PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

WIADOMOŚĆ: "10% podatku liniowego - pomysł UPR"

Wszelkie tematy, które zostały zamknięte lub "straciły" ważność. Czasami warto zobaczyć, co się u nas działo...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Czy popierasz pomysł UPR???

Tak
14
44%
Nie
15
47%
Nie mam zdania
3
9%

Liczba głosów: 32

wrem
Senator
Senator

Postautor: wrem » 04 maja 2005, 22:44

Ogolny wniosek jest inny z tej dysputy - liberalne teorie sa o kant d.. rozbic - bo opieraja sie na falszywych danych i przeslankach.

(podatki w USA nie sa niskie.. ani liniowe.. maja najwieksze dlugi na swiecie ... np - a stawia nam sie ich jako wzor :D )

Do tego spora czesc liberalkow ma powazne braki w podstwach ekonomii i matematyki - np nie wie co to srednia , stawka podstawawa i efektywna podatku - co im specjalnie nie przeszkadza twierdzic ze znaja prawdy objawione i maja monopol na racje oraz znaja jedynie sluszna recepte :D .

Awatar użytkownika
Madget
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Madget » 04 maja 2005, 23:06

Wrem daj mi jeszcze parę lekcji oświeconej ekonomii, to może się czegoś nauczę.

Podatki w USA są o wiele niższe niż w Polsce. A to dlatego Kolego, że nie można patrzeć tylko na stawki, jak to sobie zapewne zmanipulowałeś, ale również na progi. Kiedys to sprawdzałem i wyszło mi, o ile dobrze pamiętam, że podatnik 40% w Polsce - w USA zapłaciłby najniższą stawkę.
"Socjalizm każdemu równo nosa utrze,
bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze"
A. Fredro

Awatar użytkownika
mg
Poseł
Poseł

Postautor: mg » 04 maja 2005, 23:11

wrem pisze:Ogolny wniosek jest inny z tej dysputy - liberalne teorie sa o kant d.. rozbic - bo opieraja sie na falszywych danych i przeslankach.

(podatki w USA nie sa niskie.. ani liniowe.. maja najwieksze dlugi na swiecie ... np - a stawia nam sie ich jako wzor :D )

USA zostawia w tyle socjalistyczną europę. Zasługa socjala?
Albo ceny - przynajmniej o połowę niższe, niż w Szwecji - dzięki niskim podatkom. http://www.wprost.pl/ar/?O=47151&C=57

A Polska to w ogóle Szwecję przebija i nawet PRL, bo 50% podatek od najbiedniejszych zdziera. Coś niebywałego, niezła "składka".
Nie sposób zrozumieć narodu polskiego, tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty tak głęboko stanowiącej o mnie, o każdym z nas, bez Chrystusa Jeśli byśmy odrzucili ten klucz dla zrozumienia naszego narodu, narazilibyśmy się na zasadnicze nieporozumienie. JPII

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 05 maja 2005, 01:19

wrem pisze:Maxio - bylo o tym w innych watkach.. zaloz osobny - bo ten dotyczy pomyslow UPR..

A odliczenia? coz .. nie ja.. mi to zwisa.. :D

Ale:
- likwiduje sie - od samochodow w firmie (coraz mniej mozna odliczyc )
- od paliwa - np od benzyny.. i nie do wszystkich pojazdow uzywanych w firmie..
- kosztow hoteli etc..
- np od zakupu nieruchomosci nie zwiazanych z produkcja.. etc..
no jest tego monostwo - sa ustawy , rozporzadzenia.. serio :D

Ogolnie sa rozne koszty w firmie.. surowce , maszyny ale tez auto prezesa i klub fitnes sekretarki :) Od jednych da sie odliczyc wszystko .. a od merca prezesa (jesli to 600S - to nic.. - sedan ;) - kombi nie robia)

Wiem ze to skomplikowane .. ale proste prawdy dla prostych ludzi sa tylko na wiecach PO :D

