PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Dlaczego wybieram PO

Wszelkie tematy, które zostały zamknięte lub "straciły" ważność. Czasami warto zobaczyć, co się u nas działo...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
astronauta
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Dlaczego wybieram PO

Postautor: astronauta » 19 października 2007, 11:14

Zastanowilem sie dzis dlaczego zaglosuje na PO i nie ma to nic wspolnego z antypatia do Kaczynskich i PiSu. Aby byc najbardziej obiektywnym wypelnilem ankiete latarnika w GW i wyszlo mi ze powinienem zaglosowac na PO.
Nie zrobie jednak tego dlatego ze uwazam ze w Polsce zagrozona jest demokracja, lub wprowadzane panstwo policyjne, lub dlatego ze Polsce zagraza Rydzyk (totalna bzdura, Rydzyk to kolejna przystawka po SO i LPR ktora zje PiS).
Jak najbardziej nie podoba mi sie wykorzystywanie CBA w propagandzie wyborczej, za podle i dalece od standartow europejskich uwazam pastwienie sie na Sawickiej, choc dla niej nie mam zbyt wiele wspolczucia.
Nie jest to jednak wystarczajace aby wybierac inna partie, moze aby nie pojsc na wybory.

Wybieram PO kierujac sie wylacznie wzgledami ekonomicznymi, zdecydowanie odrzucam koncepcje kapitalizmu politycznego reprezentowana przez PiS.
Opowiadam sie za wolnym rynkiem takze w obrebie swiadczen zdrowotnych, z elementami refundacji poprzez ubezpieczenia zdrowotne. Taka koncepcja jest juz nawet dzis mozliwa prawnie, co przeczy kampanii PiSu i slowom prezydenta ze zawetuje ustawe o prywatyzacji szpitali ( mozliwosc taka juz istnieje wiec wetowac nie ma co).
Z planowanych prywatyzacji w 2006 roku 3 mld zl do budzetu wplynely ze sprzedazy panstwowych udzialow w spolkach zaledwie 622 mln, w takim tempie prywatyzacja skonczylaby sie w po 171 latach.
Odsylam do artykulu
http://www.finanse.wp.pl/POD,1,wid,9310 ... caid=14aab

Glosujena PO bo tylko ta partia w swoim programie zapewnia szybkie odejscie od kapitalizmu panstwowego, od zawlaszczania panstwa przez politykow. To jest tez glowna przyczyna korupcji, tam gdzie wladza ustawodawcza sciera sie z biznesem ingeruje w biznes, powstaja sytuacje korupcjogenne. Likwidacja tego stanu rzeczy jest lekarstwem na korupcje, nalezy likwidowac przyczyny tej choroby, zapobiegac nie tylko leczyc.

PiS na tym polu dzialal tylko werbalnie, a konferencje prasowe CBA to byla papka propagandowa dla wyborcow. PiS walczyl z wlasna korupcja i korupcja przez siebie prowokowana.
Tu mial sukcesy ale to przypomina powiedzonko o ustroju socjalistycznym ktory walczy z problemami ktore sam stwarza.

Finisz kampanii wyborczej pokazuje ze PiS nie cofa sie przed kazdym trikiem dla zachowania wladzy, w 2005 byl dziadek z Wehrmachtu i ulatniajaca sie zywnosc z lodowki, dzis Sawicka i prywatyzacja szpitali. PiS przegrywa proces za procesem w trybie wyborczym.
I tu nalezaloby zadac sobie pytanie, czy Polske stac na powtorke z rozrywki, kazdy wyborca powinien rozstrzygnac sam w zgodzie ze swym sumieniem i rozsadkiem, ja glosuje podobnie ja byly premier i byly czlonek PiSu, Kazimierz Marcinkiewicz, na Tuska.

chlop
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: chlop » 19 października 2007, 11:49

Wyglada na to z szanowny forumowicz wrócił właśnie z zagranicy i nie jest na bieżąco.
Wierzy w zapewnienia płynące z ekranow TV.
Radziłbym cofnąc się do historii , poczytac przeszłe programy wyborcze, zyciorysy i kariery osób.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 19 października 2007, 13:25

Zwłaszcza te z Pustoszejąca Lodówką 3 milionami mieszań. PiS traci do PO straszliwie i rzeczywiście w niedzielę przekonamy się jak wiarygodne są sondaże.

