PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

OFFTOP - Wulgaryzmy i cenzura na forum

Jeśli coś wydaje Ci się niepotrzebne na forum, jeśli czegoś Tobie brakuje – napisz tutaj wszystko co może posłużyć do poprawy jakości dyskusji na www.polityka.org.pl

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Westwood
Poseł
Poseł

Postautor: Westwood » 10 kwietnia 2012, 08:04

Clint Eastwood pisze:"Tylko ***** głosuje na Palikota"

To nie ja wstawiłem tych gwiazdek, słowo harcerza! Po opublikowaniu postu zrobiły się same.
W tekście oryginalnym jest tam tytuł dzieła Dostojewskiego. Idiota. Nie wiem, czy to jakiś wirtualny cenzor na forum, czy co.

i d i o t a
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2012, 08:07 przez Westwood, łącznie zmieniany 1 raz.
Poza tym uważam, że należy ujawnić treść ostatniej rozmowy telefonicznej braci K.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 10 kwietnia 2012, 08:07

myślalem, ze na transparencie bylo tak napisane, hehe ;)
forum ma faktycznie autocenzure, ale co ciekawe lagodne wydawaloby sie obelgi jak powyzsze zostaja wygwiazdkowane, a mocne wulgaryzmy przechodza.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 10 kwietnia 2012, 08:09

Clint Eastwood pisze:ale co ciekawe lagodne wydawaloby sie obelgi jak powyzsze zostaja wygwiazdkowane, a mocne wulgaryzmy przechodza.

Podaj przykład to poprawię.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Westwood
Poseł
Poseł

Postautor: Westwood » 10 kwietnia 2012, 08:18

ciota hołota pedał kretyn paranoik komuch

Sprawdzam, jak to działa. Poprawiło mi k o m u c h na komunistę.
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2012, 08:20 przez Westwood, łącznie zmieniany 1 raz.
Poza tym uważam, że należy ujawnić treść ostatniej rozmowy telefonicznej braci K.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 10 kwietnia 2012, 08:19

np.

Kod: Zaznacz cały

buc, kutas, dziwka

ale moim zdaniem cenzura to nie jest dobry pomysl - chociazby dla tego, ze a) wulgarnosc niektorych slow wynika z kontekstu (np. kutas albo rzeczona jednostka chorobowa), a pomyslowosc ludzka w tej kwestii jest nieograniczona; b) o ile pamietam nie da sie np. zrobic tak, zeby cenzura nie ignerowala w tekst cytowany.

ps. co ciekawe, jezeli zdiagnozowalbym u kogos idyjotyzm to by mi to cenzura wykropkowala, jezeli jednak nazwalbym kogos czlonkiem, to cenzura zdiagnozowaloby te chorobe u mnie nie kropkujac jej ;)

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 10 kwietnia 2012, 08:47

Jestem przeciw cenzurze.

Jak ktoś brzydko pisze to o nim to świadczy. Poza tym Ci co klną najwięcej wylatują zwykle po napisaniu 3-4 emocjonalnych postów.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 10 kwietnia 2012, 10:07

Dopisano. Buc, paranoik, i hołota nie są wulgarne.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.

Gonzalez Suarez

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 10 kwietnia 2012, 10:13

Określenie komu_ch moim zdaniem powinno być zaaprobowane przez język Polski.

Słowo "komunista" kojarzy się z ideowcem, natomiast K-much to określenie nacechowane silnie negatywnie np: o ludziach pokroju Jaruzela czy innych wypaczycielach.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Max5005
Wójt
Wójt

Postautor: Max5005 » 10 kwietnia 2012, 12:42

idiota

Cenzura słowa typu i d i o t a jest bzdurą. Coraz bardziej przypomina to artykuł pewnego biskupa nt. przekleństw
Siła polityczna wyrasta z lufy karabinu.

— Mao Zedong

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 10 kwietnia 2012, 13:04

Po coś chyba też mamy sześciu moderatorów na forum.

Awatar użytkownika
Kfiatek
Wójt
Wójt

Postautor: Kfiatek » 10 listopada 2012, 17:32

Parę słów o automatycznej cenzurze - czasami jest to irytujące. A większość prze złe ustawienia konkretnych wyrażeń. Pisałam np. w kontekście "taśm smoleńskich":
Skąd odsłuchujący taśmy wiedzieli, że czytał baro?

Ku zdumieniu zobaczyłam to co wyżej, tymczasem zdanie powinno brzmieć:
Skąd o d s ł u c h u j ą c y taśmy wiedzieli, że czytał baro?

Po pierwsze, co jest brzydkiego w tym wyrazie, a po drugie, dlaczego nie widać, że to działanie cenzurujące, tak jakbym ja to napisała?

Pierwsze, to zapewne brak spacji przed cenzurowanym wyrażeniem, dlatego "robot" uwzględnia wszystkie wyrazy w których występuje ten człon, a niekoniecznie ma "brzydkie znaczenie".
Drugie, to brak wyróżnienia np. na czerwono zastępującego je wyrażenia. W dodatku czerwone gwiazdki wydają się być uniwersalniejsze, niż "brzydki wyraz" zwłaszcza w przypadku pomyłek i różnych interpretacji wulgaryzmów, które w jednym kontekście takie są, w innym nie koniecznie.

Zdaję sobie sprawę, że wymaga to od administracji wysiłku i kreatywnego myślenia, ale tego chyba należałoby oczekiwać. :)

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 10 listopada 2012, 18:59

Też pomyślałem o braku spacji, ale sporo forumowiczów popełnia różne błędy, także niewstawiania spacji np. po przecinku... Ciekawe, że w słowniku wykluczeń nie ma starej, przed-wolnorynkowej, wulgarnej pisowni narządu męskiego w l.mn., albo w innych błędnych odmianach ;-)

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 10 listopada 2012, 19:51

Poprawiłem.

Kfiatek pisze:Zdaję sobie sprawę, że wymaga to od administracji wysiłku i kreatywnego myślenia, ale tego chyba należałoby oczekiwać.

Daruj sobie złośliwości. Nie tworzyliśmy tego forum od zera wiec czasem takie kwiatki wychodzą.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Optymista
Minister
Minister

Postautor: Optymista » 10 listopada 2012, 20:09

Koeldzy i koleżanki. Forum, którym zarządzają nasi koledzy administratorzy jest postawione na silniku, który nie oni tworzyli. Wykorzystane zostały skrypty, szata graficzna itp, które stworzył ktoś zupełnie inny. Dlatego jeśli coś uważamy, że powinniśmy zmienić wystarczy zgłaszać pomysły, a nie mieć pretensje do adminów, że coś nie jest dopracowane.
"Today's gonna be a good day :)

Awatar użytkownika
Kfiatek
Wójt
Wójt

Postautor: Kfiatek » 10 listopada 2012, 20:32

Worek pisze:Nie tworzyliśmy tego forum od zera wiec czasem takie kwiatki wychodzą.

Czasami nawet Kfiatki. :D
Dziękuję. Obrazek

Wróć do „Pomysły !!! Pytania ???”