Jeste, już .
Ciekawe rzeczy proponujesz :) .
I ty mi mówisz że ja nie wiem co mówie ?
WREM chcialbys zredukować odliczenia VATu od nieruchomości które nie są związane z produkcją :D . Rewelka a jeżeli firma jest usługowa ? :D
Jeszcze lepiej a co z firmą która np. zajmuje się pośrednictwem w nieruchomościach kupuje i sprzedaje nieruchomości . Wtedy mieszkanie czy lokal jest dla niej towarem ?
(Ba małotego nie jesteś świadomy ale dziś jeżeli sobie właściciel dom wybuduje i nie ma to związku z firmą i nie prowadzi tam działalności gospodarczej to nie może odliczyc VATu ...)
Od samochodow w firmie :D . Ciekawe :D . Od jakich samochodow proponujesz ? Od dostawczych :D ? A co jeżeli jest to autokomis który jak ich wiele w kraju kupuje i sprzedaje samochody też mają nie mieć odliczeń :D ?
(Od zeszlego roku są restrykcyjne i szczegolowe przepisy ktore mowia o odliczeniach samochodow i jakie dotycza co konkretniej chcialbys zmienic
Kosztów hoteli - tzw. koszty repreezentacyjne . To są tak małe kwoty w każdej firmie (ustawowo ustalone) że to zaoszczedzenie DOSŁOWNIE NIC NIE DA :D a zwiększy tylko koszta firm nie potrzebnie .

Pewnie nie jesteś świadomy ale wszystkiego nie możesz kupić "na firmę" i ując tego w kosztach bo fiskus poprostu odrzuci niektore faktury ci .

Co do benzyny to także nie jesteś świadom ale VATu nie można odliczyć od benzyzny zuzywanej przez wszystkie samochody w firmie tylko takie ktore spelniaja warunki zapisane w ustawie o VAT (chodzi o ladownosc) .
No ale ty widze hameryke odkryles :D .

WREM z takim poziomem wiedzy i twoich propozycji to ty się nie wychylaj.
Chłopcze nie masz pojecia o czym piszesz . Miales zaproponować jakieś sensowne zmiany a nie bzdury . Proponowałeś i broniłeś pomysłu obniżenia maksymalnej wysokości składki z 22% do 18% kosztem ulg i odliczeń :D . Gdzie te oszczędności w tych odliczeniach :D ?
To co proponujesz to albo nie ma takich odliczen albo proponujesz takie ktore doprowadza do bankructwa czesc firm :D .

Rewelka to się nazywa poziom wiedzy :D . Typowy komuszek nie wie o co chodzi a krzyczy :D .
I ja WREM nie wiem co mówie ?

Powtarzam pytanie tylko teraz dodam słowo "sensowne" żebyś rozumiał .
Gdzie sensownie chcesz zlikwidowac odliczenia ?

WREM ja wiem że dla ciebie takie pojecia jak efektywna stawka i jednolita stawka nic nie mówią (wnioskuje z twojej "kreatywnej" interpretacji słów Gronickiego) ale jak już chcesz się wypowiedzieć to przynajmniej poszukaj znaczenia słów których nie rozumiesz :D.
Nowy avatar ktory ma zadowolic wszystkich :)

wrem
Senator
Senator

Postautor: wrem » 05 maja 2005, 05:35

Maxio - na konice dyskusji stwierdzam ze masz powazne braki w intelekcie - przeczytaj moj post - skup sie - nie raz od tych odliczeniach pisalem - widze ze juz cos zaczynasz jarzyc - ale idzie ciezko - i ze nie ja je proponuje (no bo i komu? :D ktorz to czyta? ) ale takie sa .. widze ze w koncu z tych linkow do ustaw i rozporzadzen skorzystales ale ze zrozumieniem dalej idzie ciezko.. po matamtyce widze ze z niejedna rzecza sie tez musisz w trudzie zmagac.. coz - postaram sie stosowac taryfe ulgowa wobec ciebie...

ale widze ze zmierza wszystko w dobrym kierunku - bo troszke sie o VAT juz douczyles - ale sporo ci zostalo.

Wrzucilem tu kiedys troszke wiedzy ... poczytaj z uwaga :)

Ale uwazaj - jak zaduzo sie nauczysz kariery w PO nie zrobisz.. tam rozum szkodzi.

A poza tym - ja jako katolik nieberdzo moge byc komuchem (ateisci) co najwyzej socjalista :D

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 05 maja 2005, 09:09

wrem pisze:Maxio - na konice dyskusji stwierdzam ze masz powazne braki w intelekcie - przeczytaj moj post - skup sie - nie raz od tych odliczeniach pisalem - widze ze juz cos zaczynasz jarzyc - ale idzie ciezko - i ze nie ja je proponuje (no bo i komu? :D ktorz to czyta? ) ale takie sa .. widze ze w koncu z tych linkow do ustaw i rozporzadzen skorzystales ale ze zrozumieniem dalej idzie ciezko.. po matamtyce widze ze z niejedna rzecza sie tez musisz w trudzie zmagac.. coz - postaram sie stosowac taryfe ulgowa wobec ciebie...

ale widze ze zmierza wszystko w dobrym kierunku - bo troszke sie o VAT juz douczyles - ale sporo ci zostalo.

Wrzucilem tu kiedys troszke wiedzy ... poczytaj z uwaga :)

Ale uwazaj - jak zaduzo sie nauczysz kariery w PO nie zrobisz.. tam rozum szkodzi.

A poza tym - ja jako katolik nieberdzo moge byc komuchem (ateisci) co najwyzej socjalista :D (ale wiem ze to wszystko dla ciebie abstrakcyjne pojecia przerastajace zasdaniczo twoj ograniczony poziom percepcji spowodowany niewielka szczeslina miedzy uszami ... )

Czyli to są twoje porpozycje likwiadcji odliczen :D ?
REWELKA :D
Punkt po punkcie wyjasnilem ze nie wiesz co czynisz i mowisz .
Zabraklo argumentów co ? :D

Już kiedyś ci zadalem pytanie wskaż mi w którym momencie się myle .
I co brak odpowiedzi albo odpowiedz głupia pyskówka .
I powolujesz sie ciagle na ustawy ktorych nie rozumiesz w dodatku .
ŻADNA USTAWA NIE JEST ODPOWIEDZIA KTÓRE ODLICZENIA CHCESZ ZLIKWIDOWAĆ . A teraz cie zszokuje , ustawy które podałes mówią że
kupując produkty które nie zaliczają się do bezpośredniego kosztu uzyskania przychodu nie można od nich VATu odliczyć , czyli mógłbyś jedynie odliczyc te towary które są kosztem uzyskania przychodu .
Szok nieprawda :D ?
Dobrze jest dowiedziec sie nowych rzeczy troche nie :) ?
Redukcja ulg i odliczen w zamian za obnizenie maksymalnej skladki na VAT z 22% na 18% .
To jest właśnie twój pomysł i wskazuje jaki ty masz poziom wiedzy (raz nie rozumiesz co to jest VAT i odlczenia odniego , dwa nie wiesz jak wazny jest VAT dla budzetu i kazda manipulacja przy nim przynosi wymierne ubytki dla budzetu a obnizenie VATu o 4 pkt procentowe nie zrekompensuje ułamkowe w ilośći koszty reprezentacyjne a reszta propozycji już od dawna istnieje (ku twojemu zaskoczeniu:D) ,
dobrze sie dowiedziec nowych rzeczy :D ?)

I to jest tylko ułamek twoich popisów :D .

No i ty jako pełnowartościowy katolik jesteś socjalistą (chyba raczej socjaldemokratą no ale z tego też pewnie nie zdajesz sobie sprawy:D) ? ("Partie socjaldemokratyczne dużą wagę przywiązywały do polityki laickiej" - wikipedia.pl).

wrem
Senator
Senator

Postautor: wrem » 05 maja 2005, 18:02

Maxio - chyba cierpisz na jakis dziwny niedowlad uposledzajacy czytanie - ja nigdy zadnych ulg nie likwidowalem (no bo i jak :D )

Podrzucilem pare razy kawalki ustaw i rozporzaden oby cie oswiecic nieco w tej tematyce w ktorej nie masz pojecia - jakis efekt jest - cos zaczynasz jarzc - ale ciezko idzie.. coz - inteligentny inaczej widac jestes..

Doczytales , troszke sie douczyles (choc zapewne starego programu PO do dzis nie przeczytales - pomimo ze ci sie podobal i w czesci sie zgadzales.. ;) )

Tak i jest VAT - (choc nie wiem dlaczego kazdy watek swym nieuctwem zamiecasz - bez wzgledu na temat przewodni)

Sam sie w koncu doszukales ze nie od kazdych kosztow da sie vat odliczyc i tyle. Po dlugim szukaniu ziarko rozumu znalazles..

