PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

(01 września) MARSZ BOHATERÓW WRZEŚNIA 1939

Może masz coś na sprzedaż ? Chcesz coś kupić ? Nie wiesz gdzie szukać ? Zamieść OGŁOSZENIE!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Czy weźmiesz udział w tegorocznym Marszu Bohaterów Września 1939 ?

Czas głosowania minął 31 sierpnia 2012, 12:49

Tak !
3
33%
Tak !
1
11%
Nie mam możliwości...
1
11%
Nie.
3
33%
Poproszę inny zestaw pytań.
1
11%

Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 22 lipca 2012, 09:47

NRohirrim88 pisze:I tym się różnimy.

Jak "najgorszy kibel Szkocji" od mojego.

NRohirrim88 pisze:Zdawałoby się, że nie bez powodu ten kraj ma nazwę Polska - nie Izrael, ani nie Nowa Judea.

I dlatego obywatel polski pochodzenia żydowskiego ma takie same prawa jak polskiego. Dla mnie bez różnicy.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 22 lipca 2012, 14:46

Marcinsz
ONR nie jest żadną organizacją, stronnictwem czy stowarzyszeniem. Jest ruchem NIEFORMALNYM istniejącym na tych samych zasadach co Antifa. Mogą istnieć tylko dzięki prawu wolności słowa które to sami ideologizują zniszczyć.

Jedynym tego typu zarejestrowanym ruchem jest klub Młodzieży Wszechpolskiej.

Antifa jest przeciwieństwem ruchów prawicowych, ich działalność i istnienie opiera się na PROTEŚCIE wobec tych ruchów, innymi słowy są skutkiem takich formacji a nie przyczyną.
Kłamiesz z premedytacją. ONR jest stowarzyszeniem od 2003 roku. Nie wierzysz to sobie sprawdź. Dlaczego to robisz?

A ten PROTEST Antify opiera się na zwalczaniu siłowym a policja jest cytuje "naszym wrogiem"
Mówisz że nie jesteś adwokatem ale czemu więc bronisz tej formacji i co gorsza na obronę podajesz nieprawdziwe informacje? Człowieku gdybyś był osobą niezależną nie wymyślałbyś bzdur o Węgrach czy o statusie tylko po to by to bronić, najpierw sprawdziłbyś temat na który się wypowiadasz, podszedłbyś do tego z boku.
Ja podaje fałszywe informacje? Porównałem po prostu naszą skrajną prawicę do Węgierskiej (która delegalizowała partię post-komunistyczną).
- Konfrontacja fizyczna i ideologiczna – oznacza to walkę na dwóch płaszczyznach. Faszyści nigdy nie mogą przejąć kontroli nad ulicami, dlatego fizyczna konfrontacja z nimi jest nieunikniona, natomiast błędem jest skupianie się tylko na tego typu walce, zapominając o działaniu ideologicznym. Faszyzm rodzi się częstokroć tam, gdzie nikt nie był w stanie zaprezentować ludziom lepszych alternatyw i z tego powodu zwrócili się oni w stronę skrajnie prawicowej ideologii. Kontrowanie ich propagandy jest tak samo ważne jak fizyczna walka z nimi.

- ABSOLUTNIE żadnej współpracy z policją i tajnymi służbami – te instytucje zawsze są naszym wrogiem, nie można dać się zmylić, kiedy w danym momencie aresztują nazistów, bo już następnego dnia możemy to być my.
http://www.antifa.bzzz.net/koncepcja-walki
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 22 lipca 2012, 15:38

Lolek00 pisze:Kłamiesz z premedytacją. ONR jest stowarzyszeniem od 2003 roku. Nie wierzysz to sobie sprawdź. Dlaczego to robisz?

ONR, nie jest organizacją, stronnictwem czy stowarzyszeniem lub, broń Boże, partią. Wszystkie te epitety ograniczają, zamykają się w ściśle określonych ramach programowo-ustrojowych, są narzucone z góry w celu zaszufladkowania, stłamszenia jednostki. Są wreszcie wyrobem demokracji i parlamentaryzmu. ONR jest Ruchem. Ale nie ruchem w sensie politycznym ale w sensie szerszym. ONR jest Ruchem w sensie społecznym. Formuła ta nie narzuca, nie zamyka, jest wolna, jest ponad polityką. Jest w końcu ponad podziałami. ONR jest Ruchem Wielkiej Polski. Jest Ruchem Młodego pokolenia Polaków, świadomych swych obowiązków wobec Narodu.

http://www.narodowiec.com.pl/forum/view ... 77&start=0

To oficjalne forum ONR, przykro mi wówczas i wprowadza mnie w błąd. Nie mogę też odszukać nigdzie jakiejkolwiek notatki, czegokolwiek która mówiła by aby ONR był zarejestrowanym stowarzyszeniem.

Bardzo chętnie poznam wówczas Twoje źródło informacji.

A co do Antify to moje zdanie jest identyczne z Twoim, nie twierdzę iż to co robią i jak robią jest dobre i pozytywne, stwierdziłem jedynie fakt iż tego typu organizacje są przeciwieństwem tego co Ty bronisz.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 22 lipca 2012, 17:06

Worek pisze:I dlatego obywatel polski pochodzenia żydowskiego ma takie same prawa jak polskiego. Dla mnie bez różnicy.

Tacy polscy obywatele, co nawet nie znali języka polskiego, dobre.

marcinsz pisze:Spójrz nie tylko na nich ale także i na siebie. Wytłumacz dlaczego ty chcesz traktować tak innych ale nie chciałbyś aby inni traktowali tak Ciebie?