Wychodzi że PiS jednak rozwiązując Sejm się przeliczył :lol:
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 19 października 2007, 14:52

Może mieszkań nie wybudował ale przynajmniej nie prze...... , kilkuset najlepszych zakładów pod pozorem prywatyzcji i uczynienia w Polsce dzięki tym sprywatyzowanym zakładom z których wiekszośc już nie istnieje krainy miodem i mlekiem płynącej. Całe zło, bieda, bezrobocie dzięki PO i jak można z tego sobie sprawy nie zdawać, jak można być takim tępym to mi się w głowie nie mieści. To gdzie był ten dobrobyt dwa lata temu? Ciemne masy, zajmujcie się dalej i podskakujcie czy CBA zgodnie czy niezgodnie z jakimś złodziejem się obeszło i żyjcie tym bo na nic innego pojęcia nie macie. Dobra ta opowieść co krąży o Kaczyńskim że będąc nad Wisłą wskoczył do wody i uratował tonące dziecko, a na drugi dzien w gazecie wyborczej na pierwszej stronie napis wielkimi literami "Co Kaczyński robił nad Wisłą?"

Awatar użytkownika
astronauta
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: astronauta » 19 października 2007, 15:15

chlop pisze:Wyglada na to z szanowny forumowicz wrócił właśnie z zagranicy i nie jest na bieżąco.
Wierzy w zapewnienia płynące z ekranow TV.
Radziłbym cofnąc się do historii , poczytac przeszłe programy wyborcze, zyciorysy i kariery osób.

za granica tez sa kampanie wyborcze i niedotrzymane obietnice, choc moze nie tak ostre, na pewno bez personalnych zaczepek.
Nihilizm jednak nie prowadzi do niczego, watpie tez ze szanowny dysputant tak zaglebial sie w programach nieistniejacych juz partii.
Z zyciorysow tez nie mozna zawsze wszystkiego wyczytac, a tak konkretnie to o co wlasciwie chodzi

chlop
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: chlop » 19 października 2007, 16:01

astronauta pisze:tak konkretnie to o co własciwie chodzi

To zależy od konkretnego wyborcy.
Mnie, jako drobnemu przedsiębiorcy, (który zamknął działaność i jest w wieku nieodległym do emerytury) chodzi o o wszystko co wiąże się z liberalizacją układu państwo-small busines, oczekuję konkretów.
Nie wierze w wyborcze bajania PO-wcow bo kiedy Tusk , Bielecki, Lewandowski ... rzadzili to ich dzialania, mimo wcześniejszych deklaracji wyborczych, spowodowały wzrost wszelkich utrudnień i obciązeń.
Nie wspomne o NFI - dużo hałasu, kilkadziesiąd złotych dla obywatela, ale za to sporo ciepłych posadek do rozdzielania.
A więc ja oczekuję konkretów i nie licze już w tym zakresie ani na PO ...ani na PIS.
Może już prędzej doczekałbym się tego od postkomuchów.
Z kolei UPR ..no niestety nie stanął na wysokośći zadania i zdeprecjonował się w moim mniemaniu wchodząc w układ z lpr-em.
To tyle w skrócie a szanowny forumowicz jakich działań politycznych oczekuje, które by dla niego były dobre?

Awatar użytkownika
astronauta
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: astronauta » 19 października 2007, 16:14

To tyle w skrócie a szanowny forumowicz jakich działań politycznych oczekuje, które by dla niego były dobre?[/quote]

Mnie zalezy przede wszystkim na obnizeniu kosztow pracy, skladek na ZUS poniewaz z wlasnego doswiadczenia wiem ile kosztuje poczatkujacego przedsiebiorce zanim rozwinie dzialalnosc skladka ZUS.

Rowniez ciekaw jestem programu obnizenia podatkow i ulg dla osob wracajacych z zagranicy, jak rowniez tych w kraju ktorzy chca rozpoczac nowa dzialalnosc

chlop
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: chlop » 19 października 2007, 16:35

astronauta pisze:Z zyciorysow tez nie mozna zawsze wszystkiego wyczytac

Z życiorysu ztego czym się zajmował i zajmuje, można wnioskować jaki dany polityk może mieć interes aby wprowadzić albo blokować jakąś reformę.
Wiekszość polityków niemal wyłącznie tkwi w polityce od lat kilkunastu czesto z wykształcenia są historykami czasem prawnikami.
Sa oderwani od rzeczywistości , zainteteresowani aby za wszelką cene kontynuować karierę, bo być może trudno było by im się przestawić na inny zawód niż polityka.
Ja nie mam zaufania do takich polityków.
Mysle że czas jest aby przewietrzyc trochę te zgrane "elity".
Mógłby się do tego przycznić wyborca odmawiając im swojego głosu poparcia.

Awatar użytkownika
astronauta
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: astronauta » 19 października 2007, 16:44

chlop pisze:
astronauta pisze:Z zyciorysow tez nie mozna zawsze wszystkiego wyczytac

Z życiorysu ztego czym się zajmował i zajmuje, można wnioskować jaki dany polityk może mieć interes aby wprowadzić albo blokować jakąś reformę.
Wiekszość polityków niemal wyłącznie tkwi w polityce od lat kilkunastu czesto z wykształcenia są historykami czasem prawnikami.
Sa oderwani od rzeczywistości , zainteteresowani aby za wszelką cene kontynuować karierę, bo być może trudno było by im się przestawić na inny zawód niż polityka.
Ja nie mam zaufania do takich polityków.
Mysle że czas jest aby przewietrzyc trochę te zgrane "elity".
Mógłby się do tego przycznić wyborca odmawiając im swojego głosu poparcia.

