PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Literatura poświęcona polityce poszukiwana

Może masz coś na sprzedaż ? Chcesz coś kupić ? Nie wiesz gdzie szukać ? Zamieść OGŁOSZENIE!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 26 kwietnia 2011, 08:12

Sztuka wojny Sun Tzu :wink:

Żartujesz, tego się nie da czytać, można jedynie wybierać co fajniejsze cytaty.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 08 lipca 2011, 21:31

szukam książek (i materiałów) poświęconych krajom trzeciego świata, szczególnie afryce. mile widziane biografie dyktatorów i reportaże. interesują mnie też powiązania pomiędzy mocarstwami, a elitami tamtych krajów. czytaliście coś ostatnio w tym temacie?

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 08 lipca 2011, 21:41

http://en.wikipedia.org/wiki/Late_Victorian_Holocausts

Nie czytałem, ale kilkakrotnie obiło mi się - książka wzbudzała kontrowersje.

Warto było by też poszukać czegoś o wojnach diamentowych na południu afryki - widziałem o tym dokument i ciekawy temat.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 08 lipca 2011, 21:54

Ciekawym krajem jest Ghana czy Botswana. Poczytaj o nich :)
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 08 lipca 2011, 22:04

Znany jest jeszcze temat dzieci żołnierzy z Liberii i ich wstrząsających opowieści o tym jak znęcali się nad ludźmi ucinając im ... "różne części". Jak jedli ludzkie mięso - kazali im zabijać własne rodziny i takie tam :shock: Też film widziałem :shock:

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 08 lipca 2011, 22:06

Mi chodziło w pozytywnym aspekcie ciekawym.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 08 lipca 2011, 22:08

No odnośnie Ghany to najszybciej rozwijający się kraj świata. Wydają masę forsy na walkę z pasożytami (opryskują co się da łącznie z wodą..) żeby polepszyć warunki sanitarne - ale wiele krajów niema takiego potencjału.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 09 lipca 2011, 11:00

dzięki, zobaczymy co znajdę ;)

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 09 lipca 2011, 11:40

Clint Eastwood pisze:szukam książek (i materiałów) poświęconych krajom trzeciego świata, szczególnie afryce. mile widziane biografie dyktatorów i reportaże. interesują mnie też powiązania pomiędzy mocarstwami, a elitami tamtych krajów. czytaliście coś ostatnio w tym temacie?

Dobrze zacząć od książek Kapuścińskiego. Dokładnie tymi tematami się zajmował. Owszem, zarzuca mu się kłamstwa (tu warto przeczytać jego biografię napisaną przez Domosławskiego). Ale zdaniem wielu "naocznych świadków niektórych szczegółów z jego reportaży, doskonale oddawał charakter.

Jedną z jego książek, które bym polecił w tym temacie, to "Heban".

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 09 lipca 2011, 19:40

czytałem kapuścińskiego, sam polecałem na początku tego tematu :grin:

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 10 lipca 2011, 13:46

Ach, widocznie przegapiłem :oops:.

maribot
Senator
Senator

Postautor: maribot » 05 marca 2012, 20:58

Robert Krasowski - Po południu

Pierwszy tom Historii III RP. Ważna książka dla każdego, kto chce zrozumieć najnowszą historię Polski. Autor, uważany za najbardziej wnikliwego obserwatora życia publicznego, zbadał kulisy polityki po 1989 roku i dowodzi, że przebiegała ona inaczej, niż sądzimy. Mazowiecki czy Geremek okazują się marnymi politykami. Kwaśniewski i Miller dużo lepszymi. Wybitny jest tylko Wałęsa. Najciekawszy zaś Kaczyński, przedstawiony jako mistrz politycznej intrygi

Czytał może już ktoś? Jakieś opinie?

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 05 marca 2012, 21:03

no na pewno. Kaczyński będzie tam boski. mistrz intryg wiecznie na outcie.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

maribot
Senator
Senator

Postautor: maribot » 05 marca 2012, 22:11

Mój błąd - opis przez swoje zbytnie uproszczenie wprowadza nieco w błąd. Wrzuciłem go żeby pokazać chyba najbardziej kontrowersyjną tezę tej książki mówiącą o wybitności politycznej Wałęsy i małości pozostałych polityków solidarności. Zwłaszcza, że autor całkiem sensownie ją uzasadnia podważając w ten sposób ogólnie przyjęte mity transformacji ustrojowej (prezentowane przez wszystkie strony sporu - prawicę, lewicę oraz postkomunistów)

Co ciekawsze zagadnienia:
- Wojna na górze nie została zapoczątkowana przez Wałęsę, lecz przez Mazowieckiego, a później spotęgowana przez Kaczyńskiego
- Wałęsa nie był hamulcowym reform lecz jedynym ich gwarantem (obronił Balcerowicza i najbardziej kontrowersyjne założenia jego planu)
- Prawicy nigdy naprawdę nie zależało na lustracji - były po prostu elementami walki politycznej o władzę pomiędzy kolejnymi szeregami solidarnościowych posłów. Lista Macierewicza byłą od początku wymierzona w Wałęsę, a sama ustawa miała na celu stworzenie pewnego mitu (rząd olszewskiego i tak miał upaść dwa miesiące później bo nie był w stanie przyjąć budżetu)
- Podział na środowisko Unii Demokratycznej, które chciało współpracować z komunistami i prawicę antykomunistyczną jest fikcją.
- Kompetencyjne szarpaniny z rządem SLD nie były zamachem na demokrację lecz kampanią (składającą się głównie ze zwycięskich bitew) o wprowadzenie ustroju prezydenckiego (jedynego sensownego z punktu widzenia ówczesnych warunków)

A ponieważ dla mnie, osoby która wydarzeń okresu od przemian 89 roku do powrotu postkomunistów do władzy, nie znała z bieżącej obserwacji lecz z powszechnych relacji i interpretacji głównych uczestników politycznych sporów tamtych czasów jest to teza nowa i dość intrygująca - stąd też moje pytanie o opinie innych osób.

A sam Kaczyński jest tam opisany w dość ciekawy sposób. Z jednej strony jako jedyna osoba, poza Wałęsą, która w tamtym okresie rozumiała politykę i potrafiła ją uprawiać. Z drugiej jako osoba, która dla niskich celów potrafi stosować niszczycielskie i dość obrzydliwe metody. W razie czego mogę wrzucić parę co bardziej ciekawy cytatów.

A biorąc pod uwagę piosenkę, do której znajduje się odnośnik w Twojej sygnaturce Nazgul, mam wrażenie, że książka powinna Cię zainteresować :)

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 05 marca 2012, 22:47

kurde jak na razie sama prawda. jak to zniesie prawicowa "niepokorna" scena?

a propos, kto jeszcze czytał wywiad braci K z ojcem Tadeuszem?
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Wróć do „Ogłoszenia”