PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Polski polityczny ekspres TGW

Wszelkie tematy, które zostały zamknięte lub "straciły" ważność. Czasami warto zobaczyć, co się u nas działo...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
RyCyk
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Polski polityczny ekspres TGW

Postautor: RyCyk » 31 października 2007, 16:18

W ciszy salonów trwają intensywne rozmowy koalicyjne pomiędzy PO i PSL. Trwa montowanie składu nowego rządu, polskiego ekspresu TGW. Wypowiedzi koalicyjnych polityków i ciekawostki pochodzące z przecieków, choć są bulwersujące, wcale nie wywołują paniki i lamentu w prasie, radiu i telewizji.
Mój optymizm powyborczy jest jednak skutecznie chłodzony doniesieniami mediów, bo polski ekspres zaczyna przybierać kształt wolnej kolejki wąskotorowej. Zamiast innowacyjności, przyśpieszenia w jeździe do przodu, nacisk kładzie się na skuteczność hamulców oraz sprawność przy cofaniu. Przy zestawianiu składu, w przedbiegach odpadają kandydatury osób skłonnych do kompromisu i nieskonfliktowanych z Prezydentem L. Kaczyńskim, a hitem staje się W. Pawlak jako minister gospodarki. Oddanie gospodarki w ręce PSL zakrawa na kpinę z wyborców.
Garść przykładów:
PSL w rozmowach uświadamia PO, jakoby przyszłoroczny budżet był przeszacowany o kilkanaście miliardów złotych, co nie pozwala na zaplanowane obniżenie składek ZUS. Śmieszne, że to niby PSL ma własne precyzyjne wyliczenia, że to PSL musi uświadamiać Platformę i wygląda na to, że przekonuje, bo nikt z PO tego nie zdementował.
PSL skutecznie przekonuje PO, że podatek rolny jest wystarczającym, a może nawet zbyt wysokim obciążeniem podatkowym dla rolników. O temacie KRUS politycy obu partii nawet głośno nie wspominają, a żaden z dziennikarzy ich o to nie pyta. Pęd do reform w rolnictwie widać gołym okiem.
Program budowy i modernizacji dróg szybkiego ruchu oraz autostrad przy współudziale państwa do lamusa, bo to przecież pomysł PiS. Do realizacji nowej koncepcji czas realizacji „rozkłada się we wszystkich akcentach” na 20-25 lat. Podobnie z lokalizacją i szybką budową stadionu narodowego. Szczególnie poraża refleks i gospodarność HGW, skoro temat był wałkowany od dawna.
Media politykom tworzonej koalicji powinny na okrągło puszczać piosenkę „Piąty bieg” Budki Suflera.
PS
Forum po wyborach zamarło, a nowinek jest sporo. Uprzedzając wszystkich oponentów, którzy będą mi zarzucać, że rządu nie ma a ja już się czepiam, polecam samodzielne odszukanie w Internecie ocen wcześniejszych osiągnięć gospodarczych W. Pawlaka i PSL.
Nadal trwa plebiscyt nienawiści!!!

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 31 października 2007, 22:38

Taa prawie się stęskniłem za Zyta i odchodzącym rządem PiS.

Ale potem przeczytałem o mianowaniu Macierewicza wiceministrem.

Przeszło jak ręka odjął.

Jaka by nowa koalicja nie była to poziomu dna PiSu nie osiągnie nigdy.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
mario72
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: mario72 » 01 listopada 2007, 19:39

RyCyk, rządu jeszcze nie ma a Ty się czepiasz :twisted:
Myślę, że wszyscy rozsądni komentatorzy naszej rzeczywistości czekaja na 5 listopada, bo po co strzępić język po próżnicy :?:
Dyskutowanie o wirtualnych faktach jest nieco bez sensu, nie uważasz :?:
Marchewa, ciekawe co jeszcze pokaże Prezydent po kilkudziesięcu telefonach do "Wielkiego Brata". :twisted:
Żyjcie tak jakby każdy dzień miał być Waszym ostatnim

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 02 listopada 2007, 08:06

Na razie PO powinna skończyć z "Bizantyjskim Przepychem" Kancelarii Prezydenta obcinając budżet o jakieś powiedzmy 70% ;) I już nie będzie miał PiS miejsca i pieniędzy na upychanie kolesi ;)

Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 02 listopada 2007, 13:05

Jak by obcięli prezydentowi 99% to może by mu nie starczyło na telefony do Jarka - sam to on nawet nie będzie wiedział że ma wszystko wetować :wink:
Pan stworzył ludzi, a Samuel Colt uczynił ich równymi.

Awatar użytkownika
mario72
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: mario72 » 02 listopada 2007, 13:52

A może skoro Jarek jest, a w zasadzie będzie od 5-go ... "bezrobotny", to zamienią się miejscami. Ot tak bez wielkich gadek ... przecież mało kto się połapie :twisted:
Mam wrażenie, że wtedy i wilk byłby syty i łowiecka cała :mrgreen:
Ale i tak mocno trzymam kciuki coby Donaldu nie popełniał błędów poprzedników.

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 02 listopada 2007, 14:15

Mimo, że PO to zupełnie nie moja bajka, to też życzyłbym sobie kompetentnego rządu. Tylko czemu ja w to nie wierzę?
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
mario72
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: mario72 » 02 listopada 2007, 14:37

... no właśnie, a dlaczego w to nie wierzysz?
Myślę, że zasługujemy na to by mieć mądry rząd. Jeśli wszyscy mocno w ten cud będziemy wierzyli, to może się on w końcu ziści :twisted:

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 02 listopada 2007, 15:27

Taa... w Irlandii po emigracji :sad:

Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
mario72
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: mario72 » 02 listopada 2007, 17:34

No to dzisiaj mnie Jaro vel The Prime Minister, zaskoczył - PiS będzie strażnikiem wolności mediów. :twisted: Tak trzymajcie, bo jak Wy tego nie będziecie pilnować to szlag trafi nasza demokrację :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 04 listopada 2007, 10:54

RyCyk pisze:Program budowy i modernizacji dróg szybkiego ruchu oraz autostrad przy współudziale państwa do lamusa, bo to przecież pomysł PiS.

Partnerstwo publiczno-prywatne przy budowie autostrad to pomysł dosyć stary. Tak budowano autostrady za SLD kiedy forsa z UE nie płynęła wezbranym potokiem i trzeba było liczyć na siebie. I zbudowano więcej autostrad niż udało się to Polaczkowi. Ten głównie dokańczał to co ktoś już zaczął. Na dodatek PiS uznał ten system za korupcjogenny i przez rok żaden nowy odcinek nie powstał.
Yo, she-bitch! Let's go!

Wróć do „Tematy zapomniane...”