PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Tematy słychaczy i użytkowników POLITYKA.ORG.PL

Tutaj możesz dyskutować o tym, jakie tematy powinny być poruszane w PSF. Zaproponuj jacy goście mają się pojawić ? Jakie pytania mamy zadać ?

Moderatorzy: Bilu1939, Marchewa, Worek, Administrator, Super Moderator

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta
Posty: 891
Rejestracja: 17 sierpnia 2004, 19:49
Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Tematy słychaczy i użytkowników POLITYKA.ORG.PL

Postautor: Łukasz Naczas » 06 marca 2007, 09:24

Zachęcamy do zgłaszania tematów, pomysłów na audycje POLITICAL SCIENCE FICTION. Wasze pomysły mogą zostać zrealizowane na antenie.

Zaczanamy :arrow: :arrow: :arrow:
Ostatnio zmieniony 07 kwietnia 2011, 12:54 przez Łukasz Naczas, łącznie zmieniany 1 raz.
**************************************
*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

Torino
Stażysta
Stażysta
Posty: 4
Rejestracja: 20 lipca 2007, 09:15
Lokalizacja: Łódź

Nowa partia dla ludzi młodych i odważnych

Postautor: Torino » 20 lipca 2007, 12:39

Nowa partia dała by ludziom alternatywe. Osobiście należę do tych którzy idąc do wyborów nie wiedzą na kogo głosować. Nie dlatego że nie mam wyrobionego zdania. Dlatego że żadna z tych partii które mamy obecnie w naszym kraju nie jest dla mnie dobrym kandydatem.
Zastanawiałem się kiedyś na kogo chciałbym głosować. Odpowiedź przyszła bardzo szybko. Przedewszystkim na ludzi młodych którzy mają pomysły i nie są przesiąknięci tą "starą" sceną polityczną. Ludzi którzy nie będą się bali wprowadzać pomysłów w życie. Ludzi ze świerzą krwią.

Sam jestem taką osobą i robie wszystko aby właśnie takimi osobami się otaczać. Nie raz już usłyszałem "To na co czekamy, stwórzmy taką partię". Uwierzcie mi że są w tym kraju setki tysięcy ludzi którzy myślą podobnie. Dlaczego jeszcze nikt tej partii nie stworzył? Dlaczego chociażby ja jej nie stworzyłem? Bo czujemy się z góry bezradni, skazani tylko i wyłącznie na obserwowanie i co najwyżej komentowanie tego co się dzieje w swoich kręgach lub na tym forum. Ale tak nie musi być. Skoro Oni mogą startować w wyborach mając wyroki sądowe nierzadko za przestępstwa, skoro oni dochodzą do władzy mimo że byli już w rządzie po kilka nawet razy i nic dla Polski nie zrobili, TO I MY MOŻEMY

Jest tyle ciekawych pomysłów które wypływają od ludzi a które mogłyby pomóc Polsce. Tyle tylko że pomysły te marnują się w głowach tych młodych i inteligentnych ludzi bo nie mogą oni ich wprowadzić w życie. Ja również mam pomysły (chyba jak każdy) i frustruje mnie fakt że Oni mogą przegłosowywać nawet najgłupsze rzeczy i przepisy w parlamencie a my nie. Zróbmy z tym coś

Stwórzmy partię w 100% demokratyczną. Co to znaczy? Niech każdy członek partii ma prawo do przedstawiania swoich pomysłów, sprzeciwów i punktów widzenia. Mam dość patrzenia jak inteligentne osoby w rządzie nie mogą się odezwać bo Leper myśli inaczej i trzeba się z nim zgadzać, a jak nie to wylatujesz z partii. Przykład mieliśmy ostatnio.

Wypowiedzcie się co waszym zdaniem powinno być w polsce zmienione aby żyło nam się lepiej i jak tego dokonać. Napiszcie o swoich pomysłach i metodach ich realizacji a być może kiedyś stanie się to programem NASZEJ Partii.

Oto moje pomysły na lepszą polskę (w dużytm skrucie oczywiście)
1. Stopniowa (w ciągu 5lat) likwidacja ZUS który jest kulą u nogi wszystkich przedsiębiorców. Docelowo pozostawienie w kieszeniach przedsiębiorców nawet 70% tych kwot które teraz oddają za każdego pracownika. Te pieniądze i tak wrócą do budżetu państwa w różnych formach.Dla mądrego przedsiębiorcy (tymi głupimi się nie zajmujmy bo nie długo pobędą na rynku) zarobek większy o kilka-kilkanaście tyś zł w miesiącu z tytułu niższych kosztów jakie ponosi na każdego pracownika, oznacza możliwość inwestycji a te pociągają za sobą potrzebe pracowników. Spada bezrobocie, rząd nie płaci chociażby składki zdrowotnej za bezrobotnych, bezrobotni zaczynają odprowadzać podatki a jeśli inwestycja okaże się trafiona to przyniesie zyski od których przedsiębiorca zapłaci większy podatek itd itd itd kółko zacznie się szybciej kręcić i wygeneruje więcej pieniędzy zarówno dla ludzi jak i dla państwa.
2. Każdy ekonomista w szkole uczy się zasady. Obniżanie podatków przynosi zysk a nie strate. Tak było za rządów SLD które obniżyło akcyzę na alkohol. Miało braknąć 32MLN w budżecie w przyszłym roku a było o 8MLN więcej. Dodatkowo wszystkie gorzelnie w kraju odnotowały wzrost dochodów i zapotrzebowania na rynku na ich produkty. Zatrudniły nowych pracowników na nowe zmiany. Nic tylko zyski.
To samo stałoby się przy obniżeniu akcyzy na paliwo czy podatków dochodowych.
3. Stworzenie z Polski raju podatkowego. Malta jest przykładem takiego raju. Wszystkie internetowe kasyna (nawet te polskie) zarejestrowane są właśnie na Malcie. Dlaczego? Bo tam podatek od hazardu to 15% a nie 50% jak w polsce. Czy lepiej mieć 15% jakiejś sumy czy 50% niczego? A sumy te są niebagatelne. "Raj podatkowy" dla inwestorów z Japonii USA czy Europy stworzony tak aby nie mieli wątpliwości gdzie się najbardziej opłaca. Przymknom wtedy oko na brak autostrad i zagmatwane przepisy. Ale ten raj przydałby się równierz i polskim przedsiębiorcom bo to cud że oni jeszcze się trzymają na rynku przy tych przepisach i podatkach.

Każde z tych posunięć chwilowo może przynieść załamanie się budżetu ale już w najbliższych latach Polska będzie prawdziwą żyłą złota. Gospodarka odwdzięczy się bardzo szybko.
To tylko 1/20 moich pomysłów teraz czekam na wasze.
No i tu też nie wiem co napisać

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1672
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Postautor: aspagnito » 12 grudnia 2009, 15:31

Może poszłoby z tym tematem o wiele lepiej, gdyby uściślić literalność tej kwestii. POLITICAL SCIENCE FICTION to coś, na co nie mógł sobie pozwolić nawet Star Trek Deep Space Nine.
Pomysł świetny.. postaram się sypnąć kilka tematów i z góry przepraszam, że najprawdopodobniej moje posty będą i siebie poprzedzały i po sobie następowały.. bo w kwestii odpowiedzi typu "nie udzielę odpowiedzi" szanowne grono tutejszo-nietutejszych jest wybitnie uzdolnione.
Załóżmy jednak, że chodzi o POLITICAL FICTION, która na szczęście nie ma nic wspólnego z nauką, bo polityka jest sztuką.. sztuką walki o władzę.

Czego trzeba?
Ubrać nasz mały światek dramatu.. z drobnymi akcentami komediowymi w szaty jakiejś fajnej fikcji. Aby przekaz zawierał informacje, które nawet pomimo swej nudnej treści zostaną zapamiętane i uznane za ciekawe - polecam kryteria Tony'ego Buzana.. zwłaszcza w książce "Genialna Pamięć", o tym, jak stworzyć informację, która zawsze zostanie zapamiętana.
Jest tam jednak jeden charakterystyczny czynnik, kryterium, które to jest za bardzo abstrakcyjne, aby je przedłożyć do powszechnego zastosowania.
Chodzi o atrakcyjność.
Atrakcyjność, jak każda forma atrakcji.. bazuje głównie na jednoczesnej monotonii i nudzie, wraz ze zmiennością i strzelaniem pomysłów z kapelusza.
Można np. powiedzieć: że w życiu, jak w gotowaniu - tyle się trzeba trzymać zasad, co sobie z tymi zasadami odpuścić.
Temat musi być jak zwykle trochę na czasie, ale lekko przedawniający się, aby ludzie, którzy stracili wiele nadziei.. wciąż chętnie sięgali do tego momentu, kiedy jeszcze żyli pełnią nadziei i naiwności.
Załóżmy problem stoczni.
Załóżmy za punkt wyjścia moment, w którym stoczniowcy w akcie desperacji używają wulgarnych słów o rządzie i pozwala się im je publicznie wygłaszać, tak aby skompromitować grono tam walczących.
To prosta zasada psychologiczna. Frustracja albo budzi gniew, albo odwagę. Pierwszy wiąże się z dumą, a drugi z odwagą. Załóżmy, że rozpracowqanie tego grona i zbycie go, było priorytetem rządzących.. tak więc poustawiano klakierów, którzy byli "bardziej Rzymscy, niż Rzymianie" i służyli za łańcuch, który pływa, topiąc psa.
Potrzeba też kilku ludzi wogóle nie związanych z polityką, którzy zaczęli się nią heroicznie interesować z ideologicznego punktu widzenia - część z nich wypłynie, część zostanie poświęcona, a część sama się poświęci na gruncie idei, o które walczą.. niezależnie od własnych umiejętności, czy ambicji.. tak, aby to, o co walczą, stało się na tyle ważną wartością, aby uzyskać ogólne przekonanie.. iż skoro władza.. to coś musi lec na ołtarzu.
Na ołtarzu muszą też legnąć pieniądze. Jak je uzyskać - magia w pigułce - dosłownie.. ale taka, która wszystkich przekona. Zacznie się główny wątek w momencie, gdy kilku kolegów z różnych środowisk postanowi w końcu się sprzęgnąć - i to musi służyć za głównt argument, dzięki któremu odbiorca się przekona o możliwościach takiej grupy, bo przeważnie świat jest na tyle brutalny, iż nikt nie chce stracić swojej porcji ziemniaczków na gruncie walki o niepewny byt - to nie lotto, gdzie kładzie się kilka groszy.. a wygrać można miliony, bo to nie te kilka groszy.
Idea zaczyna się od wymyślenia koncepcji, aby przekonać trójmiasto, Szczecin i większość Pomorza, aby 6 grudnia 2009 roku ruszyli mimo mrozu cichym marszem na Belweder, a kiedy tam dojdą. stanęli na minutę i się wrócili.. bez słowa.
Okazuje się, że nie ma jak przekonać do tej szczytnej idei.. która wywróciłaby polską politykę do góry nogami, gdyż najzwyczajniej potrzeba środków, nawet, a zwłaszcza na kampanię propagującą ten krok.
Tu nasza grupka znajomych dochodzi do wniosku.. że pomysł był fajny.. ale nierealny. Jest jednak wśród naszej grupy paskudek i kolega, który zawsze wiedział, że paskudek ma intuicję.. ale przekonał się do swoich możliwości dopiero w chwili.. gdy paskudkowi na rzecz tego kolegi udało się zebrać grupę. To wystarczy koledze, bo nie ma zamiaru rezygnować z czegoś co zaczął - typ asertywno-pragmatyczny.. czł0owiek, który wszystko przelicza i liczyć umie.
Skąd jednak wziąć kasę - lotto jej nie da.. więc wpadają na pomysł założenia fundacji, ale pomysł jest na tyle przebiegły, że społeczeństwo rzadko płaci na zbożne cele.. wiedząc dokładnie na co idą pieniądze. Ich pomysłem jest takie uogólnienie wszystkiego, co związane z tą fundacją.. aby nikt kto na nią łoży.. nie miał pojęcia o czymkolwiek konkretnym.. co jest akurat prawdą.. bo działania tej grupy stają się tak bardzo abstrakcyjne.. iż z niczym się nie kojarzą.
Fundacji tej wiele się zarzuca, ae rzeczywiście nie ma żadnego przekłamania w jej działalności. Zima mija, a oni stają się.. mimo braku realizacji pierwotnego planu.. największą siłą polityczną w Polsce.
<uszą oczywiście ryzykować i prowadzić jawną grę, w której nikt nie wie o co chodzi.. a jeśli wie.. to tylko to, że wszelkie naiwne racje ludu.. mają poparcie w czynach i postępkach tej siły politycznej.
Gra jest złożona i mają do czynienia z sytuacjami.. w których przekonują się.. że ustępstwo musi być zawsze popełniane z wyrachowaniem.. stąd nie mają i nie chcą mieć wyłączności na władzę.. gdyż znaczyłoby to, że nie mając jawnych wrogów.. mieli by więcej wrogów wśród swojego grona. Wrogów i tak zawsze mają, ale tu trzeba być bardziej przebiegłym, niż wąż.
Dążenie do władzy absolutnej nie ma dla nich żadnego sensu, gdyż nawet władza absolutna zakłada uznanie sporej części władzy za pozbawioną własnego wpływu.
Resztę postaram się dorobić.
Dobrze, że Orzeł jest na straży.

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1672
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Postautor: aspagnito » 12 grudnia 2009, 16:10

Oczywiście odwaga wiąże się z godnością.

Propozycje tytułów:
- "Bolek tche bestia"
- "Cztery ściany i sufit"
- "Encyklopedia największych ściemniaczy"
- "Wzgórki, gąszcze, muszelki.. i fajtłapy z prawdziwą armatką"
- "Purpurowa ekstaza"
- "Helloł?!"
- "Wykruszone smarki"
- "To oni zadziwiają"
Dobrze, że Orzeł jest na straży.

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1672
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Postautor: aspagnito » 12 grudnia 2009, 19:10

Fundacja wspierania Polskiej Inicjatywy Eksploracji Kosmosu "Orion", dalej zwana również Fundacją "Orion"

Misją Fundacji wspierania Polskiej Inicjatywy Eksploracji Kosmosu "Orion" są wszelkie działania zmierzające do rozpowszechnienia idei polskiego potencjału technologiczno-innowacyjno-eksploracyjnego, które zgodnie z misją Fundacji "Orion" oraz wraz z jej statutowymi celami, wpłyną na szereg kroków zmierzających do samej eksploracji kosmosu.

Fundacja "Orion" zakłada więc wypełnienie jednych z podstawowych warunków wpływających na najważniejsze cele społeczne Rzeczypospolitej Polskiej:
a) rozwój gospodarki i nauki;
b) wspieranie oświaty i wychowania;
przy jednoczesnym nacisku na tożsamość człowieka jako autonomicznej jednostki ze świadomością oczywistości związanych z procesami funkcjonowania samej jednostki.

Zwrot "Polska Inicjatywa" ma służyć za związek znaczeniowy pomiędzy patriotyzmem wobec Narodu Polskiego i przekonaniem o Jego potencjale, a nieskończonymi, acz ograniczonymi możliwościami, które służą za wyznacznik ograniczeń.. dla wszystkich zainteresowanych wspieraniem Fundacji "Orion".

Siedzibą Fundacji wspierania Polskiej Inicjatywy Eksploracji Kosmosu "Orion" jest adres prywatny:

...
...
...
Rzeczpospolita Polska / Republic of Poland

itp. itd.
Nie chodzi o to w całym tym pomyśle na co wydaje się pieniądze.. ale o to, że problem jest na tyle ogólny, że każdy narwaniec, który nie ma ochoty przeznaczać pieniędzy na ckliwe wspieranie tych, którzy zawsze mają najwięcej z fundacji, pomimo rzekomego "obdarowywania potrzebujących".. taki narwaniec uzna to za tak pojechany pomysł, że skoro ktoś to wymyślił.. i brzmi to na najdurniejszy żart.. to skoro nim nie jest.. to sypnąć podpis na zeznaniu podatkowym pod czymś takim zawsze będzie wręcz gestem heroicznym.
"Zbieram na piwo", czy "Zbieram na klacz... koniował" już za bardzo nie działa.
Chodzi tu też o ten bajer, że nie liczy się konkretnie "na co" wydaje się kasę, ale jeśli ktoś na tak popapranym pomyśle jest w stanie dorobić się fury siana.. to kogoś takiego stawiają nie na ołtarzu, nie na świeczniku, nie na klęczniku i nie w nawie.. ktoś taki staje się ALFONSEM polskiej, europejskiej, a wręcz globalnej gospodarki. Nie ciągnie nad morze na foki, to foki przyciąga jego "może...".
Może sobie cudować, ale choć nie wiem, jakby się starał schrzanić sprawę, na przykład pokazując się w pomarańczowym garniturze wraz z Chuckiem Norrisem u Barracka Obamy.. choćby jego salon wypełniały zdjęcia z Foko-Szopa, jak namiętnie całuje na ławce wszystkich prominentów reżimu komunistycznego.. a w telewizji leciałyby reklamy z jego udziałem - reklamujące radia lampowe z anteną wymagającą ustawicznej szerokoręcznej manipulacji manualnej w razie dwudziestego siódmego stopnia zasilania - twarz tej partii.. a tak naprawdę wszystkie twarze reprezentujące tą fundację są skazane na sukces.. Dlaczego?
Oni nigdy się nie zatrzymają. Oni nawet nie wiedzą jak się zatrzymać.
Ostatnio zmieniony 12 grudnia 2009, 19:24 przez aspagnito, łącznie zmieniany 1 raz.
Dobrze, że Orzeł jest na straży.

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1672
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Postautor: aspagnito » 12 grudnia 2009, 19:21

Oczywiście ci prominenci wyzwolą potencjał ideologiczno-polityczno-partyjny celem ustanowienia podatku liniowego w wysokości 23% na wszystkie realnie obracane kwoty poniżej 2.000 PLN, potem całkowicie zlikwidują ZUS.. aby całkowice przywrócić jego działalność po miesiącu.. ale już pod nazwą KCJI, czyli "kocham Cię jak Irlandię".
Oczywiście będą to plany.. które budzić będą terror i wtedy w ramach nacisku tego lobby politycy dwa razy pomyślą, niż coś zrobią.. tak aby rzekomo odebrać argumenty temu lobby politycznemu. Kwestia trzymania polityków w garści wyglądać będzie tak, że jak popadnie będą ich przekupywać, aby potem to ujawnić. Wszystkie te akcje rzesze prawników będą racjonalizować jako przystosowanie Rzeczypospolitej do gotowości eksploracji kosmosu, z czym oczywiście w naszym świecie nie będą mieli problemu.
Dobrze, że Orzeł jest na straży.

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1672
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Postautor: aspagnito » 12 grudnia 2009, 19:43

Jednym z najbardziej pojechanych, ale w sumie najbardziej korzystnych dla gospodaarki polskiej pomysłów będzie stworzenie lobby paliwowego bazującego na bimbrze ziemniaczanym i ekstrakcie z rzepaku. Jako katalizator użyty zostanie obojętny narkotyk (jak w "51st State").
Potem ogłoszony zostanie narodowo-patriotyczny konkurs na coroczny remake "Sexmisji".
Dzieci w szkole zaczynać będą każdy dzień od 45-minutowego filmu edukacyjnego i wprowadzone zostanie prawo pracownicze:
-2 cotygodniowe zaliczenia z 30-u 30-metrowych basenów
-względna dowolność wyboru godzin pracy - od 7.00 do 10..00 - początek (co godzina), każdy ma prawo zmienić to 8 razy w ciągu roku
-każdy pracownik ma w pracy osbę płci przeciwnej, która czuwa nad przebiegiem jego i swojej pracy.
-każdy musi zaliczyć 2 godziny dziennie burzy mózgów
Dobrze, że Orzeł jest na straży.

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1672
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Postautor: aspagnito » 29 maja 2010, 11:34

Oczywiście wszystko na końcu szlag trafił - oni stracili więcej, niż mieli, ale skończyło się tak, że jakoś się uratowali - ale to kompletnie inna historia - dialog społeczny ma sens. Zwłaszcza, że można się z kimś dogadać.
Dobrze, że Orzeł jest na straży.

danuuuta
Radny gminny
Radny gminny
Posty: 30
Rejestracja: 22 października 2010, 12:10
Lokalizacja: Oświęcim

Postautor: danuuuta » 09 grudnia 2010, 14:46

Sznowna komisjo nacisku jaki długo jeszcze będziesz się wygłupać z tymi prsesłuchaniami pana Ziobry Orzeciesz ten człowiek nic złego nie zrobił awy na siłę chcecie z niergo zrobić przestęmpce racicie czas i pieniądze podatników Szkoda , że nie rządził dłużej bo by zrobił poeządek z takimi jak wy Przestępstwo to było w komisji hazardowej i komisji tej prawdę mówił pan Kaminski a Tusk kłamał takie było odczucie słuchaczy. Ale to platforma w tej chwili rządzi i ma władze absolutną i robi co chce i obce jej są zasady demokracji.
danuuuta


Wróć do „Tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości