PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Starcie drugie: Tusk vs. Kaczyński

Wszelkie tematy, które zostały zamknięte lub "straciły" ważność. Czasami warto zobaczyć, co się u nas działo...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
mateo
Radny gminny
Radny gminny
Posty: 17
Rejestracja: 21 sierpnia 2007, 11:13
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Postautor: mateo » 17 października 2007, 11:16

Karki cherlawe, serca szklane,
Umysły - prawdę rzec - nietęgie,
Słowem: lepieni na kolanie,
Stawiani pod istnienia pręgierz
Łapiemy się na chwyty tanie
I, zanim ktoś po rozum sięgnie,
Do słów tracimy zaufanie
I wielka wściekłość się w nas lęgnie.

Tak śpiewał Kaczmarski i prawdę śpiewał :)
Teraz to samo się dzieje z nami i ulegamy tanim chwytom naszych "kochanych" (bo jakżeby inaczej :) ) polityków - raczej to zauroczenie (zarówno prawicowe czy lewicowe), bo często ślepi na argumenty i konkretne fakty ulegamy słowom czczej gadaniny. Takie fatalne zauroczenie można rzec :)
Musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Posty: 12231
Rejestracja: 14 września 2004, 13:11
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 17 października 2007, 11:24

Ja w gwoli formalnej cytowałeś "Weteranów" z płyty "Między nami"
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister
Posty: 4773
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: wuzetka » 17 października 2007, 11:25

mateo pisze:Karki cherlawe, serca szklane,
Umysły - prawdę rzec - nietęgie,
Słowem: lepieni na kolanie,
Stawiani pod istnienia pręgierz
Łapiemy się na chwyty tanie
I, zanim ktoś po rozum sięgnie,
Do słów tracimy zaufanie
I wielka wściekłość się w nas lęgnie.

Tak śpiewał Kaczmarski i prawdę śpiewał :)
Teraz to samo się dzieje z nami i ulegamy tanim chwytom naszych "kochanych"

Słowa aktualne były są i będą w każdej epoce.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator
Posty: 8038
Rejestracja: 02 listopada 2004, 08:43
Lokalizacja: Wratislavia, Silesia

Postautor: Cynik » 17 października 2007, 20:40

Ha dostałem mejlem coś takiego:

7 cudów Twórcy IV RP

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie, gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce
3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV i grają w kiepskim filmie.
4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, z kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany.
5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji ujawnia swoją teczkę dopiero po naciskach prasy.
7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?


Nie wiem co sądzić, ale wygląda to faktycznie podejrzanie. A mówią że nie ma cudów...
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Posty: 12231
Rejestracja: 14 września 2004, 13:11
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 18 października 2007, 00:03

Wszyscy jesteśmy podejrzani jak głosi tytuł pewnego kryminału. Może kiedyś wypłynie i ta teczka.

Swoja droga Kaczyńscy się tatusiem nie chwalą. Zbyt dużo niewygodnych pytań :?:
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.

Gonzalez Suarez

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier
Posty: 7216
Rejestracja: 24 czerwca 2005, 18:09
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: zuikaku » 18 października 2007, 16:55

A ja dodam kolejny "cud" lub zagadkę nr 8. : jak to się ma wszystko do zgody Kaczyńskich na przekształcenie UE w superpaństwo ("traktat reformujący") ?

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator
Posty: 2139
Rejestracja: 01 października 2004, 10:27
Lokalizacja: Konin

Postautor: XXviX » 18 października 2007, 17:33

zuikaku pisze:A ja dodam kolejny "cud" lub zagadkę nr 8. : jak to się ma wszystko do zgody Kaczyńskich na przekształcenie UE w superpaństwo ("traktat reformujący") ?


