PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Blokowanie niewygodnych tematów i udzielanie ostrzeżeń

To małe forum dyskusyjne moderatorów, jak również miejsce zadawania pytań moderatorom i administracji forum. Tutaj możesz poskarżyć się na innych użytkowników albo złożyć wniosek o ukaranie kogoś.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta
Posty: 936
Rejestracja: 10 lipca 2013, 16:40
Lokalizacja: Greater Poland

Blokowanie niewygodnych tematów i udzielanie ostrzeżeń

Postautor: Blitzwing » 29 lipca 2013, 11:12

Szanowna administracjo i moderacjo!

Chciałbym, żeby ktoś wreszcie wypowiedział się jasno:

- dlaczego został zablokowany mój temat o artykule Michaela Freunda, który przetłumaczono na Forum Żydów Polskich ?

- dlaczego otrzymałem "ostatnie ostrzeżenie" za wypowiedź o Mossadzie ?

Jeśli panują tu jakiekolwiek zasady, to chciałbym je poznać - w mojej ocenie nie złamałem regulaminu w żadnym punkcie. Konsekwentnie milczycie w tej sprawie.
Long live Europe!

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator
Posty: 17363
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 09:37
Lokalizacja: Tannenberg

Postautor: Worek » 29 lipca 2013, 11:27

http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=6632

Poczytaj a jak czegoś nie rozumiesz to zapytaj.

P.S. Pomijam już kompletnie fakt, że na tym przejrzystym forum nie potrafisz znaleźć odpowiedniego działu.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta
Posty: 936
Rejestracja: 10 lipca 2013, 16:40
Lokalizacja: Greater Poland

Postautor: Blitzwing » 29 lipca 2013, 11:32

Ja wszystko rozumiem i ŻADNEGO punktu regulaminu nie złamałem. Jak twierdzisz inaczej, to podaj który i w jaki sposób.
Long live Europe!

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Posty: 12231
Rejestracja: 14 września 2004, 13:11
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 29 lipca 2013, 13:47

2.4. Zabrania się publikowania na forum treści i materiałów:
-wulgarnych
-pornograficznych
-nieetycznych
-propagujących systemy totalitarne
-propagujące nienawiść
-w rażący sposób obrażających czyjeś uczucia religijne
-uznawanych powszechnie za obraźliwe
-rasistowskich, antysemickich, obrażających ze względu na pochodzenie etniczne, religijne, narodowe itp.
Dotyczy to wszelkich treści wprowadzonych na forum przez użytkownika - w wiadomościach, pseudonimie, podpisie, emblemacie i innych.
-uzasadnianie tez krzywdzących, głównie czyjąś: narodowością, religią, przynależnością etniczną czy społeczną jest zakazane i traktowane za ciężką obrazę. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy ta przynależność jest powszechnie uważana za przestępczą i/lub bardzo godzącą w normy moralne.


Tyle regulaminu a wykładnia jest taka że wszelka generalizacja jest tępiona. Stąd niechętne przyjmowanie przez modów krytyki islamu jako całości a nie konkretnych poglądów czy przejawów.

No i spiżowe prawo forum wynikające z doświadczenia w tematach na "ż" wszystkie zasady mnożymy przez 1000.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta
Posty: 936
Rejestracja: 10 lipca 2013, 16:40
Lokalizacja: Greater Poland

Postautor: Blitzwing » 29 lipca 2013, 15:36

Dziękuję, że ktoś się w końcu pofatygował mi odpowiedzieć.

Problem polega na tym, że w zablokowanym temacie ja nikogo ze względu na pochodzenie nie obraziłem, ani też nie rzucałem rasistowskich haseł.

Przypomnę: Artykuł w tłumaczeniu miał tytuł: "Polacy nie mają prawa nas pouczać" i był autorstwa Michaela Freunda. Teraz cytat z jego własnej strony:

Michael Freund served as Deputy Communications Director in the Israeli Prime Minister's Office under Binyamin Netanyahu during his first term. He is the Founder and Chairman of Shavei Israel (www.shavei.org), a Jerusalem-based group that reaches out and assists "lost Jews" seeking to return to the Jewish people.
Jak widać, Michael Freund jest ŻYDEM. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, nie jest to też przytyk z mojej strony, ani wypominanie. To stwierdzenie faktu.

Jako Żyd zwrócił się po części do swojego społeczeństwa, po części do Polaków w swoim artykule/liście otwartym. Zarzucił w nim naszemu narodowi co następuje:

- "haniebną klęskę" z powodu zakazu szechity

Ale aż 38 członków rządzącej partii, Platformy Obywatelskiej, zagłosowało przeciwko nowej ustawie rządowej, pociągając projekt nowej ustawy, a wraz z tym samą Polskę – w otchłań haniebnej klęski.


- zasugerował, że Polacy są odpowiedzialni lub co najmniej współodpowiedzialni za masakrę jego narodu podczas Holokaustu, który jak wszyscy wiemy, odbył się na polskich ziemiach rękami Niemców

Nie trzeba być znawcą Holokaustu ani studentem współczesnej historii Europy, aby zrozumieć gorzką ironię takiego obrotu zdarzeń. W kraju, w którym zamordowano 3 miliony Żydów podczas nazistowskiej okupacji, zakazanie Żydom praktykowania wiary jest hańbiące i obraźliwe.


- następnie zarzucił Polakom, że niedostatecznie chronią mniejszości i w ten sposób "oblewają testy", które według jego logiki musimy przechodzić, tak jakbyśmy kiedyś zasłużyli sobie na ich "zdawanie"

Od czasu upadku komunizmu dwadzieścia lat temu, Polska czyniła starania, by stać się ostoją zachodniej, liberalnej demokracji. Lecz ochrona praw mniejszości jest jednym z podstawowych wskaźników określających stan społeczeństwa w zakresie wolności i demokracji. W tym wypadku Polska zdecydowanie oblała test.


- bezprawnie i bezpodstawnie przyrównał zakaz okrutnego zabijania zwierząt do antysemityzmu

Dlatego więc trudno pozbyć się wrażenia, że tym, co tak naprawdę motywuje oponentów szechity jest otwarty antysemityzm.


- w swojej celowej i świadomej nadinterpretacji faktów opisał Polaków nie tylko jako antysemitów i ludzi, którzy uwzięli się na Żydów i wymyślili sobie sposób, żeby im dopiec

Poza wszystkim, określenie szechity mianem niehumanitarnej, implikuje pośrednio, że Żydzi są bezinteresownie okrutni. Jest to nic innego jak atak na prastarą tradycję odgrywającą kluczową rolę w życiu żydowskiej wspólnoty. Takie działanie stanowi głośny i wyraźny przekaz: Żydzi nie są w Polsce mile widziani.


- zarzucił nam łamanie naszego najważniejszego zestawu praw, jakim jest Konstytucja

Polacy pokazali tym samym, że potrafią być zaskakująco nieczuli na sytuację mieszkających wśród nich Żydów, oraz równie niewrażliwi w kwestii swobód obywatelskich i wolności gwarantowanej przez konstytucję.


- próbował wywrzeć nacisk na polski rząd i zza granicy wpływać na zmianę jego praw

W liście protestacyjnym wysłanym przez reprezentanta Knesetu, Yuliego Edelsteina, wysłanym do MSZ, pisze on: „ Jest moralnym obowiązkiem Polaków i polskiego parlamentu zrewidowanie tej niedopuszczalnej decyzji. W jej wyniku Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej zabraniającym koszernego uboju na swoim terytorium.”

„Mam nadzieję”, kontynuuje Edelstein, „że ten niepokojący i groźny zapis zostanie usunięty z polskiego prawa przy pierwszej możliwej okazji.”


- i wreszcie najgorsze - otwarcie zasugerował, że jesteśmy odpowiedzialni za Holokaust i nakazał nam "odkupić" jakieś wyimaginowane grzechy

Przypomnijcie Polakom grzecznie, ale stanowczo, że po ich zachowaniach w trakcie Holokaustu, nie mają prawa pouczać nas o moralności i przyzwoitości.

Nie powinno to w ogóle być konieczne, ale najwyraźniej trzeba powtarzać w kółko i w kółko: jako kraj, który tak bardzo doświadczył swoich Żydów w nieodległej przeszłości, Polska ma szczególny obowiązek odkupienia swoich grzechów. Zniesienie zakazu szechity będzie dobrym początkiem.
Komentując artykuł Freunda ani razu nie posłużyłem się stwierdzeniem obraźliwym, które wynikałoby bezpośrednio z faktu, że jest on Żydem (co udowodniłem na początku). Gdyby był Niemcem, nazwałbym go niemieckim chamem. Bo chamem jest zdecydowanie i jego pochodzenie nie gra tutaj roli.

Nazwałem go śmieciem i podtrzymuję swoje zdanie, bo obraził cały polski naród. Nawet polski rząd stanowczo protestuje, gdy gdzieś na świecie mówi się o "polskich obozach", a ja nie miałem prawa zaprotestować, kiedy założyciel i przewodniczący Shavei Israel pisze publicznie, że Polacy mają na sumieniu swoich żydowskich obywateli sprzed wojny ?

W dodatku pisane w takim stylu, jakby sami pakowali ich do komór lub strzelali w tył głowy ?
Widać zapomniało mu się, że w tej wojnie, z tych samych rąk co jego rodacy, zginęło też setki tysięcy rdzennych Polaków.

Polski rząd protestuje, gdy w niemieckiej telewizji wyświetla się serial, w którym występują Polacy - antysemici. A ja protestuję, gdy w Internecie nazywa się pośrednio Polaków mordercami i gdy robi to Żyd-polonofob.

Dodatkowo, na dowód, że jeśli ktoś kogoś powinien przeprosić, to raczej na odwrót - zamieściłem fragment artykułu z Wikipedii, gdzie opisano pochodzenie znacznej części kierownictwa Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Fakt historyczny, czy się to komuś podoba czy nie. Od decyzji tych właśnie ludzi zależało życie wielu zasłużonych dla Ojczyzny żołnierzy. Nie ja wybrałem ich narodowość, nie ja obsadziłem ich na tych stanowiskach. Fakt jest faktem i jak można przytaczanie go traktować jak rasizm, antysemityzm czy nawoływanie do nienawiści ?

Która część mojej krytyki była nawoływaniem do nienawiści ? Która obrażała Żydów jako naród ?

Na przyszłość - traktuję naród żydowski nawet z pewnym podziwem. O ile mam na ten temat rzetelną wiedzę, to z narodów, które powstały mniej więcej w tym samym czasie, co oni, nie ma już dziś żadnego. Byli społecznością przez stulecia tępioną i prześladowaną, a przeżyli do dziś i mają się dobrze. Dlaczego byli prześladowani i tępieni - mam na to swoją teorię, ale to nie miejsce i czas, żeby o tym mówić. Fakt jest taki, że to silny, zwarty i inteligentny naród, przez lata izolujący się we własnym środowisku, dbający ponad wszystko o swoją kulturę, świadomość, walczący o wolność i chroniący swojej niezależności w każdej postaci.
Ale to wszystko nie sprawia, że to naród święty i nie podlegający krytyce.

[ Dodano: Pon 29 Lip, 2013 ]
Marchewa pisze:Tyle regulaminu a wykładnia jest taka że wszelka generalizacja jest tępiona. Stąd niechętne przyjmowanie przez modów krytyki islamu jako całości a nie konkretnych poglądów czy przejawów.
Jeszcze w tej kwestii - podałem na tym forum MULTUM przejawów euroislamskiego fanatyzmu. Co niektórzy moderatorzy nazywali to wtedy 'onanizmem'.
Long live Europe!

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Posty: 12231
Rejestracja: 14 września 2004, 13:11
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 29 lipca 2013, 21:47

1. Oszołomy są w każdym kraju i w PL ich nie brakuje. Chcesz żeby robić "moralną panikę" ilekroć któryś z nich napisze coś o Polsce i o polakach? Pan ma prawo do własnych opinii ale nie widzę by była to oficjalna opinia rządu czy parlamentu I.

2. Nauczony doświadczeniem wiem dokąd prowadzi zarówno "słuszne oburzenie" w kwestii antypolonizmu jak i doszukiwanie się pochodzenia narodowościowego członków SB. Czy uważasz że Polacy powinni przepraszać i być odpowiedzialni za zbrodnie Feliksa Dzierżyńskiego i CzeKa tylko z tego powodu że był polakiem? Ergo tematy na "ż" są i będą cięte równo z trawą przy mojej pełnej aprobacie i akceptacji.

