PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

II TURA - wybierz Prezydenta

Wszelkie tematy, które zostały zamknięte lub "straciły" ważność. Czasami warto zobaczyć, co się u nas działo...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Na kogo oddasz swój głos w II turze ?

Kaczyński Lech
13
39%
Tusk Doland
20
61%

Liczba głosów: 33

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

II TURA - wybierz Prezydenta

Postautor: Łukasz Naczas » 10 października 2005, 07:02

Wiemy już kto wystąpi w walce o fotel prezydencki !

Doland Tusk

i

Lech Kaczyński

:wink: Głosuj wirtualnie :arrow: wybierz Prezydenta!

Zapraszamy do zabawy - niecałe dwa tygodnie i POLITYKA.ORG.PL wybierze swojego wirtualnego Prezydenta - potem zobaczymy, czy realny wybór był podobny.

Zapraszam również do dyskusji - KTO LEPSZY? DLACZEGO :?: :?: :?:
*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

DArek
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: DArek » 10 października 2005, 07:10

Zagłosuję na Tuska, tak jak wczoraj. Kaczyński nie nadaje się na prezydenta. Prezydent musi byc spokojny, stonowany i kontaktowy - taki jak Tusk. Kaczyński bardziej pasuje na przywódcę strajku niż głowe państwa. Poza tym nie wiem jak można mówic o wielkiej rewolucji, budowie IV RP bez większych zmian w gospodarce która ostro kuleje. Wielki dekomunizator który nie chce zerwac z socjalizmem.

wrem
Senator
Senator

Postautor: wrem » 10 października 2005, 07:18

DArek pisze: Prezydent musi byc spokojny, stonowany i kontaktowy - taki jak Tusk. K.

No akurat to sa cechy ktorych tusk nie ma :D

Awatar użytkownika
Haszszu
Radny powiatowy
Radny powiatowy

Nie ma godnych kandydatów !!!

Postautor: Haszszu » 10 października 2005, 07:44

Pójdę, zagłosuję, wyjdę.
Wybierając miedzy "Kaczorem" i "Donaldem", zagłosuję na Królika Buggsa ! 8)

Awatar użytkownika
sindbad
Wójt
Wójt

Postautor: sindbad » 10 października 2005, 07:58

:cry: 4 Rzeczpospolita mi nie odpowiada :( Dlatego oddam głos na Tuska :evil:
Nie daj się zepchnąć z twojej drogi nawet przez ludzi idących w tym samym kierunku.
S.J.Lec

zombal
Stażysta
Stażysta

Postautor: zombal » 10 października 2005, 08:49

Donald Tusk raz

Awatar użytkownika
innuendo
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: innuendo » 10 października 2005, 08:59

Szczerze ani ten ani ten mi nie odpowiada. Zobaczę co się będzie działo przez te dwa tygodnie i jeżeli Tusk nie podpadnie czymś to zapewne zaznacze okienko z jego nazwiskiem. W innym przypadku pójdzie głos nieważny
SDPl rządzi !!!
M jak Miłość, B jak Borowski

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 10 października 2005, 09:36

No i kurde na kogo mam głosować? Już się chłopaki opluwają w mediach, Wyborcza podkłada kłody (już nie belki) Kaczemu pod płetwy - Cosik o planach podatkowych rządu Namiestnik Kaczego w mediach już ograża się że są materiały obciążające Tuska - jednym słowem witamy w IV RP - świecie paranoi, z konstytucją opartą na Biblii, dewiacjach władzy i poszukiwaniu wrogów... Dojdzie do tego że dzieciaka do przedszkola zapisać się nie da bez okazania teczki lub zapewnienia IPN, że nie miało się nic wspólnego z aparatem komuny ...
Tusk - jest lepszą opcją ale jak na razie nic konkretnego nie powiedział. Społeczeństwo kupuje obiecanki-cacanki Kaczego - ale ten jak nam dopiernizy podatkami to się nie pozbieramy. Ustanowi obiecane, ale gdzieś to iindziej wyrówna. Idą ciężkie czasy szanowni państwo. Obawiam się, że najwięcej ucierpią pracodawcy/prowadzący działalność.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

jdm
Radny gminny
Radny gminny

kaczynski

Postautor: jdm » 10 października 2005, 09:41

ja oddam na lecha
nie zeby on byl idealnym kandydatem ale dlatego ze jego oponent pan tusk troszke od tego idealu jest dalej

w gruncie rzeczy wybory prezydentckie nie sa az tak istotne, jako ze kompetencje prezydenta nie sa w polsce zbyt rozlegle, najwazniejsza jego kompetencja w kraju jest chyba mozliwosc wetowania i inicjatywa ustawodawcza i to w zasadzie wszystko. Wiec przy wyborze pomiedzy panem Tuskiem a panem Kaczyńskim dla mnie najwazniejsze bylo i jest wizja panstwa jaka obaj reprezentuja, oraz ludzie jakimi sie otaczaja. Co do ludzi obu panów to pewne jest ze kretynow i idiotow nie brakuje ani po jednej stronie ani po drugiej, ale niechec jaką wywołuje u mnie pani Hania G.W jest poprostu absolutnie czysta :), babsko jest extremalnie beszczelne, pani Hania wmawia mi np w jednym z wywiadów ze jesli mnie sie wydaje ze moje wydatki na zywnosc wzrosly powyzej jakiegos tam niskiego procenta (nie chce podawac bo nie pamietam dokladnei ale bylo to okolo 4%) od wstapienia do uni, to znaczy ze ulegam złudzeniu :), a dlaczego? a dlatego ze pani Hania ma opracowania wielu instytucji finansowych, ktore nb wziely za to gruby szmal, i w tych raportach jest wyraznie napisane ze nie placimy wiele wiecej niz przed UE :) rece opadaja. Tak samo pani Hania raczyła sie wyrazic o spoleczenstwach , ktrore weszły do strefu euro, tam tez nie bylo zadnych podwyzek :) pani Hania o tym wie :), za to moi znajomi z Niemiec ulegaja złudzeniu :). Nie wspomne juz o tym jak ta kobieta przyszła do Hospicjum oczerniac Lecha, to juz kazdemu chyba niedobrze sie zrobiło. Druga rzecz to 3x15 koronny punkt jesli nie jedyny, w wizji panstwa przez PO. jest to bardza fajna sprawa gdybym byl w progu np 40% lub 50% lub nawet w 30% ale jestem jak wiekszosc z nas w progu 19%, wiec nb PO łaskawie obnizy mi o 4% to miło, ale niestety wołowinke juz nie bede kupował z 3% vatem ale z 15% to juz gorzej. Naszczescie pani Hania słyszałem to z jej ust podczas wywiadu twierdzi ze wcale tak duzo nie wydaje na jedenie :) to mnie uspokoiło :). Ale jest argument PO dosyc sensowny nawet za tym podatkiem liniowym, taki natomiast ze zamiast oddawc panstwu 30% do 50% dochodow, polscy biznesmeni zainwestuja ta fortunke w nowe stanowiska pracy, jest to nawet sensowne ale nikt nie zauwaza ze to odbedzie sie moim kosztem, bo przeciez jasnym jest ze przy takim opodatkowaniu i braku ulg mnie podatki rosna drastycznie a tym najbardziej juz oblowionym maleja i to sporo, nic dziwnego ze cala finansjera swiata wielkiego jest za PO, ale taki eksperyment moglby zabic nasza gospodarke, chyba ze faktycznie wzrosly by inwestycje i pensje w polsce, ale to tylko "chyba ze" .... ja tam balbym sie ryzykowac tak od razu takiego eksperymentu, ja mieszkam w poznaniu ja sobie rade dam nawet przy 3x15 ale ci na wschodzie? nic tylko wspolczuc, a to przeciez te rodacy jakby nie było. Takze idea i intencje PO sa moze OK ale zbyt niepewne , nie ma nikt obowiazku inwestowac zaoszczedzonyhc pieniedzy z PD czy z vatu, takze byla by to dobra wola jedynie, a na to az tak bym nie liczył....

pozdrawiam....

zły
Wójt
Wójt

Postautor: zły » 10 października 2005, 10:03

Zagłosuja na Tuska. Nie dlatego że jest dobry, tylko po prostu głosuje przeciw Kaczorowi. Zagłosowałbym na pedofila, bandytę i mordercę, jeśli to miałoby uniemożliwić wybór kaczora. Kaczory to jeden wielki obciach.
"Nie podcina się gałęzi na której się siedzi... chyba , że zamierzaj ą Cię na niej powiesić"

Stanisław J. Lec

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 10 października 2005, 10:24

JDM ... ta pani jest jednym z mądrzejszych ludzi w tym kraju, sądzę że wiele więcej wie na ten temat niż Ty ;) na temat skutków w skali makro naszego wejścia do unii. Ja widzę pod nosem powstające 3 nowe fabryki niespełna 2 kilometry od domu. To do mnie przemawia, a nie to czy kandydat na prezydena jest chrześcijaninem. Jak dla mnie może być czarnym muzułmaninem byle tylko dobrze wypełniał swoje obowiązki, albo kobietą-byłą prezes banku narodowego.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Postautor: Marek Nowak » 10 października 2005, 10:27

Głosowałem na Leppera, teraz zagłosuję na Kaczyńskiego, dość mam tego tuskowego liberalizmu.
Pogromca wszechpolaków - obrońca demokracji

jdm
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: jdm » 10 października 2005, 10:40

cyniku podzielam twa opinie iz ta pani zna sie znacznei lepiej w tym temacie, jednakze nie moge sie zgodzic co do oceny madrosci tej pani, jako ze madrosc definiuje zgrubsza inaczej niz wiedze :) dla mnie madroscia nie jest postulowanie za zwiekszeniem podatku wiekszosci polakow tylko aby zmniejszyc miedzy innymi sobie taki podatek, sadze iz pani Hania jest powyzej 19%, ale raczej jest to kwestia wiedzy :), ktora pani Hania zapewne ma i czego ja nie kwestionuje :). Pytanie tylko w czyim interesie te wiedze wykorzysta a odp. to juz chyba znasz :), nie moim. Co do fabryk to sie jedynie mozesz cieszyc ze tak blisko ciebie spadnie bezrobocie, natomiast nie mozna zapominac o tych regionach gdzie sie nic nie buduje, ale nie w tym rzecz, te fabryki nie sa zadnym kontrargumentem w sprawie podwyzszania mnie i znakomitej wiekszosci narodu podatkow. Co do ostatniego zdania wole jednak Polaka na tym stanowisku :) który bedzie dbał, a przynajmniej starał sie dbać o wszystkich a nie o garstke najlepiej usytuowanych

PS. urzadzanie konferencjii prasowej wsrod umierajacych uwazasz za objaw madrosci??
odp. prosze
bo jesli tak, to wybacz ale brak słów....

Iblis
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Iblis » 10 października 2005, 11:09

Ja też, zdecydowanie na Tuska. Lektura konstytucji PiS, przyprawiła mnie o drgawki...

jdm
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: jdm » 10 października 2005, 13:02

Iblis, pomijajac to ze jest juz za pozno :) pis juz wygrał ktory punkt owej konstytucjii cie az tak przeraził?

pozdro...

Wróć do „Tematy zapomniane...”