PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Dzisiejszy Wizerunek Polski..

Czyli jaki jest nasz rzeczywisty wizerunek na arenie międzynarodowej. Polska w Świecie, Polska w Unii Europejskiej...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Re: Dzisiejszy Wizerunek Polski..

Postautor: szyderca » 06 lutego 2017, 12:49

Ambioryks pisze:
szyderca pisze:Tak samo ty wierzysz, ze Boga nie ma, jak ja ze jest.

Nie.
Niewiara w istnienie Boga to nie to samo, co wiara w nieistnienie Boga.
Stwierdzenie "Nie wierzę w istnienie Boga" to nie to samo, co stwierdzenie "Wierzę, że Boga nie ma".
Brak wiary w coś, a wiara w nieistnienie czegoś, to dwie różne rzeczy.

Weźmy sytuację: wiemy, że ktoś z naszych bliskich pojechał do Nicei na Promenadę Anglików na obchody rocznicy rewolucji francuskiej 14 lipca 2016. Potem dowiadujemy się, że tam miał miejsce zamach. I wtedy ktoś mówi: "Wierzę, że nie było go tam, gdzie był zamach".
To jest wiara w czyjąś nieobecność w danym miejscu.
Tak samo z wiarą w nieistnienie Boga.
Jak ktoś nie wierzy w Boga, to znaczy, że nie roztrząsa tego, czy Bóg jest, czy go nie ma, bo on twierdzi, że Boga nie ma i koniec, i nie ma co gadać o jakiejś wierze.

Zapoznaj sie z zasadami logiki. Nie baw sie w abstrakcje i nonsens. Jezeli dla Ciebie wierze, ze Boga nie ma, ma inny sens niz nie wierze w istnienie Boga to ja Ci mowie, ze ja wierze w istnienie Boga i nie wierze ze Boga nie ma. Jestem wierzacym czy co? :mrgreen: czyli u mnie nie ma co gadac o "jakiejś wierze" , bo ja wiem i koniec!... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 06 lutego 2017, 13:03

Ateista odrzuca istnienie wszystkich znanych i nieznanych mu Bogów. Odrzucenie istnienia Thora i Zeusa raczej wiarą nie jest, odrzucenie hipotezy siły wyższej już być może tak.

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: szyderca » 06 lutego 2017, 13:28

Adi pisze:Ateista odrzuca istnienie wszystkich znanych i nieznanych mu Bogów. Odrzucenie istnienia Thora i Zeusa raczej wiarą nie jest, odrzucenie hipotezy siły wyższej już być może tak.

Brzytwa Ockhama...to raz. To jest zbior bytow czy jednego ateista nazwie Jezusem, drugiego Thorem, nie jest istotne.
Nie jest itotne i ztm sie zgodze. Jednak nauka, naukowo, a ateista przeciez nauce ufa...nie pisze wierzy, wiec nauka nie moze odrzucic naukowo istnienia krasnoludkow nawet. To jasne. Wiec niby dlaczego ateista moze wiedziec ze Boga nie ma, a ja mam "tylko" wierzyc, ze Bog jest.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 06 lutego 2017, 17:40

ponieważ na tym polega dogmat - jeden z filarów religii. Ty wierzysz więc nie możesz wymagać dowodu, bo gdyby był dowód to nie byłoby wiary a fakt. Wierzysz czyli zakładasz sprawę której przeprowadzenie dowodu jest niemożliwe. Stąd racjonalny ateista nie podejmując wiary w istnienie, także nie podejmie tematu wiary w nieistnienie, tu zachodziłaby sprzeczność. Bo czego nie widać, lub co nie zostawia widocznych śladów tego nie ma. Stąd w ewangelii masz Niewiernego Tomasza, który musi dotknąć aby uwierzyć.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: szyderca » 07 lutego 2017, 11:22

Nie wuem o czym piszesz, ale nie o tym dyskutyujemy. Krotko piszac moja wiara jest tak samo udowodniona naukowo, a moze nawrt lepiej, niz jej brak przez ateiste. I tyle. Jeden i drugi to samo wie, ale nasz brak wiedzy opiera sie na wierze. Nie mylic z wiara w dogmaty. Bardziej z wiara w to, ze druznik zamknal szlaban przed jadycym pociagiem, na ulicy na ktorej wlasnie jedziemy.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 07 lutego 2017, 12:46

A ja mam jednak z tym problem, bo:

- Skoro termin 'Bóg", "Bogowie" nie ma z punktu widzenia ateistów żadnej ścisłej definicji to czy można mówić o wierze w nieistnienie nie wiadomo w sumie czego?

