This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?
Polityka.org.pl
Witam. Może jesteście zaciekawieni, co się aktualnie stało. Od jakiegoś czasu domena była na sprzedaż, na początku z forum, później bez. Forum nie udało się kupić, więc postanowiłem kupić domenę, zakupić płatny skrypt forum i zacząć wszystko od nowa. Jeżeli stara ekipa forum chce pomóc to zapraszam do kontaktu, na starym forum administracja nie aktywowała mi konta i nie mogłem do nikogo napisać etc.
Planów jest dużo, a co z tego wyjdzie to zależy od rozwoju forum. Już nie firma się będzie zajmować tym forum, tylko osoba prywatna, więc nie ma mowy, aby czekać na coś po parę miesięcy.
Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy najlepsze forum polityczne.

NOWA POLITYKA.ORG.PL - CZYTAJ!

Wybory 2018!

ACTA2

#3
To wytłumacz mi o co w tym chodzi. Bo na pewno nie o cenzure internetu

Ministrostwo Cyfryzacji za rządów PiS wydało stanowisko, że "Projekt dyrektywy nie zagraża ani też nie ogranicza wolności internautów",
 
#5
Więc kim są ci ludzie?
https://www.tvp.info/38969936/precz-z-cenzura-internetu-protesty-pod-siedziba-po-ws-acta-2
poczytaj sobie:
Kłamliwą narracje zaorał … minister rządu Morawieckiego

https://crowdmedia.pl/wielka-wpadka...narracje-zaoral-minister-rzadu-morawieckiego/

Ad. 4) Czy dyrektywa zagraża lub ogranicza wolności internautów do wyrażania swoich opinii? Projekt dyrektywy nie zagraża ani też nie ogranicza wolności internautów. Warto jednak zwrócić uwagę, że każde tego typu ograniczenia mogą powodować osłabienie konkurencji na rynku prasowym
http://orka2.sejm.gov.pl/INT8.nsf/klucz/ATTB33HJ5/$FILE/i23688-o1.pdf
 
#6
Oczywiście że ustawa ta jest potrzebna i wcale normalnemu obywatelowi nie zagraża, wręcz pomaga, a dlaczego to już pisałem w innym temacie. Sianie paniki. Nawet wikipedia siała panikę i na chwilę wyłączyła swoją stronę ale przecież to nie miało nawet dotyczyć platform edukacyjnych a wikipedia jakby nie patrzeć takową jest. Więcej pitu pitu niż opisywania jak sytuacja wygląda naprawdę, informacje w Polsce jakby się nie rozchodzą bo ludzie wolą się emocjonować. Celem ustawy jest ochrona praw autorskich i danych osobowych a nie gnojenie obywatela i cenzurowanie wolności słowa czy wypowiedzi. Strona z wypiekami cioci jadzi nie będzie filtrowana bo chodzi o duży serwisy gdzie administratorzy nie mogą ręcznie kasować treści niezgodnych z prawem. Youtube sam wprowadził takie filtry i była to słuszna decyzja ponieważ w końcu jest tam jakaś cywilizacja, dzięki czemu ludzie bez problemu na nagrywaniu wideo mogą zarabiać pieniądze. Wcześniej było to utrudnione ponieważ kto chce inwestować w coś nad czym nie ma kontroli. I wcale nie chodzi o kontrolę poglądów czy myśli a raczej o to żeby reklama dużej marki nie wisiała obok pornografii dziecięcej czy gwałtu.
 
#7
ACTA2 ma niektóre podpunkty kontrowersyjne i tak naprawdę praktyka dopiero pokaże czym jest ACTA2.

Natomiast wypisywanie że protestujący przeciw ACTA2 to jakieś pisowskie bojówki to po prostu czysty debilizm.
 

Do góry