PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

WIADOMOŚĆ: "Wojciech Olejniczak szefem SLD"

Wszelkie tematy, które zostały zamknięte lub "straciły" ważność. Czasami warto zobaczyć, co się u nas działo...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

WIADOMOŚĆ: "Wojciech Olejniczak szefem SLD"

Postautor: Łukasz Naczas » 29 maja 2005, 17:03

Oto treść wiadomości:

http://www.polityka.org.pl/01pokaz.php? ... 82434.wpis

Bardzo duże zmiany w SLD, na które czekano bardzo długo stały się faktem. Sekretarzem Generalny został równie młody działacz SLD, Grzegorz Napieralski. Zapraszam do dyskusji na ich temat, a także na to co czekać może teraz Sojusz Lewicy Demokratycznej.
*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

Awatar użytkownika
mg
Poseł
Poseł

Re: WIADOMOŚĆ: "Wojciech Olejniczak szefem SLD"

Postautor: mg » 29 maja 2005, 17:29

Łukaszu dużo mówisz o skręcaniu w lewo SLD. Przez ostatnie dni widziałem takie sytuacje:
- Jacek Piechota deklarował, że popiera liberalizm. Miał ponoć poparcie FMS.
- Dyduch deklarował, że on woli oparcie się na problematyce społecznej
- Leszek Miller miał wygłosić w przemówieniu ponoć takie słowa: "Niskie podatki, niskie koszty, rozwijająca się gospodarka - i wszyscy mają dobrze. Nie ma innej drogi"
- Poglądów gospodarczych Wojciecha Olejniczaka nie znam. Wiem natomiast, że zadeklarował siebie jako praktykującego katolika.

Więc nie bardzo tego skrętu w lewo widać? Może coś przegapiłem.

PS. Dzisiaj w Faktach komentator powiedział "Olejniczak to wizja odmłodzonego i liberalnego SLD".
Nie sposób zrozumieć narodu polskiego, tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty tak głęboko stanowiącej o mnie, o każdym z nas, bez Chrystusa Jeśli byśmy odrzucili ten klucz dla zrozumienia naszego narodu, narazilibyśmy się na zasadnicze nieporozumienie. JPII

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Re: WIADOMOŚĆ: "Wojciech Olejniczak szefem SLD"

Postautor: XXviX » 29 maja 2005, 18:35

mg pisze:(...)Poglądów gospodarczych Wojciecha Olejniczaka nie znam. Wiem natomiast, że zadeklarował siebie jako praktykującego katolika.

Więc nie bardzo tego skrętu w lewo widać? Może coś przegapiłem.

Troche racji masz. Boje sie Olejniczaka, wlasnie z powodu jego katolickich deklaracji. jesli Sojusz nadal sie bedzie piescil z KK to nigdy nie odzyska zaufania spoleczenstwa. Potrzeba baaaardzo powaznego skrentu w lewo. Jednak po stronie Olejniczaka stoja mlodosc i fachowosc. To sa cechy dajace olbrzymia nadzieje dla wszystkich sympatykow SLD. Jestem ostrozny, ale naprawde dobrze ze wreszcie cos sie ruszylo...

mg pisze:PS. Dzisiaj w Faktach komentator powiedział "Olejniczak to wizja odmłodzonego i liberalnego SLD".

Daruj sobie komentatorow faktow. Podsumowania ww. "dziennikarzy" sa - delikatnie mowiac - na poziomie amerykanskim. Nie maja zadnego potwierdzenia w przygotowanym materiale ale taaak powaznie brzmia. Nie wiem czy to pobozne zyczenia redaktorow czy obowiazek by kazdy fakt przedstawic jako zgodny z polityka stacji... W kazdym razie, choc szczegolow nie znam, skret w lewo zostal zaakcentowany ponoc w programie. A liberalny moze rownie dobrze oznaczac sfere obyczajowa (mam nadzieje).
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

wrem
Senator
Senator

Postautor: wrem » 29 maja 2005, 18:41

No coz SLD sie skonczylo - poprostu palma odwala.

Odcinaja sie od korzeni, bija w piersi za nieswoje grzechy ..
Coz - chyba schede przejmie Sdpl (narazie z UP sie dogadali - niech jeszcze skaptuje partie emerycka - dostana poparcie UL.. i moze cos sensownego powstanie)

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Postautor: Łukasz Naczas » 29 maja 2005, 19:04

No coz SLD sie skonczylo - poprostu palma odwala

Raczysz żartować? Dział humor w innym miejscu...

