PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Węgry 2010 za rządów Viktora Orban`a

Najbardziej znane postacie na Świecie, które kreują rzeczywistość. Kto jest dla Ciebie najważniejszy? Kogo potrzeba, a komu już podziękujemy…

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier
Posty: 5059
Rejestracja: 17 marca 2011, 11:40
Lokalizacja: PL

Postautor: marcinsz » 11 stycznia 2012, 17:25

Szarżujecie bardzo w tej krytyce Orbana.


oj to tylko przykład.

------------------------------------------------------------------------------------------

Obrazek

Transparent na marszu pamięci z dnia 10 stycznia 2012, zdjęcie ze strony warszawskiego PIS.


źródło: http://warszawskipis.pl/pl/entry/dzisia ... iuj-1.html

-------------------------------------------------------------------------------------------

Przypomnijmy jak prawicowi politycy i media komentowały sprzedaż Polskich obligacji:

To chyba pierwsza taka sytuacja, że szef rządu chwali się nowo zaciągniętymi długami. Polskie obligacje cieszyły się wczoraj ogromnym popytem. Zdaniem Donalda Tuska, ma to świadczyć o dobrej sytuacji finansów publicznych i wiarygodności finansowej państwa w obliczu zawirowań na rynkach finansowych. „Czy sprzedaż kolejnych obligacji świadczyła o dobrym stanie finansów Grecji?” - pyta Andrzej Sadowski, ekspert z Centrum Adama Smitha.


http://www.pis.org.pl/article.php?id=19151

http://www.naszdziennik.pl/index.php?da ... d=po35.txt

http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=113368

A zobaczmy jak wygląda to teraz w przypadku tak wspaniałych Węgier:

Budapeszt wciąż słono płaci za dług

Węgry na dzisiejszej aukcji sprzedały swoje papiery dłużne, ale musiały zaoferować inwestorom bardzo wysokie rentowności, by ci chcieli je kupować. Rynków nie uspokoiła nawet informacja, że Budapeszt rozpoczął negocjacje ws. linii kredytowej z MFW.

Brak zaufania

Emitując bony skarbowe i obligacje rządy zbierają z rynków pieniądze. Muszą za to jednak płacić inwestorom dany procent. To oprocentowanie nazywane jest rentownością. Ponieważ pieniądze ze sprzedaży obligacji trafiają zazwyczaj na spłatę zadłużenia powstałego w wyniku sprzedaży poprzednich papierów, rentowność nazywana jest często ceną, za jaką państwo obsługuje swój dług. Im gorsza kondycja finansowa państwa i większe prawdopodobieństwo, że zbankrutuje i długów nie spłaci, tym wyższe muszą być rentowności papierów, by chcieli je kupić inwestorzy.

Wysokie rentowności papierów emitowanych przez węgierski rząd, oznaczają, że rynki nie mają do niego zaufania. W piątek rating Węgier do poziomu "śmieciowego" obniżyła agencja Fitch. Wcześniej zrobiły to także Moody's i Standard&Poor's.

Madziarska gospodarka jest w poważnych tarapatach ze względu na rosnący koszt obsługi długu i spadającą wartość forinta wobec euro. By wyjść z dołka, potrzebuje pomocy z MFW i UE. Problem tym, że ostatnie rozmowy w tej sprawie zostały zerwane, po tym jak rząd Orbana przeforsował kontrowersyjne zmiany w prawie, które m.in. ograniczają niezależność banku centralnego.


źródło: http://www.tvn24.pl/12692,1730908,0,1,b ... omosc.html

A jak rzeczywiście wygląda SILNA polityka Orbana?:

Węgrzy gotowi do ustępstw wobec UE

Rząd Węgier w liście do Komisji Europejskiej zadeklarował gotowość do ustępstw ws. kontrowersyjnego prawa o banku centralnym, co KE i Międzynarodowy Fundusz Walutowy postawiły jako warunek pomocy finansowej. 20 stycznia w Brukseli w tej sprawie z węgierskim ministrem spotka się komisarz ds. walutowych.

Jak doniósł Reuters, węgierski minister spraw zagranicznych Janos Martonyi w liście do Komisji Europejskiej i partnerów w UE zadeklarował - jeśli to konieczne - gotowość do rozważenia zmian w kontrowersyjnej ustawie o banku centralnym. "W pełni respektujemy kompetencje KE, strażnika traktatów UE (...). Jesteśmy gotowi do rozważenia zmian w prawie, jeśli to konieczne" - napisał Martonyi w liście, które jego ministerstwo opublikowało we wtorek na stronie internetowej.