Dziwne, że kiedy Twoje poglądy mogą mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości to się ich nie chwytasz w dyskusji. Kaczyńscy nigdy nie byli anty UE, ale było im to potrzebne dla opanowania oszołomów i zdobycia ich głosów.
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator
Posty: 8038
Rejestracja: 02 listopada 2004, 08:43
Lokalizacja: Wratislavia, Silesia

Postautor: Cynik » 18 października 2007, 20:52

... no i to deklaracja człowieka, który przed podpisaniem traktatu z Unią był przeciw, a w kampanii chciał renegocjacji a nawet wyjścia z Unii...


sprawa Sawickiej to jedno, ale dzisiaj Pis się poPisał nawolując do ... oddania łapówki. Znaczy CBA finansowała kampanię PO z tego wynika ;) absurd ale podczas zatrzymania powinni byli zabezpieczyć kasę, oznaczyć je by móc śledzić zanim dali. Albo ktoś chciał ukryć zniknięcie 50K zł skrzętnie manipulując jej zwrotem. Panowie z PiS - gdzie jest kasa, którą podobno daliście Sawickiej?
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator
Posty: 2736
Rejestracja: 04 listopada 2004, 23:03
Lokalizacja: Ogolnie swiat

Postautor: maxio » 19 października 2007, 08:02

Czym szybciej PIS zostanie odsunięty od władzy tym lepiej . Poprostu . Te 2 lata to najgorszy okres od chyba 1989 roku ... poprawka od rządu Olszewskiego który też dzięki Bogu szybko odszedł .
Rządzący PISem mają cechy najgorsze jakie u Polaków można spotkać . To co najgorsze w nas jest kumulacją osobowości Kaczyńskich a szczególnie Jarosława . Zakompleksienie , zaściankowość , ksenofobia , kłótliwość .
PIS tak kurczowo się trzyma władzy jak tylko może . Wykorzystuje i wykorzysta każdą metodę aby nie oddać jej . Wrzucic filmik CBA apropo partii opozycyjnej kilka dni przed wyborami ? OK . Ale już żeby to samo zrobić apropo PISu to broń Boże bo opinia publiczna by się dowiedziała że w PISie też się zdarzają ludzie z przekrętami . Lepiej po cichu zamieść i udawać że się nic nie stało .
A przywłaszczenie TVP ? Gdzie w przeciągu kilku miesięcy odeszło kilku dziennikarzy na znak protestu . Gdzie nie pokazuje się materiałów nie wygodnych dla PIS bo racja stanu tego wymaga . LIS źle pisze o PISie ? Atakuje ? Poszperajmy coś na wlaściciela Polsatu może jakies haki się znajdzie i postawi się ultimatum .
Związać się najlepiej z Rydzykiem który swoja ksenofobią , antysemityzmem i nawet nie ukrywa braku obiektywizmu nawet podstawowego , przebija ich wszystkich .
I co się dzieje . Od PISu ilu odeszło normalnych ludzi . Marcinkiewicz , Borusiewicz , Sikorski . Czym normalniejszy i spokojniejszy tym dalej od PISu chce się trzymac .

Naprawde czym szybciej skończą tym lepiej dla Polski
Nowy avatar ktory ma zadowolic wszystkich :)

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister
Posty: 4773
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: wuzetka » 19 października 2007, 10:15

maxio pisze:Ale już żeby to samo zrobić apropo PISu to broń Boże bo opinia publiczna by się dowiedziała że w PISie też się zdarzają ludzie z przekrętami . Lepiej po cichu zamieść i udawać że się nic nie stało .

A może zażyj jakieś leki bo coś nie tak z racjonalnym myśleniem. To chyba PIS rozpracował i wywalił Kaczmarka, kotry był jednym z najścislejszej czołówki. I za to był krytykowany że nawet swoich nie oszczędza. Co Ty tu wypisujesz? Same bzdury. Zanasz się na bieżącej polityce jak kot na kwaśnym mleku. Pokaż mi jedną sprawę gdzie w PO lub LiD doszło do ujawnienia jakiejś kompromitującej sprawy przez jej działaczy.
Marcinkiewicz , Borusiewicz , Sikorski . Czym normalniejszy i spokojniejszy tym dalej od PISu chce się trzymac .
Gilowska, Religa, Płażyński, Rokita.
I kto w tej pazernej PO został wartościowy oprócz tych nowych nabytków które się zaciągnęły i każdy bardzo dobrze wie dla jakich profitów.Osoby których PiS się pozbył i imię niskich pobudek? A Borusewicz wcale w PiS ie nie był. Co innego osoby które odeszły z Platformy, bo to nie są osoby które odeszły w czasie kampanii wyborczej po wytargowaniu sobie przyszłych profitów tylko to są osoby który się to bagno w Platformie nie podobało i odeszły same znacznie wcześniej. I nawet olał sam założyciel. Jedno wielkie bagno. Co zresztą słychać na taśmach o co w tym bagnie chodzi.
maxio pisze:Marcinkiewicz , Borusiewicz , Sikorski . Czym normalniejszy i spokojniejszy tym dalej od PISu chce się trzymac .
Oprócz Sikorskiego beksy i nieudacznika to Pan Borusewicz i Marinkiewicz normalni akurat nie są, bo zestawić to co robią z tym co mówią publicznie to tylko taki wniosek się nasuwa. Tak samo się nasuwają wątpliwości jak się słucha o jakiś cudach i Irlandiach, ze swoim podatkiem liniowym. To raczej Tworki się kłaniają. I kogo mają oprócz tych trzech nabytków, sierotów po PiS ie?
Szurniętą Piterę, a jak stracą immunitety po wyborach to już nie wiadomo, bo może zostanie ich tylko tych trzech nowych.

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator
Posty: 2736
Rejestracja: 04 listopada 2004, 23:03
Lokalizacja: Ogolnie swiat

Postautor: maxio » 19 października 2007, 18:54

A może zażyj jakieś leki bo coś nie tak z racjonalnym myśleniem. To chyba PIS rozpracował i wywalił Kaczmarka, kotry był jednym z najścislejszej czołówki. I za to był krytykowany że nawet swoich nie oszczędza. Co Ty tu wypisujesz? Same bzdury. Zanasz się na bieżącej polityce jak kot na kwaśnym mleku. Pokaż mi jedną sprawę gdzie w PO lub LiD doszło do ujawnienia jakiejś kompromitującej sprawy przez jej działaczy.

Wuzetka tak poważnie ile ty masz lat ? 16 ? Bo chyba liceum jeszcze nie skończyłaś .
Dziecko drogie spytaj się mamusi , tatusia jak nie pamiętasz o coś takiego jak afera rywina , jak afera starachowicka . Sprawa wykryta i osądzona za SLD .
Nie chce ich bronić bo dla mnie SLD to taki sam syf jak PIS .
A PO ? PO jeszcze nie rządziło więc trudno ją z tego rozliczać . To tak jakbym ja się spytał ciebie w 2005 roku "kiedy doszło w PIS do ujawnienia jakiejś kompromitującej sprawy przez jej działaczy."
Wuzetka prawda jest taka że PIS znalazł wreszcie ten "układ" ale wiesz co ? Sam go stworzył ...

Gilowska, Religa, Płażyński, Rokita.

Gilowska hipokrytka ? Kobieta która w PO odpowiadała za program gospodarczy przechodząc do PISu zaczeła go krytykować ? Kobieta która "twierdziła że jest liberałem z krwi i kości" a potem potwierdzała "socjaliny program PISu" .
Koniukturalizm i nic więcej .
Płażyński ? A kto to jest ? Współtworzył PO kiedyś ? Jakby rzadził dziś to PO skończyła jak LPR w najbliższych wyborach .
Rokita ? Nelly :) ? Rokita odszedł i może i lepiej więcej problemów z nim było i z jego niespełnionymi ambicjami . Jak narazie to PISowi udło się pozyskać zone .Bo sam Rokita się od nich odcina .

I kto w tej pazernej PO został wartościowy oprócz tych nowych nabytków które się zaciągnęły i każdy bardzo dobrze wie dla jakich profitów.Osoby których PiS się pozbył i imię niskich pobudek? A Borusewicz wcale w PiS ie nie był. Co innego osoby które odeszły z Platformy, bo to nie są osoby które odeszły w czasie kampanii wyborczej po wytargowaniu sobie przyszłych profitów tylko to są osoby który się to bagno w Platformie nie podobało i odeszły same znacznie wcześniej. I nawet olał sam założyciel. Jedno wielkie bagno. Co zresztą słychać na taśmach o co w tym bagnie chodzi.

I nie martwi cie to że PIS powołał policje polityczną ? Że to "przypadek" że najpierw przegrywa z kretesem debate ... ba ośmiesza się . Potem wpada w furie . A potem CBA nagle pokazuje film ze sprawy z poczatku miesiąca . A dlaczego nie pokazano filmu z wyprowadzenia z pałacu prezydenckiego dilera narkotyków ?
Dlaczego w TVP nie pokazano szlochającej Sawickiej ? Bo nie daj Bóg by się okazało że ta kobieta to człowiek i mimo że popełniła błąd to PIS perfidnie ją wykorzystał w kampanii wyborczej ?

Oprócz Sikorskiego beksy i nieudacznika to Pan Borusewicz i Marinkiewicz normalni akurat nie są, bo zestawić to co robią z tym co mówią publicznie to tylko taki wniosek się nasuwa. Tak samo się nasuwają wątpliwości jak się słucha o jakiś cudach i Irlandiach, ze swoim podatkiem liniowym. To raczej Tworki się kłaniają. I kogo mają oprócz tych trzech nabytków, sierotów po PiS ie?

Wuzetka najbardziej mnie śmieszą twoje twierdzenia o "bajkach" o Irlandii . Dziecko przecież ty bladego pojęcia nie masz o gospodarce i ekonomii . Ja to moge zweryfikować bo jakąś podstawową wiedze na ten temat mam i moge powiedzieć kto tu piep... głupoty a ty ? Bo mały śmieszny człowieczek tak powiedział ?
Dziecko idz do szkoły to pogadamy bo jeszcze na pewne tematy nie dorosłaś .

Szurniętą Piterę, a jak stracą immunitety po wyborach to już nie wiadomo, bo może zostanie ich tylko tych trzech nowych.

Jeżeli PIS wygra to wcale bym się nie zdziwił sytuacji : pokazuje ławy poselskie kolorami, oznaczającymi: już aresztowani, właśnie przesłuchiwani, jeszcze podsłuchiwani oraz - Jarosław Kaczyński.

Wuzetka PIS od tygodnia uprawia demagogie populizm i chamstwo na niespotykaną skale. Będe strzelał ale tobie sie tacy zdecydowani faceci podobają , co tatuś twardą ręką rządził w domu ? Może wojskowy ?
Nowy avatar ktory ma zadowolic wszystkich :)

1234
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Posty: 320
Rejestracja: 08 lutego 2007, 21:53

Postautor: 1234 » 19 października 2007, 20:47

A propo: okazało się, że ten szpital, co to PO chiciało go "sprywatyzować" jest już od jakiegoś czsau sprywatyzowany.

Kurde, kogo oni co Caminsky Burdel Agency przyjmują? Dokumentu sfałszowac nie potrafią, nie sprawdzą statusu szpitala...
Choc u mnie jeden radny z PiS chciał budować kanalizację do sąsiedniej gminy. Zbudowaną 5 lat wcześniej.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator
Posty: 8038
Rejestracja: 02 listopada 2004, 08:43
Lokalizacja: Wratislavia, Silesia

Postautor: Cynik » 19 października 2007, 23:03

No widzisz pokwitowania od Sawickiej nie wzięli i im zginęło 50K zł ;) To jest sprawa dla NIK ;) Umorzą ... Sobie krzywdy robić nie będą. Mam nadzieję, że w poniedziałek będziemy wiedzieli że to już koniec. Nie ma III czy IV RP - jest jedna Polska. Nasza Polska. Obywateli nie polityków.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister
Posty: 4773
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: wuzetka » 20 października 2007, 00:13

maxio pisze:Dziecko drogie spytaj się mamusi , tatusia jak nie pamiętasz o coś takiego jak afera rywina

Sprawy rywina nie zbadała prokuratura i nie chciała się nią zająć dlatego powołano komisję śledczą. Powołał ją sejm a nie SLD ktore się zgodziło tylko dlatego że była to pierwsza w Polsce komisja śledcza i jeszcze nie wiedzieli "z czym to się je" Gdybyś oglądał obrady komisji to nie pisalbyś takich głupot bo byś wiedział którzy posłowie wyjaśniali a którzy blokowali wyjaśnianie. I nie gadaj że SLD choćby jednym palcem skinęła w sprawie wyjasnienia.
maxio pisze:
maxio pisze:A PO ? PO jeszcze nie rządziło więc trudno ją z tego rozliczać
PO jako dwie literki nie ale osoby które są w PO prywatyzowały czyt.przehandlowały większość przedsiębiorstw. Bo Bielecki czy Lewandowski to nie PO?
maxio pisze:Wuzetka prawda jest taka że PIS znalazł wreszcie ten "układ" ale wiesz co ? Sam go stworzył ...

A Ci co siedzą we więzieniu w związku ze sprawą odrolnienia gruntu to jakieś zjawy?
maxio pisze:Jak narazie to PISowi udło się pozyskać zone .Bo sam Rokita się od nich odcina .
Tak na razie mu troszkę jeszcze nie wypada.
Co do człowieka Sawickiej to
Jest to osoba publiczna na własne życzenie i takie są konsekwencję że "publiczność" ma prawo się dowiedzieć jak się sprawuje osoba na którą głosowała. Trzeba było zapisać się go gangu i zbierać haracze a nie do parlamentu.
maxio pisze:Dziecko przecież ty bladego pojęcia nie masz o gospodarce i ekonomii . Ja to moge
Tak samo jak nie znam się na budowie komputera ale z niego korzystam.
Wuzetka najbardziej mnie śmieszą twoje twierdzenia o "bajkach" o Irlandii
Ja mogę bajki opowiadać zagłosuj na Tuska bo on jest specjalistą od Irlandii, pewnie się kształcił w tym kierunku.
Będe strzelał ale tobie sie tacy zdecydowani faceci podobają , co tatuś twardą ręką rządził w domu ? Może wojskowy ?
A co mają mi się ciepłe kluchy podobać? Zniewieściałe niedorajdy płaczące albo zrzędzące baby w spodniach? Albo sprzedawczyki czy tacy co po kilkunastu latach nagle kościelny na tydzień przed wyborami biorą?
Ostatnio zmieniony 20 października 2007, 00:16 przez wuzetka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator
Posty: 2736
Rejestracja: 04 listopada 2004, 23:03
Lokalizacja: Ogolnie swiat

Postautor: maxio » 20 października 2007, 03:22

[hide]
Sprawy rywina nie zbadała prokuratura i nie chciała się nią zająć dlatego powołano komisję śledczą. Powołał ją sejm a nie SLD ktore się zgodziło tylko dlatego że była to pierwsza w Polsce komisja śledcza i jeszcze nie wiedzieli "z czym to się je" Gdybyś oglądał obrady komisji to nie pisalbyś takich głupot bo byś wiedział którzy posłowie wyjaśniali a którzy blokowali wyjaśnianie. I nie gadaj że SLD choćby jednym palcem skinęła w sprawie wyjasnienia.

Po pierwsze jeżeli komisja Rywina była "wpadką" SLD , to komisja ds. PZU czy Orlenu to kolejne wpadki ?
Pozatym był poseł SLD Pęczak który poszedł siedzieć za SLD była afera starachowicka . Ba jak narazie to PIS zablokował powstanie komisji śledczej apropo całej afery z Kaczmarkiem.

PO jako dwie literki nie ale osoby które są w PO prywatyzowały czyt.przehandlowały większość przedsiębiorstw. Bo Bielecki czy Lewandowski to nie PO?

Formalnie rzecz biorąc Bielecki to nie PO . Bo niby kim jest w PO ? Wiesz czy masz pewność że on ma legitymacje partyjną ?
A prywatyzacja ? W większości przypadków jedyną drogą przetrwania dla tych przedsiębiorstw była prywatyzacja . Oczywiście były przypadki nieprawidłowości ale sam proces jest dla wielu przedsiębiorstw bardzo potrzebny . Ba na początku lat 90 polskie przedsiębiorstwa odbiegały tak od zachodnich że trudno było mówić o konkurencji . Wiesz jak wyglądały browary Żywiec czy Warka przed prywatyzacją ?
Na początku lat 90 i przez całe lata 90 nie było innego wyjścia . Nie było ludzi , "know-how" i pieniędzy na utrzymywanie tysiąców nierentownych przedsiębiorstw . Wyjścia były dwa albo prywatyzacja i niech prywatna firma je restrukturyzuje przynosi "know-how" i daje pieniądze albo zostawiamy jak jest i firma upada . Wiesz ile takich przypadków było ?
Przedsiębiorstwa stworzone w czasie komunizmu nie miały z zasady mieć konkurencji i je tworzono z przerostem zatrudnienia bo nikt nie patrzył na takie rzeczy jak zysk .
Przyszedł kapitalizm i nagle się okazało że pojawiają się z zachodu produkty lepsze często tańsze nawet . Te firmy-molochy z przerostem zatrudnienia nie miały kadr , możliwości a nawet pieniędzy aby się restrukturyzować .
Wuzetka naprawde jak chcesz to ci dam cały wykład o prywatyzacji bo dużo o tym czytałem i o wielu poszczególnych przypadkach i o całym procesie . Ale nie opowiadaj bzdur i nie powtarzaj sloganów i populizmów bo to na ciebie może działa bo nie masz pojęcia o czym piszesz ...

A Ci co siedzą we więzieniu w związku ze sprawą odrolnienia gruntu to jakieś zjawy?

Tak ale te "mózgi" całej tej operacji to kto ich umieścił na stanowiskach ? Netzl ? Kaczmarek ? Jak GW pisała że życiorys Netzla jest conajmniej podejrzany to PIS rzucał tekstami że to jest "dziki atak" postkomunistów na budowe IV RP.

Tak na razie mu troszkę jeszcze nie wypada.

Nie wypada ? On do PISu gdyby chciał to by dawno przeszedł . Stał przed wyborem . PIS mu nie odpowiada w PO ma konflikt i ma problemy z własną ambicją . Dlatego się odciął . Jak narazie to Rokita (JM) nie poparł PISu a były czołowa postać PISu i najbardziej popularny Polski polityk - Marcinkiewicz - oficjalnie poparł PO .

Co do człowieka Sawickiej to
Jest to osoba publiczna na własne życzenie i takie są konsekwencję że "publiczność" ma prawo się dowiedzieć jak się sprawuje osoba na którą głosowała. Trzeba było zapisać się go gangu i zbierać haracze a nie do parlamentu.

Ja wcale jej nie bronie bo wzieła łapówke i powinna iść siedzieć . Kwestia jest tylko w tym że PIS cynicznie wykorzystał "film" z nią w roli głównej w kampanii wyborczej . Wykorzystał służby specjalne w kampanii .
Takie służby jak CBA istnieją w innych krajach ale tylko w Polsce odpowiada ona przed premierem . Weź mi wuzetka wytłumacz jak CBA ma ścigać np. PIS gdy odpowiada jej szef przed szefem partii ?

Tak samo jak nie znam się na budowie komputera ale z niego korzystam.
W
Co nie oznacza że możesz powiedzieć że jeden komputer jest lepszy od drugiego z całą pewnością . Możesz powiedzieć że jest ładniejszy a nie lepszy . Jeżeli tobie ktoś powie że ten komputer jest lepszy to ty możesz mu uwierzyć albo nie a ja poprostu zweryfikuje to .

Ja mogę bajki opowiadać zagłosuj na Tuska bo on jest specjalistą od Irlandii, pewnie się kształcił w tym kierunku.

Wuzetka poważnie ile ty masz lat :) ? Tak przywołuje przykład Irlandii bo z kraju który w latach 80 był najbiedniejszym krajem(z dużą ludzi mieszkających na wsi) UE (a wtedy jako EWG) w 2000 roku stała się jednym z bogatszych . Chyba dobrze brać przykład z takich krajów ?

Będe strzelał ale tobie sie tacy zdecydowani faceci podobają , co tatuś twardą ręką rządził w domu ? Może wojskowy ?
A co mają mi się ciepłe kluchy podobać? Zniewieściałe niedorajdy płaczące albo zrzędzące baby w spodniach? Albo sprzedawczyki czy tacy co po kilkunastu latach nagle kościelny na tydzień przed wyborami biorą?[/quote]
Tusk wziął ślub Kościelny , po cichu po kryjomu bo to była jego prywatna sprawa a to że po jakimś czasie prasa się o tym dowiedziała to inna sprawa . Nie wykorzystał i nie słyszałem aby cokolwiek kiedykolwiek o tym mówił . Zrobił to ile z 8 miesięcy przed wyborami ? Kiedy PO to jeszcze badało czy czasami LIS nie mógłby kandydować i sam Tusk nie był zdecydowany ?
Ja rozumiem twoją facynacje "prawdziwymi" facetami . Ale Kaczyńskie to conajwyżej małe kłótliwe i mściwe "faceciki" bo nie faceci .
Nowy avatar ktory ma zadowolic wszystkich :)


Wróć do „Tematy zapomniane...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości