PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

AKCJA "Nie dla podwójnego opodatkowania" - podpisz

Wszelkie tematy, które zostały zamknięte lub "straciły" ważność. Czasami warto zobaczyć, co się u nas działo...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Trikster
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Trikster » 07 czerwca 2007, 11:48

Wiesz, na Podlasiu Samoobrona jest liberalna, więc jasne, że bym zagłosował. :twisted:
Extremism in the defense of liberty is no vice; moderation in the pursuit of justice is no virtue.

Kordegarda
Stażysta
Stażysta

Postautor: Kordegarda » 16 czerwca 2007, 19:15

Bardzo dziwi mnie rewolucyjne podejście do tej akcji osób ją popierających. Przecież Sojusz Lewicy Demokratycznej nie proponuje akcji zbierania podpisów pod projetem ustawy ( zresztą nie miałoby to żadnego sensu skoro SLD jest w parlamencie ) znoszącej podwójne opodatkowanie. Akcja ma na celu coś, co powinno oburzyć każdeg poważnego liberała i konserwatystę. Tym celem jest ABOLICJA, jednorazowa, całkowicie uznaniowa abolicja podatkowa. Jest to środek bezsensowny, po co abolicjonować np. 0,5 mln polaków w GB skoro każdego dnia obowiązujące przepisy będą nadal wymagać płacenia podatków w Polsce i zagranicą, należy zmienić ustawę albo najlepiej ją zliwdować. Sojusz Lewicy Demokratycznej ma jakąś dziwną skłoność do tzw. abolicji, za rządów Leszka Millera minister finansów Gzegorz Kołodko proponował abolicję podatkową w kraju. Polegać miała ona na umorzeniu zaległości podatkowych wszystkim, którzy spłacą 25 % swoich długów. Nie miała oczywiście charakteru kompleksowej zmiany prawa. Urzędnicy MF sami mieli decydować komu można udzielić abolicji i czy udzielić. Sprawa upadła gdy wyszło na jaw, że umorzenia będą dotyczyć praktycznie jedynie osób związanych z SLD, czasem również gangsterów i mafiozów. A Akcja obecna, no cóż - wiele wspólnego z tamtą abolicją pewnie nie ma, ale słowo abolicja jest wspólne. Uważam, że z podwónym opodatkowaniem można się uporać zmieniając właściwą ustawę, czemu SLD nie robi tego na forum parlamentu tylko zbierając podpisy pod tzw. "akcją", pewnie kalkulacje polityczne nakazują liderom SLD dokopywanie PISOWI w ten sposób, trudno, na szczęście SLD nie ma szans na wygranie najbliższych wyborów.
Odopowiedzialni jesteśmy nie tylko za to co piszemy ale również za to co przemilczamy.

Awatar użytkownika
Trikster
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Trikster » 16 czerwca 2007, 19:33

Bardzo dziwi mnie rewolucyjne podejście do tej akcji osób ją popierających.

Mówisz o kimś na tym forum?

Opisywana przez mnie sytuacja była czysto hipotetyczna. Wkurzyło mnie "absolutystyczne" podejście niektórych forumowiczów. ;)
Extremism in the defense of liberty is no vice; moderation in the pursuit of justice is no virtue.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 16 czerwca 2007, 21:17

Kordegarda pisze:na szczęście SLD nie ma szans na wygranie najbliższych wyborów.

Sytuacja na dziś. Co będzie za rok nie wiemy...
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Kordegarda
Stażysta
Stażysta

Tak mówię...

Postautor: Kordegarda » 22 czerwca 2007, 20:56

Tak, mówię o pewnych osobach na tym forum, które entuzjastycznie odnoszą się do takich półśrodków i innych głupot, a czy Ty jesteś w owej grupie, już sam sobie odpowiedz, pisałem to ogólnie dla wszystkich i nie będę podejmował osobistego obszczekiwania się.
Odopowiedzialni jesteśmy nie tylko za to co piszemy ale również za to co przemilczamy.

Awatar użytkownika
Trikster
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Trikster » 22 czerwca 2007, 22:14

Wychodzę z założenia, że lepszy półśrodek niż nicnierobienie. Jeśli Ty wychodzisz z innego założenia to Twoja sprawa.

pisałem to ogólnie dla wszystkich

Na forum zwykle piszemy dla wszystkich... ;)

I bardzo podoba mi się wyrażenia "rewolucyjne podejście". :D UPR`owska nowomowa. :)

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 23 czerwca 2007, 13:39

po prostu UPR partia skrajna jest bolszewicka w programie. Albo wszystko albo nic :D

:lol:
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 23 czerwca 2007, 13:47

Za to inne partie konkretnie chcą wprowadzać w życie wielkie NIC.

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 23 czerwca 2007, 16:07

I przez to nic się w tym kraju nie zmieniło od `89.
Yo, she-bitch! Let's go!

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 23 czerwca 2007, 16:53

Mówię o teraźniejszości.

Awatar użytkownika
Trikster
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Kontaktowanie:

Postautor: Trikster » 23 czerwca 2007, 16:56

Bronek strasznie wkurzał się na UPR`owców jak byli w Sejmie (coś podobnego, byli!), że nie chcieli poprzeć budżetu Bieleckiego, bo był za duży deficyt budżetowy. :D

Torino
Stażysta
Stażysta

Postautor: Torino » 20 lipca 2007, 10:34

Fajnie że ktoś tutaj pisze na temat.... ale to chyba wynika z faktu że ten problem nikogo z was osobiście nie dotkną. Mnie dotkną dlatego przedstawie ten problem wszystkim czytelnikom:

podwójnym opodatkowaniem dotknięci są polacy pracujący w Anglii ale już Ci którzy pracują np w Irlandii nie.

O ile wiem to konstytucja gwarantuje wszystkim obywatelom równość wobec prawa i dzielenie obywateli na tych co zarabiają w Anglii i na tych co zarabiają w Niemczech czy Irlandii było by od razu zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny gdyby oczywiście ktoś taki wniosek do Trybunału złożył podczas powstawania tej durnej ustawy.

Jednak nie to jest największym problemem że skazani jesteśmy na prawo nizgodne z konstytucją, której zadaniem jest chronić prawa obywateli, lecz to że NIE MA TECHNICZNEJ MOŻLIWOŚCI STOSOWAĆ TEGO PRZEPISU!!!

Dlaczego?
Już tłumacze. Polskie prawo podatkowe jest niekompatybilne z angielskim. W polsce rok podatkowy kończy się w grudniu a termin składania zeznań podatkowych z końcem kwietnia. Natomiast w Anglii rok podatkowy kończy się z ostatnim dniem kwietnia a jakiekolwiek zaświadczenie o uzyskanych dochodach i odtrąconym podatku dostaniemy najwcześniej w czerwcu! Jak więc mam się rozliczyć do kwietnia ? Na podstawie czego?

Przytoczę moją rozmowę z naczelnikiem I Urzędu Skarbowego w Łodzi:

