PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Nowa strategia Unii Europejskiej "UE 2020"

NATO, NAFTA, MTS i inne. Znawcy tematu mogą bez wątpienia podyskutować nad celowością ich istnienia, jak również przedstawić swój punkt widzenia na temat stosunków globalnych

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 06 grudnia 2011, 20:37

Panowie Kaczyński i reszta tych oszołomów (w tym i tych rządzących) mnie nie interesuje . Co do tego „głównego nurtu” , nigdy w nim nie byliśmy i NIE BĘDZIEMY . Odkąd pamiętam ( to tylko moje zdanie) ……… nas jak chcieli i dalej będą to robić . Przykładów jest na to hoho a może i więcej , mamy za mało kasy żeby mieć coś do powiedzenia , a popieranie , choćby w słusznych sprawach tego nie zmieni . Żeby uprzątnąć ten „burdel” , czy będziemy w strefie EURO czy nie i tak do tego się dołożymy , może nie w czystej gotówce , ale „obetną” nam kasę z funduszy Unijnych ( „dostaniemy” ich mniej). To będzie ta „szansa” bycia w „głównym nurcie”. Tak Lolek , karanie za przekroczenie 3% to Czysta hipokryzja i egoizm. I dalej WŁADZA będzie w tych rękach , hipokrytów i egoistów .
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 06 grudnia 2011, 21:21

kaminiak33 pisze:nigdy w nim nie byliśmy i NIE BĘDZIEMY

To nie warto nawet próbować.

kaminiak33 pisze:Odkąd pamiętam ( to tylko moje zdanie) ……… nas jak chcieli i dalej będą to robić

Nic tylko położyć się i poddać szlochając strasznie.

kaminiak33 pisze:Przykładów jest na to hoho a może i więcej , mamy za mało kasy żeby mieć coś do powiedzenia , a popieranie , choćby w słusznych sprawach tego nie zmieni

Kasa tylko o tym decyduje? Moim zdaniem nie.

kaminiak33 pisze:Żeby uprzątnąć ten „burdel” , czy będziemy w strefie EURO czy nie i tak do tego się dołożymy , może nie w czystej gotówce , ale „obetną” nam kasę z funduszy Unijnych ( „dostaniemy” ich mniej).

To źle jeśli na tym na koniec dnia zyskamy? Do tej pory nie straciliśmy na tym układzie.

kaminiak33 pisze:To będzie ta „szansa” bycia w „głównym nurcie”.

Lepiej jest być na peryferiach świata?

kaminiak33 pisze:Tak Lolek , karanie za przekroczenie 3% to Czysta hipokryzja i egoizm.

Nie zgadzam się. To nauka na własnych błędach.

kaminiak33 pisze: I dalej WŁADZA będzie w tych rękach , hipokrytów i egoistów .

Zawsze jeśli takich ludzi będziemy wybierać.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 06 grudnia 2011, 21:54

@Worek , warto próbować , tylko jak długo można w to wierzyć , nie jestem ślepy i byłbym nie sprawiedliwy gdybym nie widział korzyści z bycia w Unii . Jeśli kasa o tym (o ostatnim słowie) nie decyduje to dlaczego wszyscy patrzą na Niemcy i muszą się liczyć z ich zdaniem . Żeby nie było jestem za tymi 3% , tylko to już cokolwiek za późno , „mleko się rozlało” . Pisząc o WŁADZY w tych samych rękach , nie mam na myśli ludzi tylko państwa Niemcy i Francję.
Ostatnio zmieniony 16 marca 2012, 08:38 przez kaminiak33, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 06 grudnia 2011, 22:01

kaminiak33 pisze:eśli kasa o tym (o ostatnim słowie) nie decyduje to dlaczego wszyscy patrzą na Niemcy i muszą się liczyć z ich zdaniem

Bo mają potencjał aby to sfinansować. Z drugiej strony zauważ łaskawie co zrobili w Grecji czy we Włoszech. Obalili rządy. My mamy się dobrze, więc chyba jest właściwy moment aby dołączyć do silniejszych niż podskakiwać i się im stawiać, nie sądzisz?

kaminiak33 pisze:Żeby nie było jestem za tymi 3% , tylko to już cokolwiek za późno , „mleko się rozlało”

I po tych 3% nie ma już nic? Pomyśl chłopie.

kaminiak33 pisze:Pisząc o WŁADZY w tych samych rękach , nie mam na myśli ludzi tylko państwa Niemcy i Francję.

Wybacz ale to kretyński tekst. To ludzie tworzą władzę w państwach. Władza ta może być taka albo sraka wracając do Twoich historycznych implikacji.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 06 grudnia 2011, 22:24

@Worek , tak obalili rządy , tylko to że Grecja dostała się do strefy Euro to też nie mała wina Niemiec . Nie musisz mnie przekonywać do bycia w Unii , nie głosowałem za wejściem i nie byłem przeciw , tylko dlatego bo ja w tej Unii długo żyć nie będę , ale dzieci i wnuki już tak , jeśli im będzie źle ( mowa o młodych pokoleniach) to niech oni decydują . Tylko nie można być hura optymistą trzeba myśleć głową nie dupą , tak jak PREZES i spółka.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 06 grudnia 2011, 22:30

kaminiak33 pisze:@Worek , tak obalili rządy , tylko to że Grecja dostała się do strefy Euro to też nie mała wina Niemiec

Sikorski to jasno określił. Co zresztą bardzo spodobało się w niemieckich mediach.

kaminiak33 pisze:dlatego bo ja w tej Unii długo żyć nie będę , ale dzieci i wnuki już tak , jeśli im będzie źle ( mowa o młodych pokoleniach) to niech oni decydują . Tylko nie można być hura optymistą trzeba myśleć głową nie dupą , tak jak PREZES i spółka.

Chłopie akurat lubię Chomontów bo 26 lat spędziłem w sąsiednim L-wie i z czystej sympatii do tego miejsca polecam Ci studia nad historią długów. Nie są to sytuacje absolutne i skończone. Nawet w życiu przeciętnego zjadacza homarów :)

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 07 grudnia 2011, 01:18

@Worek . ZIOMALU , nie bardzo rozumiem to ;

„polecam Ci studia nad historią długów. Nie są to sytuacje absolutne i skończone. Nawet w życiu przeciętnego zjadacza homarów ”

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 07 grudnia 2011, 07:53

Wszystko zależy od tego na co się zadłużamy. W przeciwieństwie do np. Grecji, Polska nie przejada pożyczonych pieniędzy a je w różny sposób inwestuje. Co spowoduje tak zwane ROI czyli zwrot z inwestycji. W tym przypadku może to być wzrost PKB. Nie mam pojęcia jaki będzie zwrot z autostrad ale same autostrady spowodują, że przestaną nam uciekać inwestycje - przykład - KIA z tego powodu wylądowała na Słowacji. Jeśli do tych inwestycji dokłada nam jeszcze UE to nie ma o czym gadać.
Przy wzroście inwestycji np. w przemysł konieczne jest posiadania wykwalifikowanych kadr czyli ludzi wykształconych w danych kierunkach co w dalszym etapie powoduje migrację społeczeństwa z rolnictwa do produkcji przemysłowej.
Dużo większym problemem dla mnie nie są długi - zawsze można zbankrutować, a kompletnie beznadziejna dystrybucja dotacji i obciążanie podatkami. UE a za nią Polska, łoży olbrzymie kwoty w działy gospodarki, które generują znikomy PKB. Doskonałym przykładem jest rolnictwo. Po przeciwnej stronie barykady jest naprzykład logistyka, która w niektórych regionach kraju przynosi ponad 10 PKB, a jedyne co dostaje od Państwa to kolejne podatki i podwyżki istniejących. Dla polityków to wygodna sprawa bo za podwyżki danin w transporcie i dystrybucji zorientujesz się dopiero na półce sklepowej i tyle. Za to obcięcie dotacji rolnikom spowoduje, że zaraz będą palić opony na alejach Ujazdowskich.
Druga sprawa to nierównomierność obciążeń w Polsce. Mamy kurde zwyczajnie niesprawiedliwe podatki. Zaczynając od progów w podatkach od osób fizycznych, Krusie i wszelkich zwolnieniach. Jeden równy podatek dla wszystkich załatwiłby sprawę ale populiści zaraz zaczną drzeć mordy o niesprawiedliwości społecznej.

Generalnie od wieków wszyscy pożyczają pieniądze (Chiny też to robią chociaż mają relatywnie kupę gotówki), bo inwestowanie ze swoich pieniędzy jest droższe.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 07 grudnia 2011, 11:20

@Worek . Nie mam nic przeciwko takiemu wykorzystaniu kasy , zadłużanie się nie jest niczym złym pod warunkiem że spłacamy te pożyczki sami nie następne pokolenia . Tylko tak mi się zdaje że w naszym kraju nie mamy tyle kasy żeby wykorzystać tą z Unii , najpierw musimy skończyć inwestycję , dopiero dostajemy „zwrot” z UE , to jest sprawiedliwe , tylko w wielu przypadkach na daną inwestycję musimy się zadłużyć ( kredyty, obligacje) a to dodatkowy koszt ( oprocentowanie). Jeśli tak inwestujemy ( z pożyczek) to coś jest nie tak . Autostrady , na pewno potrzebne , tylko od ……… drogie ( jeszcze opłaty za przejazd, nie wielu z nas stać będzie na jazdę po nich) , tańsze by były drogi szybkiego ruch ( dostępne dla wszystkich).

