PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

"Patologia" Solidarnej Polski i inne niedorzeczne

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier
Posty: 5059
Rejestracja: 17 marca 2011, 11:40
Lokalizacja: PL

"Patologia" Solidarnej Polski i inne niedorzeczne

Postautor: marcinsz » 03 grudnia 2011, 17:39

Nowy temat nawiązujący tytułem do wątku o PIS lecz tym razem o jednym z odłamów... a że jabłko spada niedaleko jabłoni... i do tego SP w przeciwieństwie do PJN lansuje się na jeszcze bardziej radykalny twór PISowski... więc i wątków będzie pewnie sporo.

Temat pierwszy:

Jak zdobywać poparcie: Lansik na Prawego i Sprawiedliwego...


Solidarna Polska zgłosi projekt dot. konfiskaty majątku przestępców

Umożliwienie tzw. rozszerzonej konfiskaty mienia, czyli przepadku majątku należącego do przestępcy, jeśli nie udowodni on jego legalnego pochodzenia, przewiduje projekt nowelizacji prawa karnego, zaprezentowany w Sejmie przez klub Solidarnej Polski.

- W niemal całej Europie obowiązują już podobne przepisy, do przyjmowania takich rozwiązań zobowiązuje dyrektywa Rady Europy, jest to standard większości krajów UE - mówił dziennikarzom lider SP europoseł Zbigniew Ziobro.

Zaprezentowany projekt nowelizacji kodeksów: karnego, karnego skarbowego, postępowania karnego i karnego wykonawczego w poniedziałek ma trafić do marszałek Sejmu. Najbardziej istotna zmiana w projekcie dotyczy osób skazanych za przestępstwo o charakterze terrorystycznym, popełnione w zorganizowanej grupie przestępczej i zagrożone karą ponad ośmiu lat więzienia lub dotyczące korupcji w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

Według zaproponowanych zapisów w razie skazania za takie przestępstwa sąd orzekałby przepadek mienia, które "sprawca objął we władanie lub do którego uzyskał jakikolwiek tytuł do chwili wydania chociażby nieprawomocnego wyroku", chyba że sprawca lub inna zainteresowana osoba wykazałaby legalność pochodzenia mienia i środków służących do jego nabycia.


Już słychać jak pewien polski lecz specyficzny elektoracik klaszcze uszami ze szczęścia, jak to ich prawy i sprawiedliwy już rozlicza się z "mafią", już wyprowadza ten barbarzyński kraj na prostą w ślad standardów niemal już znienawidzonej Unii. Naturalnie pierwszymi do odstrzału są wszyscy związani z PO..... trochę to dziwne ale kto tam rozumie co im we łbach siedzi.

No ale.... przecież każdy może sprawdzić, co na to obecny kodeks karny, i co?

Artykuł 45 kodeksu karnego:

» § 1.Jeżeli sprawca osiągnął z popełnienia przestępstwa, chociażby pośrednio, korzyść majątkową niepodlegającą przepadkowi przedmiotów wymienionych w art. 44 § 1 lub 6, sąd orzeka przepadek takiej korzyści albo jej równowartości. Przepadku nie orzeka się w całości lub w części, jeżeli korzyść lub jej równowartość podlega zwrotowi pokrzywdzonemu lub innemu podmiotowi.

» § 2.W razie skazania za przestępstwo, z którego popełnienia sprawca osiągnął, chociażby pośrednio, korzyść majątkową znacznej wartości, uważa się, że mienie, które sprawca objął we władanie lub do którego uzyskał jakikolwiek tytuł w czasie popełnienia przestępstwa lub po jego popełnieniu, do chwili wydania chociażby nieprawomocnego wyroku, stanowi korzyść uzyskaną z popełnienia przestępstwa, chyba że sprawca lub inna zainteresowana osoba przedstawi dowód przeciwny.

» § 3.Jeżeli okoliczności sprawy wskazują na duże prawdopodobieństwo, że sprawca, o którym mowa w § 2, przeniósł na osobę fizyczną, prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej, faktycznie lub pod jakimkolwiek tytułem prawnym, mienie stanowiące korzyść uzyskaną z popełnienia przestępstwa, uważa się, że rzeczy będące w samoistnym posiadaniu tej osoby lub jednostki oraz przysługujące jej prawa majątkowe należą do sprawcy, chyba że zainteresowana osoba lub jednostka organizacyjna przedstawi dowód zgodnego z prawem ich uzyskania.

» § 4.Przepisy § 2 i 3 stosuje się także przy dokonaniu zajęcia stosownie do przepisu art. 292 § 2 Kodeksu postępowania karnego, przy zabezpieczeniu grożącego przepadku korzyści oraz przy egzekucji tego środka. Osoba lub jednostka, której dotyczy domniemanie ustanowione w § 3, może wystąpić z powództwem przeciwko Skarbowi Państwa o obalenie tego domniemania; do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia sprawy postępowanie egzekucyjne ulega zawieszeniu.

» § 5.W razie współwłasności orzeka się przepadek udziału należącego do sprawcy lub przepadek równowartości tego udziału.

» § 6.Objęta przepadkiem korzyść majątkowa lub jej równowartość przechodzi na własność Skarbu Państwa z chwilą uprawomocnienia się wyroku, a w wypadku, o którym mowa w § 4 zdanie drugie, z chwilą uprawomocnienia się wyroku oddalającego powództwo przeciwko Skarbowi Państwa.


Artykuł 44 Kodeksu Karnego:


» § 1.Sąd orzeka przepadek przedmiotów pochodzących bezpośrednio z przestępstwa.

» § 2.Sąd orzeka przepadek przedmiotów pochodzących bezpośrednio z przestępstwa.

» § 3.Jeżeli orzeczenie przepadku określonego w § 2 byłoby niewspółmierne do wagi popełnionego czynu, sąd zamiast przepadku może orzec nawiązkę na rzecz Skarbu Państwa.

» § 4.Jeżeli orzeczenie przepadku określonego w § 1 lub 2 nie jest możliwe, sąd może orzec przepadek równowartości przedmiotów pochodzących bezpośrednio z przestępstwa lub przedmiotów, które służyły lub były przeznaczone do popełnienia przestępstwa.

» § 5.Przepadku przedmiotów określonych w § 1 lub 2 nie orzeka się, jeżeli podlegają one zwrotowi pokrzywdzonemu lub innemu uprawnionemu podmiotowi.

» § 6.W razie skazania za przestępstwo polegające na naruszeniu zakazu wytwarzania, posiadania, obrotu, przesyłania, przenoszenia lub przewozu określonych przedmiotów, sąd może orzec, a w wypadkach przewidzianych w ustawie orzeka, ich przepadek.

» § 7.Jeżeli przedmioty wymienione w § 2 lub 6 nie stanowią własności sprawcy, ich przepadek można orzec tylko w wypadkach przewidzianych w ustawie; w razie współwłasności orzeka się przepadek udziału należącego do sprawcy lub przepadek równowartości tego udziału.

» § 8.Objęte przepadkiem przedmioty przechodzą na własność Skarbu Państwa z chwilą uprawomocnienia się wyroku.


źródło

No to wtedy o co chodzi? Ponoć o jakąś "poprawkę" ale.... GRUNT ŻE JEST LANSIK :mrgreen:
Art. 45. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
Art. 174. Sądy i Trybunały wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.


NIE PREZYDENT!

Paw
Wicepremier
Wicepremier
Posty: 5728
Rejestracja: 05 marca 2011, 12:07
Lokalizacja: EL

Postautor: Paw » 03 grudnia 2011, 18:09

No chyba chcą dać przekaz społeczeństwu, że przepisy, które już funkcjonują, są ich autorstwa. Nieważne, że była inna kolejność zgłoszenia "autorstwa" z uchwaleniem tychże przepisów.
Chyba że chodzi o coś więcej, niż w aktualnych przepisach?

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Posty: 12231
Rejestracja: 14 września 2004, 13:11
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 03 grudnia 2011, 19:38

No to wtedy o co chodzi? Ponoć o jakąś "poprawkę" ale.... GRUNT ŻE JEST LANSIK :mrgreen:


Ty chyba z tych naiwnych którzy wierzą że Ziobro jest dobrym prawnikiem a prokuratorem został bo go kariera polityczna wciągnęła a nie dlatego ze w przeciwnym wypadku na karierę z racji zawodowej mizerii nie miał co liczyć.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
mrdataPL
Starosta
Starosta
Posty: 746
Rejestracja: 20 listopada 2011, 07:09
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

Postautor: mrdataPL » 03 grudnia 2011, 23:27

I już patologia? Przecież dopiero co powstał klub. :lol:
Chociaż na nosie szkła miał grube,ale miał dziadek oczko bystre, którym, znad biurka swego w UB, wytropić umiał wnet faszystę.Wnuczek ma nos nie od parady,taką w Gazecie ma robotę,że, wiernie dążąc w dziadka ślady,raz po raz zwęszy patriotę.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Posty: 12171
Rejestracja: 09 października 2009, 11:00
Lokalizacja: PL
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 03 grudnia 2011, 23:30

Jak powiedział mój kolega: ,,nieważne jak o nas mówią, byle o nas mówili'' - myślę, że ta porada może być przydatna dla Solidarnej Polski, zwłaszcza w fazie w której się znajduje, tak więc nie ma co dziwić się powyższym postulatom.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Włóczykij
Marszałek województwa
Marszałek województwa
Posty: 1020
Rejestracja: 13 października 2009, 21:59
Lokalizacja: Pyrlandia

Postautor: Włóczykij » 03 grudnia 2011, 23:58

Ziobrze się zawsze myliły przepsiy uchylone, obowiązujace i te, które podlegają vacatio legis.
Jednakże Ziobro jest człowiekiem, który czerpał nauki od Kaczyńskiego, który wie,ze nie jest istotny program i jego sens, tylko to, jak na ten program reagują ludzie.
i wie również,że matołów jest wielu w Polsce, którym wystarczy mówić tzw hasła chwytliwe. wtedy będzie poklask i uznanie

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Posty: 12171
Rejestracja: 09 października 2009, 11:00
Lokalizacja: PL
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 04 grudnia 2011, 01:39

Przynajmniej ta propozycja świadczy o tym, że Solidarna Polska chce utrzymać tendencję w tym kierunku, a nie ją znosić, a to też o czymś świadczy.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator
Posty: 6099
Rejestracja: 09 lipca 2010, 18:16
Lokalizacja: Polska B

Postautor: Bilu1939 » 04 grudnia 2011, 08:13

Nie Twój kolega tak mówi, a stara zasada marketingu.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Posty: 12171
Rejestracja: 09 października 2009, 11:00
Lokalizacja: PL
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 04 grudnia 2011, 12:47

Mój kolega również :grin:

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister
Posty: 3917
Rejestracja: 05 lipca 2013, 16:08
Lokalizacja: Śląsk Rybnik

Postautor: Jojo » 08 stycznia 2014, 18:04

"Pani poseł powołała zespół, w którym jest ona i 14 mężczyzn. Warto się wyedukować w kwestii gender"
To oficjalne. Od dziś w Sejmie istnieje parlamentarny zespół ,,Stop ideologii gender". Solidarna Polska zaprosiła do pracy w nim wszystkich posłów i senatorów zainteresowanych ,,zwalczaniem negatywnego wpływu ideologii gender na polską rodzinę oraz wychowanie najmłodszych".
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,1523 ... tarny.html

A czyż to nie gender?
Obrazek
Obrazek
Tak ogólniej to nie wiem o co babie chodzi, o rozgłos czy co?
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2014, 08:07 przez Jojo, łącznie zmieniany 2 razy.
Art. 173. Konst.

Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator
Posty: 17363
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 09:37
Lokalizacja: Tannenberg

Postautor: Worek » 08 stycznia 2014, 18:16

Jojo pisze:Tak ogólniej to nie wiem o co babia chodzi, o rozgłos czy co?


O dobre słowo z ambony w odpowiednim czasie.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Aimar
Marszałek województwa
Marszałek województwa
Posty: 1154
Rejestracja: 07 maja 2013, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Aimar » 09 stycznia 2014, 18:52

Tomasz Wołek podsumował kiedyś Kempę : „(…) robiło się niedobrze kiedy człowiek patrzył i słuchał pani Kempy, to bita chamica prymitywna„.
Pani poseł Kempa przez większość swojego życia myślała, że jest prawnikiem. Dopiero podczas obrad hazardowej komisji śledczej ktoś mądrzejszy wytłumaczył jej że jest jedynie administratywistką.
Szanowna pani poseł ma tak olbrzymie osiągnięcia we wszystkich dziedzinach, że jakoś mnie nie dziwi jej inicjatywa. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest członkiem jakiejś śmiesznej partii z poparciem na poziomie błędu statystycznego. Widoki na reelekcję słabiutkie a z czegoś trzeba żyć. Gdzie ona robotę znajdzie jak nawet nie wie jakie ma wykształcenie?

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister
Posty: 3917
Rejestracja: 05 lipca 2013, 16:08
Lokalizacja: Śląsk Rybnik

Postautor: Jojo » 11 stycznia 2014, 09:10

Kempa-medialna małpka
"Zapraszam Panią i kolegów na warsztaty z gender"

Dr Duda odpowiedzi jeszcze nie dostał. I nawet nie spodziewa się reakcji. Zaprasza jednak posłankę wraz z zespołem na równościowe szkolenia: "Ów donos na siebie odebrałby Pani możliwość działania, gdyby tylko Pani intencje odnosiły się do rzeczywistości, nie do imaginacji, gdyby naprawdę (choć to nadal niezrozumiałe) walczyła Pani z ideą równości społecznej i kategorią gender. Ów donos byłby wówczas zaproszeniem Pani i Pani kolegów z zespołu parlamentarnego do dyskusji. Póki co jest zaproszeniem na warsztaty lub szkolenie równościowe, bo najwyraźniej kompletnie nie pojmuje Pani, czym są owe równościowe działania i kategoria gender".

Kempa robi z siebie "medialną małpkę, na którą wszyscy patrzą z ciekawością"

Dr Duda diagnozuje, o co może chodzić Kempie: "Niestety, słuchając Pani medialnych wystąpień, mam wrażenie, że te medialne spektakle są efektem Pani zmagania się z imaginacją własnego umysłu, albo też, że podyktowane są pobudkami władzy, którą zapewnić ma niemerytoryczny krzyk dystrybuowany za pośrednictwem sejmowej trybuny i mediów. To wcale nie czyni z Pani największej politycznej hipokrytki w historii polskiego parlamentu, raczej czyni z Pani medialną małpkę, na którą wszyscy patrzą z ciekawością, ale i z politowaniem, małpkę, która jeszcze nie wie, że najpóźniej kolejnego września zniknie z mediów, stanie się nieważnym odbiciem telewizyjnej karykatury samej siebie i może wówczas zrozumie, czym są problemy, które rozwiązujemy co dnia. Wówczas moje zaproszenie na warsztaty nadal będzie aktualne".
http://wyborcza.pl/1,75478,15251444,Nau ... zylem.html
Art. 173. Konst.

Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Posty: 12171
Rejestracja: 09 października 2009, 11:00
Lokalizacja: PL
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 16 lutego 2014, 16:19

Kto by się przejmował tym co za blubry wypisują w GóWnie. Ja nie.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Amaaz
Stażysta
Stażysta
Posty: 1
Rejestracja: 06 listopada 2014, 07:01
Lokalizacja: London

Postautor: Amaaz » 06 listopada 2014, 07:04

Tomasz Wolek Kemp once summed up: "(...) it was getting bad when people watched and listened to Mrs. Kempa, then whipped chamica primitive."
Mrs Kemp for most of his life thinking that he is a lawyer. Only the gambling committee meeting someone smarter explained that it is only administratywistką.
Dear Mrs is so enormous achievements in all fields, that somehow does not surprise me her initiative. Especially considering that it is a member of some ridiculous party with the support at the level of statistical error. Views of the re-election faint something you have to live with. Where she finds a job does not even know what is education? :mrgreen: :cool: :roll:


Wróć do „Solidarna Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości