PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Stan Jana Pawła II

Wszelkie tematy, które zostały zamknięte lub "straciły" ważność. Czasami warto zobaczyć, co się u nas działo...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Haszszu
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: Haszszu » 03 kwietnia 2005, 00:06

baba Jaga pisze:Jesteś żałosny Haszszu ............. :roll: :cry:

Widocznie "baba Jago" posiadasz bezgraniczne zaufanie co do szczerości intencji polityków. Ja takiej wiary nie posiadam i nie potrfię nawet odrobinę tej wiary wykrzesać. Jestem przekonany, że w związku ze śmiercią Jana Pawła II czeka nas bezmiar obłudy i hipokryzji w wykonaniu wszelkiej maści politykierstwa, w otoczce medialnej głupoty. A to już mieliśmy okazję obserwować i słuchać. Jestem tym wszystkim zniesmaczony. Jedynie co mnie zaskoczyło, biorąc pod uwagę moją niechęć do duchowieństwa, to fakt, że jedynie oni zachowali, umiar i powściągliwość właściwą dla powagi śmierci. Proponuję więc używać słów właściwych dla treści, rzeczy i zjawisk, gdyż inaczej są one poprostu bezsensowne.
------------------------------
Na tym forum nigdy i nigdzie nie wypowiadałem się na temat Jana Pawła II i nie zamierzam tym razem tego czynić gdyż każde słowa zabrzmią albo pompatycznie albo żałośnie. :evil5:

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 03 kwietnia 2005, 07:18

Obywatel pisze:No Haszczu to jest nas 2 zalosnych.
Kto jeszcze chce dostac znaczek "zalosnego" ?

No z przyjemnoscia do was dolacze, bo calkowicie sie z wami zgadzam. Szczegolnie z wypowiedzia powyzej.
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
mg
Poseł
Poseł

Postautor: mg » 03 kwietnia 2005, 14:56

Dużo się mówi teraz o osiągnięciach zmarłego papieża. To co widzę, to osiągnięcia świeckie. Wielki wkład w obalenie totalitaryzmu i wyciągnięcie Polski spod komanda Moskwy. Za to szanuję i podziwiam papieża. Jest on dla mnie kimś takim jak Jeziorański.

Ale jakoś nie trafiają do mnie te teksty o osiągnięciach religijnych, nie wiem w ogóle o co chodzi, nie potrafię wskazać choćby jednego.

Szkoda, że cała żałoba narodowa, całe to smutne święto będzie wykorzystana przez kościół do zwiększenia wpływów w Polsce. Niech wybiorą na papieża Afrykanina, ciekawe co wtedy Młodzież Wszechpolska powie albo Radio Maryja.

I troche niesmak budzą jawnie pod publiczkę gesty np. Kwaśniewskiego, który jest postkomunistą i wyznaje judaizm.
Nie sposób zrozumieć narodu polskiego, tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty tak głęboko stanowiącej o mnie, o każdym z nas, bez Chrystusa Jeśli byśmy odrzucili ten klucz dla zrozumienia naszego narodu, narazilibyśmy się na zasadnicze nieporozumienie. JPII

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 03 kwietnia 2005, 16:32

Moi panowie czy sie komus podoba czy nie, to jednak wypada zamilknac.
Tak poprostu.
Na jakis czas.

Kosai
Wójt
Wójt

Postautor: Kosai » 03 kwietnia 2005, 19:12

Nie chce mi się komentować , bo to nie ma sensu , jeszcze jakiś "obrońca" Kościoła i papieża pozwie mnie do sądu :roll: Tyle powiem że dołączam do grona "żałosnych" .

Pankracy
Stażysta
Stażysta

Postautor: Pankracy » 04 kwietnia 2005, 16:13

Szkoda że Polacy, którzy teraz niezwykle demonstracyjnie prezentują swoją miłość do papieża, bardziej są jak zwykle zainteresowani kwestiami oprawy, niż treści- wskazują to choćby wyniki badań przeprowadzonych po papieskich pielgrzymkach, w których pytano respondentów, czy słowa papieskie w jakikolwiek sposób wpłynęły na ich postępowanie- odsetek odpowiedzi pozytywnych był bardzo nikły. Ciekaw też jestem, jaki procent deklarujących uwielbienie dla Jana Pawła II katolików przeczytało choć jeden jego tekst na tematy religijne, a ekspertem nie będąc i bazując na opiniach lepiej się na tej sprawie znających śmiem twierdzić, że są to rzeczy warte zapoznania się z nimi przez ludzi deklarujących się jako wierzących.

Awatar użytkownika
wernholf
Radny powiatowy
Radny powiatowy
Kontaktowanie:

Postautor: wernholf » 05 kwietnia 2005, 11:08

XXviX pisze:
Obywatel pisze:No Haszczu to jest nas 2 zalosnych.
Kto jeszcze chce dostac znaczek "zalosnego" ?

No z przyjemnoscia do was dolacze, bo calkowicie sie z wami zgadzam. Szczegolnie z wypowiedzia powyzej.

dla mnie to bedzie zaszczyt do was dołączyć.

PS.Kwaśniewski był agnostykiem ale w drugiej kadencji przeżucił sie na katolicyzm.

Teraz nic tylko czekać aż krzyzem bedzie leżał. :wink:

Pamiętacie powódź 1997 roku?
A pamiętacie jaką pomoc ofiarował po powodzi Watykan?
Wysłali nam 20 tysięcy ksiązęczek" jak nauczyć sie plywać"

nie wiem jak wy ale ja w czwartek robie zapas alkoholu bo w piatek to bedzie róznie. :wink:

J mam tylko żal do papy o brak reform w kościele,o zacofanie go do średniowiecza o brak właśnie kontynuacji myśli jana pawła I.
Więcej informacji na temat Karola Wojtyły chetnie poszukam,ale to nie będa dobre wieści.
KRAJU POLAN POWSTAŃ Z KOLAN
COUNTRY OF POLAND ARISE FROM YOUR KNEES
BERET,KRZYŻYK I RÓŻANIEC
SMYCZ,OBROŻA I KAGANIEC
mlodzi.app.org.pl

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Postautor: Marek Nowak » 05 kwietnia 2005, 11:32

Papież odszedł [*][*][*]. Niech w niebie spotka się ze swoimi bliskimi.

Nie oceniajmy w tym temacie papieża, nie dyskutujmy już. Proponuję zamknąć temat.

Jan Paweł II Wielki był największym z nas. Wszelkie ideologiczne spory, antyklerykalizm itd, proponuję odsunąć na bok, nie podważajmy też autorytetu papieża. Uczcijmy jego pamięć.

Admin:

TEMAT zostaje zamkniety jako nieaktualny. Również na prośby użytkowników serwisu. Dyskuję można kontynuować w innych pokojach i w innych wątkach.
Pogromca wszechpolaków - obrońca demokracji

Wróć do „Tematy zapomniane...”