Myślałem o tym , żeby nie zadłużać się inwestując w naszej sytuacji ( nie tylko my, inne kraje też) , zamiast „DOSTAWAĆ” tą kasę z Unii na takich zasadach , lepsze było by gdyby pieniądze z UE w naszym przypadku ( 67 mld euro) składane były np. w NBP i z tej kasy moglibyśmy tylko POŻYCZAĆ np. na 1% JEDNORAZOWY , wtedy nie wpadamy w zadłużenie i z tych pieniędzy mogą korzystać przyszłe pokolenia , kwota ta cały czas by rosła , o ten 1% . To też moja propozycja dla zwykłego śmiertelnika ( kasy), z resztą ( podatki, dystrybucja itd.) zgadzam się z Tobą , rządzący nie myślą o nas „duszą” podatkami i przez to ludzie mają przesrane , podatki , akcyza są potrzebne ale nie mogą ograniczać rozwoju.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 07 grudnia 2011, 17:39

Dotacje unijne to nie sposób na rentierstwo. Pieniądze są "znaczone" i do wykorzystania na z góry upatrzony cel.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 07 grudnia 2011, 18:20

Worek
Ale na ten z góry upatrzony cel , często nie ma kasy i taka możliwość o której wspomniałem byłaby wskazana . To zresztą mógłby być plus dla Unii , do państw bogatych ( nie zadłużonych nie trzeba dokładać tyle kasy ) . A myślę że po to jest Unia żeby likwidować różnice między bogatymi i biednymi państwami . Potrafisz sobie wyobrazić 27 państw w Unii z taką kasą (każde) jaką dysponują Niemcy , wtedy dopiero taka „federacja” miała by bardzo dużo do powiedzenia w ŚWIECIE, o możliwościach nie wspomnę.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 07 grudnia 2011, 18:35

kaminiak33 pisze:Potrafisz sobie wyobrazić 27 państw w Unii z taką kasą (każde) jaką dysponują Niemcy , wtedy dopiero taka „federacja” miała by bardzo dużo do powiedzenia w ŚWIECIE, o możliwościach nie wspomnę.

Na to potrzeba dziesięcioleci.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 07 grudnia 2011, 19:13

Worek, dlaczego , pojutrze szczyt , warunek , w zamian za poparcie postulatów Francuskich i Niemieckich , zmiana w „rozdawaniu” funduszy unijnych .

Ja się zmian nie boję , nie pisałbym tyle o tych zmianach.

Ale się ………. rozmarzyłem !!!

[ Dodano: Pią 09 Gru, 2011 ]
Wychodzi na to że coś jest na rzeczy . To będzie ta „szansa” bycia w „głównym nurcie”, 200 mld euro , do tej kwoty Polska będzie musiała dołożyć swoją „cegiełkę” , żeby móc „posiedzieć” przy stole z Niemcami i Francją , może nie jako „przystawka” , ale za ten „obiad” zapłacimy , tylko czy wyjdziemy z przyjęcia „najedzeni”, a może odbije nam się to czkawką przez następne lata . A co .

BOGATEMU WOLNO !!!!

[ Dodano: Wto 13 Gru, 2011 ]
Kasa z rezerwy 6 mld euro to cena za ten „obiad” , 24 mld zł , wsadzone psu w dupę , rozumie że trzeba sobie pomagać , być solidarnym , tylko nie mogę pojąć że za tyle kasy której brakuje na wszystko w naszym kraju, będziemy mogli tylko BYĆ i nic więcej (o jakich kol wiek decyzjach możemy zapomnieć , tak jak do tej pory ). To jest ta SOLIDARNOŚĆ Unijna , tak DURNY może być tylko Polak .

[ Dodano: Sro 28 Gru, 2011 ]
Takie rozwiązanie (fundusz) to wyjście i dla BOGATYCH państw , które dopłacają do wspólnej kasy , na utrzymanie ( chorego systemu) który powoduje to że ,zarabiają tylko BANKI (kredyty na inwestycje)

PEWNE jest to że do wspólnego „ worka” dokładamy tyle ile musimy ( 1/3 tego co możemy „dostać” około 100 mld zł ) , a to co UE „przeznaczyła” dla nas (około 319 mld) to jest już WIELKA NIE WIADOMA , ile z tego wykorzystamy . Według mnie żeby skorzystać z tej kasy musimy się zadłużać ( ten DŁUG nie wziął się z powietrza „licznik” Balcerowicza) , i o to tylko i wyłącznie mi chodzi , nie stać nas (nie mamy gotówki na taką pomoc , dlatego „toniemy” w długach , żeby wykorzystać kasę z unii ) . Dlatego w swoim temacie napisałem o innym wg. mnie sprawiedliwszym systemie korzystania z unijnych pieniędzy , „POŻYCZANIU” z funduszu na który wpływałaby unijna kasa , funduszu z którego mogłyby korzystać następne pokolenia . Nie musielibyśmy zaciągać kredytów itp.

To nie realne (z unijnych pieniędzy) , ale jak patrzę na te 100 mld , do 2013 r , i pewnie tyle samo kasy którą dorzucimy do wspólnego „worka” przez następne lata , 200 mld zł to pieniądze które moglibyśmy mieć w takim „funduszu” bez pomocy UE . Te pieniądze to „0” zadłużenia dla kraju (pożyczamy , inwestujemy bez kredytów, obligacji i co najważniejsze , korzystają z tego następne pokolenia , kasy ciągle przybywa) . Tak mogłoby być , ale rządzą nami BARANY , które „zreformują” kraj przez podwyższenie akcyzy , podatków itd.

[ Dodano: Nie 15 Sty, 2012 ]
No i się poklepali po pleckach , po uśmiechali , i zrobili co chcieli , kasę wezmą , ale o reszcie DONALD i KOLESIE mogą zapomnieć . NASZA KASA dobra ale NAS mają w dupie . Tak to TRAFILIŚMY NA SALONY EUROPEJSKIE , LICZĄ SIĘ Z NAMI tak jak zawsze . Niemcy , Francuzi będą mogli mieć coś do powiedzenia o naszych finansach z KARAMI włącznie , ale Polska do strefy Euro i do tego zadłużenia może się tylko dorzucić , o reszcie może zapomnieć .

[ Dodano: Pon 23 Sty, 2012 ]
„Trochę” się zawiedli , tylko czy to ich czegoś nauczy?

WĄTPIĘ !!!!!

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 22 kwietnia 2013, 22:21

Zastanawia mnie jedna kwestia, po prostu tego nie wiem więc chciałbym dopytać. Jak wygląda kwestia ilości europosłów w kontekście wejścia do UE nowego kraju tj. Chorwacji? Zwiększa się ogólna liczba europosłów o tych chorwackich czy tracą inne kraje na rzecz Chorwacji te miejsca? I jak to wygląda technicznie? Chorwaccy europosłowie pojawiają się w PE dopiero od kolejnej kadencji?

[ Dodano: Pon 14 Lip, 2014 ]
Znam już częściowo odpowiedź - zwiększa się ogólna liczba posłów.

Przy okazji zainteresowało mnie jeszcze po jakim czasie od posiedzenia plenarnego publikowane są stenogramy w narodowych językach. W poprzedniej kadencji jak można sprawdzić na stronach PE były tłumaczone, w obecnej z pierwszego posiedzenia wciąż jest opublikowane sprawozdanie w oryginale, co delikatnie mówiąc uniemożliwia śledzenie przebiegu debat, chyba że ktoś zna wszystkie oficjalne języki UE. Wysłałem zapytanie w związku z tym do PE, otrzymałem właśnie odpowiedź (po ponad tygodniu, w ponad 600(!) kopiach (emailach;) i wciąż przychodzą następne, chyba coś im system sfiksował).

Oto odpowiedź:
Szanowny Panie,

Dział ds. Zapytań Obywateli Parlamentu Europejskiego (PE) otrzymał Pana pismo z dnia 8 lipca 2014 r.

W odpowiedzi na Pana pytania w sprawie publikacji sprawozdań z obrad (CRE) informujemy, iż nie ma oficjalnego terminu publikacji stenogramów z debat. Zazwyczaj wersja elektroniczna sprawozdania z obrad jest dostępna w Internecie 24 godziny po zakończeniu danego posiedzenia (art.124Regulaminu PE) i sporządzana w formie wielojęzycznego dokumentu, w którym wszystkie wypowiedzi zamieszczane są w oryginalnej wersji językowej.

Od grudnia 2012 sprawozdania z obrad nie są tłumaczone na wszystkie języki oficjalne UE, natomiast wystąpienia ustne, wygłoszone podczas posiedzenia plenarnego ukazują się w oryginalnym języku (art 195 Regulaminu PE).

Obywatele mogą skorzystać z audiowizualnego zapisu obrad w językach, w których były prowadzone, wraz z wielojęzyczną ścieżką dźwiękową ze wszystkich aktywnych kabin tłumaczeniowych. Zapis obrad udostępnia się na stronie internetowej Parlamentu Europejskiego.

Z wyrazami szacunku,

Dział ds. Zapytań Obywateli

Tłumaczenie w nagraniach video jest niestety bardzo niedokładne no i nagranie jest rozwleczone jak cholera, tekst szybciej można było przeczytać ;)
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

Wróć do „Organizacje i instytucje międzynarodowe”