PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Starcie drugie: Tusk vs. Kaczyński

Wszelkie tematy, które zostały zamknięte lub "straciły" ważność. Czasami warto zobaczyć, co się u nas działo...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 15 października 2007, 22:32

Chłop - to efekt wyrównywania cen na spirali płacowo-cenowej. Jest presja płacowa - idzie z nią presja cenowa. Mogłyby być niższe. Ale chęć zysku i popyt na rynku unijnym robi swoje. Do tego niska wartość Euro która nie sprzyja eksportowi i gdzieś sobie producenci muszą wyrównać straty. Niedługo będzie korekta. Podobnie jak ma to na rynku nieruchomości. Po prostu zamknij oczy zaciśnij pasa a za 3, 4 lata powiesz że było warto. To samo miała Irlandia, Hiszpania po wejściu do Unii. Wyrównywanie cen na rynkach, minimalizacja różnic. A zostało to przyśpieszone przez exodus pracowników i mocniejsze niż gdziekolwiek presje płacowe.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 października 2007, 23:22

Tusk zaliczył wiecej wpadek a emeryt nie był zbyt ruchliwy....

Wiele napisano o "geniuszu" Bielana i K.
A ja zastanawiam się kto stoi za zajebiście dobrymi zagrywkami na "publiczność" i "apel do wyborców LID" oraz motywu "wrażliwy-liberał-obrońca-zwykłych-ludzi-nawet-z-RM"
:)
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 16 października 2007, 05:53

Zwycięstwo Tuska. Nieznaczne ale zawsze. A początek należał do Aleksandra. No nic. Mówiłem, ze Tusk jest mocny.
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 16 października 2007, 12:22

Niby w czym mocny? Ze nie zna własnego programu, albo że obiecuje cuda, a nawet nie wie jakie w Irlandii podatki. Jedyne co potrafi to wyuczyć się na pamięc ile pietruszka kosztuje.
Oj naprawdę zobaczycie za pół roku pogadamy jak platforma wygra wybory. A jeszcze lepiej żeby rządzili sami to nie będzie na kogo zganiać tym bardziej że odzidziczą akurat gospodarkę w dobrej kondycji. Pogadamy, pogadamy. Zobaczycie.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 16 października 2007, 14:01

Czyżbym wyczuwał defetyzm ;) Kampania wszak jeszcze nie skończona :D
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 16 października 2007, 19:09

Tak, myślę że Platforma wygra te wybory mimo wszystko, i czuje rodzącą się w środku satysfakcję. Bo jeśli w niedługim czasie będziemy mieli w Polsce Irlandię i cud gospodarczy to czemu bym miała się nie cieszyć. I przybiję Nazowi piątkę i powiem jak bardzo się myliłam.A jeśli cudu nie będzie to będzie w końcu ta plastikowa partia skończona raz na zawsze, to też będzie jakaś korzyść.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 16 października 2007, 19:38

Oh. Irlandia za cztery lata to taka sama obietnica jak 3mln mieszkań. Tylko bardziej realna. Zawsze w przyszłych wyborach można powiedzieć, że to był plan na 8 lat jak PIS!

[ Dodano: Wto 16 Paź, 2007 ]
Spokojnie PO jeszcze nie wygrała wyborów!
Jak widać po dzisiejszym dniu pieski z CBA24 zrobią wszystko by ochronić szefuncia od wystąpienia w następnym programie Prokuratury24. :D
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

chlop
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: chlop » 16 października 2007, 19:53

Przyznacie że Kwas przykopał nieźle Donkowi z tą Irlandią?
Donald chce nam zaprowadzić Irlandię nie wie jakie sa tam podatki?
Teraz juz wiemy , bo Kwas powiedział

kiedy widze ten jego optymizm na twarzy poparty zapewnieniami słownymi jak to w Polsce bedzie świetnie jak tylko wybierzemy platforme , to sie zastanawiam co on "bierze".

Tez bym se moze "wział" na te smutki.
Kurde , moze to władza tak kreci czlowieka...?
Zaglądnąłem na zyciorysy Komorowskiego i Tuska - ci ludzie od dziesieciu lat kreca sie w karierze politycznej...nie mają nic wspolnego z dzialalnoscia gospodarczą.???
Ostatnio zmieniony 16 października 2007, 20:24 przez chlop, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 16 października 2007, 20:24

trzy niezaspakajalne potrzeby:

-bogactwa
-sławy
-władzy

Raz spróbujesz i po tobie ;)
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

chlop
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: chlop » 16 października 2007, 20:38

XXviX pisze:Raz spróbujesz i po tobie

Mnie nie ciągnie, wolę nie probować.

wuzetka pisze:A jeśli cudu nie będzie to będzie w końcu ta plastikowa partia skończona raz na zawsze, to też będzie jakaś korzyść

Zbytni optymizm, Tusk juz nie raz w swojej karierze był pod wozem :twisted:
Wykreci sie sianem, zwali na Pis, załozy nową partię...

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 16 października 2007, 22:31

Nazgul pisze:Zawsze w przyszłych wyborach można powiedzieć, że to był plan na 8 lat jak PIS!

Ale ja będę się pytać, gdzie ta Irlandia już po 3 miesiącach bo oni darli się o mieszkania miesiąc po wyborach. Ja jestem tolerancyjna.
Nazgul pisze:Irlandia za cztery lata to taka sama obietnica jak 3mln mieszkań
Chyba nie będziesz głosował na platformę skoro już z gory wiesz że to kłamstwo
Nazgul pisze:Jak widać po dzisiejszym dniu pieski z CBA24 zrobią wszystko

Jeszcze mają 3 dni, powinni nam codziennie zafundować relację ze swojej pracy. Umocniło mnie to bo widzę że za darmo pensji nie biorą.
chlop pisze:to sie zastanawiam co on "bierze".

Pisałam już w tym temacie że wydaje mi się że leci na amfie, ewentualnie na jakimś innym specyfiku.
Ostatnio zmieniony 16 października 2007, 22:33 przez wuzetka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 16 października 2007, 23:43

hmmm a może inaczej - cwaniaro Wuzetko a teraz wyjaśnij wszystkim gdzie płacimy podatki - pod jaką postacią, i co zrobił PiS aby je ograniczyć.
Żałosna jest ustawa o ochronie przed podwójnym opodatkowaniem, bo gros ludzi wyjechało do UK, z Irlandią obowiązują wcześniejsze przepisy i ustalenia, a nowa stawa obowiązuje jedynie z Austrią, z którą podpisali umowę. Ustawa formalnie jest przesunięta i ci co pracują w UK będą płacić w Polsce drugi podatek. Tu pewnie PiS znalazł pieniążki na obietnice wyborcze :)
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 17 października 2007, 07:07

Ale ja będę się pytać, gdzie ta Irlandia już po 3 miesiącach bo oni darli się o mieszkania miesiąc po wyborach. Ja jestem tolerancyjna.
3 misec? Cosik Ci się pomyliło. Tusk nie mówi o terminach.

Chyba nie będziesz głosował na platformę skoro już z gory wiesz że to kłamstwo
To nie miałbyn na kogo głosować. Skoro Ty się okłamujesz w sprawie PIS to już Twój problem...

"Irlandia" to kierunek rozwoju. Jeśli nie odróżniasz tego o konkretnych postulatów (100mln, 3mln mieszkań itp) to nie powinnaś w ogóle chodzić do wyborów. :)

Pisałam już w tym temacie że wydaje mi się że leci na amfie, ewentualnie na jakimś innym specyfiku.
Obawiam się, że kierownictwo PIS od dwóch lat leci na LSD bo wszędzie widzi zielone ludziki, kulczyki i układziki :lol:

chlop
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: chlop » 17 października 2007, 07:24

Nazgul pisze:"Irlandia" to kierunek rozwoju. Jeśli nie odróżniasz tego o konkretnych postulatów (100mln, 3mln mieszkań itp) to nie powinnaś w ogóle chodzić do wyborów

I ja prawdopodobnie nie oddam waznego głosu. Jest mi w zasadzie obojetne ktora z tych dwoch partii wygra. I tak nie wiem jakie posunięcia realnie wykonaja po objeciu rzadow.

W kontekscie wyborczych deklaracji i wypowiedzi polityków obydwu tych partii, nie widać istotnej roznicy programowej to jest zbior deklaracji często nierealnych , sprzeczych ogólnikowych.
Wybór jest taki jak pomiedzy dzuma a cholerą..
Dla mnie licza się konkretne postulaty programowe , wtedy moge dokonac wyboru,
"diabeł tkwi w szczegółach"
Ostatnio zmieniony 17 października 2007, 07:51 przez chlop, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 17 października 2007, 09:40

Cynik pisze:Żałosna jest ustawa o ochronie przed podwójnym opodatkowaniem,

Drugi podatek akurat płacą ci co zarabiają fortuny bo normalni pracownicy a nawet Ci co zarabiają dużo, po prawidłowym wypełnieniu formularzy i odliczeniu wszystkiego co można odliczyc nie pozostaje żadna dopłata i w praktyce nic nie płacą.
Nazgul pisze:3 misec? Cosik Ci się pomyliło. Tusk nie mówi o terminach.

Kaczyński też nie mówił że wybuduje mieszkania za 3 miesiące ani naawet za pół roku.
"Irlandia" to kierunek rozwoju
Masz na myśli ten podatek liniowy czy co? :lol:
Nazgul pisze:Obawiam się, że kierownictwo PIS od dwóch lat leci na LSD bo wszędzie widzi zielone ludziki, kulczyki i układziki
Jak widać są bardzo relalne
Wybór jest taki jak pomiedzy dzuma a cholerą.

To zajrzyj do danych statystycznych co łatwiejsze do wyleczenia.

Wróć do „Tematy zapomniane...”