PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Zmiana SZATY GRAFICZNEJ www.politykla.org.pl - KONKURS

Jeśli coś wydaje Ci się niepotrzebne na forum, jeśli czegoś Tobie brakuje – napisz tutaj wszystko co może posłużyć do poprawy jakości dyskusji na www.polityka.org.pl

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
RussionFan
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: RussionFan » 01 sierpnia 2005, 01:14

regni1star: Jezeli przejdzie ten header z Che na srodku, to chyba zuikaku przestanie nas odwiedzac :)

Awatar użytkownika
Aron
Wójt
Wójt

Postautor: Aron » 01 sierpnia 2005, 13:01

Ten Stańczyk to genialny pomysł, wydaje mi się że idziesz w dobrą stronę.

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 01 sierpnia 2005, 14:11

Może ja nie wiem o czym mówie ale moim skromnym i popartym 6 letnim doświadczeniem w projektowaniu stron WWW mi się wydaje że musi być jakaś jedna koncepcja a nie zlepek kilku różnych pomysłów które nijak do siebie ani graficznie ani layoutowo nie pasują .
Musi być całościowo jedna koncepcja , trzeba jedną wybrać i ją modyfikować a nie zlepiać dwa kompletnie różne pomysły bo to wyjdzie gorszy miszmasz niż jest obecnie a ta cała modyfikacja ma chyba przynieść ulepszenia .

Teraz specjalnie do Łukasza . Słuchaj ty musisz zdecydować w jaką strone serwis ma ewoluować . Można pracować nawet w 10 osób nad jednym projektem ale musi być jakaś jedna koncepcja co do całości . Wtedy można nadawać tej koncepcji jakieś zmiany . Takie łączenie jest bezsensu zarówno ze strony graficznej jak i ze strony budowy całej strony (:)) .

Mi szczerze za bardzo nie zależy ani na tym bannerze ani na innych specjalnych przywilejach . Chce poprostu pomóc . Taki ze mnie altruista :D ...

Jeżeli głównym projektem będzie projekt Regina to chętnie pomoge przy jego modyfikacji ...

Ps. Tak na boku w jakiej formie oczekujesz gotowego projektu Łukasz ?
Bo jeżeli sam layout i dopiero ktoś będzie to przystosowywał do CMSa tego Joanna to i musi być odpowiedni layout zrobiony do PHPBB - jeżeli ktoś będzie to robił z tego logi.pl czy ty to będą potrzebne ci tylko pliki PSD z layersami .

Jeżeli ty chcesz abym ja czy regin zrobił to w formacie plików wyjściowych (html,asp,php - nie wiem pod czym jest ta joanna napisana) to musimy mieć pliki z tego CMSa i pliki z templatką z PHPBB ) wtedy można to zcalić w jakoś całość .

Nie wiem na ile ta Joanna jest możliwa do modyfikacji i jak jest skonstruowana i w jakim jezyku jest napisana . Ja ze swojej strony moge powiedzieć że z tych możliwych do użycia zanm PHP , Java Scrpit , Java (J2EE) no i czysto bazodanowe jak MY SQL czy Postrage.
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2005, 22:26 przez maxio, łącznie zmieniany 1 raz.
Nowy avatar ktory ma zadowolic wszystkich :)

regni1star
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: regni1star » 01 sierpnia 2005, 17:27

@maxio:
jedna koncepcja (Twoja czy moja) - to pomysł dobry.
Współpraca - też nie najgorszy :).
Co do bannera - owszem, nie musi być w formie kolażu, realizuję jednak koncept pomysłodawcy, admina & jurora w osobie Łukasza (pomniejszony o "martwego Lenina", "grożącego" pikselozą).

Co do serwisu - proponuję dostosowanie phpBB do layoutu, a nie odwrotnie (np. tak, by stronę można było przeglądać w rozdzielczości 800x600 itp.), projekt winien być imo przejrzysty, czytelny, prosty, dostępny dla jak największego grona internautów.
Dalej - proponowalbym autorskiego CMS-a (tym samym - zrezygnowanie z Joanny itp.).