Samym odmawianiem nie stworzymy nowych politykow, trzeba wybierac najlepszych i miec nadzieje ze beda miec dobrych doradcow. Wyciagam raczej wnioski z tego co mowia dzis niz przed laty. przewietrzanie elit to dla mnie okreslenie za bardzo ogolne i za bardzo populistyczne

chlop
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: chlop » 19 października 2007, 17:00

Jako czynny wyborca, kiedy nie mam na kogo głosować, nie widzę innego wyjścia, jak odmowa. Być może w dniu wyborów rozważę oddanie głosu na kanydata UPR-u.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 19 października 2007, 17:08

chłop pisze:Z kolei UPR ..no niestety nie stanął na wysokośći zadania i zdeprecjonował się w moim mniemaniu wchodząc w układ z lpr-em.

I tu się waść mylisz, bo to LPR w aliansie z UPR przyjął retorykę wolnorynkową, a nie UPR socjalistyczną. Jeszcze raz powtarzam : nie jest to zjednoczenie partii, nie jest to też trwała koalicja, po prostu znaleziono sposób na łatwiejsze przeskoczenie progu wyborczego, po czym obie partie w sejmie będą robić swoje.

Nie masz więc powodu by nie głosować na UPR, chłopie.

wuzetka pisze:Może mieszkań nie wybudował ale przynajmniej nie prze...... , kilkuset najlepszych zakładów pod pozorem prywatyzcji

Za to prze... cały kraj, oddając go w zarząd nowo tworzonego superpaństwa brukselskiego, zgadzając się na konstytucję UE faktycznie kładącą kres suwerenności państw członkowskich. A rewident tu pisał o "wolnej Polsce". Śmiechu warte.

Awatar użytkownika
astronauta
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: astronauta » 19 października 2007, 17:12

chlop pisze:Jako czynny wyborca, kiedy nie mam na kogo głosować, nie widzę innego wyjścia, jak odmowa. Być może w dniu wyborów rozważę oddanie głosu na kanydata UPR-u.

Ja glosuje na PO UPR to glos stracony

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 19 października 2007, 17:17

Nie ma nic bardziej porąbanego w tej demokracji jak teorie o "głosach straconych".

chlop
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: chlop » 19 października 2007, 17:20

zuikaku pisze:I tu się waść mylisz, bo to LPR w aliansie z UPR przyjął retorykę wolnorynkową, a nie UPR socjalistyczną. Jeszcze raz powtarzam : nie jest to zjednoczenie partii, nie jest to też trwała koalicja, po prostu znaleziono sposób na łatwiejsze przeskoczenie progu wyborczego, po czym obie partie w sejmie będą robić swoje.

Wiem że jest blok wyborczy i jako taki ma co gorsza próg 8% jeśli się nie mylę.
Ten alians mi się mimo wszystko nie podoba chętniej widziałbym alians z Pisem, dlatego się waham.

[ Dodano: Pią 19 Paź, 2007 ]
astronauta pisze:Ja glosuje na PO UPR to glos stracony

Głos na PO to głos za staus quo czyli stracony.

Znaczy chodzi Ci o to by znaleźć się w obozie zwycięzców?
Ostatnio zmieniony 19 października 2007, 17:29 przez chlop, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
astronauta
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: astronauta » 19 października 2007, 17:36

chlop pisze:
zuikaku pisze:I tu się waść mylisz, bo to LPR w aliansie z UPR przyjął retorykę wolnorynkową, a nie UPR socjalistyczną. Jeszcze raz powtarzam : nie jest to zjednoczenie partii, nie jest to też trwała koalicja, po prostu znaleziono sposób na łatwiejsze przeskoczenie progu wyborczego, po czym obie partie w sejmie będą robić swoje.

Wiem że jest blok wyborczy i jako taki ma co gorsza próg 8% jeśli się nie mylę.
Ten alians mi się mimo wszystko nie podoba chętniej widziałbym alians z Pisem, dlatego się waham.

[ Dodano: Pią 19 Paź, 2007 ]
astronauta pisze:Ja glosuje na PO UPR to glos stracony

Głos na PO to głos za staus quo czyli stracony.

Znaczy chodzi Ci o to by znaleźć się w obozie zwycięzców?

Tak , bo tylko oni moga cos zmienic, wieczni przegrani nic nie moga

Wróć do „Tematy zapomniane...”