ja -jak mam się poprawnie rozliczyć skoro nie mam i mieć nie moge potrzebnych dokumentów?
naczelnik- No to niech pan sobie sam policzy dochody jakie pan uzyskał do grudnia.
ja - A co jeśli się pomylę? A przepraszam po jakim kursie mam je przeliczać? Po kursie z dnia kiedy się rozliczam czy kiedy otrzymałem pensję? Przecież to nie jest nigdzie napisane!
naczelnik- no najlepiej to po kursie z dni w których pieniądze wpływały na pana rachunek bankowy
ja - a skąd mam sobie wytrzepać te kursy? Kto mi poda kursy funta z całego roku?
naczelnik - no to już nie mój problem
ja - a czy może mi pan wytłumaczyć jak mam policzyć ten podatek?
naczelnik - mogę ale z góry uprzedzam że dla kogoś kto w tym nie siedzi na codzień takie obliczenia są za trudne do wykonania i jest duże prawdopodobieństwo że popełni się błąd albo poprostu nie zrozumie się tej metody. Proponuję aby skożystał pan z biura rachunkowego które zrobi to za pana. Tak będzie bezpieczniej.
ja- a które biuro podejmie się tego skoro ja mam policzyć sobie dochody sam? Przecież takie biuro ponosi odpowiedzialność za każde zeznanie które wypełniają. Kto zaryzykuje kare i wypełni mi zeznanie bez jakichkolwiek dokumentów?
naczelnik - no faktycznie będzie ciężko
(po 15 min bezcelowej rozmowy)
naczelnik - Skoro musi pan złożyć PIT do końca kwietnia żeby nie mieć problemów to niech pan wypełni go na oko i żłoży nawet gdyby miał być wypełniony źle. A jak już pan otrzyma dokumenty w anglii to złoży pan korekte. A na przyszłość proponuje złożyć u nas oświadczenie że wyjechał pan do Anglii na stałe wraz z całym swoim dobytkiem i teraz tam jest pana siedziba i że tam prowadzi pan swoje gospodarstwo domowe. A ja już osobiście gwarantuje panu że jeśli nie będzie pan osiągał dochodów w polsce to nikt się do pana nie doczepi z mojego urzędu.

Tu poprostu mnie wygieło. Naczelnik każe mi źle wypełnić PIT tylko po to żebym nie miał problemów a następnie daje mi rady jak obejść ten durny przepis...

Nie wiem kto wymyślił ten przepis. Nie wiem co za idioci głosowali za jego przyjęciem. Ale wiem jedno. Ten ktoś zaślepiony wizją ściągnięcia z jakże "bogatych" polaków kolejnych podatków stworzył prawo którego mimo dobrej woli nie da się przestrzegać.

To jest problem o którym tu się powinno dyskutować drodzy koledzy i koleżanki. Nie abolicja podatkowa tylko zlikwidowanie tego durnego podatku może coś pomóc. Bo jeśli mam liczyć na dobrą wolę ministra finansów i premiera każdego roku to ja dziękuję za taką przysługę
No i tu też nie wiem co napisać

pawel1979
Stażysta
Stażysta

Postautor: pawel1979 » 24 listopada 2007, 11:58

Szanowni Państwo!

"NIE PODWÓJNYM PODATKOM", to akcja znana wielu Polakom pracującym za granicą.

Tym razem Polacy zatrudnieni w Holandii- forumowicze e-holandia.info oraz tygodnika Niedziala. nl / polskiej gazety postanowili skierować petycję do premiera RP Donalda Tuska, w której zawetują obowiązującą ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych, a także rządową, polsko-holenderską umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Prawo jest po to, aby służyć ludziom.

Umowy, aby porozumiewać się dla dobra obu stron.

A celem zawiązania Unii więcej niż tylko interesy, bo integracja narodów, które powinny żyć według równych, przyjętych zasad.

Niestety nasza ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych dyskryminuje Polaków wyjeżdżających z kraju za chlebem. Dotyczy to wielu spośród 1,2 mln rodaków pracujących za granicą w tym sporej grupy Polaków w Holandii.

W ramach unikania podwójnego opodatkowania są oni rozliczani przez fiskus na dwa sposoby:

metodą progresywną / tzw. procentową /, znacznie bardziej korzystną,

albo metodą odliczenia proporcjonalnego/ zwaną kredytem podatkowym/.

Tę druga metodę zapisano w umowie zawartej między Polską a Holandią z dn.13.lutego 2002 r.

W/w umowa obejmuje dochody od stycznia 2004 roku i nakazuje rozliczać je po przeliczeniu na złotówki w Polsce. Wyjątek stanowią ci, którzy uzyskali statut holenderskiego rezydenta podatkowego, a polski urząd skarbowy uznał przedstawiony przez nich certyfikat potwierdzający płacenie podatków w Holandii. O taki dokument postarało się dotąd niewielu.

Do chwili wejścia w życie tejże umowy rodacy pracujący w Holandii nie potrzebowali certyfikatu i nie musieli dochodów holenderskich rozliczać w Polsce. Co najwyżej płacili PIT od wynajmu zostawionego tam mieszkania.

Zmiana umowy na niekorzystną zaskoczyła wielu. Do licznych informacja na ten temat w ogóle nie dotarła. Niektórzy dowiedzieli się o niej dopiero gdy polski urząd skarbowy podjął kontrolę zarobków traktując pracujących w Holandii Polaków jak oszustów.

W związku z tym, iż aktualne przepisy o podatku dochodowym od osób fizycznych /w zakwestionowanym zakresie/ dyskryminują pracujących za granicą rodaków, nie respektują zasad wynikających z prawa europejskiego, naruszają przepisy wspólnotowe dotyczące swobody przepływu pracowników i nierówno traktują obywateli Unii pod względem podatkowym, zostały one zaskarżone do Trybunału Konstytucyjnego przez Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego.

7.listopada 2007 r. T.K. Uznał zarzuty R.P.O. i orzekł, że zaskarżone przepisy mają obowiązywać do 30. listopada 2008 r.,by dać ustawodawcy czas na ich zmianę.

Celem szybkiej realizacji orzeczenia T.K., szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski zapowiedział, że jednym z pierwszych projektów ustaw w nowym Sejmie będzie nowela ustawy o podatku PIT, na mocy której Polacy z nowych rozwiązań korzystaliby już od 1.stycznia 2008 r.

Polski rząd powinien zmienić przepisy omawianej ustawy w zakresie składek płaconych przez Polaków za granicą, ale z mocą obowiązującą nie od 1.grudnia 2008 , ani nawet nie od 1.stycznia 2008 , lecz od 1. maja 2004. Nie ma bowiem wątpliwości, że przepisy polskiej ustawy są niezgod- ne z normami traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską.

Na dzień dzisiejszy powyższe jest dostatecznym motywem, aby obywatele , którzy płacili składki w innym państwie Unii, a nie mogli odliczyć ich, ani tam, ani w Polsce wystąpili do urzędów skarbowych o stwierdzenie nadpłaty w PIT lub do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Polski rząd powinien zabiegać o jak najszybszą zmianę krzywdzącej nas Polaków umowy zawartej z Holendrami.

W związku z tym ,My - Polacy w Holandii organizujemy akcję zbierania podpisów pod petycją do pana premiera RP, biorąc przykład z rodaków w Wielkiej Brytanii i liczymy na podobny sukces.

Do poparcia naszych działań zachęcamy wszystkich tych, którym omawiany problem nie jest obojętny, tych których dotyczy teraz i może dotyczyć w przyszłości.

Zwolennicy naszej akcji mile widziani jako patroni, wolontariusze, pomysłodawcy, sponsorzy zarówno z Holandii, Polski i zagranicy. Każda osoba, grupa społeczna, wszelkie media i instytucje chętne zaangażować się w naszą sprawę oczekiwane są przez nas pod adresem kontaktowym : administrator@e-holandia.info, pracanl@poczta.onet.pl , lub poprzez naszych wolontariuszy, którzy się z Państwem skontaktują. Znajdziecie nas Państwo także na:

http://www.e-holandia.info/topics18/454.htm
http://www.niedziela.nl/forum/viewtopic.php?t=4806

Obecnie posiadamy patronów medialnych w postaci tygodnika Niedziela. nl wydawanego w Holandii oraz Portalu Polonii Holenderskiej Polonia. nl .

Wspiera nas także kancelaria prawna Lewandowski Consulting (zajmująca sie tworzeniem naszej petycji).

W nawiązywaniu kontaktu staramy się dotrzeć do wszystkich, którzy mogą dopomóc naszym działaniom. Naszym celem jest zdobycie jak największej ilości podpisów pod petycją do premiera RP i spowodowanie tym samym korzystnych zmian.

Liczymy na Państwa odzew i współpracę.

[ Dodano: Pią 01 Lut, 2008 ]
KOMUNIKAT PRASOWY nr 1/2008
Haga, 31 stycznia 2008 r.

Holandia: Akcja obywatelska „Płacę podatki tylko raz!” – zbieramy podpisy pod petycją do premiera RP

1 lutego br. w Holandii rusza akcja „Płacę podatki tylko raz!”
. Będziemy zbierać podpisy pod petycją do Premiera RP Pana Donalda Tuska w sprawie zmiany niekorzystnej dla nas metody unikania opodatkowania dochodów uzyskanych przez Polaków pracujących w Holandii. Petycję do Premiera wraz z zebranymi podpisami przekażemy na ręce Ambasadora RP w Hadze, Pana Janusza Stańczyka, na początku kwietnia br.

AKCJA
Akcję „Płacę podatki tylko raz!” zainicjowali forumowicze polonijnego tygodnika Niedziela.NL. Inicjatywę tę wspierają w roli organizatorów: portal i tygodnik Niedziela.NL (www.niedziela.nl), portal Polonii Holenderskiej Polonia.NL (www.polonia.nl), oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Polsko-Niderlandzkich (www.sppn.pl), a także kancelaria prawna Lewandowski & Partners (www.polenconsulting.com) w charakterze patrona merytorycznego.

– Pragniemy dotrzeć do każdego Polaka w Holandii. Liczymy na solidarność wszystkich Rodaków, także tych, których nasza akcja bezpośrednio nie dotyczy, np. osoby nie będące polskimi rezydentami podatkowymi – powiedziała M. Bos-Karczewska, rzecznik prasowy akcji „Płacę podatki tylko raz!”.

Podpisy pod petycją będą zbierane w internecie (www.podatkitylkoraz.nl) oraz przez 40 wolontariuszy w Holandii. Tekst petycji oraz formularze do zbierania głosów ukażą się w numerze „Niedzieli” z dnia 3 lutego br. Naszą intencją jest, aby każdy kto popiera nasze starania mógł stać się wolontariuszem akcji. Stąd też petycja i formularze będą dostępne do pobrania i wydrukowania na stronie internetowej akcji oraz na stronach organizatorów, a także w 100 polskich punktach (sklepach, pubach, restauracjach, firmach) na terenie całej Holandii.

Aktualne informacje na temat akcji i jej przebiegu (liczbie zebranych podpisów) będą zamieszczane na specjalnej stronie internetowej akcji www.podatkitylkoraz.nl.

TŁO
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że osoby, które legalnie pracowały w Holandii od 2004 r. i zapłaciły z tego tytułu podatek dochodowy holenderskiemu fiskusowi, a są polskimi rezydentami podatkowymi muszą rozliczać się z tego dochodu w Polsce. Czeka je podwójnie nieprzyjemna podatkowa niespodzianka. Bo w praktyce trzeba dopłacać podatek PIT!

Jest to efekt obecnej konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy RP a Holandią z roku 2002, która przewiduje niekorzystną dla nas metodę rozliczeń tzw. metodę odliczania proporcjonalnego.

JAK TO DZIAŁA W PRAKTYCE?

Dochód uzyskany w Holandii do wysokości € 17 319 jest opodatkowany stawką 2,5%. Stawka w Polsce dla dochodu do 43 405 PLN wynosi 19%.
Zakładamy: roczny dochód w Holandii rzędu € 11 600.
 Kwota do zapłaty w Polsce wynosi (19% od € 11 600) ok. € 2200
 Podatek zapłacony w Holandii wynosi (2,5% od € 11 600 ) € 390
 Podatek należny w Polsce pomniejszony o podatek pobrany w Holandii = € 1810.
€ 1810 - tę sumę podatnik musi dopłacić polskiemu fiskusowi przy rozliczeniu rocznym.

(Ponadto pracodawca holenderski pobiera od tego dochodu 31,15% składki na ubezpieczenie społeczne czyli € 3613. Jak na razie holenderskich składek nie można odliczyć od dochodu w rozliczeniu z polskim fiskusem. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z listopada 2007 r., kwestionujące tę praktykę jako niezgodną z Konstytucją RP, wejdzie w życie dopiero 30 listopada 2008 r.)

Chcemy płacić podatki. Obecne uregulowania podatkowe są niesprawiedliwe i biją nas po kieszeni. Zważywszy na wysokie koszty utrzymania w Holandii, „dopłacanie” podatku PIT w Polsce jest dla nas dużym ciężarem, udaremniającym wszelkie finansowe korzyści płynące z naszego trudu i wysiłku pracy za granicą. Chcemy wrócić do kraju i móc bezpiecznie zainwestować zarobione w Holandii pieniądze bez obawy przed fiskusem!

Tymczasem aktualny system unikania podwójnego opodatkowania mający zastosowanie do nas, Polaków pracujących w Holandii:
dyskryminuje nas w porównaniu z naszymi rodakami pracującymi innych krajach UE np. w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemczech (rozliczanie na podstawie korzystniejszej metody wyłączenia z progresją tzw. metody procentowej),
nie respektuje zasad wynikających z prawa wspólnotowego,
narusza wspólnotową swobodę przepływu pracowników i
nierówno traktuje obywateli Unii pod względem podatkowym.

Wiemy, że w pierwszym kwartale tego roku rząd RP ma podpisać nową umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania z Austrią i Norwegią oraz że kluby poselskie PO i LiD opracowują projekty nowelizacji ustawy o PIT.

Nie chcemy już dłużej czekać. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych.

Postulujemy do premiera RP o szybką renegocjację obecnej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską a Holandią, podobnie jak uczynił to rząd RP w przypadku umowy z Wielką Brytanią w 2006 r. za sprawą akcji naszych Rodaków w tym kraju. Idąc w ich ślady liczymy na podobny sukces.

Czas na obywatelską akcję wszystkich Polaków w Holandii!

APEL DO POLSKICH MEDIÓW

• Informujcie opinię publiczną o naszej akcji obywatelskiej - potrzebujemy Waszego wsparcia!
• Prosimy przesyłać Państwa artykuły i linki - zamieścimy je na naszej stronie, pod adres: info@podatkitylkoraz.nl

DO POBRANIA na stronie akcji www.podatkitylkoraz.nl (1.02 br. od godz. 12-tej):

- Odezwa
- Petycja
- Formularz
- Logo akcji
- Plakat akcji

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł

A ja się podpisuję!

Postautor: aspagnito » 25 lutego 2008, 15:37

Moi Drodzy :!:
Z raki paki, pragnę przypomnieć, że Zyta Gilowska nie rządziła za okresu świetności SLD, a przepis choć nie nowy, bo faszyzm jest stary jak świat, urodził się z rąk prawicy, obiecującej "optymalny" system podatkowy, czyli robienie wszystkich w :roll:
Moje poparcie jest.

Podpisano:

Remigiusz Fajfer
ul. Zwycięstwa 4/10
56-120 Brzeg Dolny
POLSKA
Dobrze, że Orzeł jest na straży.

prokapitalizm
Stażysta
Stażysta
Kontaktowanie:

Według “Liberatasu” dopłaty nie kłócą si

Postautor: prokapitalizm » 05 maja 2009, 22:41

Należy podjąc jakąś zdecydowaną akcję!!! i tak"Według “Liberatasu” dopłaty nie kłócą się z wolnościowym podejściem do gospodarki. Według Wierzejskiego wyższe dopłaty to tańsza żywność dla konsumentów."

Wróć do „Tematy zapomniane...”