PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Ni mom kasy dla Unii (KRYZYS BUDŻETOWY)

Ostatnie wydarzenie z Kraju, sprawy na ustach całej Polski, skandale polityczne i nowe afery ; wszystko to, co szokuje i intryguje; nie milcz!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Ni mom kasy dla Unii (KRYZYS BUDŻETOWY)

Postautor: aspagnito » 10 czerwca 2018, 14:13

Smutne i przerażające bywa czasami uzmysłowić sobie w przededniu mistrzostw u Wielkiego Niedźwiedzia (FINAŁ Francja-Polska 3:1), iż nazwisko Lewandowski jest zarazem nazwiskiem największego polskiego bohatera, jak i największego zdrajcy, a piję do tego, że wysłuchałem wczoraj Fakty po Faktach w TVN24.
- No wie... Pan, bo pojawia się szansa - PiS przypudrował drukarki.
- Tak, tak, tak. Wiem o co chodzi. Więc być może Unia teraz odpuści.
No jakim trzeba być hipokrytą, żeby z takim automatyzmem kłamać. On tak długo powtarzał sobie te kłamstwa, że sam zaczął w nie wierzyć. Bo on chciał Polsce zabrać malutko, ale się zdziwił, że jednak zabrali dużo, a przez nasze "fochy" oberwało się i Węgrom i Litwie i Łotwie i Estonii. Słabe to i to wielka bzdura.
Po pierwsze wcześniej było tak, że nawet Niemcy przyznawali, iż z każdego EURO z funduszów unijnych w Polsce do Niemczech trafia .85 EURO z powrotem. Teraz okazuje się, że z tego WAUERO traifa 1.24 EURO z powrotem do krajów starej Unii Europejskiej. My już od dawna źle wychodzimy na tym pieniądzu i dobrze się stało, jak się stało. Kąsanie dominującego tylko go umacnia. Mogliśmy sobie poradzić z tą kasą, to tym lepiej poradzimy sobie bez niej, a jeśli jej nie będzie, to zadziała to tylko jako czynnik motywujący. Mam nadzieję że choć na jakiś czas zatrzyma się wzrost płac, bo to problem przerośniętych państw kapitalistycznych (którym na razie nie jesteśmy) i nie zgadzam się na retorykę niemieckich mediów, że mimo wszystko to nieubłagalne, jeśli się goni za Europą, bo w praktyce oznacza to pokrywanie przez Polskę kosztów inflacji w krajach starej Unii Europejskiej (vide to, co od dekad robi USA, które każe w ten sposób płacić całemu światu za swoją inflację). Poza tym mam nadzieję, że zadziała to jako czynnik motywujący na polskich przedsiębiorców średniej wielkości, którzy do tej pory byli przyzwyczajeni do pieniądza unijnego i nie zaczynali żadnej inwestycji bez pieniądza unijnego. Od kilku lat żadnych pieniędzy z Unii nie ma realnie, bo pomimo tego, co pokazują w reklamach z "piruetami", jak rzucą jakiś śmieszny ochłap, to potem się okazuje, że w urzędach marszałkowskich są ludzie z PO, którym zależy na zatrzymaniu wszelkich inwestycji i są one odkładane na tak absurdalnie długie terminy, że przedsiębiorcy rezygnują. Jeśli teraz kasy braknie, to będzie to wyraźny sygnał, że trzeba inwestować za swoje i ludzie zaczną w bankach robić to, co uważali za największy grzech, czyli podkładać kredyt hipoteką. Dlaczego tego nie robili? Bo banka ostatnimi czasu żądał kilkukrotnie większej wartości zastawu na szkodliwych dla przedsiębiorcy warunkach. Wszystko po to, aby wychamować tego typu inwestycje i dać zielone światło korporacjom z Rajchu.
Jeśli Unia nas tym pieniądzem szantażuje, to ja bym na miejscu Premiera Morawieckiego pojechał na to wysłuchanie do Brukseli (ostatnio tyle gada, że mu w drukarkach tuszu zaczyna brakować - obiecał nawet we Wrocławiu trzeci pas autostrady A4 - ciekawe kto go wybuduje??) i powiedział, że on dobrze wie, co Unia planuje i pomijając to, co on na ten temat myśli, to słaba Polska i słaba Europa Centralna nie jest przypadkiem w budżecie, a pieniądze nie wyemigrowały na Południe z miłości do Murzynów, tylko dlatego, że Francja i Niemcy szykują się na wojnę - słaba Centralna Europa będzie łatwiejsza do podbicia i prowadzenia stąd wojny hybrydowej chemiczno-biologicznej, aby po kilku latach być przejętą przez Rosję, Bo Niemcy wolną nie mieć problematycznej granicy z Ruskimi. Tyle. Jak ktoś się łudzi, że jest inaczej, to być może wspomni moje słowa, jak będzie gorący i mokry ręcznik sobie i dziecku na głowę zakładał - a wszyscy powiedzą tak jak przed II wojną światową, że tak miało być, że nic się nie dało zrobić i że to wina Kaczyńskiego.
Najbardziej mnie smuci, że wszystkie te warchoły z PO z lojalką u Merkelowej tak się podniecają, jak dla Premiera Morawieckiego najprostszą rzeczą jest stanąć obok i powiedzieć, że przecież "No Problem". Problem jest bo lewiatany po wsiach nie dostają zaopatrzenia, bo jakiś frajer wymyślił, że hurt spożywczy w Polsce ma zdominować firma portugalska i oni już teraz pracowników nie mają. Jak twierdzą, będą z Meksyku ściągać, tyle że pewnie im samolotów nie starczy. Jak chcą nam wlepić Murzynów - proszę bardzo - zatrzymujemy nie 65, nie 85, ale 100 mld, które nam chcieli zarąbać, a przez pięć lat dostajemy od UE 400 mld EURO na limit 500.000 uchodźców w programach adaptacyjnych - rozlokowani po miejscowościach do 50.000. Czyli wychodzi 1.000.000 Euro na łebka kasy, która zawsze w Polsce zostanie. Dadzą? Nie, bo nie mają, chyba że dodrukują, a więc jeśli nie dadzą, to niech się godzą, bo PiS się "zreflektował" i wyciągnął rękę. W którą i tak UE pluje. Flegmą Tuska!
Obrazek
Uważam tylko, że jeśli Kaczyński jest chory na raka, a o tym ostatnio nieoficjalnie przebąkują znajomi lekarze, to trudno będzie odbudować mit na którym stoi PiS. Kaczyński wiele w PiSie znaczył i wciąż nie był tam najsłabszy, ale bez niego PiSowi potrzebny jest mit człowieka, który potrafi stanąć okoniem i niestety jeśli PiS chce sobie poradzić z tym problemem, który jest naprawdę problemem poważnym, bo szkoda chłopa,to niestety Morawiecki musi uderzyć w Unii pięścią w stół i postawić sprawy na ostrzu noża. Nawet w sytuacji, gdy nic się już nie da zrobić. Z budżetem. Nie możemy teraz klęknąć przed Unią, bo nie ma przed czym klękać. To technokratyczne tchórze, które ubierają w neoliberalizm idee marksistowsko-faszystowskie. Na to nie ma i nie powinno być zgody. Pytanie tylko, czy skończy się jak zwykle na tym, że jeśli pomysł był mój, to tylko dlatego nie zostanie wykorzystany?
Dobrze, że Orzeł jest na straży.

Wróć do „Nowości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości