PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Dlaczego wybieram PO

Wszelkie tematy, które zostały zamknięte lub "straciły" ważność. Czasami warto zobaczyć, co się u nas działo...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

chlop
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: chlop » 19 października 2007, 17:48

Ale oni prawdopodobnie wygrają i nic nie zmienią w kwestiach których oczekujesz???

No dobra, chciałbym się mylić i wtedy obiecuje, odszczekać pod stołem moje zarzuty.
Obiecuję.
Ostatnio zmieniony 19 października 2007, 17:49 przez chlop, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 19 października 2007, 18:34

wuzetka pisze:Może mieszkań nie wybudował ale przynajmniej nie prze...... , kilkuset najlepszych zakładów pod pozorem prywatyzcji i uczynienia w Polsce dzięki tym sprywatyzowanym zakładom z których wiekszośc już nie istnieje krainy miodem i mlekiem płynącej.

Rozumiem że PIS i Kaczyńskie włączyły się do polityki w 2001 roku ? :)
Zaraz chwila moment kto był szefem NIKu, prezydentem , jaka partia była częścią (znaczną) AWS ?

Całe zło, bieda, bezrobocie dzięki PO i jak można z tego sobie sprawy nie zdawać, jak można być takim tępym to mi się w głowie nie mieści.

Pytanie pozostaje jak można sobie z tego sprawe zdawać ?!?
Ty poważnie tak czy poprostu wyrafinowany sarkazm stosujesz ?

To gdzie był ten dobrobyt dwa lata temu?

A co takiego konkretnego PIS zrobił w kierunku tego dobrobytu ? Że nie zaszkodzili ? No oczywiście mogli nie wiem dodrukować pieniądze i je na ulicy rozdawać . Ale z tego powodu mam czuć jakąś wdzięcznośc do nich ?

Ciemne masy, zajmujcie się dalej i podskakujcie czy CBA zgodnie czy niezgodnie z jakimś złodziejem się obeszło i żyjcie tym bo na nic innego pojęcia nie macie. Dobra ta opowieść co krąży o Kaczyńskim że będąc nad Wisłą wskoczył do wody i uratował tonące dziecko, a na drugi dzien w gazecie wyborczej na pierwszej stronie napis wielkimi literami "Co Kaczyński robił nad Wisłą?"

Wiesz co by było gdyby to dotyczyło Tuska i Nasz Dziennik to opisywał ?
"Tusk próbował utopić dziecko w wiśle"
Pozatym GW coprawda jest nieobiektywna może za bardzo . Ale nawet nie ma porównania . Zobacz różnice . GW czy TVN dla Kaczyńskiego ma zawsze drzwi otwarte mimo że i na TVN na GW padło wiele podłych oskarżeń wielkiego wodza "w stylu że GW jest przedłużeniem PZPR" i tym podobne . A gdy Tusk chciał wystąpić w RM to mu powiedzieli żeby przeprosił . TO tak jakby Mrozowski powiedział aby premier przeprosił za całą akcje przeciwko nim z zeszłego roku .
Wuzetka czy to ci się podoba czy nie Nasz Dziennik TV TRWAM to gazeta i TV dla dewotek ... ciemnych ludzi . Takich przyglupich którym da się wszystko wmówić . Gospodarka ? A co by nie powiedzili to i tak uwierzą bo zielonego pojęcia o niej nie mają .
Nowy avatar ktory ma zadowolic wszystkich :)

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 19 października 2007, 20:34

maxio pisze:Rozumiem że PIS i Kaczyńskie włączyły się do polityki w 2001 roku ? :)
Zaraz chwila moment kto był szefem NIKu, prezydentem , jaka partia była częścią (znaczną) AWS ?

Nie NIK prywatyzował zakłady które miały Polskę z biedy wyciągnąć, a w zamian tego wysłały setki tysięcy ludzi na bezrobocie.
maxio pisze:Rozumiem że PIS i Kaczyńskie włączyły się do polityki w 2001 roku ?

Nie Kaczyński prywatyzował tylko tacy panowie jak Lewndowski czy Bielecki nie wspomnę już o panu Balcerowiczu ktory jak się wydaje wpływ na gospodarkę miał. Ta partia już w gospodarce pokazała co potrafi i wystarczy tyle zmarnowanych lat. I Ty mi tu nie wcinaj głodnych kawałków co robił PIS tylko mi wyjaśnij co zrobiła platforma oprócz tego że położyła wszystkie dochodowe przedsiębiorstwa tak jak teraz chce zrobić skok na przychodnie i szpitale.
maxio pisze:A co takiego konkretnego PIS zrobił w kierunku tego dobrobytu ? Że nie zaszkodzili

Wole tych co nie zaszkodzili od tych co zaszkodzili.
maxio pisze:Wuzetka czy to ci się podoba czy nie Nasz Dziennik TV TRWAM to gazeta i TV dla dewotek ... ciemnych ludzi . Takich przyglupich którym da się wszystko wmówić . Gospodarka ? A co by nie powiedzili to i tak uwierzą bo zielonego pojęcia o niej nie mają

Za to Ty masz. Krowa ktora dużo ryczy mało mleka daje.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 19 października 2007, 22:59

Czytam czytam i oczy przecieram. Chłop i Wuzetko - zmywak jakby co czeka. Obyście nie musieli być wygnani sytuacją ekonomiczną, choć jak was znam to i czynnik wygnania będzie wychwalany pod niebiosa ;)

Nie cierpię PSL - bo są miałcy, jak wiatr zawieje
Nie cierpię Samoobrony - poziomem daleko im do przyzwoitości, o wiedzy ekonomicznej już nie wspomnę
Nie cierpię PO bo lgną tam wszyscy którzy myślą że się obłowią - Tusk ma problem z kiepskimi politykami i ich niestety nietransparentnością - przykładów jest wiele Ale starają się.
Nie cierpię SLD za baronostwo, oligarchię polityczną i niewyraźne powiązania choć ich działania jak choćby mocny lobbing u firm przez ich rządy zaowocowały zagospodarowaniem terenów w Biskupicach Podgórnych, gdzie wielu moich znajomych a także z rodziny znalazło zatrudnienie, wprowadzili nas do unii udostępniając rynek pracy dla dzisiejszych emigrantów.
o LPRach i podobnych lepiszczac politycznych się nie wypowiadam bo szkoda mojego czasu i waszego na to
Nie cierpię PiS bo uważam że gospodarka ponad wszystko. Nie aparat represji. Nie leczy się skutków ale przyczyny korupcji a te są zawsze jak to Tusk ujął - na styku władzy, pieniędzy, urzędu i obywatela. Za przedmiotowe wykorzystywanie swojego stanowiska, moralność kalego, w końcu polaryzację społeczeństwa i igranie nastrojami społecznymi do osiągnięcia swoich politycznych celów. Jak pokazują ostatnie doniesienia prasowe ta partia ma równie ciekawe brudy za sobą co lider pośród polityki. Poglądy są tak radykalne że niewiele nam brakuje do wojny domowej. Nie dla tych ludzi.
A na kogo zagłosuję? Nie znam polityków z mojego miasta. Kilku. Nie zawsze się z nimi zgadzam. Ale metodą wykluczenia polityków z PiS, LPR, Samoobrony i ilością tytułów przed nazwiskiem może uda wyznaczyć się tą właściwą, przy której postawię krzyżyk.
Najwyżej - wybiorę RianAir. :) Ale na pewno odbiorę swój głos PISowi.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 19 października 2007, 23:12

chłop pisze:Wiem że jest blok wyborczy i jako taki ma co gorsza próg 8% jeśli się nie mylę. Ten alians mi się mimo wszystko nie podoba chętniej widziałbym alians z Pisem,

Próg 5 %, a nie 8, bo to nie jest koalicja, tylko LPR udostępnia UPR-owi swoje miejsca na listach. Co ci się w tym nie podoba ? Przecież to teraz LPR upodabnia się do UPR, a nie odwrotnie. Ten komitet wyborczy jest najbardziej wolnorynkowym w tych wyborach. I ma szansę wejść do sejmu.

