PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Starcie drugie: Tusk vs. Kaczyński

Wszelkie tematy, które zostały zamknięte lub "straciły" ważność. Czasami warto zobaczyć, co się u nas działo...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 13 października 2007, 11:37

wuzetka pisze:
maxio pisze:Wuzetka fakt faktem ze Tusk lepiej wypadl i nie ma co zaklinac rzeczywistosci . Wiesz jaka jest róznica kolosalna pomiedzy nami ? Ze tobie poparcie z wiara sie pomylilo ...

maxio pisze:wykształceni, o szerszym spojrzeniu, ceniący sobie fakty, rzetelność nadal będą popierać Tuska,

Tacy wykształceni jak Ty? To chyba bardzo marnie skoro nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem parę zdań. Wyraźnie napisałam że Tusk dobrze wypadł.

I że "Kaczyński i tak wykazał wielką klasę. A Tusk powinien być szczęśliwy takiemu człowiekowi kapcie przynosić." . Co by Kaczynski nie zrobił i nie powiedział to i tak będzie że dobrze zrobił i dobrze powiedział . Bo wielki alfa wódz tak już ma ...

maxio pisze:Napewno przekonal mnie , gdzie po ostatnich jego wypowiedziach i ataku slownym mialem poprostu olac wybory .

Ale teraz po już nie olejesz bo od wczoraj od 21 to jest już inny Tusk, teraz już możesz z czystym sumieniem na platformę głosować bo ładniej mowił. Parę dni temu nie mówił tak ładnie to byś nie głosował. Poczekaj jeszcze parę dni bo może jeszcze się wypowie z zaskoczenia nie szykowany przez psychologow i gości od wizerunku bez przyklejonego sztucznego uśmieszku i udawanej uprzejmości, to może jeszcze zmienisz zdanie i nie pójdziesz na wybory. Ja wolę takiego co jest sobą zawsze i wszędzie nawet jak nie jest idealny bo ja też nie jestem. A wy jesteście jak horągiewki na wietrze. Wczoraj miałem nie iśc na wybory bo gorzej mówił, dzisiaj idę bo mówił lepiej.

W przeciwieństwie do ciebie mi się poparcie z wiarą nie pomyliło . Nie jest wykluczone że zagłosuje na kogo innego niż PO albo że w ogóle nie pójde na wybory . Tobie dziewczyno udzielił się syndrom chłopa pańszczyźnianego któremu silny "Pan" jest potrzebny . Jak dobry "Pan" rzuci kawałek chleba to bedziesz dzieciom o jego dobroci opowiadać .

maxio pisze:Pluje na liberalizm gospodarczy a 2 mln Polaków uciekło do krajów które są bastionem "liberalizmu gospodarczego"

Ja jakoś uciekać nie musiałam i dobrze sobie radzę. A tych co znam co powyjeżdzali to metkują w fabrykach towary itp. Inna sprawa że w Polsce też do czego innego by się nie nadawali. Pa,pa

Wuzetka mówisz tak bo nie byłaś ewidetnie na zachodzie Europy czy w USA . Ja nie twierdze że pozjadałem rozumy wszystkie ale tam poprostu się łatwiej żyje . Ja dużo podróżuje po całym świecie i moge pare rzeczy powiedzieć że Polska na tle innych krajów bardziej rozwiniętych daje dużo mniejsze szanse na start i normalne życie .
Pozatym Wuzetka dobrze sobie radze to co znaczy ? Ile zarabiasz ? Jak zarobisz $1500 to już uważasz że masz b.dobrą pensje a na zachodzie tyle zarabia sprzątaczka . Wszystko zależy od punktu widzenia .

[ Dodano: Sob 13 Paź, 2007 ]
Juzek... pisze:
I to jest najlepszy opis elektoratu PIS i PO ...

i znów podział na lepszych i gorszych. PO to elita co pokazała wczoraj młodzieżówka z PO, a PiS to sami degeneraci i ludzie przegrani.
Taką retoryką PO przegra po raz kolejny wybory. Wielcy fanatycy PO za bardzo uwierzyli że są czymś lepszym ni z reszta "motłochu".
Jak inteligentny człowiek może się zachwycać hasełkiem, że z Polski powinniśmy uczynić drugą Irlandię. Kiedyś miałabyś Japonia. Albo udawanie że PO zna się na liberaliźmie gospodarczym?
Kto w to uwierzy, po tym jak PO głosowała za becikowym, zwiększeniem wydatków na spółki skarbu państwa, czy po tym jak Tusk boi się ruszyć KRUS.
Naprawdę niektórym zalecam trochę pokory, bo niektórzy są święcie przekonani że samo poparcie PO czyni ich już ludźmi INTELIGENTNYMI.
Podniecanie się jakimś telewizyjnym show, w którym każdy gadał to o czym mówi od kilku lat na konferencjach, i sugerowanie się wynikami sondaży, że ten wygrał bo większość z 1000 osób stwierdziła że tak jest a nie inaczej.
Wczoraj się przekonałem że nie widzę żadnego światełka w tunelu, nie ma na scenie żadnej rozsądnej partii politycznej, która wzięłąby się porządnie do roboty. Te które mówią konkretnie są marginalizowane.
Dawniej polscy politycy pisali porządne książki i wiele pozostawiali po sobie, dziś wystarczy zorganizować konferencję i powiedzieć kilka pustych hasełek, krzyknąć coś o pistolecie w windzie, dyplomatołkach i 13 grudnia.

Utwierdza mnie to tylko w przekonaniu że grupą najbardziej podatną na propagandę medialną jest grupa osób młodych, tych najmłodszych od 18 roku życia.
To ta grupa od małego była karmiona medialną propagandą, a do tego dochodzi obecny system kształcenia w szkołach i na wyższych uczelniach gdzie nie uczy się samodzielnego myślenia, a na studia może dostać się każdy.

Boje się tylko tego jak do głosu zacznie dochodzić obecne pokolenie gimazjalsitów dla których spełnieniem życiowym jest dostać ocenę 10 na fotka.pl

To że znaczna część Polaków to idioci to fakt i tu nie ma z czym się kłócić . Kiedyś TVN przeprowadził taki "szoł" gdzie badano wiedze ekonomiczną Polaków .
Narodowy Test Wiedzy Ekonomicznej .
Pytania były BANALNE . Chyba każdy kto skończył 18 lat powinien większośc tych faktów znać . O ile dobrze pamiętam pytań było z 20 ... z czego bez zbędnego przygotowania na 18 (coś takiego) może było odrazu odpowiedzieć bez większych problemów - 2 stanowiły powiedzmy "problem" .
Średnia ? Gdzieś koło 7 punktów . No przecież ręce opadają ...
I do takich ludzi jak padnie hasło że liberalizm gospodarczy odpowiada za całe zło jakie było przez ostatnie 18 lat w Polsce to oni uwierza bo niby dlaczego nie ?
Tak zdecydowanie twierdze że znaczna część Polaków to idioci którzy się do niczego nie nadają tylko do narzekania jak mają źle ...
Nowy avatar ktory ma zadowolic wszystkich :)

chlop
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: chlop » 13 października 2007, 12:22

astronauta pisze:Tusk chce obnizyc podatki i otworzyc kraj dla zagranicznych inwestorow, korupcje zwalczac odejsciem od kapitalizmu panstwowego

chciałem tylko delikatnie przypomnieć że jeszcze bardziej deklaratywnie liberalny Donkie już był uwładzy (KLD UD) a jaka była praktyka ich rzadów?
Była dokładnie odwrotna.
astronauta pisze:W takiej debacie nie ma czasu na podobne wyjasnienia liczy sie werbalizm

Było dosyć czasu by przynajmiej w paru zdaniach podać konkrete posunięcia programowe.

robinho
Stażysta
Stażysta

Postautor: robinho » 13 października 2007, 12:29

Pierwsza część debaty: 2-0 dla Tuska
Druga część: remis 1-1
Trzecia część: 1-0 dla Tuska
Wynik 4-1
W terminologii piłkarskiej taki wynik jest traktowany jednoznacznie jako pogrom przeciwnika !!!
oleszczyk.bloog.pl

Awatar użytkownika
RyCyk
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: RyCyk » 13 października 2007, 12:32

maxio pisze:maxio napisał/a:
Pluje na liberalizm gospodarczy a 2 mln Polaków uciekło do krajów które są bastionem "liberalizmu gospodarczego"

Z tym liberalizmem gospodarczym to kiepski argument, bo sporo ludzi wyjeżdża do Szwecji, gdzie kwitnie socjalizm, a do wielu nie wyjeżdża bo trzymają zamknięty rynek pracy.
astronauta pisze:Utwierdza mnie to tylko w przekonaniu że grupą najbardziej podatną na propagandę medialną jest grupa osób młodych, tych najmłodszych od 18 roku życia.
To ta grupa od małego była karmiona medialną propagandą, a do tego dochodzi obecny system kształcenia w szkołach i na wyższych uczelniach gdzie nie uczy się samodzielnego myślenia, a na studia może dostać się każdy.
Boje się tylko tego jak do głosu zacznie dochodzić obecne pokolenie gimazjalsitów dla których spełnieniem życiowym jest dostać ocenę 10 na fotka.pl

Przykra, ale szczera i bolesna prawda. Wykształcenie, to zbyt mało aby uniknąć manipulacji medialnej oraz konkurować z mądrością i doświadczeniem życiowym przy ocenie wiarygodności polityków i ich programów.
Nadal trwa plebiscyt nienawiści!!!

Awatar użytkownika
astronauta
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: astronauta » 13 października 2007, 13:16

chlop pisze:
astronauta pisze:Tusk chce obnizyc podatki i otworzyc kraj dla zagranicznych inwestorow, korupcje zwalczac odejsciem od kapitalizmu panstwowego

chciałem tylko delikatnie przypomnieć że jeszcze bardziej deklaratywnie liberalny Donkie już był uwładzy (KLD UD) a jaka była praktyka ich rzadów?
Była dokładnie odwrotna.
astronauta pisze:W takiej debacie nie ma czasu na podobne wyjasnienia liczy sie werbalizm

Było dosyć czasu by przynajmiej w paru zdaniach podać konkrete posunięcia programowe.

Wiekszosc debaty to byly reakcje na pytania przeciwnika, jakie pytanie taka odpowiedz.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 października 2007, 14:43

.Nazgul: Jak wrażenia? Ci którzy się spodziewali przegranej Tuska srodze sie zawiedli... W typowaniu piłkarskim 2:1 dla Tuska. Najbardziej obiektywnie jak sie dało. O wiele bardziej konkretny, o wiele bardziej spokojny lepsza prezencja i b.dobra zagrywka publiczności PO. Kaczyński potknął sie na konkretach nie potrafiąc podać jakichkolwiek danych czy nazwy ustawy.
x e [Wczoraj 21:13] .Nazgul: Patrząc na sposób mówienia K. mówił wyłącznie do własnego elektoratu a Tusk do elektoratu PO, niezdecydowanego i LiD.
x e [Wczoraj 21:16] .Nazgul: W kwestii prezencji i zagrywek zdecydowanie wygrał Tusk. Manewr z pouczaniem moim zdaniem nie wypalił, Premier przerywał, gadał po czasie i nie odpowiadał na pytania. Tusk miał kłopot z mocnymi demagogicznymi atakami K. (a wy 15 lat temu jesteście winny całego zła). Jedyna wtopa Tuska to manewr z Vanity Voice. Chwila konsternacji ale Tusk powtarzając swoją tezę z większa mocą nieco zatarł niekorzystne wrażenie. (za to 1 punkt dla JK)
x e [Wczoraj 21:18] .Nazgul: kurde klawiatura mi przerywa. w Kwestii prezencji i manewr z pouczaniem "Panie Donaldzie"
x e [Wczoraj 21:20] .Nazgul: Tusk 1 punkt za prezencję, kulturę i sposób mówienia. 2 punkt za merytoryczne obnażenie niewiedzy premiera. + za manewr z skandującą publicznością co wywoływało wrażenie zdecydowanej wygranej T. wśród telewidzów.

Kwestia publicznosci była wpełni wyrachowaną zagrywką PR. Skuteczną. W przeciwieństwie do "Panie Donaldzie" i spotu z "pogotowiem" PIS. Kaczyński gruntuje tylko własny elektorat a PO jest w ofensywie. Przed nami druga debata Tuska, którą zapewne wygra usuwając w cień Kaczyńskiego. Chciano wyłączyć Tuska a wyszło odwrotnie.

W tak krótkiej debacie nie ma miejsca na konkrety, program itp.Można podawać hasła
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

zdystansowany
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: zdystansowany » 13 października 2007, 15:14

Tusk pozamiatał Kaczyńskiego kompletnie - nie było co zbierać. Aż byłem w szoku biorąc pod uwagę, że w debacie prezydenckiej to tan mniej bystry z braci - Leszek pokonał Tuska. Widać lider PO w końcu zainwestował w konkretniejszego speca który dobrze go przygotował do tego starcia. Myślę że to może być przełomowy moment tej w sumie słabej kampanii - PO może w końcu pozbyć się łatki mięczaków i bezideowych nieudaczników. Mnie Donald przekonał i jak wcześniej miałem wątpliwości czy iść an wybory, tak teraz stwierdziłem, że jednak na PO zagłosuję - może czegoś się jednak przez te 2 lata rządów PiSu nauczyli.
Polemika z głupotą tylko ją nobilituje

Awatar użytkownika
astronauta
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: astronauta » 13 października 2007, 16:48

zdystansowany pisze:Tusk pozamiatał Kaczyńskiego kompletnie - nie było co zbierać. Aż byłem w szoku biorąc pod uwagę, że w debacie prezydenckiej to tan mniej bystry z braci - Leszek pokonał Tuska. Widać lider PO w końcu zainwestował w konkretniejszego speca który dobrze go przygotował do tego starcia. Myślę że to może być przełomowy moment tej w sumie słabej kampanii - PO może w końcu pozbyć się łatki mięczaków i bezideowych nieudaczników. Mnie Donald przekonał i jak wcześniej miałem wątpliwości czy iść an wybory, tak teraz stwierdziłem, że jednak na PO zagłosuję - może czegoś się jednak przez te 2 lata rządów PiSu nauczyli.

I taki byl sens tej debaty, nie przekonywac programem przeciwnikow tylko zmobilizowac wlasny elektorat i to sie udalo

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 października 2007, 17:07

Podejrzewam, że dyskusja w pon wcale a wcale nie będzie miękka. Tusk ma szansę odbić elektorat LID więc będzie nacierał tak jak zrobił to z Kaczyńskim.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 13 października 2007, 17:34

Nazgul pisze:Podejrzewam, że dyskusja w pon wcale a wcale nie będzie miękka. Tusk ma szansę odbić elektorat LID więc będzie nacierał tak jak zrobił to z Kaczyńskim.

Albo przegrać swój elektorat. Chociaż z bólem przyznaję, że mocny jest. Ale jak Aleksander coś łyknie to go przegada ;)

Właśnie wyczytałem na Joemonster:

Intel opublikował specyfikację interfejsu pozwalającego na błyskawiczną wymianę informacji pomiędzy dwoma debilami. Rozwiązanie ma wejść na rynek pod nazwą debATA.

Ładne ;)
Ostatnio zmieniony 13 października 2007, 18:27 przez XXviX, łącznie zmieniany 1 raz.
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 13 października 2007, 18:36

Tusk pozamiatał Kaczyńskiego kompletnie - nie było co zbierać. Aż byłem w szoku

Ło jeje zdystansowany, żebyś się nie zesrał czasami. I zmień swój nick, bo ten ci nie pasuje.
A co do Tuska to moim zdaniem leciał na amfie.
Ponadto kłamał, bo mowił że jeździ sam i byli tacy co się zainteresowali. Wyszedł ze studia po debacie i wsiadł do limuzyny ale nie do przodu tylko na tylne siedzenie. Jeszcze trochę czasu,. Jakbym była na miejscu PIS -u to bym z tego extra spot nakręciła. I leży jak amen w pacierzu. :lol:

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 13 października 2007, 18:56

A Ty naucz się funkcjonować w społeczeństwie PiSowski funkcjonariuszu i zwracać się do dyskutantów nieco inaczej (szczególnie tych, którzy nie atakują Cię personalnie).
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 13 października 2007, 19:03

W przeciwieństwie do ciebie mi się poparcie z wiarą nie pomyliło . Nie jest wykluczone że zagłosuje na kogo innego niż PO albo że w ogóle nie pójde na wybory . Tobie dziewczyno udzielił się syndrom chłopa pańszczyźnianego któremu silny "Pan" jest potrzebny . Jak dobry "Pan" rzuci kawałek chleba to bedziesz dzieciom o jego dobroci opowiadać .

Mnie Pan nie jest potrzebny ale nam tak. Mam na myśli Polskę. Bo myśmy jeszcze nie dorośli, musimy dojrzeć do liberalnej gospodarki. Nie mamy demokracji od 200 lat (tylko od dwóch)i jest jeszcze dużo do zrobienia. Domu nie zaczyna się budować od dachu tylko od fundamentów.
Ostatnio zmieniony 13 października 2007, 19:11 przez wuzetka, łącznie zmieniany 1 raz.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 13 października 2007, 19:20

Fundamentem jest właśnie gospodarka.

Nie wiem po co ci to oddanie wobec PiS, wuzetka. Przecież oni w zasadzie mają ten sam kierunek strategiczny co PO czy SLD. W końcu PiS też zgodził się na traktat "reformujący UE", czyli nie zrobił niczego, czego nie zrobiłyby inne większe partie. I tak jedni i drudzy są za tym, by to nie polski rząd rządził Polską, tylko centrala w Brukseli. O ci więc tyle krzyku ?

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 13 października 2007, 21:57

Wcale nie jestem oddana PiS-owi. Ale nie mam alternatywy.

Wróć do „Tematy zapomniane...”