Nowa, przyjęta tuż przed Nowym Rokiem ustawa o węgierskim banku centralnym (MNB) odbiera jego szefowi prawo wyboru zastępców oraz zwiększa liczbę członków Rady Monetarnej z siedmiu do dziewięciu, przy czym sześciu ma być mianowanych przez parlament, gdzie większość absolutną ma partia Fidesz premiera Viktora Orbana.


źródło: http://www.tvn24.pl/12692,1730943,0,1,w ... omosc.html

Dodatkowo:

"Mamy dobrą wiadomość dla Polski i złą dla Węgier"

Komisja Europejska pozytywnie wypowiedziała się o polskim budżecie i finansach publicznych. Bruksela uznała, że Polska realizuje jej zalecenia i nie ma potrzeby przestrzegania lub karania Warszawy. Gorzej wypadły Węgry. KE postuluje zamrożenie przekazywania unijnych funduszy dla Budapesztu.


źródło: http://www.tvn24.pl/12692,1731031,0,1,m ... omosc.html

To tyle.... jeśli chodzi o NIEZALEŻNOŚĆ współczesnych państw we współczesnym świecie.
Art. 45. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
Art. 174. Sądy i Trybunały wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.


NIE PREZYDENT!

Lolek00
Moderator
Moderator
Posty: 9325
Rejestracja: 26 lipca 2009, 16:14
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: Lolek00 » 11 stycznia 2012, 20:38

No czyli nie taki Orban straszny jak go malują.

Tak jak myślałem - najpierw przyklejono mu łaty - że się izoluje, że chce rządów "silnej ręki" - a teraz się twierdzi że się kompromituje ... a w realu wszystko co sobie obiecywali przeciwnicy Orbana wobec niego nie koniecznie musi być prawdą.

Mniej przeżywania więcej realizmu..

Oczywiście teraz się będzie wałkować urojoną "wielką porażkę jego rządów".
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister
Posty: 3333
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 12:36
Lokalizacja: k.

Postautor: Clint Eastwood » 11 stycznia 2012, 21:03

przypuszczam, że te bzdury co mówią o orbanie i jego rządach silnej ręki mają tyle wspólnego co rządy silnej ręki kaczyńskiego kilka lat temu.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier
Posty: 5059
Rejestracja: 17 marca 2011, 11:40
Lokalizacja: PL

Postautor: marcinsz » 11 stycznia 2012, 21:26

Lolek00 pisze:Tak jak myślałem - najpierw przyklejono mu łaty - że się izoluje, że chce rządów "silnej ręki" - a teraz się twierdzi że się kompromituje ... a w realu wszystko co sobie obiecywali przeciwnicy Orbana wobec niego nie koniecznie musi być prawdą


A nie zauważyłeś że wprowadzili zmiany z których teraz się pomału wycofują?

Mi chodziło bardziej o to - w jaki sposób kto się lansuje a nie kto jaki jest.

Orban chciał WYRAŹNIE uprawiać politykę "po swojemu"... tyle że POLEGŁ jak kawka.

Na identycznego polityka lansuje się "stojący wyprostowany".... Kaczyński - czyż nie?

[ Dodano: Pią 13 Sty, 2012 ]
A jednak PISowcom się marzy:

Stanisław Pięta z trybuny sejmowej bronił Węgier przed naciskami UE

Pięta złożył wniosek formalny o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów w tej sprawie. Jego postulat nie zyskał jednak aprobaty większości posłów. Za głosowało 150, przeciw było 287, a jeden poseł wstrzymał się od głosu.

Tuż przed głosowaniami poseł PiS Stanisław Pięta wystąpił w piątek z trybuny sejmowej w obronie Węgier przed "bezprecedensowym spektaklem gróźb, połajanek i nacisków stosowanych przez urzędników UE". - Precz z czerwonymi łapami od niepodległych Węgier! - wzywał.


- Węgrzy mają prawo do swojej konstytucji. Węgrzy mają prawo do oceny zbrodniczego systemu komunistycznego. Węgry mają prawo do ochrony rodziny i przeciwstawienia się aborcji - przekonywał Pięta.

Jak powiedział "wolność i demokracja - wartości rzekomo leżące u podstaw UE - zasługują na poszanowanie przez organy UE, "które nie mają mandatu demokratycznego".

- Proszę państwa, stawiamy sprawę jasno. Precz z czerwonymi łapami od niepodległych Węgier! - oświadczył poseł PiS. Na te słowa prawa strona sali plenarnej zareagowała oklaskami.


http://wiadomosci.onet.pl/kraj/stanisla ... omosc.html

Ja mam takie pytanie:

Czy politycy PIS mają swój świat? Czy co?

Czy ktoś do zmusza Węgry aby prosiły się (wcześniej odmówiły!!) pomocy UE? Czy ktoś ich zmusza aby byli w UE??
Art. 45. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
Art. 174. Sądy i Trybunały wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.


NIE PREZYDENT!

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister
Posty: 3333
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 12:36
Lokalizacja: k.

Postautor: Clint Eastwood » 13 stycznia 2012, 20:29

marcinsz pisze: A jednak PISowcom się marzy:
mnie dziwi, że po-owcą się nie marzy, bo przecież orban na węgrzech naprawdę wprowadzał reformy, jakie platforma w polsce tylko zapowiadała :lol:

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator
Posty: 17363
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 09:37
Lokalizacja: Tannenberg

Postautor: Worek » 13 stycznia 2012, 20:35

Clint Eastwood pisze:mnie dziwi, że po-owcą się nie marzy, bo przecież orban na węgrzech naprawdę wprowadzał reformy, jakie platforma w polsce tylko zapowiadała


A jakie? Możesz pokusić się o małe porównanie?
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister
Posty: 3333
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 12:36
Lokalizacja: k.

Postautor: Clint Eastwood » 13 stycznia 2012, 21:26

- uproszczenie systemu podatkowego: liniowy pit 16% (- ulgi na dzieci), dwie stawki cit 19 i 10%, ulgi dla małych przedsiębiorców. podniósł, podobnie jak nasz rząd vat.
- reforma ubezpieczeń: możliwość wyboru prywatnego lub państwowego ubezpieczyciela.
- oszczędności: zmniejszenie długu publicznego z 82% do 75% w ostatnim roku [src: forbes, eurostat podaje inaczej]
- część zmian w zakresie ochrony życia poczętego, związków małżeńskich, ogólnie w kwestiach społecznych po linii konserwatywnego skrzydła platformy.

[ Dodano: Pią 13 Sty, 2012 ]
- chyba zmniejszenie liczby posłów jeszcze.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator
Posty: 17363
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 09:37
Lokalizacja: Tannenberg

Postautor: Worek » 13 stycznia 2012, 21:45

Clint Eastwood pisze:- część zmian w zakresie ochrony życia poczętego, związków małżeńskich, ogólnie w kwestiach społecznych po linii konserwatywnego skrzydła platformy.


PO chciała jeszcze bardziej bronić życia poczętego?

Clint Eastwood pisze:- oszczędności: zmniejszenie długu publicznego z 82% do 75% w ostatnim roku


Co to ma do reform PO?

Clint Eastwood pisze:- uproszczenie systemu podatkowego: liniowy pit 16% (- ulgi na dzieci), dwie stawki cit 19 i 10%, ulgi dla małych przedsiębiorców. podniósł, podobnie jak nasz rząd vat.


Orban wprowadził te zmiany?

Clint Eastwood pisze:- reforma ubezpieczeń: możliwość wyboru prywatnego lub państwowego ubezpieczyciela.


Na Węgrzech tak można?
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister
Posty: 3333
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 12:36
Lokalizacja: k.

Postautor: Clint Eastwood » 13 stycznia 2012, 22:09

Worek pisze: PO chciała jeszcze bardziej bronić życia poczętego?
jest podzielona w tej kwestii: np. gowin chce utrzymania statusu quo, o takiej wandzie nowickiej mówi per "kanalia"; 1/4 posłów platformy zagłosowała przeciwko odrzuceniu projektu o całkowitej ochronie życia poczętego w lipcu ubiegłego roku.
Worek pisze: Co to ma do reform PO?
a nie zapowiadali zmniejszenia długu i oszczędności? być może naciągany przykład, ale też nie spodziewaj się, że znajdę identyczne postulaty w tak różnych pod każdym względem krajach jak polska i węgry ;)
Worek pisze: Orban wprowadził te zmiany?
rząd fideszu.
Worek pisze: Na Węgrzech tak można?
podobno tak.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26668
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Postautor: Nazgul » 13 stycznia 2012, 22:27

Polska zmniejsza dług do 3% a Węgry właśnie bankrutują. i chcą sobie zafundować katastrofę likwidując niezależność BC oraz przelewając rezerwy do budżetu. zły przykład.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister
Posty: 3333
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 12:36
Lokalizacja: k.

Postautor: Clint Eastwood » 13 stycznia 2012, 22:59

jak na razie jedna agencja ratingowa straszy orbana, bo nie idzie po sznurku elit finansowych tylko próbuje przeprowadzić w swoim kraju poważne reformy i wykaraskać go jakoś z czarnej dziury. ja uważam, że bank centralny jak najbardziej powinien być instytucją niezależną, ale o tym, co orban zrobi mając bank w swoich rękach możemy mówić dopiero, jak podejmie jakieś radykalne decyzje w kwestii polityki monetarnej.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier
Posty: 5059
Rejestracja: 17 marca 2011, 11:40
Lokalizacja: PL

Postautor: marcinsz » 13 stycznia 2012, 23:29

Nie od dziś wiadomo że pod względem ekonomicznym czy to jest PO,PIS, Ruch Palikota czy partia Orbana różnice są nieznaczne a poglądy zamienne!

Gospodarka jest WOLNO RYNKOWA i ona "akceptuje" rozwiązania - niezależnie od opcji politycznej.

Dziś istotne różnice pomiędzy partiami to różnice światopoglądowe, ideowe. To te poglądy stanowią różnicę i to te poglądy decydują jaka partia rządzi a jaka nie.

mnie dziwi, że po-owcą się nie marzy, bo przecież orban na węgrzech naprawdę wprowadzał reformy, jakie platforma w polsce tylko zapowiadała :lol:


Więc powiem szczerze odnośnie Twojego wpisu - JESTEŚ TOTALNIE W BŁĘDZIE WRĘCZ W CIEMNEJ DZIURZE :mrgreen:

Świadomemu wyborcy PO - nie marzy się rząd Orbana.
Art. 45. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
Art. 174. Sądy i Trybunały wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.


NIE PREZYDENT!

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister
Posty: 3333
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 12:36
Lokalizacja: k.

Postautor: Clint Eastwood » 13 stycznia 2012, 23:49

marcinsz pisze: Gospodarka jest WOLNO RYNKOWA i ona "akceptuje" rozwiązania - niezależnie od opcji politycznej.
gospodarka jest RYNKOWA - o tym czy jest bardziej WOLNO- czy mniej WOLNO- cyduje opcja polityczna.
marcinsz pisze:Nie od dziś wiadomo że pod względem ekonomicznym czy to jest PO,PIS, Ruch Palikota czy partia Orbana różnice są nieznaczne a poglądy zamienne!
poglądy być może są zmienne, jeżeli nie realizuje się znaczących reform. kiedy już partia decyduje się na tak poważne zmiany w gospodarce, że zabezpiecza ją zapisami konstytucyjnymi (obniżenie progu zadłużenia, 2/3 potrzebne do zmiany systemu podatkowego) nie może sobie już pozwolić na zmienność.
marcinsz pisze: Dziś istotne różnice pomiędzy partiami to różnice światopoglądowe, ideowe. To te poglądy stanowią różnicę i to te poglądy decydują jaka partia rządzi a jaka nie.
znaczy się jedni mówią, że prl była cool, a drudzy, że nie, a jedni mówię że nie ma boga, a drudzy że jest? to jest jeszcze gorzej niż myślałem. mam nadzieję, że w grudniu będzie jednak koniec świata.

[ Dodano: Sob 14 Sty, 2012 ]
ps. owszem, politycy mają coraz mniejszy wpływ na gospodarkę, ale nie wynika to z jej rzekomej wolności rynkowej, ale z tego, że jej kompetencje przejęły międzynarodowe podmioty takie jak agencje ratingowe - czego obecna sytuacja z węgrami jest dowodem.

pioter
Wójt
Wójt
Posty: 481
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 18:17
Lokalizacja: Holandia

Postautor: pioter » 14 stycznia 2012, 10:06

Nazgul pisze:Polska zmniejsza dług do 3% a Węgry właśnie bankrutują. i chcą sobie zafundować katastrofę likwidując niezależność BC oraz przelewając rezerwy do budżetu. zły przykład.


Lepiej przelac rezerwy do budzetu niz na konta MFW jak zamierzaja zrobic MinFin i Belka.
Rząd nie rozwiązuje problemów, rząd je tworzy.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator
Posty: 17363
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 09:37
Lokalizacja: Tannenberg

Postautor: Worek » 14 stycznia 2012, 10:28

pioter pisze:Lepiej przelac rezerwy do budzetu niz na konta MFW jak zamierzaja zrobic MinFin i Belka.


Naprawdę?
Przelanie na konta MFW to inwestycja - przelanie do budżetu to ogromna szansa na przejedzenie tej kwoty. Już mieliśmy takiego, którym miał śmiałe pomysły. Teraz je realizuje na łonie Abrahama.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert


Wróć do „Politycy światowi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości