This site is owned and third-party cookies.
If you continue with us, we understand that you accept our use of cookies.

Co nowego?

Ibufen Forte, dlaczego wycofano z aptek syrop dla dzieci?

P

Piotr Pawlak

Guest
Syrop Ibufen Forte – sprawdź, czy posiadasz ten produkt w domowej apteczce. Seria popularnego leku dla dzieci została wycofana ze sprzedaży. Decyzję taką podjął Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

Lek Ibufen Forte to syrop dla
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
. Stosuje się go przede wszystkim w zwalczaniu bólu, gorączki, czy w stanach zapalanych organizmu. Z półek aptek została wycofana seria leku produkowanego przez Medana Pharmę, która wchodzi w skład popularnej grupy Polhparma.

Decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego dotyczy tylko produktu o smaku truskawkowym 200 mg/5 ml o serii numer 031118. Data ważności na opakowaniu to listopad 2020 roku. Warto zatem byś zapoznał/a się, czy na twojej półce nie leży wspomniana partia leku.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny swoją decyzję uzasadnia przekroczeniem parametru zawartości ibuprofenu w wyżej wymienionej serii Ibufen Forte. Inspektorat uspokaja także, że przekroczenie nie stanowi ryzyka przedawkowania dla pacjentów, a w tym wypadku dzieci. Nie mamy zatem z pewnością powodu do paniki, jeżeli zdążyliśmy zażyć lub podaliśmy lek dziecku przed ogłoszeniem jego wycofania.

Instytucja uspokaja również pacjentów, że lek wycofany z aptek został tylko w jednej serii (o numerze 031118), a pozostałe opakowania Ibufen Forte dostępne na rynku farmaceutycznym spełniają z pewnością wszelkie wymogi specyfikacji. Informacji takich portalowi tvn24.bis.pl udzieliła Magdalena Rzeszotalska. Pełni ona funkcję dyrektora do spraw komunikacji korporacyjnej i CSR Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA.

źródło: tvn24.bis.pl

Artykuł
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
pochodzi z serwisu
Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
.

Please, Zaloguj or Rejestracja to view URLs content!
 

Do góry