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 19 października 2007, 23:34

Cynik pisze:wprowadzili nas do unii

A mieli jakieś inne wyjście?
Cynik pisze:udostępniając rynek pracy dla dzisiejszych emigrantów.

Jak wprowadzali do uni to namawiali jakie będziemy mieli korzyści. m.innymi że będą otwarte rynki pracy w państwach unii i każdy będzie mógł sobie wybrać gdzie chce pracować i to miała być wartość a dzisiaj jak już rynki są dla polaków otwarte to jest wrzask że Polacy wyjechali do pracy. Przecież to jest normalne że w krajach w ktorych jest demokracja starsza jest lepiej.
Cynik pisze:Czytam czytam i oczy przecieram. Chłop i Wuzetko - zmywak jakby co czeka.
Wuzetka ma tyle talentów że sama sobie pracę daje a i przy okazji innym pensję płaci, może nie jest przedsiębiorcą ale parę osób zatrudnia. I ma tyle pomysłów że gdyby miała więcej czasu to by jeszcze parę drobnych działalności założyła, właściwie do jednej się przymierza. I chociaż krezusem nie jest to takie pieniądze jak na zmywaku na biegu w Polsce zarobić żaden problem.

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 20 października 2007, 03:42

Nie NIK prywatyzował zakłady które miały Polskę z biedy wyciągnąć, a w zamian tego wysłały setki tysięcy ludzi na bezrobocie.

NIK kontrolował prywatyzacje i jeżeli były nieprawidłowości przy tym procesie to powinien zgłaszać je do prokuratury . Ile spraw zgłosił LK ?
O samej prywatyzacji ci napisałem w innym poście więc nie będe powtarzał (nie powtarzaj sloganów bo kobieto bladego pojęcia nie masz o czym piszesz) .
PIS jako PC aktywnie uczestniczy w życiu politycznym . Ludzie z AWS są i w PO i w PIS na różnych stanowiskach . Ba a Glapiński coś ci mówi to nazwisko ? PIS go wsadził na szefa Polkomtela .
Za wikipedią :
Wprowadził koncesje na import paliw co spowodowało perturbacje na rynku paliwowym oraz tzw ."ustawę Glapińskiego", która w założeniach miała wspierać tanie budownictwo, w praktyce doprowadzając jednak do licznych nadużyć. W oparciu o tę ustawę Skarb Państwa, za pośrednictwem specjalnie w tym celu utworzonych spółdzielni mieszkaniowych, przekazał nieodpłatnie deweloperom setki działek budowlanych w najatrakcyjniejszych miejscach polskich miast. Beneficjentami były zarówno spółdzielnie mieszkaniowe powiązane z ugrupowaniami postsolidarnościowymi (np. "Dembud", jak postkomunistycznymi (np. "Dembina"). Na podstawie tzw. "ustawy Glapińskiego" znaczne korzyści osiągnęły spółki deweloperskie powiązane z Michałem Sołowowem ("Mitex" S.A. oraz "Echo Investment" S.A.) czy też podmioty ściśle związane z PC (Fundacja Prasowa "Solidarność"). Szereg podmiotów, które osiągnęły znaczne korzyści dzięki wprowadzeniu koncesji oskarżane są przez prokuraturę o współudział w tzw. "mafii paliwowej". Pomimo wyrządzenia Skarbowi Państwa wielomiliardowych szkód, do dnia dzisiejszego zarówno okoliczności wprowadzenia koncesji paliwowych, jak i tzw. "ustawy Glapińskiego" nie zostały wyjaśnione. Niezgoda Hanny Suchockiej na wejście Adama Glapińskiego do jej rządu spowodowała przejście Porozumienia Centrum do opozycji i w konsekwencji była jednym z powodów upadku jej rządu.

A Zalewski nazwisko ? Coś dzwoni ? Ale łatwiej zrzucić całą winę na PO nie ? PIS to powstał w roku 2001 .

Nie Kaczyński prywatyzował tylko tacy panowie jak Lewndowski czy Bielecki nie wspomnę już o panu Balcerowiczu ktory jak się wydaje wpływ na gospodarkę miał. Ta partia już w gospodarce pokazała co potrafi i wystarczy tyle zmarnowanych lat. I Ty mi tu nie wcinaj głodnych kawałków co robił PIS tylko mi wyjaśnij co zrobiła platforma oprócz tego że położyła wszystkie dochodowe przedsiębiorstwa tak jak teraz chce zrobić skok na przychodnie i szpitale.

No dobra Wuzetka widze że nie reformowalna kobieto jesteś i koniecznie chcesz abym cie ośmieszył . Wal śmiało na czym to "położenie" miało polegać :) . Konkretnie .

Wole tych co nie zaszkodzili od tych co zaszkodzili.

Konkretnie w czym PO zaszkodziła . Nie mów mi o prywatyzacjach bo bladego pojęcia o nich nie masz . Nie wiem czy wiesz ale np. Kaczyński w 1999 roku zbudował "opozycje" w AWS i głosował razem z SLD i Kwasem przeciwko pomysłom własnego rządu . Chodzi o reformę Balcerowicza która została uwalona . Być może kryzys z 2001 roku nie był by tak odczuwalny albo w ogóle go nie było by ? Ale to pozostaje pytaniem najważniejsze jest to że można podziękować Kaczyńskiemu za "współudział" .
To jest konkret , fakt .

Za to Ty masz. Krowa ktora dużo ryczy mało mleka daje.

Po twoich tekstach patrząc mam dużo większe pojęcie od ciebie . Ale to źle ? Wykształciuchy wrogiem ludu pracującego ? Oj coś mi PRLem to śmierdzi ...

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 20 października 2007, 08:15

maxio pisze:Po twoich tekstach patrząc mam dużo większe pojęcie od ciebie . Ale to źle ? Wykształciuchy wrogiem ludu pracującego ? Oj coś mi PRLem to śmierdzi ...

Może i masz ale jak to się ma do wykształcenia. Nie wszyscy wykształceni mają jakiekolwiek pojęcie o polityce bo ich polityka g obchodzi i na odwrót. Forum nie jest miejscem dla fachowcow tylko dla wszystkich ktorzy mają ochote powymieniać swoje poglądy. Na resztę nie odpowiadam bo jest cisza wyborcza. O prywatyzacjach bladego pojęcia nie mam a ty masz? Prywatyzowałeś czy z lektury bo jak z lektury to mam odpowiednie opracowania na temat prywatyzowanych zakładów a czytać umiem. I to raczej Ty nie masz bladego pojęcia i nie szpanuj bo o twoich zagranicznych dokonaniach już aż mdło słuchać i wypominania że ktoś nigdzie nie był i nic nie widział. Dwa lata mieszkałam za granicą jakbyś chciał wiedzieć i i kupę rodziny mam w Niemczech i nie od dwóch lat a od dwudziestu, ale nikt nie jest takim ekspertem jak Ty. Podtrzymuję że która krowa dużo ryczy mało mleka daje. Pa, odezwę się po skończeniiu ciszy.

Awatar użytkownika
astronauta
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: astronauta » 20 października 2007, 08:54

wuzetka pisze:
maxio pisze:Rozumiem że PIS i Kaczyńskie włączyły się do polityki w 2001 roku ? :)

maxio pisze:Rozumiem że PIS i Kaczyńskie włączyły się do polityki w 2001 roku ?

maxio pisze:A co takiego konkretnego PIS zrobił w kierunku tego dobrobytu ? Że nie zaszkodzili