A i nie stawiał bym na równi zaprzeczenie istnienia krasnali czy Zeusa z zaprzeczeniem niezdefiniowanej siły wyższej bo dojdzie do paradoksu w którym wszyscy jedynie wierzymy w nieistnienie rycerzy Jedi , latającego potwora Spaghetti oraz wszystkiego co sobie wymyślą pacjenci oddziałów psychiatrycznych.

No i jak nazwać stan neutralny np dziecka które nigdy z terminem "Bóg" się nie zetknęło?

Jednakże:

Taki typowo ateistyczny pogląd zaprzeczający jakiejkolwiek inteligentnej sile wyższej/stwórczej można jednak wg mnie podciągnąć pod wiarę w nieistnienie.
Tyle że dopóki nie znajdziemy ścisłej definicji słowa "Bóg" rozważania z punktu widzenia logiki nie będą miały sensu a dyskusja jedynie filozoficzna.

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: szyderca » 07 lutego 2017, 14:24

Nauka nie moze stwierdzić, że nie ma krasnoludkow. I tyle. Teraz wezmy takiego krasnala...czy moze byc wszechmocny, mogl stworzyc swiat itp? A dlaczego nie! Z punktu widzenia ateisty, tak samo mogl stworzyc jak byt o nazwie Bog.

Fale grawitacyjne tez byly scince fiction. Smiali sie z nich nawet naukowcy, nie piszac juz o fizyce kwantowej!

Marek K.
Poseł
Poseł

Postautor: Marek K. » 07 lutego 2017, 21:00

Nauka nie moze stwierdzić, że nie ma krasnoludkow. I tyle. Teraz wezmy takiego krasnala...czy moze byc wszechmocny, mogl stworzyc swiat itp? A dlaczego nie! Z punktu widzenia ateisty, tak samo mogl stworzyc jak byt o nazwie Bog.

Fale grawitacyjne tez byly scince fiction. Smiali sie z nich nawet naukowcy, nie piszac juz o fizyce kwantowej!

Ty tak na powaznie?

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 08 lutego 2017, 01:30

To nie tak Szyderco, nie bada się dowodów na nieistnienie :) w ten sposób móglbyś udowodnić wszystko, ale logika na szczęście rządzi się swoimi prawami a takie podejście jedynie pokazuje błędy w rozumowaniu. Przykład: Wierzysz w Thora? Powinieneś. Thor obiecał pokonać lodowe olbrzymy. Widziałeś jakiegoś lodowego olbrzyma? Spotkałeś jakiegoś lodowego olbrzyma? Nie widziałeś, Nie spotkałeś, bo ich już nie ma. Więc Thor spełnił obietnicę. Ale załóż zgodnie ze swoją logiką że nie możesz wykluczyć iź jakieś lodowe olbrzymy gdzieś przetrwały. Tym samym nie masz ani dowodu na istnienie Thora ani dowodu na istnienie Olbrzymów, ale możesz zakładać że Thor i Olbrzymy istnieją.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: szyderca » 08 lutego 2017, 08:20

Napisales to samo co ja. Naukowo nie mozna stwierdzić, ze czegos nie ma. Wiec nie mozna wiedziec, ze nie ma. Mozna wierzyc, kierujac sie logika, ok. Jednak logika, parodia! moze nas zawiodzić! Co wiecej, moze byc falszywa! Dlaczego? A wlasnie, ze mozemy nie miec wiedzy.
Ludzie w sredniowieczu wierzyli, ze ziemia jest plaska, zakladajac, iz inaczej by z niej pospadali. Logiczne? No tak, bo nie znali grawitacji. Logika bez pelnej wiedzy, moze byc zludna.

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 08 lutego 2017, 10:58

Adi pisze:jeśli piszesz o masowym "nauczaniu" teistów że ich Bogowie nie istnieją to mamy do czynienia z czystym antyteizmem.