Myślałem, że mowa była w kontekście historycznym II RP.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 22 lipca 2012, 17:22

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%B3z_ ... po_1993%29
http://www.onrpodhale.fora.pl/ - jedno ze stowarzyszeń ONRu

A bronić - broniłem bo uważałem że twoja krytyka ONR to lekka przesada.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 22 lipca 2012, 21:13

Lolek00 pisze:http://pl.wikipedia.org/w...y_%28po_1993%29
http://www.onrpodhale.fora.pl/ - jedno ze stowarzyszeń ONRu

Zgadza się, chodzi dokładnie o te informacje:

http://onrpodhale.boo.pl/index.php?kat=statut

A to "oficjalny" statut ich działania:

Rozdział II
Cele i zasady działania

§ 6.

Cele, jakie stawia przed sobą Stowarzyszenie to:
a). życie dla Boga i Narodu, w prawdzie i honorze, będąc odpowiedzialnym i ofiarnym, szanując prawo i autorytety,
b). krzewienie miłości do Narodu i Ojczyzny,
c). rozwój duchowy, umysłowy i fizyczny młodego pokolenia,
d). nauka młodych ludzi odpowiedzialności za siebie, swoich najbliższych, a także za Państwo i Naród,
e). upowszechnianie wiedzy o Narodzie polskim,
f). udział życiu publicznym,
g). obrona rodziny jako podstawowej komórki społecznej,
h). nauka działania w zespole na rzecz dobra publicznego,
i). promowanie sportu i tężyzny fizycznej.

§ 7.

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:
a). wydawanie i kolportaż broszur, ulotek, plakatów oraz biuletynu informacyjnego Stowarzyszenia,
b). organizowanie prelekcji wykładów, dyskusji i innych spotkań dotyczących historii, kultury, spraw lokalnych itp.,
c). udział w uroczystościach i imprezach okolicznościowych,
d). współpraca z władzami i innymi organizacjami w sprawie projektów dotyczących prawa lokalnego lub krajowego,
e). organizowanie wycieczek turystyczno – krajoznawczych i obozów szkoleniowych.

Nie da się ukryć, sam miód i malina! :mrgreen:

Teraz porównać to z deklaracją ideową.... czyli faktycznym celem tych organizacji.

Ponadto ONR Podhale jest jednak stowarzyszeniem regionalnym jednak współpracującym z ONR. Te same informacje należy doszukać dla ONR ogólnego.

http://www.onrpodhale.fora.pl/pytania-d ... ,2204.html

A bronić - broniłem bo uważałem że twoja krytyka ONR to lekka przesada.

I zapewne nadal tak uważasz.

Rozumiem że znaczną część ludzi popierających ONR porywają hasła bez jakiegokolwiek głębszego zastanowienia co one oznaczają i jakie skutki mogą przynieść w obecnych naszych czasach.

Rozumiem też że niektórym wystarczy jak ktoś inny będzie decydował co mają robić. Co zrobić? Ludzie są różni :roll:

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 23 lipca 2012, 10:35

Marcinsz, ONR-owcy nie gryzą. Pamiętam jak miałem kilka miesięcy temu dyskusję z grupką ONR-owców o lekturach szkolnych. Doszliśmy jednoznacznie do wniosku, że z lektur szkolnych oraz podręczników polskiego należałoby usunąć: Gombrowicza, Miłosza, Nałkowską, Szymborską, Goethego (Cierpienia Młodego Wertera).

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 23 lipca 2012, 12:35

NRohirrim88 pisze:Doszliśmy jednoznacznie do wniosku, że z lektur szkolnych oraz podręczników polskiego należałoby usunąć: Gombrowicza, Miłosza, Nałkowską, Szymborską, Goethego (Cierpienia Młodego Wertera).

O czym miałoby to świadczyć?
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 23 lipca 2012, 13:41

O wyszukanym guście, nieakceptującym komunizującego barachła i tym podobnego badziewia. Plus Goethe, którego młodzi nie muszą czytać.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 23 lipca 2012, 13:58

Młodzi w ogóle nie muszą czytać i gremialnie tego nie robią. Myślę że żadnego z autorów młodzież z ONRu nie czytywała w innym aspekcie niż biogram w wikipedii.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

romas11
Stażysta
Stażysta

Postautor: romas11 » 01 września 2012, 22:45

01.09.2012r. w rocznicę napadu III Rzeszy na Polskę, ulicami Poznania przeszła druga edycja Marszu Bohaterów Września 1939. Pochód zaczął się kilka minut po godzinie czternastej. Manifestujący kierowali się w stronę Pomnika Armii Poznań. Wśród wznoszonych okrzyków, można było usłyszeć takie hasła jak: „Cześć i chwała bohaterom!”, „I września pamiętamy, wrogom Polski żyć nie damy!”, „Pamięć września bohaterom!”. Po dotarciu do celu zostało wygłoszone przemówienie, złożono kwiaty, oraz odśpiewano hymn Polski. W pochodzie wzięło udział ponad sto osób, oprócz Brygady Wielkopolskiej ONR w marszu uczestniczyli również reprezentanci: Młodzieży Wszechpolskiej, Wielkopolskich Patriotów, oraz liczne brygady ONR z różnych zakątków Polski, między innymi Łódzka i Górnośląska.
Organizatorem marszu była Brygada Wielkopolska Obozu Narodowo-Radykalnego.
Obrazek

Wróć do „Ogłoszenia”