Platforma jeszcze nie rzadzila, wiec nic polozyc nie mogla, Tusk w rzadzie nigdy nie byl.
Balcerowicz jest autorem cudu gospodarczego ktory wyciagnal Polske z najwiekszego kryzysu gospodarczego jaki od 1945 r mial miejsce. Przypomne moze albo dopiero uswiadomie bo wydaje mi sie ze dyskutant ma male pojecie o tym co sie w Polsce w tych latach dzialo, te wina bankructwa wielu zakladow pracy po 1989 r nie jest Balcerowicz, tylko
panowie Gierek Gomulka, Jaruzelski i cala reszta aparatu PZPR.
Po bankructwie gospodarki panstwowej w Polsce i na calym wschodzie a glownie ZSRR nastapilo zalamanie sie rynkow zbytu, poniewaz gospodarka Polska byla nastawiona glownie na odbiorcow z tego rynku, a tych nagle zabraklo. Nalezalo zatem przestawic sie na popyt z Europy zachodniej, a to po 45 latach zacofania gospodarczego i produkcji bez rachunku ekonomicznego z licznymi subwencjami dla przedsiebiorstw okazalo sie o wiele za trudne. po wprowadzeniu reformy gospodarczej, wolnego rynku i odcieciu subwencji panstwowych, ( jesli wogole o czyms takim mozna mowic, bo gospodarka socjalistyczna opierala sie nie na wlansosci prywatnej i odopowiedzialnosci finansowej poszczegolnych firm, tylko na wykonaniu planow w ktorych rachunek kosztow i zyski wogole nie byly uwzglednione) wiele zakladow pracy nie umialo przestawic sie na nowe warunku i te ktore nie zostaly sprywatyzowane lub przejete przez skarb panstwa musialy zbankrutowac. dalsze utrzymywanie tego stanu prowadziloby do jezszce wiekszej inflacji i kryzysu gospodarczego co w konsekwencji i tak doprowadziloby do bankructwa tylko w tym przypadku calego panstwa.
To ze uwolniono kurs dolara, otworzono granice , zniesiono czesc cel, doprowadzilo do dzialania konkurencji na rynku, zwiazania wolnego pieniadza, wreszcie polki w sklepach zapelnily sie towarem.
tylko teraz malo kto pamieta tamte czasu i puste haki u rzeznika, ze nie wspomne o kolejka w nocy za chlebem.
Wuzetka zapewne nie zna tych czasow , wiec przyjmuje papke propagandowa PiSu za oswiecona prawde.

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 20 października 2007, 08:57

wuzetka pisze:
maxio pisze:Po twoich tekstach patrząc mam dużo większe pojęcie od ciebie . Ale to źle ? Wykształciuchy wrogiem ludu pracującego ? Oj coś mi PRLem to śmierdzi ...

Może i masz ale jak to się ma do wykształcenia. Nie wszyscy wykształceni mają jakiekolwiek pojęcie o polityce bo ich polityka g obchodzi i na odwrót. Forum nie jest miejscem dla fachowcow tylko dla wszystkich ktorzy mają ochote powymieniać swoje poglądy. Na resztę nie odpowiadam bo jest cisza wyborcza. O prywatyzacjach bladego pojęcia nie mam a ty masz? Prywatyzowałeś czy z lektury bo jak z lektury to mam odpowiednie opracowania na temat prywatyzowanych zakładów a czytać umiem. I to raczej Ty nie masz bladego pojęcia i nie szpanuj bo o twoich zagranicznych dokonaniach już aż mdło słuchać i wypominania że ktoś nigdzie nie był i nic nie widział. Dwa lata mieszkałam za granicą jakbyś chciał wiedzieć i i kupę rodziny mam w Niemczech i nie od dwóch lat a od dwudziestu, ale nikt nie jest takim ekspertem jak Ty. Podtrzymuję że która krowa dużo ryczy mało mleka daje. Pa, odezwę się po skończeniiu ciszy.

Wuzetka :) widze że cie boli ja nigdzie nie wspomniałem o jak to wspominasz "zagranicznych dokonaniach" . W którym miejscu ja o tym wspomniałem :) ?
Nie powiem że kiedyś była dyskusja o tym (nie wiem ile z miesiąc czy dwa temu) i to nie z tobą ... ale że zapamiętałaś to chyba jednak zrobiło mniejsze czy większe wrażenie :) .
Ja pisze że wnioskując z twoich tekstów nie znasz się na tym o czym piszesz . Poprostu .
Rzucasz slogany nie poparte ani faktami ani żadnym potwierdzeniem . Hasła ala Lepper - Oni kradną .
Jeżeli jest cisza wyborcza to może napisze apropo czego innego .
Wuzetka dzisiaj kogoś z rodziny na zachodzie to ma większość Polaków . Nic niesamowitego. Tak jak i to że wielu Polaków jeździ po całym świecie . Ostatnio spotkałem taką dziewczynę Polkę - uczy w Hanoi j. angielskiego i dorabia ucząc "jogi" . Półroku rok czasu siedzi np. w Wietnamie potem jedzie do Tajlandii i znów tam pracuje , bawi się ... Co mnie najbardziej cieszy Polacy przynajmniej tutaj to przedstawiciele "westów" czyli zachodniej kultury . Ta dziewczyna przypomina mi taką parę amerykanów których spotkałem z 10-12 lat temu w Polsce . Oni przyjechali do Polski i poszli do pracy do nauki j. angielskiego . To mniej więcej coś w tym stylu dziś Polacy jeżdzą do właśnie takich krajów jak Tajlandia , Laos .
Ostatnio mnie złapał jakiś Polak na skype koło 25 lat który wraz z przyjaciółmi chciałby przejechać cały Wietnam od południa (od Sajgonu) do Północy (do Hanoi) samochodem . Okazało się że wraz z przyjaciółmi robią sobie raz w roku takie wypady właśnie do azji . Nie chce się chwalić ale bywałem w wielu miejscach gdzie Polakow jest dużo . Czy to w formie Polonii czy tej świeżej emigracji po ostatnich latach . Ale naprawde tu w Azji spotyka się inny typ Polaków .

W USA jest dużo "polactwa" . Szczególnie w tych skupiskach jak Chicago . Co mądrzejszy Polak to od Polakowa (okolice Belmont , kościół św. Jacka) chce się trzymać jak najdalej . Przykro to mówić ale czym większe skupisko Polaków tym naprawde gorzej tam mieszkać . Jakoś nie wiem jak ale Polacy tak potrafią sobie opinie spieprzyć że aż głowa boli . To samo tyczy się Anglii . Człowiek czasami wstydzi się odezwać po Polsku jak widzi jak niektórzy "rodacy" tam się zachowują .

Dlatego naprawde w azji to aż przyjemnie się robi bo tu właśnie tego Polactwa nie ma . Nie ma tylu Polaków a ci co są to zwykle jacyś managerzy , biznesmeni , fachowcy albo poprostu turyści lubiący egzotykę . Reasumując miła odmiana :) .

Wuzetka bez obrazy naprawde ale ja widze u Polaków i u ciebie tak samo taką ceche "pies ogrodnika" . To właśnie dlatego trudno wytrzymać w dużym skupisku za granicą Polaków . Polacy na siebie donoszą , podsyłają świnie i nie trzymają się tak razem jak inne grupy narodowościowe . I ty własnie tym tekstem że o mdłości cie przyprawia słuchanie o moich "dokonaniach zagranicznych" wpisujesz się w ten trend .Pomijając fakt że nigdzie o tym nie wspomniałem .

