This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Dwa lata PiSu-podsumowanie

Rząd PiS wprowadził w rządzie, agencjach i spółkach na szeroką skalę system podbierania pieniędzy Polaków do własnych kieszeni.
Fajna stronka wszystko w jednym miejscu

http://www.premiepis.pl
Nie wiem co inni o tym, ale wg mnie to taki rząd już dawno powinien poddać się do dymisji, a tych polityków powinni surowiej ukarać aniżeli zwykłych złodziejaszków.
W końcu to im powierzono ster Państwa, a wykorzystali to do prywaty.

Nie kompromituj się bo tu nie chodzi o żadną "niezależność" . Za czasów "niezależności sądów PO" mieliśmy największą zapaść sądowniczą. Przykładowo przestępczość gospodarcza trafiała do prokuratur rejonowych, gdzie nie było żądnych kompetencji, istniała kontradyktoryjność, w której sędzie nie musiał być w ogóle obecny co było potworne dla najbiedniejszych. Wreszcie za czasów PO bogaty przestępca mógł unikać kary w zamian za pieniądze wypłacone pokrzywdzonemu. A żeby skazywać PO/PIS np za oszustwa wyborcze , trzeba zmiany władzy ustawodawczej.

Nie kompromituj się bo tu nie chodzi o żadną "niezależność"
sukcesywne niszczenie podstaw państwa prawa, destrukcja sądownictwa konstytucyjnego oraz skrajne upolitycznienie sądów i osób nimi zarządzających doprowadziło do prawdziwej zapaści polskiego systemu wymiaru sprawiedliwości
https://crowdmedia.pl/te-dane-sa-za...doprowadzila-wymiar-sprawiedliwosci-do-ruiny/
Ale Adi nie martw sie , za niedługo wyroki będą zapadać na Nowogrodzkiej !

Nieważne ile porządzi, posprzątać ten bałagan będzie trudno. Do czasu aż Bóg nie wezwie Jarosława przed swoje oblicze aby go rozliczyć z grzechów na Ziemi, będziemy patrzeć na rosnącą prawną degrengoladę. Ale po tym czasie - maks rok, Mateusz wraz z tatusiem rozniosą PiS i zbudują własne autokratyczne ugrupowanie. Wtedy dopiero będzie się działo.

Ciężko przewidzieć scenariusze, jedno jest pewne, PO drugie w kolejce do koryta zapewni PIS-owi władzę a społeczeństwo będzie trwać w impasie. Bo trudno będzie większości się zbuntować wiedząc że czynią tym samym przysługę Schetynie.

Jedno ca dało PiS to ujawnienie
że Polaka można kupić za grosze
że Polaka nic nie obchodzi państwo
że potencjalnych zdrajców i kolaborantów mamy ok 6 mln.

Ja myślę że po takiej aferze reprywatyzacyjnej i innych syfach PO, PIS nie musi nawet małych przekręcików zamiatać pod dywan a i tak wygra z łatwością.

Ona powiedziała dokładnie:

"Przypomnę, że po to m.in. reformujemy sądownictwo, żeby ci, którzy łamią prawo, wiedzieli, że nie są bezkarni”.

Natomiast to co wklejasz to taka mała przeróbka lewackiego portaliku.

A cha „reformę sądownictwa” przedstawia się jako bat na protesty przeciw polityce PiS.
To teraz jak ktoś sprzeciwi się pisowskiemu złodziejstwu to może iść do pierdla? (nam się to należało)
Jak ktoś sprzeciwi się łamaniu Konstytucji może tego gorzko pożałować.
Adi ale tak jasno, że zreformowane sądy będą wydawać odpowiednie wyroki, które powstrzymają protesty, nie mówił do tej pory nikt. ?

Do góry