This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Grzegorz Schetyna o związkach LGBT. Oto plan Platformy

O

OTOPRESS

Guest
Platforma Obywatelska na poważnie wkroczyła w etap kampanii wyborczej. Grzegorz Schetyna, szef głównej partii opozycyjnej, złożył jasną deklarację w sprawie związków partnerskich. Ich legalizacji domagają się środowiska LGBT.

Żądania środowisk
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
od kilku miesięcy są coraz obszerniej przybliżane przez największe media. Marsze równości, a także działania prezydentów Warszawy wzbudzają ogromne kontrowersje. Opozycja idzie jednak z walczącymi o tolerancję ramię w ramię.

Już na jesieni czekają nas wybory parlamentarne w Polsce. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak bardzo politykom opozycji zależy na tym, by odsunąć
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
od władzy. Partia rządząca prowadzi co prawda w sondażach, jednak Grzegorz Schetyna i spółka imają się wszelkich sposób, by przekonać do siebie jak największą rzeszę Polaków.

Tym razem lider opozycji uderzył w tony mające zbliżyć do PO tzw. środowiska tęczowe. Platforma Obywatelska daje jasny sygnał, że chce w Sejmie reprezentować również osoby homoseksualne i transpłciowe. Schetyna złożył jasną deklarację, choć zaledwie kilka tygodni wcześniej zapewniał, że „tematów LGBT nie będzie w kampanii”.

Stało się jednak zgoła inaczej. Jak wynika się z wypowiedzi szefa Platformy, temat związków partnerskich będzie jednym z głównych, o jakich będziemy dyskutować w kampanii. Co powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna?

„Czas najwyższy, żeby każdy mógł mieć dostęp do informacji o najbliższej mu osobie, dowiedzieć się w szpitalu o stanie zdrowia i po niej dziedziczyć” – grzmiał dziś lider PO podczas drugiego dnia Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej pod hasłem Uzdrowić Polskę.

„Ostatnio już nawet pewna starsza pani w niewielkim mieście powiedziała do mnie w tej sprawie tak: dajmy ludziom żyć, co nam to przeszkadza” – dodał Grzegorz Schetyna.

Taka wypowiedź jednego z głównych przedstawicieli opozycji bez wątpienia ucieszy przedstawicieli środowisk lewicowych. Natomiast konserwatywny elektorat, co nie może dziwić, najpewniej nie da się przekonać Grzegorzowi Schetynie. Pamiętajmy, że osoby o poglądach konserwatywnych znajdują się również wśród wyborców Platformy.

źródło:
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!


Artykuł
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
pochodzi z serwisu
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

Do góry