This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Co woli przemilczeć PiS-tube

aspagnito

Member
1. Dziś na przykład dowiedzieliśmy się, że szef dolnośląskiego NFZ zostaje "posunięty". Według pistuby nie ma oficjalnego powodu, ale nieoficjalnie chodzi o jego wiek. W rzeczywistości PiS uparł się, żeby na jego Vice zrobić jakiegoś pisowca, który jest nauczycielem i o służbie zdrowia nie ma zielonego pojęcia. Szef dolnośląskiego NFZ się nie zgodził, więc go posuną.
2. Można wybudować port lotniczy w Radomiu za 250 mln bugsów? Można. Można go potem rozebrać? Można. Żeby powiększyć. Tylko nie można o tym mówić ludziom, bo to kupa śmiechu.
3. Jeśli Schetyna mówi, że utrzyma 500+, to za żadne skarby nie można o tym powiedzieć w pistubie.
 

adi

Active member
3 - Schetyna mówił że rozszerzy 500 plus, tak jak Tusk mówił że zmniejszy podatki przed tym jak zwiększył VAT.
Schetyna także mówił przez tydzień że PO jest przeciwne "uchodźcom" jak próbował się wbić na prawicowy elektorat.

Raczej niepoważne jest mówić o tym co sobie w danej chwili twierdzi PO że zrobi.
 
Ostatnia edycja:

koper

New member
Prawda jest taka, że PO raz mówi to raz to jak spasuje bardziej. Jedynym który zawsze mówi to samo jest Janusz Korwin Mikke.
 

Leon

Active member
Tyle kosztowało wspólne zdjęcie z vice prezydentem 😐
Google, Facebook i Amazon mieli płacić w Polsce podatki. Ale nie zapłacą. Mike Pence ugrał, co chciał wstaliśmy z kolan
Polska nie wprowadzi podatku cyfrowego. Rząd planował opodatkowanie amerykańskich gigantów takich jak m.in. Google, Amazon, Facebook czy Apple. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni po wizycie w Polsce wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a.
Wiceprezydent Mike Pence w trakcie wizyty w Polsce -
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
- powiedział, że Stany Zjednoczone "z głęboką wdzięcznością przyjęły odrzucenie" przez polski rząd propozycji podatku cyfrowego. Dodał, że ten pomysł "mógł utrudnić wymianę handlową" między Polską a USA.
źródło: next.gazeta.pl
To i tak dobrze, że nie kazali nam tego podatku płacić. Dobrzy panowie.
Izrael pisze PiS-owi ustawy (wystarczy je odebrać w siedzibie Mosadu),
USA mówi jakie podatki wprowadzić a jakie nie, Rosja wytycza kierunki polityki w Unii Europejskiej. Polska pod rządami PiS to republika bananowa...

Adi napisz coś od siebie...tak lubię jak się czołgasz przed Kaczorem
 

Leon

Active member
co Pan z tym zrobi, Panie Ziobro???
CO Z TĄ KOLEJNĄ AFERĄ PiS?.


Lider PO Grzegorz Schetyna nie musi przepraszać byłej szefowej MEN Anny Zalewskiej za słowa, w których sugerował jej związki ze sprawą okradania PCK we Wrocławiu. Sąd w Warszawie oddalił w czwartek powództwo Zalewskiej w tej sprawie.Czyli Schetyna miał rację!
ale żeby okraść najbiedniejszych.......?????? to tylko PiS potrafi.
 

Leon

Active member
Rząd nie wyda wszystkich zaplanowanych na inwestycje drogowe w tym roku pieniędzy.
właśnie wzrost cen, który przekłada się na problemy branży, doprowadził do sytuacji, w której w 2018 r. zamiast zaplanowanych 16,4 mld zł wydano 10,6 mld zł, a w tym roku zamiast zaplanowanych 18 mld zł wydanych zostanie 10,8 mld zł. Lepiej wygląda już perspektywa przyszłego roku, gdy z 17 zaplanowanych miliardów może udać się wydać 16,6 mld zł.