Owszem. Jednak nie pisałem tego w kontekście działania państwa, tylko raczej jakichś lewicowych fundacji i ich pracowników/wolontariuszy. Że jak lewacy mają być konsekwentni, to niech założą organizacje zajmujące się krzewieniem idei laicyzmu, feminizmu i tolerancji religijnej wśród muzułmanów.
Adi pisze:warto by się przyjrzeć czy nie zachodzi czasem korelacja ateistycznego konsumpcjonizmu z np wielką falą depresji czy zaburzeń nerwicowych.

Możliwe, jednak w drugą stronę też to działa - fanatyzm i skrupulatyzm religijny podchodzą pod zaburzenia psychiczne. A przed zbudowaniem w XX wieku broni masowej zagłady i powstaniem ideologii totalitarnych, więcej ludzi zostało zabitych w imię Boga niż z innego powodu.
W sumie to komuniści też traktowali/traktują swoją ideologię jako par excellence religię - z rytuałami, kultem przywódcy i męczenników itd.
Adi pisze:dopóki człowiek nie zdobędzie wiedzy dlaczego istnieje i po co, religie zawsze będą mu wypełniały pewną pustkę i deficyty.

Może się okazać, że człowiek powstał przez przypadek i po nic. Że jest tylko efemerycznym pyłkiem. Że wraz ze śmiercią człowiek całkowicie przestaje istnieć, bezpowrotnie i nieodwracalnie traci wszystko - świadomość, pamięć, tożsamość. Wszystko. Że wraca do stanu sprzed poczęcia, tylko że tym razem już nie zostanie poczęty drugi raz. Że człowiek istnieje tylko i wyłącznie dlatego, że jego mózg funkcjonuje.
Dla wielu ludzi to faktycznie zbyt przerażająca myśl, z którą nader trudno się pogodzić, więc najpewniej jako mechanizm obronny wymyślili koncepcję życia pozagrobowego.
Adi pisze:No i dlatego ma być lepszy i mieć specjalne prawa?

Że lepszy od kogo? Od heteroseksualistów?
Raczej nikt na serio nie chce wprowadzenia prawa dającego homoseksualistom większe prawa niż heteroseksualistom.
Adi pisze:"Według buddyzmu ponowne narodziny mogą nastąpić w jednej z sześciu krain ponownych narodzin. Są to następujące krainy:

bogowie,
tytani,
ludzie,
zwierzęta,
głodne duchy,
piekło."

Buddyjscy bogowie nie mają nic wspólnego z Bogiem-Stwórcą ani Bogiem transcendentnym, typowym dla religii monoteistycznych. W buddyzmie, koncepcja życia jako cierpienia i czegoś pełnego zła i niesprawiedliwości nie da się pogodzić z koncepcją istnienia dobrego Boga-Stwórcy ani Boga opiekującego się wszystkimi ludźmi.

BTW: co Brytyjczycy, Holendrzy, Francuzi, Niemcy czy Skandynawowie mówią o dominującym w Polsce podejściu do praw osób LGBT? Bo Polacy, tak jak mieszkańcy wschodniej Europy, są o wiele bardziej negatywnie nastawieni do takich osób niż mieszkańcy Europy Zachodniej.
Adi pisze:W PL na kompletny brak tolerancji dla islamu wpływa także katolicyzm.

Szkoda, że nie wpływa na to konsekwentne przywiązanie do laicyzmu i areligijności i do wartości wolnościowych, z którymi islam jest sprzeczny. Dlatego że islam jest religią totalną, regulującą wszystkie aspekty życia.
szyderca pisze:ja Ci mowie, ze ja wierze w istnienie Boga i nie wierze ze Boga nie ma. Jestem wierzacym czy co?

Wtedy jesteś wierzącym, jak najbardziej.
szyderca pisze:Wiec nie mozna wiedziec, ze nie ma.

Można zakładać, że czegoś nie ma, na podstawie braku jakichkolwiek dowodów istnienia. Dowodzić ma ten, kto twierdzi, że coś istnieje, a nie ten, kto zaprzecza istnieniu czegoś.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 08 lutego 2017, 12:38

Ambioryks pisze:Owszem. Jednak nie pisałem tego w kontekście działania państwa, tylko raczej jakichś lewicowych fundacji i ich pracowników/wolontariuszy. Że jak lewacy mają być konsekwentni, to niech założą organizacje zajmujące się krzewieniem idei laicyzmu, feminizmu i tolerancji religijnej wśród muzułmanów.

O ile "deislamizacja" przymusowa byłaby wątpliwa tak dobrowolna to już całkowita abstrakcja.

Ambioryks pisze:
Możliwe, jednak w drugą stronę też to działa - fanatyzm i skrupulatyzm religijny podchodzą pod zaburzenia psychiczne. A przed zbudowaniem w XX wieku broni masowej zagłady i powstaniem ideologii totalitarnych, więcej ludzi zostało zabitych w imię Boga niż z innego powodu.

Ja myślę że religia była jednak raczej tylko przykrywką dla tego dla czego podbija i zabija się przeważnie -> władzy, ziemi i złota.

Ambioryks pisze:W sumie to komuniści też traktowali/traktują swoją ideologię jako par excellence religię - z rytuałami, kultem przywódcy i męczenników itd.

Nie utożsamiał bym jednak w życiu morderstw komunistycznych jako morderstw w imię religii, tym bardziej ze komunizmowi bliżej do antyteizmu niż religii.

A elementy quasireligijne mogą świadczyć o tym że nawet komuniści potrzebowali namiastki sacrum.

Ambioryks pisze:Może się okazać, że człowiek powstał przez przypadek i po nic. Że jest tylko efemerycznym pyłkiem. Że wraz ze śmiercią człowiek całkowicie przestaje istnieć, bezpowrotnie i nieodwracalnie traci wszystko - świadomość, pamięć, tożsamość. Wszystko. Że wraca do stanu sprzed poczęcia, tylko że tym razem już nie zostanie poczęty drugi raz. Że człowiek istnieje tylko i wyłącznie dlatego, że jego mózg funkcjonuje.
Dla wielu ludzi to faktycznie zbyt przerażająca myśl, z którą nader trudno się pogodzić, więc najpewniej jako mechanizm obronny wymyślili koncepcję życia pozagrobowego.

Być może tak.

Ambioryks pisze:
Raczej nikt na serio nie chce wprowadzenia prawa dającego homoseksualistom większe prawa niż heteroseksualistom.

A dlaczego homoseksualista ma mieć większe niż poligamista?

No i dlaczego po prostu nie pozwolić na większą swobodę umów cywilnych, co rozwiąże problemy prawne wszystkich grup "alternatywnych"?

Ambioryks pisze:Buddyjscy bogowie nie mają nic wspólnego z Bogiem-Stwórcą ani Bogiem transcendentnym, typowym dla religii monoteistycznych.

Nie muszą ale są Bogami.

Ambioryks pisze:BTW: co Brytyjczycy, Holendrzy, Francuzi, Niemcy czy Skandynawowie mówią o dominującym w Polsce podejściu do praw osób LGBT? Bo Polacy, tak jak mieszkańcy wschodniej Europy, są o wiele bardziej negatywnie nastawieni do takich osób niż mieszkańcy Europy Zachodniej.

To tylko dobrze świadczy o Polakach, no ale lata lansowania homoseksualizmu w zachodnich mediach zrobiły swoje. Naturalnie homoseksualizm typu męskiego wzbudza po prostu powszechne obrzydzenie, stąd taki a nie inny stosunek do homoseksualizmu na przestrzeni dziejów w najrozmaitszych kulturach.

Swoją droga jak ta "wolnościowa" Europa zachodnia respektuje "prawa" np poligamistów? A jak respektuje prawo np do tatuowania własnego ciała?(niepoprawny politycznie tatuaż - wiezienie)?

Ambioryks pisze:Szkoda, że nie wpływa na to konsekwentne przywiązanie do laicyzmu i areligijności i do wartości wolnościowych, z którymi islam jest sprzeczny. Dlatego że islam jest religią totalną, regulującą wszystkie aspekty życia.

Nie mamy przywiązania do laicyzmu i areligijności bo były one nam narzcane przez PRL a religijnie religia gloryfikująca pedofila i mordercę jest także sprzeczna z religią gloryfikującą postawę moralna Jezusa.

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 08 lutego 2017, 14:00

Adi pisze:O ile "deislamizacja" przymusowa byłaby wątpliwa tak dobrowolna to już całkowita abstrakcja.

