PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Studia II stopnia po politologii ???

Jeśli masz jakiś problem dotyczący funckjonowania serwisu POLITYKA.ORG.PL zgłoś go poprzez forum!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Danny
Stażysta
Stażysta

Studia II stopnia po politologii ???

Postautor: Danny » 12 lutego 2011, 15:04

Witam jakiś czas temu ukończyłem studia I stopnia z politologii, zastanawiam się jaki jest wybór kierunków (z tego co wiem to chyba niezbyt szeroki) w przypadku gdybym zdecydował się na kontynuowanie nauki na studiach magisterskich.

Pozdrawiam. :wink:

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 12 lutego 2011, 15:45

A może idź bezpośrednio w politykę i łącz ją ze studiami? :grin:
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 12 lutego 2011, 15:49

Bilu, tyle ze studia tego typu raczej nie pomoga w politykowaniu. Predzej w pisaniu o nim.
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 12 lutego 2011, 17:09

Aj tam. To studiuj dalej Danny :lol:

Danny
Stażysta
Stażysta

Postautor: Danny » 12 lutego 2011, 18:31

No wszystko fajnie problem w tym że jestem trochę można tak powiedzieć w kropce bo oprócz tego że mam licencjat z politologii przy okazji mam też średnie techniczne i okazuje się że w branży elektronicznej można zarobić po pierwsze więcej niż bez doświadczenia na byle stanowisku w urzędzie po drugie jest zdecydowanie łatwiej z pracą. Tak więc zastanawiam się czy rozwijać temat z politologią, chciałem robić coś ciekawego (przynajmniej tak mi się wydawało) a okazało się że wcale nie jest tak kolorowo. Na politechnikę póki co się nie wybieram (szczerze mówiąc nigdy nie byłem dobry z matmy) a z politologią no cóż sam już nie wiem. Myślałem o bezpieczeństwie wewnętrznym ale nie mam pewności czy mogę kontynuować studia II stopnia na tym kierunku. :sad:

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 12 lutego 2011, 19:42

Widziały gały co brały, politologia jest fajna, ale później uda się albo nie uda :wink: Ja doradzić Ci nie mogę, liczę że koledzy coś podpowiedzą. Nie będę truł.. :twisted:

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 12 lutego 2011, 19:53

Studia techniczne.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

maribot
Senator
Senator

Postautor: maribot » 12 lutego 2011, 20:04

Ekonomia albo stosunki międzynarodowe.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 12 lutego 2011, 20:06

maribot pisze:Ekonomia

Matmy nie lubi. A więc druga opcja ma jakiś sens.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 12 lutego 2011, 20:07

Być może rozpocznie się ciekawa dyskusja dzięki Twojemu pytaniu Danny, dyskusja o kierunkach studiów :grin:

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 12 lutego 2011, 20:10

W ekonomii z tego co widzę największe profity zarabiają matematycy po matematyce.
Nie mówię o wyższej kadrze czy zarządzie tylko o szeregowych pracownikach i menaczerach niższego szczebla. Wyżej i tak wszystko zależy od studiów podyplomowych, doświadczenia i kompetencji.

Co ciekawe w branży IT często spotykam szefów sprzedaży po Polibudzie a nie po zarządzaniu i marketingu - fuj.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 12 lutego 2011, 20:12

Worek pisze:po zarządzaniu i marketingu

Ech, ilu mgr po marketingu i zarządzaniu robi w Biedronce (nie ujmuje nic tej sieci sklepów).
To chyba najgorsze co można wybrać. Tak mi się wydaje, jak sądzicie?

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 12 lutego 2011, 21:36

Danny pisze: Tak więc zastanawiam się czy rozwijać temat z politologią, chciałem robić coś ciekawego (przynajmniej tak mi się wydawało) a okazało się że wcale nie jest tak kolorowo.

Moja rada jak chcesz zarabiać olej politologię i rób inż. Bezpieczeństwo wewnętrzne to wydmuszka większość przedmiotów identyczna z politologią ale za to nazwa medialna. Jak chcesz do policji może ewentualnie. Jeżeli chcesz jeszcze przez dwa lata się porozwijać dokończ studia politologiczne najlepiej na dobrym państwowym uniwerku (Wrocławski politologicznie jest ok jeden z lepszych ośrodków w kraju). Pracy to nie zagwarantuje za to będziesz miał porządne wykształcenie bo licencjat to w PL sorry ale nie są prawdziwe studia. Zwłaszcza na prywatnej uczelni.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 12 lutego 2011, 21:37

Ewentualnie po licencjacie od razu na studia podyplomowe na jakiś konkretny zawód. Behapowiec ? Doradca podatkowy ?

Danny
Stażysta
Stażysta

Postautor: Danny » 13 lutego 2011, 10:52

trafna uwaga :mrgreen: właśnie przeglądam i kierunków na studiach podyplomowych jest naprawdę sporo znalazłem min. Mediator, zarządzanie kryzysowe, wspomniany wcześniej BHP-owiec, rzecznik prasowy, pozyskiwanie funduszy unijnych, badanie opinii publicznej, ciekawa sprawa. :grin:

Wróć do „Wasze pomysły i problemy...”