Znam zarówno Wojtka Olejniczaka jak i Grzegorza Napieralskiego - to osoby z wizją przyszłości. Lewicowe! Przez to rozumiem to co znajduje się w deklaracji programowej - o niej dziś jeszcze mało, będzie o tym głośno. SLD wraca na lewą stronę ideologicznie i także gospodarczo - nie gospodarka, a człowiek! Pierszy krok wykonany, teraz zależy wszytsko od tego jakich ludzi dobierze Olejniczak! Oby silnych i konsekwentnych. Pytanie - co macie do zarzucenia Wojtkowi jako ministrowi rolnictwa??? Konkrety proszę. Jeśli nic, to jestem pewien, że podobnie konkretnie i konsekwetnie będzie działał i teraz! SLD potrzebowało odmłodzenia i wizji, którą mają obie osoby dziś wybrane!

*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

wrem
Senator
Senator

Postautor: wrem » 29 maja 2005, 19:18

No coz - moze i chlop dobry - ale czasy trudne i wszyscy ciagna za liderami - lepiej stawiac na kogos kto przyciagnie ludzi. (fakt sld to partia - ale nie czarujmy sie - nawet miller jest w stanie 10% pociagnac - szkoda Borowski odszedl) lepszy by byl ktos w stylu cimoszewicza - moglby pociagnac ludzi a tak? nie czas na rewolucje przed wyborami.

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 29 maja 2005, 19:18

Łukasz Naczas pisze:SLD wraca na lewą stronę ideologicznie i także gospodarczo - nie gospodarka, a człowiek!!

Witam już spowrotem jestem :) .

Łukasz chiałeś powiedzieć nie gospodarka , a ludzie , nasi ludzie :) .
Nowy avatar ktory ma zadowolic wszystkich :)

Awatar użytkownika
Haszszu
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Młode wilki - wielki problem.

Postautor: Haszszu » 29 maja 2005, 19:25

Czekałem na takie zmiany i jestem bardzo zadowolony. Dla tzw."klasy politycznej"/ tu odbezpieczam kałacha/ powstał duży problem. Kierownictwo SLD jest najmłodsze ze wszystkich partii. Olejniczak i Napieralski po 31 lat. O czym taki "Kaczor" jeden i drugi porozmawia z Olejniczakiem czy Napieralskim. Siłą rzeczy oni patrzą w przyszłość. Kaczory w przeszłość. Teczki, agenci , stan wojenny - równie dobrze mogą pogadać o śniegu na Grenlandii obsikanym przez mamuty 10000 lat temu. Kierownictwa pozostałych partii to reumatyczne ramole. I to jest dla nich problem. Wielkim problemem ten wybór będzie dla Borowskiego, który jak dotychczas buduje swoją tożsamość na krytyce SLD. Teraz każda krytyka "ramola" Borowskiego będzie śmiesznie żałosna. :roll:

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Postautor: Marek Nowak » 29 maja 2005, 19:33

Cieszę się , że wygrał Olejniczak, a nie Dyduch, który podpadł mi tak samo jak Tusk. Wczoraj był happening FMS-u, było spotkanie z ludźmi z SLD takimi jak Szmajdziński, Oleksy czy Dyduch i Olejniczak. Dyduch twierdził, że trzeba postawić na młodych, że w wyborach do europarlamentu 30% miejsc na listach wyborczych mieli młodzi ludzie. Ja zarzuciłem Dyduchowi, że tak naprawdę, to oni nie dają szans młodym bo umieszczają ich pod koniec list wyborczych, aby nie mieli szans, a na szczytach list są działacze, którzy swoje już zrobili, a mimo to pcha się ich do góry, zamiast zmienić te proporcje, bo młodzi powinni być na szczytach list wyborczych. Dyduch powiedział tak pokrętnie, że wynikło z tego, iż młodzi muszą poczekać wiele lat, a listę ciągnie nazwisko, a młodzi niech próbują swoich sił w innych wyborach. A i tak w innych wyborach będą pod koniec list wyborczych. Beton partyjny dotychczas nie dawał szans młodym, a to przez takich ludzi jak Dyduch, który na pytanie czy zamierza się wycofać z kandydowania gdy pojawi się ktoś młody, by dać mu szansę, dał do zrozumienia, że się nie wycofa i młodemu szans nie da. Dyduch widać dba o stołek. Za to Piechota powiedział, że się wycofa, aby dać szansę młodemu kandydatowi.
Pogromca wszechpolaków - obrońca demokracji

regni1star
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: regni1star » 29 maja 2005, 19:40

słowem, kaczki szczekają, a karawan jedzie dalej...
Ale:
chłopaki nie płaczą!
Witaj więc Eseldku !...Wszystkiego Najlepszego i Wesołych Świąt.

