PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

In vitro - za i przeciw...

Wszelkie nurty, wizje, poglądy - wszystko co wiąże się ze światopoglądem. Twój sposób na życie - głębsze rozmowy !!!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Czy jesteś za:

całkowitym zakazem in vitro
4
14%
Dopuszczeniem do in vitro ale na koszt pacjenta
13
46%
Dopuszczeniem do in vitro płatne przez NFZ
11
39%
Nie mam zdania
0
Brak głosów

Liczba głosów: 28

Awatar użytkownika
lobo
Poseł
Poseł

Postautor: lobo » 02 listopada 2010, 18:29

Jeśli Cię uraziłem, to przepraszam, więcej luzu, nie musimy się bić po gębach, to tylko post, okay? :)
Oczywiście, że kobieta ma prawo zajść w ciążę i wychowywać dziecko, problem tylko jak zachodzi w ciążę i jak wychowa dziecko.
Każda, powtarzam - każda, kobieta ma w biologii "wbudowaną" potrzebę dziecka. Mężczyźni tego nie mają zupełnie (w sensie biologii), mają tylko chęć czasem, ale u kobiety to jest faktyczna "potrzeba" w wieku mniej więcej 30 i dalej. Można to porównać do potrzeby wypróżnienia się (bez urazy dla kobiet), mężczyźni takiej potrzeby nie mają, choć wielu chce mieć dzieci.

Najistotniejsze pytanie to: "po co"? To bardzo serio pytanie.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - Stanisław Lem

Awatar użytkownika
lobo
Poseł
Poseł

Postautor: lobo » 02 listopada 2010, 18:46

NRohirrim88 pisze:Zauważ, że jakby zakazano in vitro w Polsce, to ludzie wyjeżdżaliby za granicę.

niektórzy, prawda?
NRohirrim88 pisze:A, że za granicą drożej, to pewnie by tam też częsciej zostawali, żeby na nie zapracować. Oraz mieć święty spokój i nie obawiać się, że nagle ktoś wymyśli, że np. odebranie dziecka, bo urodziło się metodą in vitro, więc jest szatańskim nasieniem.

No bez przesady :D Tak to myślą jacyś pokur... fanatycy :) Nie rób ze mnie totalnego buraka jakiegoś pls :)

Co do wyjazdów, to powinien być osobny temat, w każdym razie ludzi tak na prawdę kraj nie interesuje i ci, którzy mogli/mogą wyjechać i gdzieś żyć lepiej - już to zrobili/zrobią. Generalnie ludzie myślą o swoim tyłku, więc po co go trzymać w jakimś szajsie? Kto mógł - już wyjechał, in vitro tego nie zmieni zupełnie.

Co to ma być? Fabryka produkująca dzieci dla emerytów? :D LOL
No nie róbmy sobie jaj z pogrzebu.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - Stanisław Lem

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 02 listopada 2010, 18:59

Naród jak ma przetrwać, to musi mieć zapewnioną ciągłość. Robi się z tego coraz większy problem. Jesteśmy jednym z narodów, które ma najmniejszy przyrost naturalny, a w zasadzie mamy ujemny. Niedobrze. In vitro wychodzi naprzeciw temu także w pewnym sensie. Wniosek? In vitro jest dobre.

Tak więc już raz to zrobiłem, ale co mi tam - ponownie: Nie przejmujcie się zamordyzmem, pozdrawiam narodowym błogosławieństwtem zamierzających stosować in vitro, Krzysztof NRohirrim!
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
lobo
Poseł
Poseł

Postautor: lobo » 02 listopada 2010, 19:04

Ja nie jestem fanatykiem, jestem tylko przeciwny in vitro, bo mam własne poglądy na ten temat. Nie błogosław, bo chyba nie jesteś księżulkiem? :) ... zwłaszcza żulkiem :)

Awatar użytkownika
lobo
Poseł
Poseł

Postautor: lobo » 05 listopada 2010, 21:25

btw właśnie usłyszałem przypadkiem, że par, które nie mogą zajść w ciążę jest około miliona osób. Na te prawie 40ml to raczej nie rozwiąże problemu demografii :) Jak myślicie?

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 05 listopada 2010, 21:38

No trochę nie chce się wierzyć, że aż milion.
No ale powiedzmy, że to prawda hipotetycznie.

W Polsce jest 38 milion osób. Odejmij tych co wyjechali, starców i dzieci. Zostaje w wieku reprodukcyjnym tutaj może 20 milionów osób. 1 milion z 20 milionów = 5%. Mało? Moim zdaniem niemało. Tym bardziej, że chyba zwykle są to pary, które chciałyby urodzić dziecko, więc ten wskaźnik rośnie. Powiedzmy, że to milion - 1/20 = 950 tys., i 1/2 z tych 950 tys. os. = 1/2 z 475 tys. par = niecałe 240 tys.

Obecnie rodzi się tu rocznie tak z ok. 440 tys. nowych obywateli. Przyjmując co napisałeś za prawdziwe, mogłoby być o 240 tys. więcej, to 680 tys.

440 vs. 680 tys - widać różnicę?

Awatar użytkownika
lobo
Poseł
Poseł

Postautor: lobo » 05 listopada 2010, 22:03

Nie "odejmij", bo okay, może jest 38 mln plus nieco więcej, ale to są dane z dzisiejszego roku i biorą pod uwagę te "wycieczki". Myśląc, że zostaje 20mln no to dajesz czadu chłopie:D

Już spadam na squaw, więc nie będę brnął dalej.Zresztą to chyba było nie par, tylko ludzi, to info z superstacji btw, więc może to należy podzielić na 2, co da wiadomo... połowę z tego miliona. No i nie wszyscy mogą teges in vitro. Ehhh...

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 05 listopada 2010, 23:22

No to w swoich pseudowyliczeniach podzieliłem na dwa. No może więcej, może 21-23 miliony. Nie zmienia to natomiast faktu, że rodzi się tyle, a tyle dzieci.

Awatar użytkownika
lobo
Poseł
Poseł

Postautor: lobo » 05 listopada 2010, 23:35

Nie widzę dalszego sensu tej dyskusji, skjuzmi.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 27 grudnia 2010, 13:01

W Platformie za to widzą sens dyskusji i prowadzą anonimową ankietę na temat in vitro.
Mm, ciekawe czy wyniki ujrzą światło dzienne? Jestem zainteresowany co członkowie partii myślą.

Deline
Stażysta
Stażysta
Kontaktowanie:

Postautor: Deline » 26 września 2014, 11:10

Ja tam jestem katolikiem ale popieram in vitro dla tych rodzin, którzy bardzo długo starają się o dziecko i to właśnie in vitro jest dla nich ostatnim ratunkiem.
In vitro mamydzieci.pl - za i przeciw

Wróć do „Ideologie i subkultury”