PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

KOMITET BUDOWY POMNIKA ROMANA DMOWSKIEGO W KRAKOWIE

Może masz coś na sprzedaż ? Chcesz coś kupić ? Nie wiesz gdzie szukać ? Zamieść OGŁOSZENIE!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

los-kraków
Radny gminny
Radny gminny

KOMITET BUDOWY POMNIKA ROMANA DMOWSKIEGO W KRAKOWIE

Postautor: los-kraków » 13 sierpnia 2012, 07:09

Chcieliśmy poinformować Państwa ,że podjęliśmy inicjatywę budowy pomnika Romana Dmowskiego w Krakowie.Dn.17 sierpnia o godzinie 17 w restauracji "SOKÓŁ"przy ulicy Piłsudskiego odbędzie się zebranie komitetu założycielskiego dotyczącego powyższej kwestii.Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w naszym wspólnym społecznym przedsięwzięciu.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 13 sierpnia 2012, 07:15

To już wiemy.
Skoro sami nie wiecie gdzie już swoje ogłoszenie zamieściliście to nie wierzę aby udało Wam się ten pomnik wybudować.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Karzeł Reakcji
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Karzeł Reakcji » 13 sierpnia 2012, 17:03

Swoją drogą tragedią jest to, że po 23 latach od upadku komunizmu Kraków nie dorobił się pomnika tak wybitnej i wielkiej postaci jaką był Roman Dmowski.
„należałem do komunistów w sześćdziesiątych latach. Uważałem, że komunistyczna Polska to moja Polska. Środowiskiem z którego pochodzę jest liberalna żydokomuna.'' Adam Michnik („Powściągliwość i Praca” nr 6 z 1988r.)

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 13 sierpnia 2012, 17:38

I nie doczeka się skoro zabrały się za to takie ofiary losu.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 sierpnia 2012, 22:08

wybitnej ok. zasłużonej dla niepodległości. ok. wielkiej? absolutnie nie.

a dlaczego?

a)fanatyczny, chory i obsesyjny antysemityzm
b)wojna Polsko-Polska przy której ta dziś to małe miki.
c)propaganda która doprowadziła do morderstwa na Narutowiczu.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 14 sierpnia 2012, 01:52

nie jestem fanem dmowskiego, ale skoro już wlazłem do tego tematu o trzeciej w nocy, to pozostawię swój ślad:

Nazgul pisze: a)fanatyczny, chory i obsesyjny antysemityzm
nie znam późnych prac dmowskiego i może faktycznie w pewnym momencie dopadł go uwiąd starczy i obudziły irracjonalne uprzedzenia, ale w "myślach nowoczesnego polaka" antysemityzm jest wynikiem socjologicznej refleksji i nie ma znamion obsesji. nie pochwalam, ale fanatycznym bym go nie nazwał. wśród jego oponentów też nie brakowało antysemitów.

Nazgul pisze: b)wojna Polsko-Polska przy której ta dziś to małe miki.
bo wówczas nie chodziło o jakieś lewe interesiki i stołki w międzynarodowych organizacjach, tylko o kształt odrodzonej polski. to i emocje były większe. dzisiaj nie ma żadnej wojny polsko-polskiej.

Nazgul pisze: c)propaganda która doprowadziła do morderstwa na Narutowiczu.
to jest konsekwencja punktu b.

Awatar użytkownika
Karzeł Reakcji
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Karzeł Reakcji » 14 sierpnia 2012, 02:48

Nazgul pisze:wybitnej ok. zasłużonej dla niepodległości. ok. wielkiej? absolutnie nie.
a dlaczego?
a)fanatyczny, chory i obsesyjny antysemityzm

Ani fanatyczny ani chory czy obsesyjny. Niestety ale internacjonaliści i filosemici nie mają monopolu na bycie wielkimi postaciami. A kim Ty jesteś i co zrobiłeś w życiu, że wydajesz sądy kto zasługuje na miano wielkiej osobistości?

W czasie okresu 20-lecia międzywojennego ludność wyznania mojżeszowego stanowiła ogromny procent ludności naszego kraju. Stwarzało to spory problem, ponieważ Polska po rozbiorach jak nigdy wcześniej potrzebowała jedności i harmonii. Natomiast Żydzi nie chcieli się asymilować, poza tym w ogromnej większości zajmowali się handlem i bankowością, które są istotnymi dziedzinami życia społecznego.

Nazgul pisze:b)wojna Polsko-Polska przy której ta dziś to małe miki.

Przez Dmowskiego ta wojna?

Nazgul pisze:c)propaganda która doprowadziła do morderstwa na Narutowiczu.

Dmowski robił tą propagandę?
„należałem do komunistów w sześćdziesiątych latach. Uważałem, że komunistyczna Polska to moja Polska. Środowiskiem z którego pochodzę jest liberalna żydokomuna.'' Adam Michnik („Powściągliwość i Praca” nr 6 z 1988r.)

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 14 sierpnia 2012, 04:52

Na mojej liście najwybitniejszych Polaków XX wieku Roman Dmowski zajmuje 12 miejsce, tak więc zasługuje na pomnik w ponad 750-tysięcznym mieście - proponowałbym na miejscu popiersia Richarda Kuklinskiego w jednym z krakowskich parków.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 14 sierpnia 2012, 05:55

Skoro na twojej liście jest 12 to fakt. zasługuje na pomnik.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 14 sierpnia 2012, 06:07

Zaiste.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Westwood
Poseł
Poseł

Postautor: Westwood » 14 sierpnia 2012, 09:13

Karzeł Reakcji pisze: A kim Ty jesteś i co zrobiłeś w życiu, że wydajesz sądy kto zasługuje na miano wielkiej osobistości?

Gdybyśmy byli podobni do dzisiejszych Włoch, gdybyśmy mieli taką organizację jak faszyzm, gdybyśmy wreszcie mieli Mussoliniego, największego niewątpliwie człowieka w dzisiejszej Europie, niczego więcej nie byłoby nam potrzeba.

Hitlerowcy rozumieją, że chcąc zorganizować Niemcy na podstawach narodowych, muszą zniszczyć pozycję Żydów i ich wpływ na społeczeństwo niemieckie.

Powyższe cytaty nie zostawiają cienia wątpliwości - Roman Dmowski był faszystą!

Otóż odpowiadam na pytanie, które co prawda zadane było Nazgulowi, ale rozumiem, że Karzeł reakcji zadałby je każdemu, kto ośmieliłby się podważyć wielkości jego idola. Jestem normalnym człowiekiem i nie muszę dokonywać niezwykłych czynów, aby mieć prawo do oceny, czy ktoś był faszystą, czy bohaterem narodowym. Powyższe dwa cytaty dobitnie dowodzą, iż Roman Dmowski był zwykłym faszystą, zachwycającym się włoskim faszyzmem i jego przywódcą, jak też pochwalającym politykę III Rzeszy wobec Żydów.

Faszysta Dmowski nie zasługuje nawet na skromne popiersie na cmentarzu.
Poza tym uważam, że należy ujawnić treść ostatniej rozmowy telefonicznej braci K.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 14 sierpnia 2012, 09:40

abstrahując od tego, czy romek faszystą był czy nie - to bycie faszystą nie wyklucza bycia bohaterem narodowym. heroizm to cecha niezależna od poglądów na to, jak powinno wyglądać państwo. moim zdaniem piłsudski był dalece bardziej faszyzujący, wehrmacht wystawiał mu warty honorowe na pogrzebie. ale jakoś stawia mu się pomniki i uczy w szkole jako o wielkim człowieku.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 14 sierpnia 2012, 09:42

Ani fanatyczny ani chory czy obsesyjny. Niestety ale internacjonaliści i filosemici nie mają monopolu na bycie wielkimi postaciami. A kim Ty jesteś i co zrobiłeś w życiu, że wydajesz sądy kto zasługuje na miano wielkiej osobistości?
zostałem historykiem.

co do spraw antysemityzmu to polecam konferencję Wersalską na której Dmowski oskarżał Lloyda Georga o uczestniczenie w masońsko-żydowskim spisku.

ad b - Clint - nie wiem o co wg. Ciebie wtedy chodziło ale wg. mnie o to samo co dziś. o władzę. a nie o żaden kształt. tylko "środki" były inne. co zabawniejsze "kształt" Piłsudskiego wybitnie dzisiejszym fanom Dmowskiego się podoba. i masz odpowiedz o co chodziło.

co do Karła Reakcji b i c - obie odpowiedzi TAK. jak się jest przywódcą to nie się odpowiada.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Karzeł Reakcji
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Karzeł Reakcji » 14 sierpnia 2012, 17:16

Westwood pisze:Gdybyśmy byli podobni do dzisiejszych Włoch, gdybyśmy mieli taką organizację jak faszyzm, gdybyśmy wreszcie mieli Mussoliniego, największego niewątpliwie człowieka w dzisiejszej Europie, niczego więcej nie byłoby nam potrzeba.

Cytat:
Hitlerowcy rozumieją, że chcąc zorganizować Niemcy na podstawach narodowych, muszą zniszczyć pozycję Żydów i ich wpływ na społeczeństwo niemieckie.

Przepisałeś sobie wyrwane cytaty z kontekstu z wikipedii i myślisz że co, że zrobisz tymi cytatami na kimś wrażenie? Znasz takie pojęcie jak kontekst ?

Westwood pisze:Powyższe cytaty nie zostawiają cienia wątpliwości - Roman Dmowski był faszystą!

Nie, Roman Dmowski nie był faszystą. To urocze, że cały czas stosujesz się do dyrektywy swojego idola Stalina wyzywając wszystkich dookoła od faszystów i antysemitów, jednocześnie pokazujesz kim jesteś. Pierwszy lepszy z brzegu powód dlaczego Dmowski nie mógł być faszystą jest taki, że był demokratą. Znacznie bliżej do faszyzmu było natomiast Piłsudskiemu którego oczywiście też nie odważył bym się tak nazwać

Westwood pisze:Jestem normalnym człowiekiem

Naprawdę?

Westwood pisze:nie muszę dokonywać niezwykłych czynów, aby mieć prawo do oceny, czy ktoś był faszystą,

Niezwyłych czynów może nie, ale na pewno żeby dokonać oceny nie możesz być politologicznym analfabetom

Westwood pisze:Roman Dmowski był zwykłym faszystą, zachwycającym się włoskim faszyzmem i jego przywódcą, jak też pochwalającym politykę III Rzeszy wobec Żydów.

Bzdura i kolejna manipulacja.Dmowski nie pochwalał polityki III Rzeszy wobec Żydów. Wyrwany cytat z kontekstu Dmowskiego pochodzi z 1932r. Czyli Dmowski napisał to przed wojną więc Dmowski nie mógł chwalić hitlerowskich mordów na Żydach bo ich jeszcze nie było.

Westwood pisze:Faszysta Dmowski nie zasługuje nawet na skromne popiersie na cmentarzu.

Na całe szczęście faszystowcy bandyci z antify i komuniści nie będą decydować o tym kto zasługuje na ‘’skromne popiersie’’a kto nie. O tym zdecydują ludzie.

Nazgul pisze:zostałem historykiem.

To za mało

Nazgul pisze:co do spraw antysemityzmu to polecam konferencję Wersalską na której Dmowski oskarżał Lloyda Georga o uczestniczenie w masońsko-żydowskim spisku.

Ty wiesz oczywiście lepiej od Dmowskiego mimo, że cię tam nie było ani w ogóle.

Nazgul pisze:i masz odpowiedz o co chodziło.

O co?

Nazgul pisze:co do Karła Reakcji b i c - obie odpowiedzi TAK. jak się jest przywódcą to nie się odpowiada.

Przywódcą czego?

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 14 sierpnia 2012, 21:52

Nie, Roman Dmowski nie był faszystą.
no tak. ale ND wyraźnie się faszyzowała. (pięć piwek, ustrój gospodarczy, rasizm)

ostałem historykiem.

To za mało
Buhahah.

co do spraw antysemityzmu to polecam konferencję Wersalską na której Dmowski oskarżał Lloyda Georga o uczestniczenie w masońsko-żydowskim spisku.

Ty wiesz oczywiście lepiej od Dmowskiego mimo, że cię tam nie było ani w ogóle.
och są źródła, to wystarcza. po za tym sam Dmowski wybitnie pokazał swoją chorobę w książkach. jeśli chcesz mi powiedzieć, że to za mało polecam zacząć palić książki poczynając od historii :)

co do Karła Reakcji b i c - obie odpowiedzi TAK. jak się jest przywódcą to nie się odpowiada.

Przywódcą czego?
ND. chcesz mi powiedzieć, że prezesi byli różni? to nie ma znaczenia. przywódca był jeden.

Wróć do „Ogłoszenia”