbiórki pieniężnej wystąpiło Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, które jest współorganizatorem imprezy. Za zbiórkę odpowiedzialni będą Stanisław Dolaciński z SMW i Łukasz Naczas z FMS. Elementy zbiórki to:
- Zbiórka do specjalnie oznakowanych puszek na Rynku i Deptaku
- Gorączka Złota – apelujemy do wszystkich Gnieźnian, aby w ten dzień przeszukali swoje portfele i odłożyli tzw. żółte pieniążki (drobiazgi), które razem sprawią, że zbierzemy złotą górę do specjalnego akwarium na środku Rynku
- Ogłoszenia i życzenia czytane ze sceny do wszystkich – 2 zł (Sekretariat FMS)
- Telewizja Gniezno przygotuje specjalne stoisko przy którym nagrywane będą życzenia za datek do puszki, a które następnie wyemitowane zostaną na antenie naszej gnieźnieńskiej telewizji
- Przejażdżki dorożką i konikami dzięki JUKS „Kłusak” (całkowity dochód na cel główny zbiórki)
- Licytacje przedmiotów ofiarowanych przez osoby prywatne, artystów, firmy, instytucje ze sceny głównej! (mamy już zapewnienie o przekazaniu przez KS Start Gniezno plastronu z autografami zawodników Fularu oraz płyty z autografem Krzysztofa Cegielskiego)

Jesteśmy pewni, że będziemy mogli pomóc Koledze Mateuszowi i choć trochę odciążymy finansowo jego Rodziców. Liczy się każdy grosik. Apelujemy zatem do Mieszkańców Gniezna – nie bądźmy obojętni w te świąteczne dni!

CZĘŚĆ CZWARTA – ZLOT ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW

Z roku na rok powiększa się liczba startujących w naszym konkursie Świętych Mikołajów. Ma on na celu wybranie tego najlepszego, najbardziej hojnego wśród Mikołajów Gnieźnieńskich. Zwracamy się do wszystkich firm i instytucji o wystawienie własnego Świętego Mikołaja. Niechaj rozdaje on cukierki, ulotki promocyjne, niech będzie dla dzieci i z dziećmi – z grzecznymi dorosłymi również. Każdy wystawiony Mikołaj otrzyma certyfikat prawdziwego Świętego Mikołaja. Najlepszy natomiast otrzyma nagrodę niespodziankę przygotowaną przez organizatorów. Najbardziej zadowoleni ze zlotu mogą być młodzi mieszkańcy Grodu Lecha. Regulamin dostępny będzie na www.jarmark.gniezno.pl


PODSUMOWUJĄC – Stan przygotowań do IV Wielkiego Jarmarku Świątecznego jest bardzo zaawansowany. Nadal prowadzone są rozmowy z potencjalnymi sponsorami i ustalane są ewentualne dodatkowe atrakcje. Wszystko w przyjacielskiej atmosferze przedświątecznej. Bardzo ważnym elementem Jarmarku 18 grudnia będzie kwesta charytatywna, dlatego apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, nie tylko wrzucanie do puszek i wspomożenie „gorączki złota”, ale także o przynoszenie prywatnych podarków, które licytowane będą ze sceny głównej! Spotkajmy się na Świątecznym Spotkaniu Gnieźnian w Złotą Niedzielę na Rynku w Gnieźnie! Dziękujemy jako organizatorzy wszystkim gnieźnieńskichm mediom (i nie tylko gnieźnieńskim) za przekazywanie informacji na temat tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Imprezę organizują: Koordynatorzy - Łukasz Naczas, Jarosław Walerczak, Łukasz Skoniecki, Paweł Kostusiak
Federacja Młodych Socjaldemokratów, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, Młodzieżowy Dom Kultury, Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, Agencja reklamowo-dźwiękowa WIPI.PL, Firma LOGI.PL , Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, Spółdzielnia DOZÓR a także inne firmy i instytucje.

Strona internetowa jarmarku – www.jarmark.gniezno.pl.
Osoby kontaktowe: Łukasz Naczas ( 0 502 582 212) biuro@naczas.pl oraz Łukasz Skoniecki (0 509 356 697)

ZAPRASZAMY

Patronat: Przemiany na Szlaku Piastowskim, Radio Gniezno, www.igniezno.pl, www.e-gniezno.pl oraz www.jarmark.gniezno.pl. Negocjowane są również inne patronaty.
**************************************
*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

Gość

Delayed

Postautor: Gość » 28 stycznia 2006, 15:49

Łukasz Naczas pisze:ORG.


Delayed again, why now? V
Chicago Homes Greece Homes


Wróć do „Ogłoszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość