PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Republika Tyrencji

Wszelkie informacje o tym, jak reklamować sie na serwisie POLITYKA.ORG.PL

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Adam88
Stażysta
Stażysta

Republika Tyrencji

Postautor: Adam88 » 19 września 2010, 19:44

Witaj, czytasz właśnie o Republice Tyrencji - polskiej mikronacji w klimatach ustroju i kultury Starożytnego Rzymu. Proszę Cię abyś poświęcił chwilę czasu i przeczytał tenże tekst do końca co ułatwi Ci poruszanie się po stronach tego wirtualnego państwa.

Na początek może wyjaśnię króciutko czym jest mikronacja. Otóż mikronacja czyli inaczej wirtualne państwo to taki kraj, który istnieje tylko w wirtualnym świecie choć jego mieszkańcy są prawdziwymi ludźmi. Mikronacja to kraj, który posiada własne władze, prawa, organizacje, partie, media oraz to wszystko co możesz spotkać w normalnym państwie poza jednym wyjątkiem, mikronacja nie posiada terenu. Każdy wybiera sobie alternatywne imię i nazwisko.

To może teraz kilka słów o Republice Tyrencji. Nasze państwo jest już stosunkowo dojrzałym krajem gdyż istnieje od marca roku 2006 i jest także małym krajem w porównaniu z innymi polskimi mikronacjami. Przeżywaliśmy już swoje zloty i upadki. Krótko mówiąc - właśnie przeżywamy taki malutki kryzys dopiero odradzamy się.

Napisałem już, iż istnieją inne mikronacje na terenie Polski i, że niektóre z nich są o wiele bardziej rozwinięte niż Tyrencja. Zapewne zadajesz sobie pytanie, dlaczego więc miałbym zamieszkać tutaj, a nie w jakimś wielkim wirtualnym państwie? Cóż odpowiedź jest dość oczywista, nowi mieszkańcy wielkich mikronacji są zmuszeni do przedzierania się przez jakże okazałe i wspaniałe, ale także jakże uciążliwe gąszcze przepisów, zasad i praw, które tłumaczą co im jako nowo przybyłym wolno, a czego nie. Natomiast Tyrencja z racji swojego doświadczenia ma bardzo przystępne dla nowych mieszkańców prawodawstwo. Kolejnym plusem mieszkania w małej mikronacji jest to, iż łatwo znaleźć interesujące Cię zajęcie, oraz także przy małym nakładzie własnej pracy można dostrzec jej efekty, odbijające się na działalności całego kraju oraz jego mieszkańców. Mam szczerą nadzieję, że przekonałem Cię abyś tu zamieszkał i został Tyreńczykiem.

No cóż postanowiłeś zostać mieszkańcem naszego państwa, jak więc otrzymać obywatelstwo? Wystarczy tylko zarejestrować się na forum Tyrencji oraz starać się być aktywnym.

Jeżeli już zarejestrowałeś się, czyli zostałeś obywatelem Tyrencji, na pewno chciałbyś wiedzieć co mógłbyś teraz robić? W końcu czy miałoby sens uzyskanie obywatelstwa, a następnie nic nie robienie? Nie sądzę, więc pozwolę sobie od razu przejść do rzeczy. Musisz znaleźć sobie jakieś zajęcie, pracę. No i tutaj akurat Tyrencja ma szerokie pole do popisu, ostatnimi czasy pojawiło się w naszym państwie sporo nowych posad, prace dla siebie możesz znaleźć od ręki.

Jeszcze na koniec pozwolę sobie zaznaczyć, ze jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to mogę na nie odpowiedź, jako osoba "siedząca" w tym wszystkim od początku możesz liczyć na wiarygodność moich odpowiedzi.

Mam nadzieje, że nie zanudziłem Cię, jeżeli nie i jednak zdecydowałeś się zostać obywatelem Tyrencji to zapraszam na forum tam głównie toczy się życie naszego wirtualnego państwa.

Dux Republiki Tyrencji-
Publius Gratius

STRONA:
http://tyrencja.mikronacje.info/

FORUM:
http://tyrencja.mikronacje.info/phpBB3/

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 19 września 2010, 20:37

Nie ogarniam tego :wink: takie gry to wielki przerost pomysłu i oczekiwań do formy i treści często też.

Są mikronacje w sensie małe tereny postulujące niepodległość - jedna wyspa koło UK albo gospodarstwo w Australii - postulują od władz niezależności - chyba bardziej dla jaj :wink: Podobnie jest w jednym miejscu w Skandynawii.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 19 września 2010, 20:44

Spam, spam, spam... Dobrze że przynajmniej we właściwym dziale.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Wróć do „REKLAMA”