Teraz już Adi wiesz skąd kasa na przekupienie tępych wyborców
 

adi

Active member
Jak twoi byli u koryta to demokracja była świętością a teraz "tępi wyborcy", bo przecież kolejne drogi są każdemu potrzebne bardziej niż gotówka w kieszeni bo tak sobie stwierdziłeś.


Jako demokrata powinieneś podporządkowywać się wyborom większości ale demokratą jak widać nie jesteś.
 

Leon

Active member
W demokracji nie kupuje się głosów za państwową kasę , tak jak to pis robi.
Jak powyżej widać to co miało pójść na drogi poszło na przeżarcie, no i oczywiście do rydzyka.
Państwo opiekuńcze to najstarsza gra w oszusta na świecie. Najpierw trzeba wziąć pieniądze ludzi po cichu, a następnie dać część z nich z powrotem z fanfarami.
 

adi

Active member
W demokracji nie kupuje się głosów za państwową kasę , tak jak to pis robi.
Jak to nie? Demokracja na tym polega że się obiecuje coś za państwową kasę w zamian za głosy.
Na przykład twoje PO obiecuje m in in vitro.

Dlatego kapitaliści nie mają szans(np Korwin)

Państwo opiekuńcze to najstarsza gra w oszusta na świecie. Najpierw trzeba wziąć pieniądze ludzi po cichu, a następnie dać część z nich z powrotem z fanfarami.
No przecież twoja partia to własnie takie państwo opiekuńcze :D:D:D tyle że tak nieudolne że socjalu prawie zero a opodatkowanie na pozionie 60-70 proc. Jak zwykle sobie sam strzelasz samobója.
 
Ostatnia edycja:

adi

Active member
Są dużo gorsi, zabierają obywatelowi tyle co PIS a w zamian dają jedynie kłamstwa i obietnice.
Dlatego w następnych wyborach znów polegną.
 

Leon

Active member
Leon jesteś za PO? Przecież oni wcale nie są lepsi od PiSu.
Jestem przeciw PiS ! i popieram każdego który też jest przeciw!
Dziwnie zachowuje się Adi, niby pisze że jest za Korwinem a rękami nogami broni tego co PiS robi. (jedyne wytłumaczenie to takie że dobrze mu płacą)
A gdyby Mikuś nie hailował i nie trzymał z tą bandą nazioli, to nawet jego bym poparł.
Są dużo gorsi, zabierają obywatelowi tyle co PIS
Gdybyś uczciwie pracował to wiedział byś ile zabiera PiS! i dodam że oprócz kasy pis zabiera wolność!
w rankingu wolności za pisu spadliśmy o 40! słownie czterdzieści miejsc i w 2018 r byliśmy na 58 pozycji.
Ranking wolności mediów prasy na świecie
- Polska:
2015r - 18
2016r - 47
2017r - 54
2018r - 58
2019 - 6?
A teraz coś kombinują aby jeszcze bardziej kneblować dziennikarzy.

Radio Wolna Europa wraca na Węgry
Po 27 latach przerwy w maju ma otworzyć oddział w Budapeszcie. Powodem jest zaniepokojenie Amerykanów kondycją mediów w Europie Wschodniej. Ma to być odtrutka na propagandę Orbana.
Nadajniki wzmocnią i pójdzie do Polski bo Kaczor tak jak Orban.
 
Ostatnia edycja:

Leon

Active member
NIE BĘDZIE BADAŃ DLA SENIORÓW? RZĄD BLOKUJE OBIECANY PROJEKT
Badania dla seniorów napawały nadzieją najstarszych mieszkańców Warszawy. Rząd ostatecznie nie zgadza się na jego uruchomienie. Skąd taka decyzja?

Warszawa zabezpieczyła fundusze i miała w planach uruchomić program badań dla seniorów w stolicy. Ostatecznie nie zrobi tego, a to wszystko przez decyzję Rządu, a konkretnie agencji podległej Ministerstwu Zdrowia, która wydała na temat projektu negatywną opinię.

Powody? Absurdalne! Według Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT), projekt mógłby spowodować... "nadwykrywalność" chorób oraz wydłużyć kolejki do specjalistów.
Takie działania "mogą wręcz skutkować nad wykrywalnością poszczególnych jednostek chorobowych, co może przyczyniać się do pogłębienia trudności w dostępie do świadczeń NFZ (zwiększenie kolejek do specjalistów) oraz negatywnie wpływać na pacjenta, powodując niepokój i dyskomfort związany z pozytywnym wynikiem badań" - brzmi dosłowny cytat (pisownia oryginalna)
źródło: Rzeczpospolita.

Widzisz Adi w/g PiSu to starych nie warto leczyć, stary ma umrzeć. A po co diagnozować...jeszcze się taki senior dowie co mu dolega i się przestraszy.....
Zresztą za pisu to się dzieje! mamy największą umieralność.

To jest po prostu bezczelność PiSu! po cholerę starego karakana diagnozują! on już też się w tej grupie mieści co powinni naturalnie zejść z tego świata.
nieświadom swych chorób.
110
Aduś kasa idzie na wybory, na poparcie wyborcze!
A ty dalej pisz że tak powinno być!
Ta władza przeminie , a tobie wstyd pozostanie!
 
Ostatnia edycja:

Leon

Active member
Przecież to PiS wmówił że wystarczy nie kraść!
Adi! Warszawa na to miała odłożone pieniądze!
A za PO taki projekt działał czy też "stary miał umierać"?
Czy my się mamy cofać w rozwoju? Adi wystarczyło zamiast na Kurwizję TV, kasę przelać na ten cel i było by OK. (ponad 2 mld! ta szczekaczka nas kosztowała)
A gdyby jeszcze Rydzola nie sponsorowali to była by nadwyżka w kasie!
A gdyby minister skarbu/ prezes NIK nie oszukiwał na VATcie to by kilkuset seniorów można było przebadać.
Po tobie widać że pis kasę w błoto nie wyrzucił.


 

Leon

Active member
PIS DA I ZABIERZE. PRÓBUJĄ UKRYĆ, ŻE SZYKUJĄ POLAKOM PIEKŁO


Na koniec 2020 r., czyli za kilkanaście miesięcy, minimalna pensja będzie wynosiła 3 tys. złotych. Na koniec 2023 r. minimalna pensja będzie wynosiła 4 tys. złotych
Do tajnego dokumentu Ministerstwa Finansów dotarli dziennikarze Onetu. To oni odkryli, czego boi się PiS, ale głośno tego nie powie. Jak wywnioskowali partyjni eksperci - nagły wzrost wynagrodzeń pociągnie za sobą wzrost cen. W Polsce zapanuje drożyzna. A to dopiero wierzchołek góry lodowej.

Eksperci z PiS są przekonani, że zaczną się problemy na rynku pracy. Pensja minimalna często dotyczy osób z najniższymi kwalifikacjami, i to oni - choć rząd teraz obiecuje im więcej - ucierpią najbardziej, bo coraz trudniej będzie im znaleźć pracę.

Ale to nie wszystko. Zwiększy się szara strefa i więcej osób będzie pracować na czarno. A ci, którzy jednak jakąś umowę dostaną, najprawdopodobniej będą mogli liczyć wyłącznie na "śmieciówki". Inny możliwy kierunek? Więcej pracodawców będzie wysyłać swoich pracowników na "samozatrudnienie".

Dotychczasowe badania wpływu płacy minimalnej na polski rynek pracy pokazują, że znaczącym kanałem dostosowań do wzrostu płacy minimalnej była zmiana formy zatrudnienia na umowy cywilnoprawne. W przypadku osiągnięcia przez płacę minimalną ponad 70 proc. mediany wynagrodzeń przepływy do samozatrudnienia mogą być dużo większe niż w przeszłości

- czytamy zapisy ekspertów Ministerstwa Finansów.

Choć dziennikarze Onetu zapewniają, że ich doniesienia są prawdziwe, posiadają nawet sygnaturę dokumentu z wnioskami Ministerstwa Finansów, rzecznik ministerstwa Paweł Jurek po ujawnieniu raportu oznajmił na Twitterze, że to nieprawda.
Więcej:
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!Aha, czyli zarzucasz PIS-owi że nie wprowadzili tego czego za twojego PO także nie było?
Drożyznę też PiS wprowadził a za PO tego nie było wręcz przeciwnie ceny spadały! i co z tego?
 

cynik

Member
A ja kibicuję bardzo programowi ekonomicznemu PiS. To świetny program. Mnie tylko cieszy. Jest to bardzo antyspołeczny i bardzo antypolski program, ale jako liberał ekonomiczny zarabiający na takich akcjach mnie to tylko może cieszyć. Was nie powinno.
A teraz zobaczcie co przemilczał Mateusz M:
- wzrost płacy minimalnej nie obejmie nauczycieli, pielęgniarek, urzędników, ich pensje regulowane są dedykowanymi ustawami.
- wzrost płacy minimalnej to podniesienie składek ZUS i dla pracodawców - w tym samozatrudnienie, i dla pracowników. Mocno wzrosną koszta pracy. Wiele firm będzie musiało zamknąć działalność albo podnieść ceny produktów i usług, firmy produkcyjne poszukają szczęścia na wschodzie. Bełkot o wymuszeniu innowacyjności jaki słyszę śmiechem mi się odbija - znaczy jakiej innowacyjności prócz płacowo-podatkowej (praca na czarno itd) można oczekiwać od warsztatów samochodowych, salonów fryzjerskich, kosmetycznych, rehabilitacyjnych, warzywniaka, glazurnika itd.
- wszelkie obiecanki-cacanki będą kosztowały państwo mniej, bo ile to 500 zł będzie warte po podniesieniu płacy minimalnej kiedy koszty dogonią a może i przeskoczą dotychczasową różnicę w stosunku do pensji minimalnej? To najważniejszy punkt. Kto będzie stratny? Bezrobotni, wielodzietni, emeryci.

Prosta droga do kryzysu! Postęp jaki zapowiada Kaczyński nie wydarzy się, w żadnej gospodarce ręcznie sterowanej przez ignorantów to się nie dzieje.
 

adi

Active member
- wzrost płacy minimalnej nie obejmie nauczycieli, pielęgniarek, urzędników, ich pensje regulowane są dedykowanymi ustawami.
Przecież oni nie pracują za minimalną i nie będą pracować poniżej minimalnej.


- wzrost płacy minimalnej to podniesienie składek ZUS i dla pracodawców - w tym samozatrudnienie, i dla pracowników. Mocno wzrosną koszta pracy. Wiele firm będzie musiało zamknąć działalność albo podnieść ceny produktów i usług, firmy produkcyjne poszukają szczęścia na wschodzie.
Ale to też wzmocni szarą strefę która jest pewnym substytutem wolnego rynku.


Tutaj w ogóle mam ambiwalentne odczucia, bo zatrudnianie kogoś za 2000 w mieście w którym koszt kawalerki bez czynszu to 1800 to niewolnictwo a nie zatrudnienie.
 

Leon

Active member
133
Gdański poseł PiS Grzegorz Raczak (61 lat) był rejestrowany w trakcie spotkań z 23 letnią prostytutką. – Twierdzi, że kobieta żądała od niego pieniędzy, grożąc ujawnieniem fotografii ze wspólnych spotkań . Raczak z kobietą miał spotykać się przez dłuższy czas. Teraz żąda od posła PiS 40 tys. złotych.

Sprawę zgłosił do prokuratury. Oskarża kobietę, której płacił za spotkania o szantaż. – Zrobiłem to, co w takiej sytuacji może zrobić prawy obywatel – powiedział poseł PiS.


Przy czym słowo prawy brzmi w tym kontekście dość groteskowo… :LOL::LOL::LOL:
 
Ostatnia edycja:

Do góry