PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

AKCJA "Nie dla podwójnego opodatkowania" - podpisz

Wszelkie tematy, które zostały zamknięte lub "straciły" ważność. Czasami warto zobaczyć, co się u nas działo...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Trikster
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Trikster » 05 czerwca 2007, 22:31

Pierwsze zdanie i... wiem, że mojego poparcia nie będzie.

Tak, absolutnie genialne podejście. Czy wszystko, co SLD chce zrobić w tym kraju jest od razu z góry złe? A gdyby, powiedzmy, postulowało zmniejszenie podatków o 10%, zniesienie VAT`u czy przymusu ubezpieczeń, to też byś nie reflektował? Oczywiście, taka sytuacja jest niemożliwa, ale idąc tropem "Pierwsze zdanie i... wiem, że mojego poparcia nie będzie", to nie poparłbyś tego tylko z tego względu, iż pomysł wyszedł od SLD. Czyli mam również rozumieć, że nie wsparłbyś SLD w gromieniu PiS`u za to, że w nowej ustawie dotyczącej supermarketów PiS w znacznej mierze utrudnia ich zakładanie?[/quote]
Extremism in the defense of liberty is no vice; moderation in the pursuit of justice is no virtue.

Sympatyk Lewicy
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Sympatyk Lewicy » 06 czerwca 2007, 12:52

zuikaku pisze:Dlaczego SLD nie zniosło tego podwójnego opodatkowania podczas swoich rządów ?

Za rządów SLD ten problem był marginalny. Po prostu dopiero od niedawna Polacy mogą legalnie pracować w UE. Ci co wcześniej pracowali nielegalnie nie płacili przecież podatków.
Kto za młodu nie był socjalistą ten na starość będzie świnią.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 06 czerwca 2007, 19:30

Nieprawda. Pracować przed wejściem do UE Polacy mogli legalnie - kwestia zdobycia odpowiednich indywidualnych pozwoleń, choć było to trudniejsze niż dziś.

Polska weszła do UE wiosną 2004r. a SLD oddało władzę na jesieni 2005r. Tuż po wejściu do UE ruszyła fala emigracji. SLD rządziło jeszcze ponad rok. I dlaczego wtedy problem podwójnych podatków był "marginalny" dla SLD, a w jakiś czas po oddaniu władzy stał się ważny ?

Awatar użytkownika
Trikster
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Trikster » 06 czerwca 2007, 20:25

A co ma niby mieć do rzeczy? Temat jest o akcji, a nie o tym, dlaczego SLD nie wprowadziło tego za swych rządów. Możemy sobie spekulować, ale nie ma to żadnego sensu. Wg mnie akcja jest całkiem sensowna, więc zamiast psioczyć, że SLD jest blee, wystosujcie jakieś argumenty przeciwko.
Extremism in the defense of liberty is no vice; moderation in the pursuit of justice is no virtue.

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 07 czerwca 2007, 10:08

A po co coś budować, skoro można wytknąć że ktoś jest "zły, błe i wogule".
Yo, she-bitch! Let's go!

Awatar użytkownika
baba Jaga
Starosta
Starosta

Postautor: baba Jaga » 07 czerwca 2007, 10:34

Trikster pisze:Czy wszystko, co SLD chce zrobić w tym kraju jest od razu z góry złe?
Przejrzyj dokładnie jego kariere od poczatku, najlepiej od korzeni :evil:
Ręce opadają :???:

Awatar użytkownika
Trikster
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Trikster » 07 czerwca 2007, 10:48

Znam, ale co z tego? Ja też SLD nie lubię, ale nie można czegoś skreślać tylko dlatego, że wpadło na to SLD, prawda? Nawet Samoobrona może mieć kiedyś ciekawy pomysł i byłoby głupotą od razu przeciwstawiać mu się, bo "przecież to SO!". :)

Awatar użytkownika
baba Jaga
Starosta
Starosta

Postautor: baba Jaga » 07 czerwca 2007, 10:52

Trikster pisze:byłoby głupotą
o nie :twisted: głupotą jest dawać sie ciągle nabierać, ale cóż .....Polak przed i po szkodzie głupi.... :roll: kiedy to kupiliśmy sobie tę przypowieść?

Awatar użytkownika
Trikster
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Trikster » 07 czerwca 2007, 10:54

Czemu? Przypuśćmy, że SO postuluje wprowadzenie podatku liniowego na poziomie 12% oraz znaczne zmniejszenie ilości urzędników rządowych (pomijając już raczej małe prawdopodobieństwo tego). I co? Przeciwstawiamy się temu pomysłowi, bo to "przecież to SO!"?

Awatar użytkownika
baba Jaga
Starosta
Starosta

Postautor: baba Jaga » 07 czerwca 2007, 10:57

Dał byś się na taką obietnicę ze strony SO nabrać????? :shock: :shock: :shock:
Głupota jednak nie ma granic :twisted: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Trikster
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Trikster » 07 czerwca 2007, 11:03

Kurcze, ale ja mówie o takiej sytuacji, jak jest z tym SLD. Może przykład z SO nie za bardzo się nadał, bo w końcu są oni w rządzie. Ale przypuśćmy, że rządzi PO i SO proponuje, w rok po wyborach, wprowadzenie podatku liniowego w ten sam sposób, co Łukasz próbuje nas teraz przekonać do swojej akcji. Czyli poprzez interentową petycję. Nie podpisałabyś?

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 07 czerwca 2007, 11:08

Zależy o jakie poparcie chodzi. Jeśli byłoby to poparcie dla konkretnej inicjatywy to zgoda. Jeśli miałbym poprzeć Samoobronę to prędzej zobaczyliby mój środkowy palec niż mój podpis.
Yo, she-bitch! Let's go!

Awatar użytkownika
Trikster
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Trikster » 07 czerwca 2007, 11:11

Wiesz, za sympatyka Samoobrony raczej również nie uchodzę. :) Dokładnie, chodzi mi o jedną konkretną inicjatywę i o nic więcej.

Awatar użytkownika
baba Jaga
Starosta
Starosta

Postautor: baba Jaga » 07 czerwca 2007, 11:11

Dziadek Mróz pisze:dla konkretnej inicjatywy to zgoda. Jeśli miałbym poprzeć Samoobronę to prędzej zobaczyliby mój środkowy palec niż mój podpis.
dokładnie o to mi chodziło :twisted:

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 07 czerwca 2007, 11:29

Ej no co ty nie zagłosowałbyś na SO na Podlasiu????
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Wróć do „Tematy zapomniane...”