Zaloz osbny watek i w nim zezb swoje bajeczki - ten jest o propozycjach UPR ..

(a vat byl nie raz walkowany..)

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 05 maja 2005, 18:19

WREM konczymy ta dyskusje ale ty zawsze zaczynasz prowokować . Ja nie zamierzam udowadniac kto i gdzie mial racje , ale daj sobie poprostu czasmi na wstrzymanie . Kazdy tekst mozna napisac na dwa sposoby przynajmniej i wybieraj ten z lagodniejszym tonem to wszystko bedzie ok i juz takie przepychanki sie nie powtorza .

Awatar użytkownika
Haszszu
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Re: Konsekwętny liberalizm.

Postautor: Haszszu » 06 maja 2005, 20:54

Madget pisze:...Aż się łezka w oku kręci, nie Haszczu? Tęskno Ci do tego raju na Ziemi...

Rozumiem, że razem tęsknimy tylko z różnych powodów. :wink:
Madget pisze:Podatki w USA są o wiele niższe niż w Polsce. A to dlatego Kolego, że nie można patrzeć tylko na stawki, jak to sobie zapewne zmanipulowałeś, ale również na progi. Kiedys to sprawdzałem i wyszło mi, o ile dobrze pamiętam, że podatnik 40% w Polsce - w USA zapłaciłby najniższą stawkę.

Podatki w Stanach Zjednoczonych są jednym z bardziej skomplikowanych systemów. Z uwagi na to zasadą jest korzystanie z usług doradców podatkowych właściwie na każdym etapie przygotowywania zeznań. Powszechnie, nasi buraczani liberałowie jak mantrę powtarzają w swojej obsesyjnej niechęci do rozwiązań szwedzkich, że właśnie tam są najwyższe stawki i najbardziej skomplikowany system podatkowy. Porównując go jednak do amerykańskiego jest to szczyt prostoty i rozsądnego "szczyżenia" bogatych, co jest sprawiedliwe, słuszne, i pożyteczne a przede wszystkim służy rozwojowi i najwyższej stopie życiwej. 8)

lwieserce
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: lwieserce » 07 maja 2005, 18:56

Dziesięcina jest stara jak świat i nie jest żadnym nowym pomysłem. O dziesięcinie jest wiele w Piśmie Świętym.
Podatek liniowy 10% ma same zalety.
Po pierwsze każdemu podatnikowi zostawało by więcej z tego co zarobił.
W związku z tym nie bylibyśmy tak ubodzy. Na więcej byłoby nas stać i nie stalibyśmy w kolejkach po pomoc. Więcej inwestycji za uczciwie zarobione i opodatkowane pieniądze a nie za kradzione.
Po drugie podatek chciałby zapłacić każdy kto osiągnął dochód.
Jeśli płacilibyśmy wszyscy to znaczy, że w skarbcu Państwa byłoby więcej pieniędzy. W związku z tym stać byłoby nasz kraj na różne inwestycje. Na oświatę, na służbę zdrowia które i tak byłyby wspomagane sektorem prywatnym. Wreszcie byłby sens mieszkać i żyć we własnym kraju.
Może wreszcie mielibyśmy porządne drogi - autostrady oraz nowoczesną kolej.
Ale jest jedno ale!
Natychmiast i stanowczo należy się rozprawić ze złodziejami, którzy ukryli się w różnych partiach dotowanych przez Skarb Państwa w Sejmie i Senacie oraz w Rządzie, Sejmikach Wojewódzkich i Urzędach Wojewódzkich, w Radzie Polityki Pieniężnej, w Bankach Państwowych oraz w różnych Spółkach Skarbu Państwa i Radach Nadzorczych. Tam są trwonione ogromne pieniądze i rozkradane. Mam także na myśli wysokie zarobki tych najwyżej zasiadających. Ma też na myśli ogromny budżet Kancelarii Prezydenta RP.
Oni korzystają z dóbr wytworzonych przez miliony obywateli. Nie liczą się z nami podatnikami i przykręcają nam śrubę. Tak nie wolno robić. To są zbrodnie przeciwko Narodowi. Dlaczego nikt za nie odpowiada przed Narodem i przed Sądem?

Starzy odchodzą nie rozliczani. Nowi przychodzą bo liczą na to, że i im się uda nakraść bezkarnie. Trzeba z tym skończyć i rozliczyć wszystkich za całe dziesięciolecia.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2005, 19:06 przez lwieserce, łącznie zmieniany 1 raz.
Ryszard

wrem
Senator
Senator

Postautor: wrem » 07 maja 2005, 19:00

lwieserce pisze:Dziesięcina jest stara jak świat i nie jest żadnym nowum. O dziesięcinie jest wiele w Piśmie świętym. Podatek liniowy 10% ma same zalety.

Widzisz statry .. to nie tak z dziesiecina - to byl jeden z podatkow - "na kosciol" - procz tego brali inni.. cos ala podatek federalny w USA.. do tego stanowy i lokalny... :p (czasem bylo tego tyle ze nikog nie bylo stac - stad odpracowywanie w "naturze" panszczyzna..)

lwieserce
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: lwieserce » 07 maja 2005, 19:36

wrem pisze:
lwieserce pisze:Dziesięcina jest stara jak świat i nie jest żadnym nowum. O dziesięcinie jest wiele w Piśmie świętym. Podatek liniowy 10% ma same zalety.

.. to nie tak zdziesiecina - to byl jeden z podatkow - "na kosciol" - procz tego brali inni.. cos ala podatek federalny w USA.. do tego stanowy i lokalny... :p (czasem bylo tego tyle ze nikog nie bylo stac - stad odpracowywanie w "naturze" panszczyzna..)

Nie zrozumiałeś mnie drogi senatorze. I nie dziwie się wcale jeśli jesteś na prawdę senatorem. Tam gdzie jesteś nikt niczego nie rozumie i nikt was senatorów i posłów też nie rozumie. Opodatkowaliście wszystko i wszystkich tylko własnych diet nie opodatkowaliście.
Wiem jakiemu celowi służyła dziesięcina. Wspomniałem o niej tylko dlatego, że jest świetnym podatkiem co do wysokości. Skoro sam "Stwórca" uznał 10% za wystarczający podatek i nie zażądał więcej to dlaczego nie mamy płacić na rzecz Skarbu Państwa tyle samo? Przecież będą placić wszyscy . Na pewno.
Ryszard

wrem
Senator
Senator

Postautor: wrem » 07 maja 2005, 19:46

To raczej ty masz dosc ograniczona zdolnosc percepcji...

W kwestii podatkow stanowisko stworcy jest dosc jednoznaczne - bogowi co boskie - cesarzowi co cesarskie.. (tak w kwestii edukacji..)

A co do senatora...hmm poczytaj zasady forum.. to nie ja sobie ten tytul przypisalem ;)

-------------------------

Fatky i logika - smiertelni wrogowie mysli liberalnej :D

lwieserce
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: lwieserce » 08 maja 2005, 20:51

wrem pisze:To raczej ty masz dosc ograniczona zdolnosc percepcji...

W kwestii podatkow stanowisko stworcy jest dosc jednoznaczne - bogowi co boskie - cesarzowi co cesarskie.. (tak w kwestii edukacji..)

A co do senatora...hmm poczytaj zasady forum.. to nie ja sobie ten tytul przypisalem ;)

-------------------------

Fatky i logika - smiertelni wrogowie mysli liberalnej :D

Widzisz drogi kolego uczestnicy tego forum cieszą sie tym, ze potrafią rozmawiać, ze sobą inteligentnie i kulturalnie.
Myśle, że swoją retoryka balansujesz na granicy.
Nie wiem kim jesteś. Jakie piastujesz stanowisko. Miałem wiec prawo uznać Cię za kogokolwiek. Twój podpis zasugerował mi, ze możesz być senatorem. Wiem, że na forum dyskutuja ze soba różni ludzie. Uznalem, że jeśli nie jesteś tym za kogo Cię wziołem to może wśród uczestników forum jest ktos z tego grona. Liczyłem na to, ze przeczyta to co napisałem.
Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie aby zaproponowany przez UPR podatek był równy wysokości 10%.
Ryszard

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 09 maja 2005, 02:08

(nie no wrem moze byc senatorem...ale...nigdy nie bedzie :D
gryzlby PO-wcow po kostkach na korytarzu sejmowym 8) :wink: ) - nabilem se poscika i dogryzlem wremowi :wink:

Wróć do „Tematy zapomniane...”