PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Witam.

W tym miejscu witamy wszystkich naszych użytkowników. Można przekazywać pozdrowienia i opisać swój pierwszy raz z POLITYKA.org.pl !!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 29 stycznia 2013, 17:16

Adi pisze:
Nazgul pisze:pewnie dlatego, że nieuki nazywają tak każdego kogo chcą obrazić?

:lol:

Ale dlaczego lewaków nazywanie lewakami obraża?

To zapewne dlatego że nie są nimi. Jak nazwiesz Żyda, Żydem to raczej nie powinien się obrazić. Jak nazwiesz Polaka Żydem to da Ci w ryj.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 29 stycznia 2013, 17:21

Malory pisze:To zapewne dlatego że nie są nimi.

Ależ przecież są, tak samo możecie nas nazywać prawakami i nie widzę problemu dla którego mielibyśmy się obrazić.

Malory pisze:Jak nazwiesz Polaka Żydem to da Ci w ryj.

Czyli wychodzi z tego że "żyd" to epitet obrażający nieżydów, a "lewak" to epitet obrażający wszystkich nawet lewaków.

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 29 stycznia 2013, 17:40

Ależ przecież są

Bo nie mają flagi konfederacji w avatarze?

Czyli wychodzi z tego że "żyd" to epitet obrażający nieżydów, a "lewak" to epitet obrażający wszystkich nawet lewaków.

Jakbym dalej był komunistą pewnie nie uznawałbym tego za jakieś obraźliwe. Zwłaszcza że "lewak" niesie już negatywne nacechowanie. "Lewicowiec" jest bardziej neutralne. To jak powiedzieć że pedał nie jest obraźliwe dla gejów, bo w końcu to pedały.

Tak samo sądzę że jakbym powiedział "Twoja stara" na Twoją matkę uznałbyś to za obraźliwe, mimo tego że jest twoja i jest stara.
System pracy zarobkowej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 29 stycznia 2013, 17:51

Malory pisze:
Bo nie mają flagi konfederacji w avatarze?

Bo wypisują lewackie posty.

Malory pisze:Jakbym dalej był komunistą pewnie nie uznawałbym tego za jakieś obraźliwe. Zwłaszcza że "lewak" niesie już negatywne nacechowanie.

To byłeś komunistą? Że też mnie to nie dziwi.

Malory pisze:"Lewicowiec" jest bardziej neutralne. To jak powiedzieć
że pedał nie jest obraźliwe dla gejów, bo w końcu to pedały.

No tak jest w istocie a na dodatek to oni sami o sobie tak mówią:

" Tomasz Jacyków: "Pedałów tylko rucham!""

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 29 stycznia 2013, 17:53

Jakbym dalej był komunistą pewnie nie uznawałbym tego za jakieś obraźliwe. Zwłaszcza że "lewak" niesie już negatywne nacechowanie. "Lewicowiec" jest bardziej neutralne. To jak powiedzieć że pedał nie jest obraźliwe dla gejów, bo w końcu to pedały.

O mamy byłego komucha na forum :).

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 29 stycznia 2013, 17:56

To byłeś komunistą? Że też mnie to nie dziwi.

To może Cię teraz zdziwię, ale potem byłem libertarianinem i na innym forum miałem w avatarze czachy w konfederatkach i zachwalałem wszystko związane z XIX wiecznymi Stanami i byłem wielce oburzony na to że państwo mnie edukowało i leczyło.

Kwestia że z głupich i naiwnych ideologii kiedyś trzeba wyrosnąć.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 29 stycznia 2013, 18:04

mateuszjkl pisze:O mamy byłego komucha na forum :).

W jego ocenie byłego.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 29 stycznia 2013, 18:14

Jako jeden z weteranów tego forum (jestem tu od 2009-go, każdego roku aktywny), proponowałbym nie naskakiwać na nowego forumowicza z powodu byłych poglądów. Każdy ma prawo się nawrócić. A legitymacji PZPR chyba nie posiadał, więc osobiście wybaczam :wink:
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
Mjolner
Wójt
Wójt
Postautor: Mjolner » 29 stycznia 2013, 18:27

Malory pisze:To zapewne dlatego że nie są nimi. Jak nazwiesz Żyda, Żydem to raczej nie powinien się obrazić. Jak nazwiesz Polaka Żydem to da Ci w ryj.

No tak, przecież każdy Polak to fanatyczny antysemita który pożera żydów razem z pejsami i który swój antysemityzm wyssał z mlekiem matki.

Co do lewactwa. Dzisiaj lewakiem jest każdy kto walczy ze wspólnotą narodową. Tylko tyle i aż tyle.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 29 stycznia 2013, 18:32

Mjolner pisze:No tak, przecież każdy Polak to fanatyczny antysemita który pożera żydów razem z pejsami i który swój antysemityzm wyssał z mlekiem matki.

Co prawda mogę mówić tylko za siebie, ale jestem antysyjonistą.
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2013, 18:42 przez NRohirrim, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 29 stycznia 2013, 18:35

ze wspólnotą narodową

Czyli z czym? Z ONR, NOP i Młodzieżą Weszpolską? To mało lewaków musi być w kraju skoro większość w ogóle nie słyszała o tych organizacjach a jak słyszała to ma ważniejsze rzeczy do roboty niż walczyć z grupą dzieci malujących krzyże celtyckie na ścianach.
- Piotr Kropotkin

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 29 stycznia 2013, 18:42

To może Cię teraz zdziwię, ale potem byłem libertarianinem i na innym forum miałem w avatarze czachy w konfederatkach i zachwalałem wszystko związane z XIX wiecznymi Stanami i byłem wielce oburzony na to że państwo mnie edukowało i leczyło.

Kwestia że z głupich i naiwnych ideologii kiedyś trzeba wyrosnąć.

To się nazywa "bunt młodzieńczy" i raczej z ideologią to nie ma wiele wspólnego.

Ja jak miałem -naście i -ścia t lat natomiast patrzyłem na świat przez socjalne okulary , pożyłem trochę , życie mnie trochę nauczyło , uwidoczniło mi się wszystko i od tamtej pory zdjąłem te różowe okulary.

Awatar użytkownika
sececjonista
Minister
Minister

Postautor: sececjonista » 29 stycznia 2013, 19:05

Czasami jak dzieci w piaskownicy co nie wiedzą jakimi zabawkami się bawić , do wyboru czerwone , zielone , niebieskie , czarne i białe. W innym wątku rokminiacie , prawo- lewo w górę w dół i tak na prawdę to nie ma znaczenia , skoro partie które uważają się za prawicowe mają programy lewicowe . A partie lewicowe mają poglądy prawicowe .

Wszystko ściema , bo te wszystkie barany sejmowe maja społeczeństwo w 4 literach i poza kamerami klepią się po plecach . JESZCZE raz Wiesław Gałązka " Żądza Rządzenia - o politykach , polityce i władzy "

http://www.ksiazka.net.pl/index.php?id=49&tx_ttnews[tt_news]=6361

Wasze prawicowo-lewicowo-centrowe poglądy szlak trafi
"Demokracja-Bóg , który zawiódł" H.H. Hoppe

"Zwolennicy opieki społecznej, socjalizmu, etatyzmu i interwencjonizmu codziennie na tysiąc sposobów zabiegają o nowe ograniczenia indywidualnej wolności. " Henry Hazlitt

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 29 stycznia 2013, 19:32

Wystarczyło się przywitać abyście tak popłynęli?
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Malory
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Malory » 29 stycznia 2013, 19:34

Wasze prawicowo-lewicowo-centrowe poglądy szlak trafi

Dlatego jak pisałem nie identyfikuję się w prawo i lewo, bo to archaiczne i bez sensu. Ale dla świętego spokoju mówię że jestem centrystą, bo czy rozwiązanie jest dobre czy złe nie oceniam na postawie ideologi tylko na podstawie tego czy działa.

Najprościej mi powiedzieć że jestem zielonym bo moim głównym zainteresowaniem jest dbanie o harmonię między człowiekiem i jego środowiskiem. A to czy dbanie o to by nasze dzieciaki nie żarły jedzenia z rtęcią i oddychały czystym powietrzem jest lewackie to mnie mało obchodzi. Nixon będący republikańskim prezydentem powołał EPA, które miało dbać o amerykańskie środowisko, kiedyś niezależnie od poglądów politycznych uważało się że rzeki nie powinny być łatwopalne.
- Piotr Kropotkin

Wróć do „"Powitalnia"”