PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Stare, dobre czasy :)

Wszelkie polemiki dotyczące wydarzeń, które wpłynęły na obecny kształt Świata. Twoja subiektywna ocena...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Misiaczek1412
Stażysta
Stażysta

Stare, dobre czasy :)

Postautor: Misiaczek1412 » 05 października 2010, 23:36

Chciałabym się zapytać czy pamiętacie jeszcze lata, kiedy w sklepach były kolejki,
i żuło się gumy Donald, czy słuchało kawałków grupy Offspring :)
Ja znalazłam ostatnio taką stronę : http://mlodelata.pl.
Wróciły wspomnienia :) Polecam wszystkim, którzy chcą również powspominać te stare czasy :)

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Re: Stare, dobre czasy :)

Postautor: Jojo » 31 sierpnia 2016, 10:40

Dziś 36. rocznica Porozumień Sierpniowych.
Trzeba przypomnieć jak to ftedy ;) było
"Postanawia się znieść istniejące dotąd organy sądowe, zastępując je sądami i wyłanianymi na podstawie demokratycznych wyborów". Włodzimierz Lenin (1917)

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 31 sierpnia 2016, 12:52

Nostalgia nawet za syfem, niezbadane są granice paradoksów ludzkiej psychiki.

GrandProtestant
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: GrandProtestant » 31 sierpnia 2016, 18:17

Tamte tzw.dobre czasy miło wspominają cinkciarze i kurwy.Normalni ludzie nie mieli co do gara włożyć.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 31 sierpnia 2016, 18:25

E, mnie trudniej było 1990-2000. Każdy stary robol ci powie że bylo super bo każdy miał pracę, mieszkanie jak chciał pracować. Hehe to wynika z faktu że ludzie pamiętają tylko dobre rzeczy a nie to że nie było papieru do tyłka i ten garnek też był pustawy bo nie bardzo bylo co kupić.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Marek K.
Poseł
Poseł

Postautor: Marek K. » 31 sierpnia 2016, 21:22

Normalni ludzie nie mieli co do gara włożyć.

Co to znaczy, normalni? Marynarzy i rzemieslnikow tez uwazasz za normalnych?

Mieszkalem w srednim miescie na pomorzu w typowym bloku z roznymi rodzinami. Poczatkujacy nauczyciele obok kupcow i urzednikow, Romow i...bezrobotnych. Jakos nikt z glodu nie umarl.

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 01 września 2016, 09:00

Marek K. pisze:
Mieszkalem w srednim miescie na pomorzu w typowym bloku z roznymi rodzinami. Poczatkujacy nauczyciele obok kupcow i urzednikow, Romow i...bezrobotnych. Jakos nikt z glodu nie umarl.

A skąd w czasach komuny bezrobotnych wytrzasnąłeś? Przecież był nakaz pracy.
"Postanawia się znieść istniejące dotąd organy sądowe, zastępując je sądami i wyłanianymi na podstawie demokratycznych wyborów". Włodzimierz Lenin (1917)

Marek K.
Poseł
Poseł

Postautor: Marek K. » 01 września 2016, 12:48

Przecież był nakaz pracy.

Nakaz nakazem, zycie inaczej czasami wygladalo.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 01 września 2016, 17:54

Nazgul pisze:E, mnie trudniej było 1990-2000. Każdy stary robol ci powie że bylo super bo każdy miał pracę, mieszkanie jak chciał pracować. Hehe to wynika z faktu że ludzie pamiętają tylko dobre rzeczy a nie to że nie było papieru do tyłka i ten garnek też był pustawy bo nie bardzo bylo co kupić.

Faktem to jest że osobom z niewielkim wykształceniem lepiej się żyje gdy ja nie mam i ty nie masz, niż gdy ja mam a ty nie masz. To powód przez który tamte czasy są dobrze wspominane przez niektórych. Chodź nie powiem, niektóre kwestie można wspominać dobrze, ale biorąc ogół sprawy...Hm

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 01 września 2016, 18:05

Dużym szokiem było to co stało się po 83. Najpierw kryzys i pustki w sklepach, zarobki realnie zmalały . A potem przyszedł 90. I masowe upadki firm i zwolnienia.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 06 września 2016, 20:35

Ale kto mial żyłkę do interesów robił biznes. Wystarczyło handlować czymkolwiek. Wtedy ludzie uczciwie płacili, po 98 zaczęła się kombinatoryka i wałki z płatnościami. Do 95 r. handlując na straganie w rok można było dom wybudować. Potem przyszły duże sieci handlowe.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Wróć do „Ocena wydarzeń historycznych”