Skąd to stwierdzenie? Restrykcje narzucane przez islam są sprzeczne z naturalnymi potrzebami człowieka, więc notoryczne łamanie zakazów religijnych to normalka. A skoro łamie się zasady i tak naprawdę nie uznaje się tych zasad, to po co nadal udawać, że wyznaje się religię głoszącą te zakazy?
Adi pisze:Ja myślę że religia była jednak raczej tylko przykrywką dla tego dla czego podbija i zabija się przeważnie -> władzy, ziemi i złota.

Jednak nienawiść ze względów czysto i jednoznacznie religijnych też jest faktem - vide obowiązek zabijania apostatów zawarty w Księdze Wyjścia, czy pomoc Jahwe dla Żydów wyrzynających Amorytów, Kananejczyków, mieszkańców Gibeonu i Jerycha itd. zawarte w Księdze Jozuego. Żydzi święcie wierzyli, że to sam Bóg Stwórca dał im prawo do mordowania w/w ludzi.

A zakon krzyżacki, mający błogosławieństwo papieża, twoim zdaniem zabijał bardziej z powodu żarliwej wiary katolickiej, czy z powodu żądzy zysku? A zakon kawalerów mieczowych?
Adi pisze:A dlaczego homoseksualista ma mieć większe niż poligamista?

Pewnie chodzi o to, że homoseksualizm jest orientacją seksualną, a poligamia nie. Choć jeśli o moje zdanie chodzi, to poligamia (w tym poliandria) mogłyby być prawnie dozwolone - bo dlaczego nie? W różnych kulturach i epokach były. Choć poligynia była dużo częściej spotykana od poliandrii.
Starożytni bogaci Żydzi też praktykowali poligynię, i w Biblii nie ma jej bezpośredniego potępienia.
Adi pisze:No i dlaczego po prostu nie pozwolić na większą swobodę umów cywilnych,

Nie wiem, dlaczego. Ja tam jestem za pozwoleniem. Tak samo jak za np. legalizacją konopi i psychodelików oraz dekryminalizacją posiadania innych środków psychoaktywnych. "Chcącemu nie dzieje się krzywda" - ta zasada powinna zostać wpisana do konstytucji możliwie największej liczby krajów.
Adi pisze:To tylko dobrze świadczy o Polakach

A co jest dobrego w homofobii?
Dla mnie co prawda akty gejowskie są obrzydliwe, jednak nie jestem z tego powodu wrogo nastawiony do gejów jako takich, bo to ich sprawa, co robią w swoich mieszkaniach. I przemoc (fizyczną lub słowną) wobec nich uważam za totalnie nieuzasadnioną. Bo z jakiej racji ktokolwiek miałby patrzeć na innych wyłącznie lub przede wszystkim przez pryzmat preferencji seksualnych? Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Isaac Newton, Piotr Czajkowski, Karol Szymanowski, Miron Białoszewski, Witold Gombrowicz, Maria Dąbrowska, Alan Turing, Tomasz Raczek, Clive Barker, Elton John, George Michael to homoseksualiści, jednak powszechnie uznani i szanowani.
Adi pisze:Nie mamy przywiązania do laicyzmu i areligijności bo były one nam narzcane przez PRL

Co z tego, że były nam narzucane przez PRL? Albańczycy za czasów Envera Hodży przestali być religijni i do dziś nie powrócili do religijności, mimo że nikt tam nie chce powrotu do czasów Hodży. Czechosłowacja też była krajem z narzucanym ateizmem, a Czesi jakoś nie stali się tak religijni jak Polacy. Słowacy i Morawianie są bardziej religijni od Czechów, ale do poziomu pobożności Polaków im daleko.
Zresztą laicyzacja jest związana z rozwojem społecznym.
Japończykom, Belgom i Holendrom nikt nie kazał zrywać z religią, a sami to zrobili.

Notabene: polski ludowy katolicyzm ma niewiele wspólnego z rzymskim - watykańskim katolicyzmem.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 08 lutego 2017, 15:01

Ambioryks pisze:Skąd to stwierdzenie? Restrykcje narzucane przez islam są sprzeczne z naturalnymi potrzebami człowieka, więc notoryczne łamanie zakazów religijnych to normalka. A skoro łamie się zasady i tak naprawdę nie uznaje się tych zasad, to po co nadal udawać, że wyznaje się religię głoszącą te zakazy?

I tym argumentem chcesz deislamizować muzułmanów?

Ambioryks pisze:Jednak nienawiść ze względów czysto i jednoznacznie religijnych też jest faktem - vide obowiązek zabijania apostatów zawarty w Księdze Wyjścia, czy pomoc Jahwe dla Żydów wyrzynających Amorytów, Kananejczyków, mieszkańców Gibeonu i Jerycha itd. zawarte w Księdze Jozuego. Żydzi święcie wierzyli, że to sam Bóg Stwórca dał im prawo do mordowania w/w ludzi.

Czy też składania ofiar w setkach innych wierzeń. Religie ewoluują, poza islamem.

Ambioryks pisze:A zakon krzyżacki, mający błogosławieństwo papieża, twoim zdaniem zabijał bardziej z powodu żarliwej wiary katolickiej, czy z powodu żądzy zysku? A zakon kawalerów mieczowych?

Trzeba być być w głowie każdego z nich by to stwierdzić. Można przyjąć że coś pomiędzy.

Ambioryks pisze:Nie wiem, dlaczego. Ja tam jestem za pozwoleniem. Tak samo jak za np. legalizacją konopi i psychodelików oraz dekryminalizacją posiadania innych środków psychoaktywnych. "Chcącemu nie dzieje się krzywda" - ta zasada powinna zostać wpisana do konstytucji możliwie największej liczby krajów.

No tak no więc skoro istnieje banalnie proste rozwiązanie to po co dyskutować o jakichś "małżenstwach" dla homo?
Obywatel sam decyduje kto może go odwiedzać czy kto kto po nim dziedziczy i tyle.

Ambioryks pisze:
Dla mnie co prawda akty gejowskie są obrzydliwe, jednak nie jestem z tego powodu wrogo nastawiony do gejów jako takich, bo to ich sprawa, co robią w swoich mieszkaniach. I przemoc (fizyczną lub słowną) wobec nich uważam za totalnie nieuzasadnioną. Bo z jakiej racji ktokolwiek miałby patrzeć na innych wyłącznie lub przede wszystkim przez pryzmat preferencji seksualnych? Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Isaac Newton, Piotr Czajkowski, Karol Szymanowski, Miron Białoszewski, Witold Gombrowicz, Maria Dąbrowska, Alan Turing, Tomasz Raczek, Clive Barker, Elton John, George Michael to homoseksualiści, jednak powszechnie uznani i szanowani.

Nikt nikomu nie powinien zaglądać pod kołdrę ale jeśli ktoś wychodzi na ulicę żeby w prowokacyjnym stroju dla swych wzbudzających powszechną odrazę preferencji uzyskać jakieś specjalne prawa sam się skazuje na ostracyzm. Podobnie jeśliby koprofile chcieli powszechnej akceptacji dla publicznego nacierania się krowim łajnem oraz przymusowej edukacji czyichś dzieci że koprofilia jest fajna.

A feminizmu to już całkowicie nie rozumiem. Każdy ma prawo we własnej firmie zatrudniać kogo chce i uznać że np kobiety lepiej spełniają swoją role i dawać im wyższe pensje, analogicznie mężczyznom.

Ambioryks pisze:Co z tego, że były nam narzucane przez PRL? Albańczycy za czasów Envera Hodży przestali być religijni i do dziś nie powrócili do religijności, mimo że nikt tam nie chce powrotu do czasów Hodży. Czechosłowacja też była krajem z narzucanym ateizmem, a Czesi jakoś nie stali się tak religijni jak Polacy. Słowacy i Morawianie są bardziej religijni od Czechów, ale do poziomu pobożności Polaków im daleko.
Zresztą laicyzacja jest związana z rozwojem społecznym.
Japończykom, Belgom i Holendrom nikt nie kazał zrywać z religią, a sami to zrobili.

Notabene: polski ludowy katolicyzm ma niewiele wspólnego z rzymskim - watykańskim katolicyzmem.

Ale pozwól Polakom decydować o swojej religijności.

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 27 lutego 2018, 13:08

Ot.. dzisiejszy wizerunek Polski
tak było niedawno w Hajnówce.
Obrazek
I takie oto coś ochraniała Policja....wstyd!
Art. 173. Konst.

Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

Wróć do „Wizerunek Polski”