This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

CBA zatrzymało burmistrza i urzędników. Spektakularna akcja

P

Piotr Paterczyk

Guest
Centralne Biuro Antykorupcyjne to instytucja, która została powołana do życia już w 2006 roku. Z roku na rok poszerza jednak zakres swoich działań. CBA może pochwalić się także coraz lepszą wykrywalnością przestępstw. Dlatego też nie ma miesiąca, w którym nie zostaje ujawniona jakaś afera, której głównym tematem jest korupcja.

CBA zatrzymało burmistrza – podejrzenie o korupcję


Tym razem Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało samorządowców z Niepołomic. Chodzi o podejrzenie nieprawidłowości, które miały dziać się z związku z inwestycją budowy Szkoły Podstawowej w Niepołomicach. Dlatego CBA wystosowało specjalny komunikat prasowy – Funkcjonariusze z katowickiej delegatury CBA zatrzymali burmistrza i wiceburmistrza Niepołomic. Mężczyźni odpowiedzą za przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków w celu uzyskania korzyści majątkowej przez inną osobę. Śledztwo ma związek z budową szkoły w Niepołomicach. Zatrzymani trafią do Prokuratury Krajowej w Katowicach i tam usłyszą zarzuty – tak brzmi oficjalny komunikat Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

ZOBACZ TAKŻE:
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!


Funkcjonariusze CBA nie tylko zatrzymali burmistrza i wiceburmistrza, ale dokonali również przeszukania miejsca ich pracy, celem zabezpieczenia materiału dowodowego w sprawie. Dlatego mężczyźni po zakończeniu czynności zostali doprowadzeni do prokuratury. Usłyszeli tam zarzuty przekroczenia uprawnień. Zostali oskarżeni też o niedopełnienie obowiązków służbowych, w związku z pełnionymi przez nich funkcjami publicznymi – w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Kolejny zarzut to złożenie nierzetelnych oświadczeń, o braku powiązań z jednym, z wykonawców, który ubiegał się o udzielenie zamówienia publicznego w związku z budową Szkoły Podstawowej w Niepołomicach. Czy to koniec działań CBA w tej głośnej sprawie?

Korupcja na szeroką skalę – 16 osób z zarzutami


Co ciekawe, to nie pierwsze akcja CBA w tejże sprawie. Zarzuty w sprawie budowy szkoły usłyszało już 16 osób. Wobec 7 osób Prokuratura Krajowa w Katowicach przygotowała już akty oskarżenia. W środowisku mówi się, że z pewnością to nie koniec zatrzymań w głośnej sprawie z Niepołomic. Korupcja miała dziać się na naprawdę szeroką skalę. Czy rzeczywiście szykują się kolejne zatrzymania?

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!


źródło: CBA

ZOBACZ TAKŻE:
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!


Artykuł
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
pochodzi z serwisu
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

Do góry