3. Co do islamu prowadziło to zawsze do konkluzji że muzułmanie są jakoby bardziej z natury fanatyczni czy nienormalni. Niekoniecznie wygłaszanej przez ciebie ale ani miłej ani uczciwej.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.

Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister
Posty: 3333
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 12:36
Lokalizacja: k.

Postautor: Clint Eastwood » 29 lipca 2013, 22:03

może się nie powinienem wcinać, ale blitzwing ma moim zdaniem rację.
w przeciwieństwie do antysemickich głupot, które tutaj wypisywali różnej maści trolle, jego polemika z tekstem jest sensowna i racjonalna, a oburzenie słuszne.
sam zakładałem wiele topiców, których zarzewiem był jeden artykuł, felieton czy wypowiedź i jakoś nikt mi wtedy nie mówił, że szerzę panikę (w jakimś tam temacie) na podstawie jednego tekstu.

Marchewa pisze: 2. Nauczony doświadczeniem wiem dokąd prowadzi zarówno "słuszne oburzenie" w kwestii antypolonizmu jak i doszukiwanie się pochodzenia narodowościowego członków SB. Czy uważasz że Polacy powinni przepraszać i być odpowiedzialni za zbrodnie Feliksa Dzierżyńskiego i CzeKa tylko z tego powodu że był polakiem? Ergo tematy na "ż" są i będą cięte równo z trawą przy mojej pełnej aprobacie i akceptacji.


ale co to ma do rzeczy. b. nigdzie nie sugeruje, że żydzi czy izrael powinni za niego przepraszać.

tyle z mojej strony.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister
Posty: 3993
Rejestracja: 01 listopada 2012, 20:05
Lokalizacja: Z daleka

Postautor: mateuszjkl » 30 lipca 2013, 16:42

Daj sobie spokój Blitzwing , żadną retoryką nie przekonasz tutejszych adminów. Lepiej zmień forum , jeśli Cię to denerwuje. Tutaj o żydach musisz milczeć - PAMIĘTAJ ! Inaczej dostaniesz bana. Żydzi są święci i mogą o nas mówić co chcą , my o nich nie . Jeśli oni mówią coś o nas to znaczy , że mówię prawdę , a jeśli nie to i nie możemy zarzucić im kłamstwo bo będziemy szerzyć panikę.

Tego nie ogarniam od początku na tym forum ,ale co mnie żydzi obchodzą. Człowiek to człowiek - zasada której nikt na tym poje**** świecie nie jest w stanie zrozumieć.

Lepiej nie dyskutuj bo jeszcze cię nerwy wezmą i bana dostaniesz :).

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta
Posty: 936
Rejestracja: 10 lipca 2013, 16:40
Lokalizacja: Greater Poland

Postautor: Blitzwing » 30 lipca 2013, 17:07

Marchewa pisze:Pan ma prawo do własnych opinii ale nie widzę by była to oficjalna opinia rządu czy parlamentu I.
Na pewno nie ?

W liście protestacyjnym wysłanym przez reprezentanta Knesetu, Yuliego Edelsteina, wysłanym do MSZ, pisze on: „ Jest moralnym obowiązkiem Polaków i polskiego parlamentu zrewidowanie tej niedopuszczalnej decyzji. W jej wyniku Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej zabraniającym koszernego uboju na swoim terytorium.”

„Mam nadzieję”, kontynuuje Edelstein, „że ten niepokojący i groźny zapis zostanie usunięty z polskiego prawa przy pierwszej możliwej okazji.”Marchewa pisze:Czy uważasz że Polacy powinni przepraszać i być odpowiedzialni za zbrodnie Feliksa Dzierżyńskiego i CzeKa tylko z tego powodu że był polakiem?
Nie, tak samo jak nie uważam, że Gruzini są odpowiedzialni za zbrodnie Józefa Wissarionowicza ani Ławrientija Pawłowicza. Dzierżyński leży pod murami Kremla, urodził się Polakiem, ale został Sowietem - tak samo jak Stalin i Beria.

Wczoraj oglądałem stary program o działaniach bezpieki na terenie Wrocławia pod koniec II WŚ. Wypowiadali się tam starzy weterani AK z oddziałów wileńskich, którzy opowiadali o swoich pseudoprocesach i torturach, jakim byli poddawani. To byli ludzie starej daty, wychowani jeszcze w sanacyjnej II RP, gdzie nazwanie Żyda Żydem nie było niczym niestosownym. I taki sędziwy porucznik AK mówił wprost, że przewodniczącym składu sędziowskiego, który orzekł wobec niego kilkanaście lat więzienia, a wobec jego starszych stopniem kolegów karę śmierci - był Żyd, major Aleksander Warecki. To też jest prawda i stwierdzenie faktu. A że takich przypadków było mnóstwo... no cóż. Trzeba być cicho.
Long live Europe!

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister
Posty: 3060
Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:25
Lokalizacja: Lwów

Postautor: gazda » 31 lipca 2013, 00:16

Marchewa pisze:Tyle regulaminu a wykładnia jest taka że wszelka generalizacja jest tępiona. Stąd niechętne przyjmowanie przez modów krytyki islamu jako całości a nie konkretnych poglądów czy przejawów.


A dlaczego generalizowanie jest tępione w przypadku Islamu?

Marchewa pisze:-rasistowskich, antysemickich, obrażających ze względu na pochodzenie etniczne, religijne, narodowe itp.


A antypolskich już nie? Czy to forum jest jakieś żydowskie czy co? Dlaczego na polskim forum wyszczególnia się antysemityzm a nie antypolonizm?
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator
Posty: 17363
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 09:37
Lokalizacja: Tannenberg

Postautor: Worek » 31 lipca 2013, 06:00

gazda pisze:A dlaczego generalizowanie jest tępione w przypadku Islamu?


Jest tępione generalizowanie.
Marchewa się już na ten temat wystarczająco wyraźnie i wyczerpująco wypowiedział.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta
Posty: 936
Rejestracja: 10 lipca 2013, 16:40
Lokalizacja: Greater Poland

Postautor: Blitzwing » 31 lipca 2013, 06:42

Worek pisze:Jest tępione generalizowanie.
Przez Ciebie akurat tępione są konkrety.
Long live Europe!

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator
Posty: 17363
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 09:37
Lokalizacja: Tannenberg

Postautor: Worek » 31 lipca 2013, 06:53

Blitzwing pisze:Przez Ciebie akurat tępione są konkrety.


No straszna, jak widać krzywda Ci się tutaj dzieje.
Przykro mi ale nie ma możliwości pławienia się w tym rynsztoku na tym forum. Wierz mi, do takich tematów możesz znaleźć w necie, od pyty innych miejsc, gdzie szybko znajdziesz przyjaciół do takich dyskusji.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta
Posty: 936
Rejestracja: 10 lipca 2013, 16:40
Lokalizacja: Greater Poland

Postautor: Blitzwing » 31 lipca 2013, 07:06

Worek pisze:
Blitzwing pisze:Przez Ciebie akurat tępione są konkrety.


No straszna, jak widać krzywda Ci się tutaj dzieje.
Przykro mi ale nie ma możliwości pławienia się w tym rynsztoku na tym forum. Wierz mi, do takich tematów możesz znaleźć w necie, od pyty innych miejsc, gdzie szybko znajdziesz przyjaciół do takich dyskusji.
Mówiłeś to już wielokrotnie. Ja się akurat tutaj odniosłem to Twojego stwierdzenia o generalizacji. Twoje komentarze do moich postów właśnie temu przeczą - jak wrzucam linki z brytyjskich gazet o przestępstwach popełnionych przez tamtejszych imigrantów, to piszesz o onanizmie, kretynizmie, itd. Więc kto tu generalizuje ?
Long live Europe!

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator
Posty: 17363
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 09:37
Lokalizacja: Tannenberg

Postautor: Worek » 31 lipca 2013, 07:11

Dlatego wątpię abyś zrozumiał o co chodzi w tematach o generalizowaniu na tym forum.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert


Wróć do „Moderatorzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość