PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

II TURA - wybierz Prezydenta

Wszelkie tematy, które zostały zamknięte lub "straciły" ważność. Czasami warto zobaczyć, co się u nas działo...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Na kogo oddasz swój głos w II turze ?

Kaczyński Lech
13
39%
Tusk Doland
20
61%

Liczba głosów: 33

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 10 października 2005, 13:08

Odniosłem to tylko w kwestii Twojej krytyki, nie ogólnie jej zachowań. Oceniam jej mądrość i wiedzę jako ekonomisty, w okresie kiedy zarządzała NBP, nie jako polityka. Tymbardziej nie mogę pozwolić aby krytykowano posługując się retoryką ultraprawicy naszych związków z UE :)
Poza tym o PO niestety nie mogę nic dobrego powiedzieć, tylko że niektórzy mądrzy ludzie tam zabłądzili. Konferencja w hospicjum to jakaś pomyłka, nie przeczę.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

bezpartyjny
Stażysta
Stażysta

Postautor: bezpartyjny » 10 października 2005, 13:26

Tusk
to jak wybor miedzy Walesa a Tyminskim
chociaz jak ktos chce 4 lata rozliczen i innych takich rzeczy to niech se wybiera kaczke
zreszta to jest najlepsze http://www.spieprzajdziadu.pl/pliki/kaczor-naczelnik.jpg
polityka to bagno - kazdy chce cos osiagnac ... dla siebie

Iblis
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Iblis » 10 października 2005, 13:32

jkm
Konstytucja przedstawia zamiary PiS'u. Mając weto Tuska jest większa szansa, żeby te głupoty powstrzymać.

Który punkt mi się nie podoba? Znalazłoby się kilka. Weźmy np. art. 10, czy 11 (nie pamietam), który jest słowo w słowo przepisanym art. 25 obecnej konstytucji, tyle, że ze skreślonym ust. 2. Czyli tym, który mówi o bezstronności władz wobec przekonań religijnych, filozoficznych itp. obywateli... Z resztą najlepiej sam zobacz jak nie znasz tej konstytucji.

zły
Wójt
Wójt

Postautor: zły » 10 października 2005, 14:12

Powinienem się cieszyć, że Tusk teraz prowadzi a się nie cieszę- w końcu Cimoszka też prowadził na tym portalu :lol: i co wynikło?
"Nie podcina się gałęzi na której się siedzi... chyba , że zamierzaj ą Cię na niej powiesić"

Stanisław J. Lec

Iblis
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Iblis » 10 października 2005, 14:38

Myślisz, że Tusk się wycofa... znajdą na niego haka... okaże się, że ten ślub kościelny co wziął, to był w niewłaściwym obrządku ;)

Awatar użytkownika
RussionFan
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: RussionFan » 10 października 2005, 14:48

Myśle, że weto Tuska nie będzie miało znaczenia. Konstytucja jest napisana pod prezydenture Kaczyńskiego, jeżeli prezydentem będzie Tusk, to prawdopodobnie cała konstytucja pójdzie do kosza.

jdm
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: jdm » 10 października 2005, 15:02

Iblis chodzi ci o 10 art i jest jak piszesz a nie inaczej :)
jednakze nadal nie wiem co w tym jest takiego przerazajacego? :)
a juz myslalem ze znajde tam cos o eutanazji albo legalizacji tego czy innego :) hehe w kazdym razie cos kontrowersyjnego :)

ale brak jednego punktu w ktorym mowa o bezstronnosci wladz przy zapisie ze stosunki z kosciolami sa regulowane przez inne ustawy nie jest wielka tragedią

w kazdym razie nie jest powodem do jakiegos strachu
masz jakes sensowniejsze uwagi do tej konstytucji?

pozdro...

Marek Nowak
Starosta
Starosta

Postautor: Marek Nowak » 10 października 2005, 15:05

Ja jestem typem człowieka urodzonym do walki, typem rewolucjonisty. Zagłosuję na Kaczyńskiego licząc, że wygra, a wtedy z czystym sumieniem będę mógł go krytykować, a być może nawet wezmę udział w obalaniu go jesli będzie coś takiego miało miejsce.
Pogromca wszechpolaków - obrońca demokracji

jdm
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: jdm » 10 października 2005, 15:21

cyniku :)
nie odniosles sie do mojej krytyki, albo tego odniesienia nie dostrzegam,
a to co dostrzegłem i przeczytałem składało sie jedynie z tego, ze ta pani wie wiecej o ekonomi odemnie, z czym sie zgodziłem, oraz ze w twojej okolicy buduja sie 3 fabryki, a ja, przypomne ci tylko skrytykowalem jej pewnosc bedaca juz na granicy beszczelnosci z jaka twierdzi w TV ile ja wiecej wydaje na zywnosc, przypomne pani Hania twierdzi ze nie jest to wiele w moich wydatkach domowych, to samo twierdzi ze w Niemczech nie bylo zadnych podwyzek w zwiazku z euro. Powtarzać sie moze juz wiecej nie bede, wroc do poprzednigo postu i przeczytaj jeszcze raz, i wtedy sie odnies do moich zarzutow, a nie pisz tylko ze pani Hania ma dyplom i to pewnie nie jeden z ekonomii i napewno wie lepiej :)
a tyle ile ja wydaje na zywnosc to napewno ja wiem lepiej
tak samo sadze iz wiem wiecej na temat cen żywności od kobiety ktorej miesieczna pensja pewnie zyłbym ze 2 lata :)

ps.
za hospicjium to gdyby Tusk dbal o poziom polityki tak jak twierdzi ze dba, to przynajmniej by publicznie udzielil jej jakiejs reprymendy, ale jak widac swiete krowy sa wszedzie...

pozdro...

Awatar użytkownika
AdamN
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: AdamN » 10 października 2005, 15:40

więc krótko nie może być tak że prezydent i premier będzie z jednej parti jeśli PO wygrałoby wybory parlamentarne i Rokita byłby premierem ok można głosować na Kaczora ale PiS wygrało i głosujemy na Tuska. A dlaczego nie może być przykład rządy SLD i Prezydent Kwaśniewski - Nikt nikogo nie pilnował i był jeden wielki bajzel i złodziejstwo :] pozdro

Awatar użytkownika
mg
Poseł
Poseł

Postautor: mg » 10 października 2005, 15:57

Wybieram Kaczyńskiego dlatego, że miał rację.
Nie sposób zrozumieć narodu polskiego, tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty tak głęboko stanowiącej o mnie, o każdym z nas, bez Chrystusa Jeśli byśmy odrzucili ten klucz dla zrozumienia naszego narodu, narazilibyśmy się na zasadnicze nieporozumienie. JPII

DArek
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: DArek » 10 października 2005, 17:36

Wybieram Kaczyńskiego dlatego, że miał rację.

A to że jest tanim populistą pokroju Leppera go nie skreśla?

Awatar użytkownika
ksaw
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: ksaw » 10 października 2005, 20:24

Zagłosuję na Tuska, tak jak wczoraj. Kaczyński nie nadaje się na prezydenta. Prezydent musi byc spokojny, stonowany i kontaktowy - taki jak Tusk.

Wczoraj w studiu wyborczym na jedynce to Tusk był jakiś podenerwowany (podniecony?) a kaczor spokojny i opanowany. :)
Ja, podobnie jak w pierwszej turze, oddam swój głos na Kaczyńskiego, z tym, że teraz jeszcze mocniej przekonany, że robie dobrze. Mam dość pieknego, ale pustego gadania Tuska o przyszłej dumnej Polsce i uśmiechnietych Polakach. Gada to z taką częstotliwością, że się rzygać chce...

Obywatel
Senator
Senator

Postautor: Obywatel » 10 października 2005, 20:30

Powinien wygrac Tusk ,chociazby dla przeciwagi.
Ale wygra Kaczynski i zdaje sie uzyskal taktyczne poparcie jeszcze przez zakonczeniem I tury, bo wiadomo bylo ze bedzie druga - to przegapil Tusk.
A jesli w podejzeniu wiadomo iz wieksze poparcie pozostalych partii ma jednak PiS...co oznacza rozmowy i oferty....tez na pokaz,ale na pokaz nikt by z siebie pokazowki darmowej dla kogo innego nie robil.

Wiec wygra Kaczynski ,niewielka iloscia % glosow(lub nawet do 10%) - na zazadzie prostej artmetyki dodanych glosow z innych stron,owszem kupionych.
I chyba nikt nie wierzy ze da sie wycisnac cos wiecej powyzej tych 49% glosujacych...a to mogloby zawazyc w tej sytuacji dla obu stron.

Awatar użytkownika
RussionFan
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: RussionFan » 10 października 2005, 21:14

Obywatel: Jak liczyłeś te głosy? Wychodzi, że wygra Tusk. Elektorat Borowskiego i Leppera w większym stopniu poprze Tuska (wyliczałem to w jednym z wątków), pozostałe elektoraty mają raczej małe znaczenie, ale powinna zostać zachowana względna równowaga, wyborcy Bochniarz i Korwina powinni poprzeć Tuska, wyborcy Kalinowskiego poprą Kaczyńskiego.
Nie wiem skąd ten pomysł, że nie będzie więcej osób głosować. Ja się spodziewam frekwencji w okolicy 60%, I runda to był tylko wstęp, który praktycznie rzecz biorąc o niczym nie decydowała i ja się nie dziwie niskiej frekwencji.

Wróć do „Tematy zapomniane...”