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 01 sierpnia 2005, 22:22

Jeżeli już CMS to ja bym proponował MAMBO - bardzo dobry rozbudowany CMS i można ściągnąć templatkę i poprostu dostosować ja do naszych potrzeb , połączyć z PHPBB dostosować templatkę z PHPBB to naszej zmodyfikowanej MAMBO i sprawa skończona . NAjważniejsze że MAMBO i PHPBB współpracują bezproblemowo (nie wiem jak działa np. logowanie i sesje w Joanna i jak współpracują z PHPBB bo to nie taka prosta sprawa).

Wtedy będzie najporstsza i najwygodniejsza później do edycji sprawa .
Dobry CMS to bardzo dobre narzedzie i w takim serwisie się by bardzo dobrze sprawdziło . A moim skromnym zdaniem z darmowych CMS , MAMBO jest bezkonkurencyjne . No i przy wprawieniu instalacja podstawowego MAMBOsa zajmuje 15 min a potem już tylko banalne modyfikacje czy templatki .

Dostosowywanie PHPBB do templatki jest bezsensu . Templatkę trzeba zmodyfikować i dostosować do PHPBB . Ja się nie podejmuje jakichkolwiek modyfikacji PHPBB bo to jest naprawde rozbudowany projekt i żeby się w niego wgryźć i pozmieniać niektore rzeczy trzeba siedzieć z tydzień czasu conajmniej żeby cokolwiek zrozumieć (nawet takie głupie rzeczy jak wyświetlanie poszczególnych elementów , tak jest ze na pierwszej stronie podstawowej są różne funkcje zewnętrzne które zajmują się wyświetlaniem poszczególnych elementów a tam znów jakieś funkcje zewnętrzne i tak można siedzieć i rozgryzać całe PHPBB ...

To jest taka moja mała propozycja i sugestia poparta doświadczeniem ...

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Postautor: Łukasz Naczas » 02 sierpnia 2005, 17:20

Na razie na szybko - tylko odnośnie banera: Bardzo dobry. ale dodałbym coś za tym Wałęsą - nich mur zostanie, ale na górze, ale od Wałęsy po prawej w dolnej częśći coś jeszcze by się przydało. Może jakiś element polityczny który nie jest reprezentowany - jest Stańczyk, Che, Wałęsa, Skarga, i kto jeszcze???

To takie pytanie - co do reszty współpraca jak najbardziej! Jednak szczegóły uzgodnię z LOGI.PL i dam znać jak najszybciej! Teraz trochę zbyt mało czasu na bardziej rozbudowaną wypowiedź.
*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

Awatar użytkownika
Aron
Wójt
Wójt

Postautor: Aron » 02 sierpnia 2005, 18:31

Wydaje mi się, że pomysły Maxio są słuszne. Łukasz zastanów sie - mielibyśmy wśród siebie jednego, który od strony technicznej zajmuje się serwisem, a pomagałby mu Regnistar. Sam dobrze wiesz, że ekipa Logi.pl nie zawsze ma na to czas, choćby sprawy z aktualizacjami.

regni1star
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: regni1star » 06 sierpnia 2005, 18:32

@Aron, chętnie pomogę.
Myślę też, ze sprostałbym nakładowi pracy, o jakim pisze maxio.
@Łukasz - więc może tak:
Obrazek

PS. Przepraszam za zwłokę, właśnie wróciłem z Tatr (chcecie zdjęcia? :))...
... aha, a może zamiast królowej - M.Thatcher? Albo jeszcze kto inny???...

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Postautor: Łukasz Naczas » 06 sierpnia 2005, 22:11

Tak - dobry pomysł z Margharetką! Zamiast królowej. Poza tym jak dla mnie BOBMA! Jutro mam zamiar spotkać się z LOGI.PL i przedyskutować przyszłość serwisu!

*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 06 sierpnia 2005, 22:27

RegniStar . Słuchaj nie produkuj się teraz i nie rób samego topu ani bannera, bo to pomimo twoich szczerych chęci nie ma sensu narazie .
Narazie trzeba wybrać projekt udoskonalić go , pozmieniać a potem na jego podstawie wykonywac bannery i inne .
Tak jak mówiłem to musi mieć ręce i nogi , takie robienie stron że tu coś wstawie tam coś ściągne z sieci i wstawie skończyło się dobre 6-7 lat temu .

regni1star
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: regni1star » 07 sierpnia 2005, 01:23

Dla mnie prawdziwym wyzwaniem byłoby wykonanie serwisu "od zera". Zmianie uległaby szata graficzna i oskryptowanie (przeskalowanie i dopasowanie phpBB do layoutu strony).
Czas nie gra roli (póki co :))...
Oto wersja z M.Thatcher:
Obrazek

Aha, może byłoby lepiej pomniejszyć "główki" polityków i dodać (nad, wśród...) nasze avatarki?

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 07 sierpnia 2005, 10:21

Podziwiam twój zapał Regni ale nie ma sensu bo i tak nie osiągniesz efektu jaki daje dobry darmowy CMS jak MAMBO i darmowe forum jak PHPBB .
Mambo to tysiąc plików i zajmuje 5,2 mb z czego 1,5 mb to obrazki więc pozostaje 3,7 mb czystych danych . Do tego dochodzi phpBB które zajmuje 2 mb i ma 800 kb obrazków czyli 1,2 mb czystych danych - 300 plików .
Czyli razem masz 4,9 mb danych - cirka 1300 plików . To tak jakbyś się zapowiedział że napiszesz książkę 1814 stronicową z samych wzorów matematycznych w ktorych jednej implikuje drugi :D .
Oczywiście jest to możliwe ale nie potrzebne . Skoro masz za darmo bardzo dobre narzędzia nad którymi wiele osób ciągle pracuje i je unowocześnia .
Chcesz się pobawić ? Zainstaluj phpBB (a wcześniej oczywiście apacha i SQL) i pobaw się templatkami , zobacz jak to wygląda templatka i jak ją można modyfikować . Jezeli już ci się naprawde będzie nudziło to bierz się za CMS np. mambo i zainstaluj go i spróbuj połączyć z phpBB tzw. bridgiem i tam też sie pobaw templatkami .

Zorientuj się ile tu będzie pracy bo chyba sobie nie zdajesz sprawy :) ....

Ps. Ja ci powiem tak mój znajomy odpowiada za projekt wprowadzenia wewętrznego portalu dla pracowników opartego na MAMBO i PHPBB w dużej instytucji finansowej (opartego na intranecie) i nad tym projektem pracuje chyba 5 osób już z miesiąc . Oni mają dosyć szczególne wymagania ale to pokazuje jaki to jest ogrom pracy aby to uruchomić i sprawić aby cały system działał bezbłędnie i wykonywał dokładnie to co chcesz ...

regni1star
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: regni1star » 09 sierpnia 2005, 00:11

maxio pisze:Zorientuj się ile tu będzie pracy bo chyba sobie nie zdajesz sprawy :) ....

Mnie zajęłoby to ok. tygodnia.

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 09 sierpnia 2005, 00:33

Co około tygodnia by ci zajeło ? Dostosowanie i zainstalowanie mambo i phpBB , skonfigurowanie i opracowanie templatek wspólnych ?
Czy opracowanie własnego CMS i forum do niego ?
(funkcjonalne jak PHPBB i MAMBO)
:D

Nie wiem jak u ciebie ze znajomością narzędzi, języków programowania , pochwal się ... (chodzi o webowe sprawy)

regni1star
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: regni1star » 09 sierpnia 2005, 02:59

Co zajęłoby ok. tygodnia?
Dokładnie to, o czym piszę od samego początku - dostosowanie phpBB do własnego autorskiego CMSa (po co Mambo!?).
Narzędzia, języki programowania...i co jeszcze - może... konfiguracja Apache'a?
Kiedy tu wystarczy zwykły edytor tekstowy, znajomość php i zapytań SQL...
Proszę o rzeczowość, nie o popisy.

Wróć do „Pomysły !!! Pytania ???”