Awatar użytkownika
mg
Poseł
Poseł

Re: Młode wilki - wielki problem.

Postautor: mg » 29 maja 2005, 19:52

Haszszu pisze:Siłą rzeczy oni patrzą w przyszłość. Kaczory w przeszłość. Teczki, agenci , stan wojenny - równie dobrze mogą pogadać o śniegu na Grenlandii obsikanym przez mamuty 10000 lat temu.

No niestety. Te teczki mają wpływ na dzisiejsze wydażenia. Sprawa uregulowania teczek oczyści teraźniejszość, nie przeszłość. Przykłady:
- sprawdzanie teczki Belki przed nominacją na premiera - wbrew procedurom
- zablokowanie nominacji pewnemu półkownikowi przez WSI
- możliwość szantażu np. byłych solidarnościowców, byłych apartczyków, w tym również z zewnątrz

Te teczki powinny być jawne. W Niemczech i Czechach są jawne, sprawa jest czysta. U nas co chwile bedą kogoś szatażować, aż wszyscy wymrą.

To dopiero jest patrzenie w przeszłość.

PS. Można jeszcze dodać możliwość szantażowania sędziów w ważnych procesach. Jak to Wałęsa powiedział "sądy były najbardziej zachwaszczone".
Ostatnio zmieniony 29 maja 2005, 20:00 przez mg, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie sposób zrozumieć narodu polskiego, tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty tak głęboko stanowiącej o mnie, o każdym z nas, bez Chrystusa Jeśli byśmy odrzucili ten klucz dla zrozumienia naszego narodu, narazilibyśmy się na zasadnicze nieporozumienie. JPII

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 29 maja 2005, 19:53

regni1star pisze:słowem, kaczki szczekają, a karawan jedzie dalej...
Ale:
chłopaki nie płaczą!
Witaj więc Eseldku !...Wszystkiego Najlepszego i Wesołych Świąt.

... tylko że w Karawanie wymieniono zasłonki na nowsze ... ale to nie zmieni kierunku jazdy :) .

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 29 maja 2005, 20:01

Marek Nowak pisze:Cieszę się , że wygrał Olejniczak, a nie Dyduch, który podpadł mi tak samo jak Tusk. Wczoraj był happening FMS-u, było spotkanie z ludźmi z SLD takimi jak Szmajdziński, Oleksy czy Dyduch i Olejniczak. Dyduch twierdził, że trzeba postawić na młodych, że w wyborach do europarlamentu 30% miejsc na listach wyborczych mieli młodzi ludzie. Ja zarzuciłem Dyduchowi, że tak naprawdę, to oni nie dają szans młodym bo umieszczają ich pod koniec list wyborczych, aby nie mieli szans, a na szczytach list są działacze, którzy swoje już zrobili, a mimo to pcha się ich do góry, zamiast zmienić te proporcje, bo młodzi powinni być na szczytach list wyborczych. Dyduch powiedział tak pokrętnie, że wynikło z tego, iż młodzi muszą poczekać wiele lat, a listę ciągnie nazwisko, a młodzi niech próbują swoich sił w innych wyborach. A i tak w innych wyborach będą pod koniec list wyborczych. Beton partyjny dotychczas nie dawał szans młodym, a to przez takich ludzi jak Dyduch, który na pytanie czy zamierza się wycofać z kandydowania gdy pojawi się ktoś młody, by dać mu szansę, dał do zrozumienia, że się nie wycofa i młodemu szans nie da. Dyduch widać dba o stołek. Za to Piechota powiedział, że się wycofa, aby dać szansę młodemu kandydatowi.

Haszczu , bez uporządkowania przeszłości nie będzie mozna unormalizować sytuacji w przyszłości . Sprawa teczek powinna być raz na zawsze rozwiązana i załatwiona , żeby nie było wątpliwość . Trzeba zamknąć niektóre sprawy . Ciebie to może nie dotyczy ale są setki tysięcy ludzi w tym kraju których dotyczą i interesują takie sprawy . To wszystko powinno być zrobione w latach 90 łącznie z zakazem pełnienia przez 10 lat funkcji publicznych przez wszystkich którzy byli w poprzednim układzie (chodzi o tych sekretarzy rząd a nie o szeregowych działaczy PZPR) i działali przeciwko interesowi własnego kraju .
Tylko wtedy można spokojnie i bez przeszkód iść do przodu .

regni1star
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Postautor: regni1star » 29 maja 2005, 20:07

maxio, i mógłbyś tak żyć bez "Wprost"? :D

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 29 maja 2005, 20:30

Ja mógłbym ale ty chyba nie za bardzo bez "Trybuny" ... :D .

Wróć do „Tematy zapomniane...”