[ Dodano: Sob 20 Paź, 2007 ]
astronauta pisze:Platforma jeszcze nie rzadzila, wiec nic polozyc nie mogla, Tusk w rzadzie nigdy nie byl.
Balcerowicz jest autorem cudu gospodarczego ktory wyciagnal Polske z najwiekszego kryzysu gospodarczego jaki od 1945 r mial miejsce. Przypomne moze albo dopiero uswiadomie bo wydaje mi sie ze dyskutant ma male pojecie o tym co sie w Polsce w tych latach dzialo, te wina bankructwa wielu zakladow pracy po 1989 r nie jest Balcerowicz, tylko
panowie Gierek Gomulka, Jaruzelski i cala reszta aparatu PZPR.
Po bankructwie gospodarki panstwowej w Polsce i na calym wschodzie a glownie ZSRR nastapilo zalamanie sie rynkow zbytu, poniewaz gospodarka Polska byla nastawiona glownie na odbiorcow z tego rynku, a tych nagle zabraklo. Nalezalo zatem przestawic sie na popyt z Europy zachodniej, a to po 45 latach zacofania gospodarczego i produkcji bez rachunku ekonomicznego z licznymi subwencjami dla przedsiebiorstw okazalo sie o wiele za trudne. po wprowadzeniu reformy gospodarczej, wolnego rynku i odcieciu subwencji panstwowych, ( jesli wogole o czyms takim mozna mowic, bo gospodarka socjalistyczna opierala sie nie na wlansosci prywatnej i odopowiedzialnosci finansowej poszczegolnych firm, tylko na wykonaniu planow w ktorych rachunek kosztow i zyski wogole nie byly uwzglednione) wiele zakladow pracy nie umialo przestawic sie na nowe warunku i te ktore nie zostaly sprywatyzowane lub przejete przez skarb panstwa musialy zbankrutowac. dalsze utrzymywanie tego stanu prowadziloby do jezszce wiekszej inflacji i kryzysu gospodarczego co w konsekwencji i tak doprowadziloby do bankructwa tylko w tym przypadku calego panstwa.
To ze uwolniono kurs dolara, otworzono granice , zniesiono czesc cel, doprowadzilo do dzialania konkurencji na rynku, zwiazania wolnego pieniadza, wreszcie polki w sklepach zapelnily sie towarem.
tylko teraz malo kto pamieta tamte czasu i puste haki u rzeznika, ze nie wspomne o kolejka w nocy za chlebem.
Wuzetka zapewne nie zna tych czasow , wiec przyjmuje papke propagandowa PiSu za oswiecona prawde.

Astronauta po roku 1989 nastąpił w Polsce boom . Dlatego że wszystkiego brakowało . Polska wtedy to był inny kraj . Piwo Żywiec tak odbiegało standardami od piwa zachodniego jak dzisiejsze (żeby nie wyszło się się chwale ale nie znam innego dobrego porównania) piwo Bia Hoi (Wietnamskie) do Piwa Żywiec czy Tyskie . Inna w ogóle kategoria .
Prywatyzacja była i jest potrzebna . Dzisiaj już jest troche inna sytuacja i prywatyzować można poprzez GPW . Ale 10 lat temu kapitalizacja GPW była mniejsza niż dzisiejsza kapitalizacja jednej spółki np. Orlenu czy TPSA (obie sa na GPW) .
Przedsiębiorstwa a bardziej molochy mogły by przetrwać gdyby zapewniono im monopol . Tylko gdzie byśmy my byli teraz ?

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 21 października 2007, 20:08

maxio pisze:Wuzetka bez obrazy naprawde ale ja widze u Polaków i u ciebie tak samo taką ceche "pies ogrodnika"

Ty chyba naprawdę masz coś z łokciem. Co ma piernik do wiatraka. Zachowujesz się tak jak niektórzy Polacy co przyjechali po roku z Ameryki i szukają polskiego odpowiednika na co drugie słowo. A kto wstawia bez przerwy np. wuzetka mogę się założyć że nigdy za granicą nie byłaś i nic nie wiesz albo co za granicą mówią o Polsce bo ja wiem a wy nie. A jaka propaganda PIS co Ty gadasz, a jakie wykształciuchy. Wsród osób których ja akurat znam co głosują na PIS jest więcej zamożnych ludzi niż biednych. Ja akurat nie lubię złodziei a bardzo lubie bogatych i nie widzę związku. Mnie się żyje nieźle, i nie widzę powodu aby miała rządzić inna partia. I żadna propaganda nie ma nic do rzeczy bo patrzę na siebie a nie na propagandę. To wy ulegacie propagandzie bo żyjecie w nadziei że za rok sobie baseny wybudujecie. Już widzę jak będziecie pływać. Ja sobie radzę obojętnie jaki rząd rządzi i nie muszę ani wyjeżdzać ani tym bardziej zazdrościć tym co wyjeżdzają.
Ostatnio zmieniony 21 października 2007, 20:16 przez wuzetka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 22 października 2007, 11:25

Ty chyba naprawdę masz coś z łokciem. Co ma piernik do wiatraka. Zachowujesz się tak jak niektórzy Polacy co przyjechali po roku z Ameryki i szukają polskiego odpowiednika na co drugie słowo.

I można powiedzieć z 90% pewnością że to jest wyborca PISiu . W hameryce d.. podcierał starym hamerykańcom a tutaj potrzebuje coś aby się wywyższyć . O polonii i tych emigrantach nie mam najlepszej opini . Jak się czyta ichnie gazety to się śmiać chce bo takiej propagandy to za Goebelsa nie było w nazistowskich Niemczech ...

A kto wstawia bez przerwy np. wuzetka mogę się założyć że nigdy za granicą nie byłaś i nic nie wiesz albo co za granicą mówią o Polsce bo ja wiem a wy nie. A jaka propaganda PIS co Ty gadasz, a jakie wykształciuchy. Wsród osób których ja akurat znam co głosują na PIS jest więcej zamożnych ludzi niż biednych. Ja akurat nie lubię złodziei a bardzo lubie bogatych i nie widzę związku. Mnie się żyje nieźle, i nie widzę powodu aby miała rządzić inna partia. I żadna propaganda nie ma nic do rzeczy bo patrzę na siebie a nie na propagandę. To wy ulegacie propagandzie bo żyjecie w nadziei że za rok sobie baseny wybudujecie. Już widzę jak będziecie pływać. Ja sobie radzę obojętnie jaki rząd rządzi i nie muszę ani wyjeżdzać ani tym bardziej zazdrościć tym co wyjeżdzają.

Wuzetka powiem ci szczerze że ja też wyjeżdzać nigdzie nie musiałem bo akurat mój zawód także w Polsce jest dobrze płatny . Nie są to oczywiście jakieś kokosy ale na powiedzmy spokojne życie starczy. Wuzetka ale wyjazd w przypadku moim i wielu Polaków to nie jest kwestia finansowa (może nie tylko bo jeżeli cię kuszą fajnym kontraktem :) ) ale kwestia przeżycia czegoś i zobaczenia czegoś . Bo to buduje zdrową perspektywę .

Ja mam znajomych także w Polsce którzy zostali i z tego co wiem (chodź zazwyczaj nie rozmawiam na tematy polityczne) głosowali na PO . Nie znam nikogo mniejwięcej w moim wieku kto by głosował na PIS w Polsce . Przynajmniej się nikt tym nie chwali .

chlop
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: chlop » 22 października 2007, 13:34

astronauta pisze:Platforma jeszcze nie rzadzila, wiec nic polozyc nie mogla, Tusk w rzadzie nigdy nie byl.
Jak to nie?
Paltforma jako platforma nie ale politycy platformy tak, w tym Tusk bywał już posłem, był w obozie rzadzącym, wspominałem o tym ale widac nie czytasz postów.

Tak czy inaczej wygraleś, mamy Irlandię tak jak chciałeś.
Aaa co tam.

Awatar użytkownika
maxio
Senator
Senator

Postautor: maxio » 22 października 2007, 17:02

chlop pisze:
Jak to nie?
Paltforma jako platforma nie ale politycy platformy tak, w tym Tusk bywał już posłem, był w obozie rzadzącym, wspominałem o tym ale widac nie czytasz postów.

Tak czy inaczej wygraleś, mamy Irlandię tak jak chciałeś.
Aaa co tam.

To tak jak Kaczyński nie budował III RP. Tak Tusk nie rządził .
Bo jeżeli zakładamy że Tusk i ludzie z PO rządzili to Kaczyński i PIS też rządzili i budowali III RP .

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 23 października 2007, 08:36

Może się mylę ale coś mi się zdaje że Tusk w żadnym rządzie III RP nie był, za to Kaczyński jak najbardziej... Nie żebym miał coś do IIIRP - cieszę się jak dziecko na jej powrót :mrgreen:
Pan stworzył ludzi, a Samuel Colt uczynił ich równymi.

Wróć do „Tematy zapomniane...”